Automobilis ar medicīnas aprīkojumu, kas paretzēts nosūtīšanai no Krievijas uz Itāliju,

Horvātijas izdevums stāsta par Krievijas jauno statusu koronavīrusa dēļ

72
(atjaunots 14:39 26.03.2020)
Krievijas atbalsts Itālijai būtiski izmainīs valsts lomu nākotnē, kad pandēmijas problēmu izdosies atrisināt.

RĪGA, 26. marts — Sputnik. Pēc koronavīrusa pandēmijas beigām Krievijas statuss pasaulē mainīsies pašos pamatos, raksta horvātu izdevums Advance.

Pēdējās dienās Itālijā ieradušās 15 Krievijas kara lidmašīnas palīdzībai cīņā ar infekciju. Tās nogādāja Itālijā speciālistus-virusologus un diagnostikas aparatūru, kā arī mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas un aizsargkostīmus.

Raksta autors atzīmēja, ka Krievijas valdība, pateicoties savlaicīgiem pasākumiem, spējusi ierobežot koronavīrusa izplatību, tāpēc tai ir iespēja sniegt palīdzību arī citām valstīm, piemēram, Itālijai, vēsta RIA Novosti

Pēc materiāla autora domām, Krievijas atbalsts Itālijai būtiski izmainīs valsts lomu nākotnē, kad pandēmijas problēmu izdosies atrisināt.

Taču pat Maskavas palīdzību daži spēki cenšas izvērtēt negatīvi, atgādināja autors.

"Pat tagad dažs labs, kā jau bija sagaidāms, nomelno Krieviju, paziņo, ka tā sniedz palīdzību tikai ar mērķi "graut Rietumu kārtību". Taču viņi neredz, ka, iespējams, šī kārtība grūst pati zem vīrusa sloga. Pie tam Krievija necenšas izmantot situāciju, lai haosā okupētu Baltiju, Poliju vai Kijevu. Bet oficiālie teorētiķi jau daudzus gadus apgalvo, ka Krievija tieši tā rīkosies, tiklīdz "radīsies iespēja". Tomēr Krievija, gluži pretēji, laikus reaģē un palīdz – vispirms Itālijai," raksta Advance.

Īpašu uzmanību izdevums pievērsis aģentūras Bloomberg publikācijai, kuras autors paziņoja, ka "Putins ļaunprātīgi izmanto situāciju, kurā nokļuvusi Eiropa".

"Kā palīdzības sūtīšana var būt stāvokļa ļaunprātīga izmantošana? Varbūt tikai to cilvēku acīs, kuri uzskata Eiropas un Krievijas attiecību uzlabošanos par traģēdiju savai ģeopolitikai," uzskata autors.

Epidemioloģisko ainu Eiropā raksta autors nosauca par katastrofu.

"Īstas šausmas pašlaik pārdzīvo eiropieši, kuri saskārušies ar bezprecedenta situāciju. Ikviens, kurš var kaut mazliet atvieglot šīs šausmas un bailes no nezināmā, ieņems pelnītu vietu "rītdienas pasaulē"," ir pārliecināts autors.

Izdevums uzsvēra, ka palīdzību Eiropas valstīm sniedz ne vien Krievija, bet arī Ķīna un Kuba.

"Netiks aizmirsts nekas no šo dienu notikumiem. Atcerēsies, kas palīdzējis, kas – gluži aizmirsis, ka aiz viņa nacionālajām robežām pastāv pasaule. Kubiešu ārsti, kuri cīnījās ar holeru Haiti un Ebolas drudzi Rietumāfrikā. Krievijas kara speciālisti, kuri jau saskārušies aci pret aci ar cūku mēri, ar Sibīrijas mēri. (..) Uhaņas varoņi, kam mums jāpateicas, šķiet, mēs pat neesam aptvēruši, cik ļoti mums viņiem jāpateicas, jo viņi centās apturēt šo vīrusu tālu no mums, kā vien varēja," raksta Advance.

Autors uzskata, ka daudzas Rietumu elites varēs pārdzīvot pandēmiju tikai burtiski, taču tās zaudēs savu politisko varenību.

