Vīrietis ar mobilo telefonu, foto no arhīva

Koronavīrusa dēļ eiropieši sākuši vairāk runāt pa telefonu

18
(atjaunots 15:11 27.03.2020)
Mobilo sakaru operatori lūdz atcerēties, ka Internets un mobilie sakari – tie arī ir resursi, un tie ir jālieto atbildīgi.

RĪGA, 27. marts – Sputnik. Kopš karantīnas sākuma Eiropā koronavīrusa dēļ mobilo sakaru operatori atzīmējuši mobilo telefonu zvanu skaita pieaugumu, raksta Euronews.

Spānijas telekomunikāciju kompānija "Telefonica" atzīmē "trafika bumu" martā, turklāt tas attiecas gan uz mājas telefonu sakariem, gan uz mobilajiem sakariem, savukārt Interneta tīkla noslogojums pieaudzis par 40%.

Saziņas lietotnes, tādas kā WhatsApp, tagad izmanto piecas reizes vairāk, savukārt attālinātā darba lietotņu popularitāte, tādu kā Skype un Webex, pieaugusi četras reizes.

Mobilo sakaru operators "Orange" ziņo, ka visā Eiropā mobilos sakarus šobrīd izmanto tikpat daudz cilvēku, kā Ziemassvētku un Jaunā gada periodā. Francijā kopš 17. marta zvanu skaits ir dubultojies. Polijā mobilos sakarus sākuši izmantot par 60% vairāk.

Operatori "Movistar", "Grupo Masmovil" un "Grupo Euskaltel" paziņoja, ka veic pasākumus savu tīklu nostiprināšanai, lai izturētu šovasar Eiropā gaidāmo trafika izaugsmi.

Taču mobilo sakaru operatori lūdz cilvēkus atcerēties, ka Internets un mobilie sakari – tie arī ir resursi, un tie ir jālieto atbildīgi.

Viņi iesaka:

  • iespēju robežās izmantot mājas telefonu, nevis mobilo;
  • lejupielādēšanai no Interneta neizmantot augstākās noslogotības stundas;
  • censties nesūtīt liela datu apjoma failus, kā, piemēram, video vai prezentācijas;
  • izvairīties no kolektīvo vēstuļu sūtīšanas e-pastā;
  • izmantot darba instrumentus, kas palīdz izvairīties no videokonferences zvaniem.

Interneta trafiks un mobilie sakari ir nepieciešami, lai piekļūtu informācijai, darbam un mācībām attālināti, tādēļ izmantot tos izklaidēm, piemēram, lai skatītos filmas un spēlētu datorspēles tiešsaistē, labāk būtu ārpus darba stundām.

Tāpat mobilie operatori cenšas palīdzēt cilvēkiem, kas atrodas karantīnā.

"Vodafone" filiāles Vācijā, Grieķijā, Ungārijā, Nīderlandē, Rumānijā un Spānijā palīdz skolēniem piekļūt izglītības platformām tiešsaistē. "Telefonica" paziņoja, ka visās pagaidu slimnīcās Madridē Internets būs par brīvu. Arī "Orange" paziņoja par savu atbalstu veselības aprūpes iestādēm.

18
Tagi:
koronavīruss, Eiropa
Pēc temata
Eiropa pārdzīvos epidēmiju. Bet kā būs ar Eiropas Savienību?
"Valdības šausmīgie padomi". Kā Ņujorka gatavojas katastrofai
Pirms epidēmijas 2 miljoni eiropiešu strādāja ārpus savas valsts
Nafta, gāze un pasaules ekonomika koronavīrusa turbulences apstākļos
Djego Maradona

Mūžībā aizgājis Djego Maradona

8
(atjaunots 19:31 25.11.2020)
Novembra sākumā slavenais futbolists pārcieta galvas smadzeņu operāciju – viņam likvidēts asinsizplūdums smadzenēs.

RĪGA, 25. novembris — Sputnik. 60 gadu vecumā miris par vienu no futbola vēsturē dižākajiem spēlētājiem uzskatītais argentīnietis Djego Maradona, vēsta RIA Novosti.

30. oktobrī Maradona tika hospitalizēts medicīniskās izmeklēšanas laikā. Vēlāk kļuva zināms, ka viņš pārcieta galvas smadzeņu operāciju – viņam likvidēts asinsizplūdums smadzenēs. 12. novembrī viņš izrakstīts no slimnīcas.

Djego Armando Maradona dzimis 1960. gada 30. oktobrī Buenosairesas priekšpilsētā. Trīs gadu vecumā, saņēmis dāvanā futbola bumbu, viņš sāka aizrautīgi spēlēt. 10 gadu vecumā nokļuva bērnu komandā – futbola kluba "Argentinos Juniors" jauniešu sekcijā. Kluba pamatsastāvā zēns debitēja nepilnu 16 gadu vecumā. 1977. gadā sāka spēlēt nacionālās izlases sastāvā.

