Medicīnas zinātņu doktors, virusologs, Epidemioloģijas un mikrobioloģijas zinātniski pētnieciskā institūta galvenais zinātniskais līdzstrādnieks Viktors Zujevs

Itālija par vēlu apķērusies: virusologs atbalsta stingrākas karantīnas ieviešanu

23
(atjaunots 16:38 25.03.2020)
Inficēšanās gadījumu statistika pasaulē liecina, kāda ir situācija: valstīs, kas savlaicīgi ieviesušas pietiekamu karantīnu, stāvoklis ir daudz labāks nekā Itālijā.

RĪGA, 25. marts – Sputnik. Fiziska distancēšanās un karantīnas ievērošana ir galvenie pasākumi cīņā pret koronavīrusa izplatīšanos, pastāstīja Latvijas galvenais infekcijas slimību speciālists Uga Dumpis.

Koronavīruss
Пресс-служба Департамента здравоохранения города Москвы

Speciālists paskaidroja, ka no ārzemēm atbraukušo cilvēku pilnvērtīga izolācija uzlabo izredzes aizturēt epidēmijas attīstību, jo Latvijā nav metro, turklāt iedzīvotāju blīvums ir visai zems.

Ja nebūs iespējams nodrošināt visu saslimušo karantīnu, Latvijā būs iespējams runāt par stingrākiem pasākumiem, piemēram, komandanta stundu, iepriekš norādīja Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis. Tagad, saskaņā ar Veselības ministrijas datiem, Latvijā fiksēti 197 ar jauno koronavīrusu inficēti cilvēki.

Vienlaikus Lietuvas valdība plāno apstiprināt stingrāku sodu par karantīnas pārkāpumu – cilvēkus, kuri ignorē ierobežojošos pasākumus, plānots sodīt ar naudas summu līdz 1,5 tūkst. eiro apmērā vai brīvības atņemšanu uz vienu gadu. Sputnik Lietuva vēsta, ka ar Covid-19 inficēto cilvēku skaits nedēļas laikā pieaudzis deviņkārt, līdz 187 cilvēkiem, reģistrēts viens letāls iznākums.

Medicīnas zinātņu doktors, virusologs, Epidemioloģijas un mikrobioloģijas zinātniski pētnieciskā institūta galvenais zinātniskais līdzstrādnieks Viktors Zujevs norādīja, ka stingri karantīnas pasākumi pandēmijas apstākļos ir pareizs solis.

"Valstīs, kas savlaicīgi ieviesušas pietiekamu karantīnu, stāvoklis ir daudz labāks nekā Itālijā, kas diemžēl apķērusies pārāk vēlu. Rezultāti rāda, kāds ir stāvoklis katrā valstī," uzsvēra Zujevs.

Tomēr, pēc eksperta domām, koronavīrusa infekcijas gadījumu skaita pieaugums ir neizbēgams.

"Cilvēki atradās riska zonā, vēl joprojām atgriežas no ārzemēm un ieved valstī šo slimību. Slimības gadījumu skaits pieaugs," uzskata Zujevs.

Koronavīrusa Covid-19 pandēmija, kas izplatījās no Ķīnas, tagad aptvērusi gandrīz visas pasaules valstis. Patlaban fiksēti 392 331 slimības gadījumi, no kuriem 17 156 beigušies letāli, 102 972 ir izveseļojušies. Nepilnu triju mēnešu laikā Covid-19 letalitāte ir pieaugusi no 2% līdz 4,4%.

23
Tagi:
karantīna, epidēmija, Itālija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (507)
Pēc temata
Latvijas valdība pieņēmusi stingrākus karantīnas noteikumus
Divas trešdaļas iedzīvotāju tic sazvērestības teorijai
Valsts policija: fiksēti jau aptuveni 140 pašizolācijas pārkāpumi
"Tas reiz beigsies": kā pozitīvi stāties pretī koronavīrusam
Gāzesvads

"Gazprom" apturējis gāzes tranzītu pa "Jamalas-Eiropas" cauruļvadu Polijā

3
(atjaunots 08:59 27.05.2020)
Analītiķi uzskata, ka ilgstošs gāzes tranzīta pārtraukums Polijas iecirknī nav sagaidāms, jo "Gazprom" ir jāsaglabā visi maršruti, lai koncerns būtu gatavs pieprasījuma pieaugumam nākotnē.

RĪGA, 27. maijsSputnik. "Gazprom" apturējis gāzes tranzītu pa gāzesvada "Jamalas-Eiropas" iecirkni Polijā, vēsta RIA Novosti.

Saskaņā ar operatora "Gazcade" datiem, kas pieņem energonesēju Vācijas teritorijā, gāzes tranzīts šajā iecirknī krities no 9 milj. kWh svētdien līdz 461,5 tūkst. kWh pirmdien, un otrdien pārtraukts.

Aģentūras Fitch dabas resursu un izejvielu grupas direktors Dmitrijs Marinčenko paziņoja, ka "Gazprom" apturējis gāzes tranzītu eksporta līdzsvarošanai, ņemot vērā piedāvājuma pārdaudzumu.

