Latvijas un Igaunijas robeža Valkā-Valgā

Pirms epidēmijas 2 miljoni eiropiešu strādāja ārpus savas valsts

28
(atjaunots 12:32 26.03.2020)
Robežu kontroles atjaunošana ES apgrūtinājusi dzīvi aptuveni diviem miljoniem eiropiešu, kuri agrāk braukāja darbā pāri robežai.

RĪGA, 26. marts — Sputnik. Eurostat pastāstīja, cik daudzi eiropieši, dodamies uz darbu, šķērsoja valsts robežas, pirms koronavīrusa pandēmijas dēļ ES valstis slēdza savas robežas.

2018. gadā divi miljoni eiropiešu vecumā no 15 līdz 64 gadiem, jeb 1% visu strādājošo brauca uz darbu citā valstī.

Tā saucamā "svārsteņa migrācija" bija plaši izplatīta Slovākijā, kur 5% iedzīvotāju strādāja citā valstī, Luksemburgā (4%), Dānijā, Horvātijā un Igaunijā (3%).

Jāpiebilst, ka mazajā Luksemburgā, saskaņā ar New Statesmen datiem, 46% darbspējīgo iedzīvotāju ir "svārsteņa migranti" no Francijas, Vācijas un Beļģijas. Patlaban valstī ir lielāks skaits koronavīrusa gadījumu uz vienu iedzīvotāju nekā Itālijā.

Braucieni darbā uz ārzemēm tika pārtraukti, kad ES valstis viena pēc otras atjaunoja robežu kontroli koronavīrusa pandēmijas dēļ. Darbinieki no Latvijas nevar nokļūt darbā Igaunijā, savukārt igauņi bija spiesti izvēlēties starp ģimeni un augsto algu, ko maksā Somija.

Tiesa, dažas valstis jau pārdomā iespējas mainīt stingros karantīnas pasākumus ekonomisko seku dēļ. Piemēram, izdevums Hungary Today vēsta, ka Ungārija un Rumānija atvērs robežkontroles punktu "svārsteņa migrantiem", kuri dzīvo līdz 30 kilometru attālumā no robežas.

28
Tagi:
epidēmija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (617)
Pēc temata
Tā ir katastrofa! Ukraiņu viesstrādnieki pamet Latviju
Mazgā kartupeļus un neprasa tehnoloģijas: britiem vajadzīgi viesstrādnieki no Latvijas
Sabāzt zivis bundžās var arī latvieši: kādus viesstrādniekus gaida Latvijā
Федор Войтоловский,  директор ИМЭМО им. Е. М. Примакова РАН

Eksperts: Krievijai un ASV ir jāsadarbojas cīņā ar koronavīrusu

2
(atjaunots 09:01 07.08.2020)
Zinātnieki ASV saņemas un sadarbojas ar kolēģiem Krievijā, neskatoties uz negatīvo fonu valstu attiecībās, norādīja eksperts. Par to liecina protokols, ko puses parakstījušas par sadarbību koronavīrusa apkarošanā.

RĪGA, 7. augusts – Sputnik. "Šī vienošanās ir ārkārtīgi svarīga, tā turpina divu akadēmiju – ASV Nacionālās zinātņu akadēmijas un Krievijas zinātņu akadēmijas – ilggadējo sadarbību. Šai sadarbībai ir bagāta vēsture – vairāk nekā 50 gadi. (..) Protokols par sadarbību koronavīrusa infekcijas apkarošanas jomā, zinātnieku sadarbību koronavīrusa infekcijas izpētes un tās seku apkarošanas jautājumos, turklāt ne tikai ar medicīniskajām sekām, ne tikai ar sekām, kas saistītas ar klīniskajiem aspektiem un problēmām, bet arī sociālajām, ekonomiskajām, psiholoģiskajām sekām. Tas ir svarīgs jauns sadarbības virziens," teica KZA Primakova Nacionālā pasaules ekonomikas un starptautisko attiecību pētnieciskā institūta direktors Fjodors Voitolovskis.

Viņš atzīmēja, ka tas nav vienīgais Krievijas un ASV zinātnieku dialoga virziens. Piemēram, patlaban abas akadēmijas turpina dialogu jautājumā par bruņojuma kontroli un stratēģisko sadarbību.

"Mūsu amerikāņu kolēģi, ņemot vērā politisko atmosfēru, kas izveidojusies ASV jautājumā par dialogu ar Maskavu, sadarbību ar Krieviju, ņemot vērā to absolūti saindēto atmosfēru, demonstrē lielu drosmi, jo uzņemas atbildību un kontaktējas ar kolēģiem Krievijā, turpina dialogu un pat nāk klajā ar jaunām iniciaktīvām," teica Voitolovskis.

Войтоловский: Россия и США не могут не взаимодействовать в борьбе с коронавирусом
2
Tagi:
zinātnieki, koronavīruss, Krievija, ASV
Pēc temata
Rietumi apsūdz Krieviju dezinformācijā un manipulācijā ar statistikas datiem
Propaganda pret ziņām: kāpēc Rietumu mediji zaudē savas pozīcijas
Krievija ir atmaskota: kāds ir koronavīrusa elitārās vakcīnas noslēpums
Vīrietis ar viedtālruni, foto no arhīva

ASV ierobežos Ķīnas sakaru kompāniju un lietojumprogrammu darbību

4
(atjaunots 07:46 07.08.2020)
ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo uzskata, ka nepieciešams ierobežot Ķīnas telekomunikāciju kompāniju darbību, kas sniedz sakaru pakalpojumus starp ASV un citām valstīm.

RĪGA, 7. augusts - Sputnik. ASV plāno īstenot stingrāku politiku pret Ķīnas telekomunikāciju kompānijām un lietojumprogrammām, brīfingā informēja ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.

"Mēs strādājam pie tā, lai Ķīnas telekomunikaciju kompānijas, kas nav izpelnījušās uzticību, nesniegtu telekomunikāciju pakalpojumus starp ASV un citām valstīm," Pompeo teikto citēja RIA Novosti.

Politiķis atklāja, ka aicinājis Sakaru federālo komisiju anulēt atļaujas China Telecom un trim citām kompānijām tamlīdzīgu sakaru sniegšanai.

"Tāpat mēs vēlamies, lai neuzticamas Ķīnas lietotnes tiktu izdzēstas no amerikāņu lietotņu veikaliem," teica Pompeo un piezīmēja, ka TikTok, WeChat un citas lietotnes rada "būtisku apdraudējumu" pilsoņu privātajai dzīvei.

Tāpat politiķis norādīja, ka ASV centīsies panākt, lai Ķīnas kompānijas nevarētu izvilkt zemūdens sakaru kabeļus uz ASV.

Maiks Pompeo apliecināja, ka tiks veikts darbs, lai ierobežoju Ķīnas "mākoņu" servisu iespējas apkopot, glabāt un apstrādāt datus, piemēram, slepenu un konfidenciālu informāciju ASV.

4
Tagi:
Ķīna, ASV
Pēc temata
Ķīnas un ASV tirdzniecības karš var atsākties
Maiks Pompeo apsūdz Ķīnu par "impēriskām" ambīcijām
Kāpēc ASV pūlas atdzīvināt komunisma draudu spoku?