"Draugs palīdz draugam nelaimē, un Kuba, Krievija un Ķīna ir parādījušas, par ko tās vēlas kļūt. Tiem, kas nevar ar to samierināties, ir jāpārvēršas par "vakardienas pasaules" reliktu, un "rītdienas pasaulē" viņiem nav vietas," secināja raksta autors.

Rakstu pilnā apjomā pārpublicējis portāls InoSMI.

72
Tagi:
Krievija, Itālija, Horvātija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (672)
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs

ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams

19
(atjaunots 13:10 18.09.2020)
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

RĪGA, 18. septembris — Sputnik. Koronavīrusa uzliesmojums nav kontrolējams, paziņoja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs, vēsta RIA Novosti.

"Covid-19 pandēmija ir krīze, kas nelīdzinās nevienai citai mūsu dzīvē, tātad arī Ģenerālasamblejas sesija šogad nebūs līdzīga nevienai agrākajai," konstatēja ANO ģenerālsekretārs.

Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka itin drīz cilvēce pārvarēs jaunu slieksni – miljonu koronavīrusa infekcijā mirušo, un nosauca pandēmiju par lielāko globālas drošības apdraudējumu.

Viņš atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

"Tomēr (..) vakcīna ir jāuzskata par vispārēju labumu, jo Covid-19 nezina robežas. Mums ir vajadzīga cenas ziņā pieņemama, visiem pieejama vakcīna – vakcīna cilvēkiem," piebilda ģenerālsekretārs.

Viņš aicināja būtiski paplašināt jaunu un jau esošo instrumentu pielietojumu, kuri varētu palīdzēt cīņā ar slimību un nodrošināt vitāli svarīgu ārstēšanu, it īpaši nākamo 12 mēnešu laikā.

19
Tagi:
koronavīruss, ANO
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (672)
Pēc temata
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
PVO prognozē ilgu koronovirusa pandēmiju pasaulē
Baltkrievijas un Lietuvas robeža, foto no arhīva

Lukašenko slēdzis robežas ar Lietuvu un Poliju

25
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko informēja par lēmumu slēgt valsts rietumu robežas ar Lietuvu un Poliju, kā arī nostiprināt valsts robežu ar Ukrainu.

RĪGA, 18. septembris - Sputnik. Baltkrievijas armija ir spiesta nostiprināt valsts robežu ar Lietuvu, Poliju un Ukrainu, informēja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, vēsta RIA Novosti.

"Atklāti sakot, mēs nezinām, ko viņi sastrādās tālāk. Mēs saprotam, ka viņu arsenālā atlikuši vien daži paņēmieni, pirms sākt karsto karu. Tāpēc mēs esam spiesti atsaukt karaspēku no ielām un, kā jau teicu, piecelt kājās pusi armijas un slēgt valsts robežu no rietumiem, vispirms – ar Lietuvu un Poliju," Lukašenko paziņoja sieviešu forumā "Par Baltkrieviju" Minskā.

Prezidents informēja, ka tiks nostiprināta arī valsts robeža ar Ukrainu.

"Mēs esam spiesti nostiprināt valsts robežu, par lielu nožēlu, ar mūsu brālīgo Ukrainu," piezīmēja Baltkrievijas prezidents.

"Pēdējās dienās kopā ar Krievijas prezidentu un aizsardzības ministru esmu spiests nostiprināt sabiedrotās valsts kopīgo aizsardzību, un mēs aktivizējām sen aizmirstas militārās mācības, kas šodien notiek mūsu valsts rietumos. Mēs esam pieņēmuši lēmumu organizēt šīs mācības, ņemot vērā saspringto situāciju, divos posmos. Otrais posms, kā jau lūdzu informēt Telegram kanālā, būs veltīs jums, mūsu sievietēm," teica Lukašenko.