"Polijas pāreja pie jaudas rezervēšanas izsolēs, kā arī līguma noslēgšana ar Ukrainu uz pieciem gadiem ar noteikumu "sūknē vai maksā" padara maršrutu caur Baltkrieviju un Poliju par līdzsvarojošo koncernam "Gazprom", tas ir, par potenciāli mainīgāko apjomu ziņā," viņš pastāstīja sarunā ar RIA Novosti.

Vienlaikus analītiķis uzskata, ka ilgstošs gāzes tranzīta pārtraukums Polijas iecirknī nav sagaidāms, jo "Gazprom" ir jāsaglabā visi maršruti, lai koncerns būtu gatavs pieprasījuma pieaugumam nākotnē, tāpēc minimāls gāzes apjoms tik un tā tiks pārsūknēts.

Kontrakts par Krievijas gāzes tranzītu cauri Polijai beidzies 16.maijā, tagad gāzes pārsūknēšana "Jamala-Eiropa" iecirknī notiek saskaņā ar izsoļu rezultātiem. Piemēram, jūnijā rezervēti aptuveni 94% gāzevada jaudas.

"Gazprom" oficiālais pārstāvis Sergejs Kuprijanovs iepriekš informēja, ka, neskatoties uz līguma termiņa beigām, gāzes piegādes Polijas iecirknī tomēr turpināsies. Savukārt Polijas valdības pilnvarotais enerģētiskās infrastruktūras jautājumos Pjotrs Naimskis norādīja, ka valsts plāno saglabāt Krievijas degvielas piegāžu apjomu tās teritorijā.

3
Tagi:
tranzīts, gāze, gāzesvads, Gazprom, Krievija, Polija
Pēc temata
"Gazprom" trīskārt samazinājis gāzes tranzītu caur Ukrainu
Krievija nopelnīs uz globālās sasilšanas rēķina
Kļuvis zināms, par kādu cenu "Gazprom" pārdeva savu Latvijas GTS operatora kompānijas daļu
"Gazprom" pērn atteicās iesūknēt gāzi Inčukalnā
Staņislavs Bišoks

Analītiķis paskaidroja, kādēļ ASV nosauca Kaļiņingradu par "dunci Eiropas sirdī"

16
(atjaunots 15:34 26.05.2020)
Krievija vispār var neko nedarīt militārajā ziņā, taču Rietumi nepārstās runāt, ka tā ir NATO pastāvēšanas un aktivitātes iemesls, paziņoja politiskais analītiķis Staņislavs Bišoks.

RĪGA, 26. maijs – Sputnik. Par "dunci Eiropas sirdī" KF Kaļiņingradas apgabalu nosauca ASV prezidenta padomdevējs nacionālās drošības lietās Roberts Obraiens. Politiķis paziņoja Vācijas izdevumam Bild, ka Kaļiņingradu ir pārvērtuši "slēgtā militārajā bāzē, kas ir piebāzta ar mūsdienīgiem ieročiem un raķetēm".

Rietumi tradicionāli vērtē jebkādu Krievijas militāro aktivitāti kā nedraudzīgu, paziņoja Sputnik Latvija politiskais analītiķis, Starptautiskās monitoringa organizācijas CIS-EMO izpilddirektors Staņislavs Bišoks.

Kaļiņingrada ir viens no nedaudziem reģioniem, kurš, neskaitot Pēterburgu un Maskavu, ir zināms rietumu elitei. Jau kopš bruņojuma sacīkšu laikiem Rietumi padara par vainīgo spriedzes rosināšanā Krieviju un tai skaitā Krievijas eksklāvu Eiropā. Ne tikai jebkādas plānveida KF mācības pie rietumu robežām, bet arī pati bruņoto spēku klātbūtne Kaļiņingradas apgabalā tiek vērtēta kā nedraudzīgs solis. Krievija šajā ziņā vispār var neko nedarīt, taču Rietumi nepārstās sludināt to kā NATO aktivitātes iemeslu," atzīmēja Bišoks.

Rietumu stratēģiskais virziens šobrīd rada lielākos drošības draudus KF, paziņoja aizritējušajā nedēļā KF aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu. Krievija ir spiesta palielināt savas saturēšanas iespējas un bruņoto spēku kaujas potenciālu situācijā, kad NATO palielina klātbūtni pie Krievijas robežām.

Pēc Polijas un Baltijas valstu lūguma reģionā ir izvietoti četri starptautiskie NATO spēku bataljoni, kuru kopējais skaits ir virs 4,8 tūkstošiem cilvēku. Mācību laikā alianses militārpersonu skaits pie KF rietumu robežām pieaug vairākas reizes, atzīmēja Šoigu. NATO ir labi informēta par to, ka Maskavai nav nekādu uzbrukuma plānu, taču tā turpina novirzīt pie KF rietumu robežām militāro kontingentu un kaujas tehniku ar izdomātu "Krievijas draudu" ieganstu.

Бышок объяснил, как Калининград оказался "кинжалом в сердце Европы"
16
Tagi:
draudi, drošība, Krievija, ASV
Pēc temata
Lietuvas specdienesti uzskata Krieviju par lielāko apdraudējuma faktoru
Ierobežojuma zona NATO: Kaļiņingradu plānots nostiprināt ar jaunu divīziju
Eksperts: Lietuvai jāsaprot, ka tā rada draudus Krievijas nacionālajai drošībai
Trampa padomdevējs nosauca Kaļiņingradu par "dunci Eiropas sirdī".