Jurijs Svetovs

Politologs: ES neizturas saliedēta ģimene, kas cīnās ar kopīgu nelaimi

51
(atjaunots 13:49 24.03.2020)
Briseles dienas kārtībā aktuālas ir dažādas tēmas, tikai ne palīdzība koronavīrusa epidēmijā cietušajiem, un pēc pandēmijas daudzi pārdomās, vai patiešām viņiem ir vajadzīga dalība ES.

RĪGA, 24. marts – Sputnik. Krievijas Aizsardzības ministrijas vadošie virusologi devās uz Itāliju, lai sniegtu atbalstu cīņā ar koronavīrusa izplatību. Deviņas GKS lidmašīnas nogādāja Itālijā aptuveni 100 kvalificētus virusologus un tehniku cīņai ar infekciju. Vēl piecas lidmašīnas devās uz Itālijas GKS aviobāzi "Pratica di Mare".

Šajā fonā pārsteidz ES vadības izturēšanās – tā nedara neko, nevis palīdz tai pašai Itālijai, sarunā ar Sputnik Latvija paziņoja politologs un žurnālists Jurijs Svetovs.

"Tas ir simboliski, ka uz Itāliju dodas Krievijas kara aviācijas lidmašīnas ar mediķiem un aparatūru, bet Eiropas Savienības vadība ir absolūti inerta jautājumā par to, ka viena no valstīm, kas dibināja ES, cieš no pandēmijas," atlzīmēja Svetovs.

Pēc politologa domām, pēc krīzes beigām daudzi eiropieši pārdomās, vai patiešām viņiem vajadzīga dalība ES.

"Man šķiet, daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu likumdevēji, it īpaši to, kuri cerēja uz palīdzību, sāks pārdomāt, vai viņiem vajag maksāt iemaksas šajā savienībā, izpildīt tās prasības, ja kritiskā situācijā palīdzība netika sniegta," sprieda Svetovs.

© Sputnik / Максим Богодвид

Briseles dienas kārtībā aktuālas ir dažādas tēmas, tikai ne palīdzība koronavīrusa epidēmijā cietušajiem, norādīja eksperts.

"Tās ir jaunas sankcijas pret Krieviju, bezjēdzīgi paziņojumi un ar NATO solidāras darbības, kad NATO kuģu grupa patlaban kaut kāda iemesla dēļ ieiet Melnajā jūrā, radot kārtējo spriedzi. Eiropas Savienība neizturas kā saliedēta ģimene, kas cīnās ar kopīgu nelaimi.

Domāju, pēc koronavīrusa beigām daudz kas tiks pārskatīts un pārvērtēts valstu attiecībās," teica Svetovs.

Koronavīrusa Covid-19 pandēmija, kas izplatījusies no Ķīnas, patlaban aptvērusi 168 valstis. Fiksēti vairāk nekā 362 tūkstoši slimības gadījumu, 15 tūkstoši letālu gadījumu. Par pandēmijas centru Eiropā kļuvusi itālija, kur inficēto skaits pārsniedzis 59 tūkstošus, mirušo – 5,5 tūkstošus. Koronavīrusa letalitāte Itālijā pārsniedz 9,2%, lai arī vidējais rādītājs pasaulē – 4,2%.

Светов: ЕС не показывает себя единой семьей, которая борется с общей бедой
51
Tagi:
koronavīruss, Krievija, ES
Pēc temata
Pati tumšākā stunda: pasaules līderi parādījuši savu nekompetenci
"Aizvainojumu neaizmirsīsim". Eiropa gatavojas kārtot rēķinus pēc karantīnas
Politologs: cīņā pret koronavīrusu Ķīna Baltijas valstīm palīdzējusi vairāk, nekā ES
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, foto no arhīva

Amerikāņu analītiķis pastāstīja, Rietumu kolēģus "apspēlējis" Lavrovs

12
(atjaunots 12:45 12.05.2021)
Analītiķis nosaucis vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem".

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Amerikāņu analītiķis Toms Rogans rakstā izdevumam Washington Examiner nosauca vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem", vēsta RIA Novosti.

"Viņš (Lavrovs – red.) meistarīgi apspēlē viņus, piemēram, Žozepu Borelu, pārlieku lētticīgo Džonu Keriju vai pārlieku pašpārliecināto Hilariju Klintoni," viņš rakstīja izdevumā.

Žurnālists savā publikācijā uzsvēra, ka Rietumu oponenti cita starpā var ciest sakāvi Krievijas diplomāta konsekvento izteikumu dēļ.

Pie tam Rogans īpaši izcēla Maiku Pompeo, kurš, viņa ieskatā, ir spējīgs pats uz savu spēli.

 

12
Tagi:
Sergejs Lavrovs
Pēc temata
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību
Gaisa uzraudzības lidmašīna Tu-214 (Atvērtās debesis)

Militārais eksperts: Krievija kompensēs izlūkošanas iespējas bez ADL

12
(atjaunots 12:41 12.05.2021)
Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma denonsāciju. Militārais eksperts atklāja, kādu iemeslu dēļ Krievijas dalība līgumā kļuvusi bezjēdzīga.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma (ADL) denonsāciju. Par to liecina parlamenta apakšpalātas datu bāze.

Aprīlī Krievijas delegācijas vadītājs pārrunās Vīnē militārās drošības un bruņojuma kontroles jautājumos Konstantīns Gavrilovs paziņoja, ka Krievija līdz maija beigām noslēgs visas procedūras, kas paredzētas pirms izstāšanās no ADL.

Žurnāla "Nacionalnaja oborona" galvenais redaktors, militārais eksperts Igors Korotčenko radio Sputnik ēterā uzsvēra, ka pēc ASV lēmuma izstāties no līguma Krievijas tālāka dalība tajā kļuvusi bezjēdzīga.

"Atklāto debesu līgums bija ārkārtīgi svarīgs, tam bija stabilizējoša loma starptautiskajā militāri politiskajā situācijā. Taču diemžēl Vašingtonas politika, kas ņem vērā šauri egoistiskas intereses, novedusi tiktāl, ka šis līgums zaudējis spēku – tas nav dzīvotspējīgs. Un Krievija tikai konstatēja šo situāciju. Pamatojoties uz mūsu valsts interesēm, tālāka dalība šajā līgumā bez ASV ir vienkārši bezjēdzīga.

Mūsu izlūkošanas iespējas tiks kompensētas uz satelītu un radioelektroniskās izlūkošanas līdzekļu rēķina," konstatēja militārais eksperts.

Atvērto debesu līgums bija parakstīts 1992. gadā un stājās spēkā no 2002. gada. Tas bija viens no pasākumiem ar mērķi stiprināt uzticību militārajā jomā pēc aukstā kara beigām. Līguma dalībvalstis saņēma tiesības aplidot viena otras teritoriju, izmantojot noteiktām prasībām atbilstošu aparatūru. Līgumam pievienojās 34 valstis, taču 2020. gada 22. novembrī ASV no tā izstājās. 2021. gada janvāra vidū Krievija informēja, ka iniciēta analoģiska procedūra.

12
Tagi:
Krievija, Atvērto debesu līgums
Pēc temata
Lidojumu vairs nebūs: Krievija izstājas no Atvērto debesu līguma
Atbilde ASV: politologi komentēja KF izstāšanos no Atvērto debesu līguma
ASV izstājās no Atvērto debesu līguma. Pie kā tas novedīs
Ieroču kontroles sistēma ir apdraudēta: ASV izstājās no Atvērto debesu līguma