1981. gadā Maradonu par 3,6 miljoniem dolāru lielu pārejas naudu Maradona sāka spēlēt komandā "Boca Juniors". 1982. gadā pēc pasaules čempionāta viņš noslēdza pirmo ārvalstu kontraktu ar "Barcelona" (Spānija). Transfera summa – 8 miljoni dolāru. Tobrīd viņš kļuva par dārgāko sportistu futbola vēsturē. Šajā klubā viņš nospēlēja 73 mačus, iesita 45 vārtus, izcīnīja Spānijas kausu un Spāņu līgas kausu.

1984. gadā Maradona pārcēlās uz Itālijas klubu "Napoli". Šajā komandā viņš spēlēja līdz 1991. gadam – labākos savas karjeras gadus.

1991. gadā futbolists tika diskvalificēts uz 15 mēnešiem – dopinga kontrole konstatēja viņa asinīs kokaīna pēdas.

1994. gadā Maradona kļuva par treneri un sāka vadīt komandu "Mandiyú" no Korjentesas.

Divus mēnešus pēc darba sākuma, pēc konflikta ar vienu no kluba īpašniekiem Maradona atkāpās no posteņa un sāka darbu ar "Racing Club" (1995. gadā), tomēr būtiski panākumi izpalika.

Pēdējos sporta karjeras gadus līdz 1997. gadam viņš pavadīja klubā "Boca Juniors", nospēlēja 29 mačus, iesita 7 vārdus. Pēdējā mačā 1997. gada 25. oktobrī Djego melndzeltejanā "Boca" krekliņā pēdējo reizi izgāja laukumā pret komandu "River Plate". 30. oktobrī, savā 37. dzimšanas dienā, Maradona paziņoja, ka pieliek punktu karjerai.

Pēc sportista karjeras Maradona bija sporta komentētājs un kā eksperts piedalījas sporta programmās.

8
PVO

PVO: notiek vakcīnas pret Covid-19 izstrāde deguna aerosola veidā

16
(atjaunots 09:03 25.11.2020)
Patlaban visas vakcīnas pret koronavīrusu tiek izstrādātas injekcijās, tomēr notiek arī citu veidu vakcīnu izstrāde.

RĪGA, 25. novembris – Sputnik. Vairākas farmaceitiskās kompānijas visā pasaulē strādā pie vakcīnas pret koronavīrusu radīšanas deguna aerosola veidā. Par to paziņoja Pasaules Veselības organizācijas galvenā zinātniskā darbiniece Sumija Svaminatana, raksta Mixnews.lv.

Atbildot uz jautājumu par orālo vakcīnu pret Covid-19, PVO pārstāve uzsvēra, ka pašlaik vakcīna šādā formā nepastāv: tās visas tiek izstrādātas injekciju veidā. Tomēr izstrādē atrodas vairāki preparāti deguna aerosolu veidā, precizēja Svaminatana.

Oktobrī kļuva zināms, ka Krievijas zinātnieki veido vakcīnu pret koronavīrusu aerosola veidā. Ar tās izstrādi nodarbojas Sanktpēterburgas Gripas zinātniski pētnieciskais institūts. Zinātnieki veido to uz gripas vīrusa bāzes, pašlaik vakcīna iziet pirmsklīniskos izmēģinājumus uz dzīvniekiem. 2021. gadā plānots izmēģināt preparātu uz brīvprātīgajiem.

Iepriekš PVO paziņoja, ka Covid-19 pandēmijas gadījumā runa varētu būt par vairāk nekā vienu pirmreizējo inficēšanos, jo patogēna transmisija cilvēka organismā ir iespējama no vairākiem dzīvniekiem. Tā, koronavīruss varēja izplatīties ar vairāku avotu starpniecību un pat dažādos laika posmos.

Saskaņā ar 24. novembra datiem, pasaulē bija vairāk nekā 59,6 miljoni inficēšanās gadījumu, no tiem vairāk nekā 1,4 miljoni beidzās ar nāvi, savukārt 41,2 miljoni inficēto izveseļojās. Visvairāk inficēšanās gadījumu reģistrēts ASV, Indijā, Brazīlijā, Francijā un Krievijā.

16
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Pasaules Veselības organizācija
Pēc temata
PVO: pasaulē reģistrēts Covid-19 saslimstības rekords vienas diennakts laikā
Atstūmām, bet neuzveicām: PVO uzstājas par ierobežojumu ieviešanu Covid-19 dēļ
PVO saņēmusi dokumentus par ASV izstāšanos no organizācijas
Izbeidziet izvazāt Covid-19 pa pasauli: PVO aicina kārtīgi apdomāt ceļojumu nepieciešamību