25
Tagi:
robeža, Ukraina, Polija, Lietuva, Baltkrievija, Aleksandrs Lukašenko
Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt
Pēc temata
Amerikāņu tanki jau ir Lietuvā, 15 kilometrus no robežas: Baltkrievija sit trauksmes zvanu
Politologs: Polija iejaucas ne tikai Baltkrievijas lietās vien
Asociācija: Baltkrieviju varētu slēgt Lietuvas autopārvadātājiem
Lietuva ir pārskaitusies: Baltkrievija nevēlas maksāt un nožēlot grēkus
Bijušais Baltkrievijas prezidenta kandidāts pārvāksies uz Poliju
Georga lentīte, foto no arhīva

Tas ir arī latviešu uzvaras simbols: KF vēstniecība par Georga lentes aizliegumu

0
(atjaunots 12:23 19.09.2020)
Latvijas Saeima jau no pirmajām rudens sesijas darba dienām sākusi laist klajā aizliedzošas iniciatīvas ar rusofobu ievirzi, teikts KF vēstniecības paziņojumā saistībā ar likumprojektiem par Georga lentīšu publiskā lietojuma aizliegšanu.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. KF vēstniecība Latvijā komentējusi Latvijas Saeimas atbalstu likuma grozījumu pieņemšanai, saskaņā ar kuriem publiskos pasākumos tiek aizliegts izmantot Georga lentīti. Diplomātiskā misija atzīmēja, ka lentīte ir padomju tautas, tostarp arī latviešu, drosmes un cieņas simbols, kuri cīnījās pret fašistiem.

Georga lentīte
© Sputnik / Александр Кондратюк

Latvijas parlaments pirmajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumus, kuri paredz aizliegt izmantot Georga lenti publiskos pasākumos – gan izklaides un svētku pasākumos, gan pulcēšanās, gājienu un piketu laikā. Grozījumus izstrādāja Nacionālās apvienības deputāti.

KF vēstniecība Rīgā, komentējot likumprojektu virzību Saeimā, paziņoja, ka likumdevēja iestāde ar jauniem spēkiem metas laist klajā aizliedzošas rusofobas iniciatīvas.

"Ja kāds pēkšņi naivi uzskatīja, ka, atgriežoties no vasaras "brīvlaika", Latvijas Saeima ķersies klāt sakrājušos aktuālo jautājumu risināšanai ekonomikas un sociālajā jomā, tad viņu sagaida vilšanās," teikts diplomātiskās misijas paziņojumā Facebook. "Jau no pirmajām dienām galvenā LR likumdošanas iestāde ar jauniem spēkiem metās laist klajā aizliedzošas rusofobas ievirzes iniciatīvas. Papildus priekšvēlēšanu aģitācijai krievu valodai "ārpus likuma" valstī nolemts pasludināt arī Georga lentītes publisko izmantošanu – galvenā padomju tautas, tostarp arī latviešu, drosmes un cieņas simbola, kas izcīnīja uzvaru Lielajā Tēvijas karā, samaksājot par to dārgu cenu."

Latvijas Saeima iepriekš atbalstīja publisko pasākumu likuma grozījumus, kuri aizliedz bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku, kā arī kārtību sargājošo iestāžu pārstāvju formastērpa un apģērba elementu izmantošanu.

Kā jau vēstīja Sputnik Latvija, piedāvājums aizliegt Georga lentīti izraisīja asu nosodījumu gan Latvijas krievvalodīgo vidū, gan Krievijā.

Krievijas Sabiedriskā palāta plāno vērsties Eiropas Parlamentā un EDSO sakarā ar Latvijas nacionālistu iniciatīvu, lai Eiropas organizācijas skaidro nosoda šādu iniciatīvu, kura var novest pie nacionālistisku spēku nostiprināšanās un izprovocēt konfliktus un sadursmes.

0
Tagi:
Krievijas vēstniecība, Georga lentīte, Saeima, Latvija
Pēc temata
Krievu valodu aizvākt, Georga lentes aizliegt: Lindermans par Latvijas perspektīvām
Latviešu varoņi arī saņēma Georga krustus: Cilevičs par Georga lentes aizliegumu
Zaharova asi izteicās par Latvijas Saeimas darbu pie Georga lentes aizlieguma
Pliners: nevienu nespiež nēsāt Georga lentīti, tomēr cilvēkiem uz to ir tiesības