Zelta palma zars

Koronavīrusa dēļ nenotiks Kannu kinofestivāls

10
(atjaunots 15:00 20.03.2020)
Organizatori izskata vairākus turpmākās rīcības variantus, tostarp pārcelt Kannu kinofestivālu uz jūnija beigām – jūlija sākumu.

RĪGA, 20. marts – Sputnik. Kannu kinofestivāls tiek atlikts uz nenoteiktu laiku situācijas ar koronavīrusu dēļ.

"Krīzes veselības aprūpes nozarē dēļ un saistībā ar šī brīža situāciju 73. Kannu kinofestivāls nevar notikt paredzētajos datumos: no 12. līdz 23. maijam," tiek ziņots festivāla oficiālajā Twitter lapā.

Organizatori paziņoja, ka izskata vairākus turpmākās rīcības variantus, tostarp pārcelt kinofestivālu uz jūnija beigām – jūlija sākumu.

Pirmo reizi Kannu kinofestivālu pārcēla tā gaidāmās atklāšanas gadā un arī attaisnojoša iemesla dēļ – iztraucēja Otrais pasaules karš. Atklāšanai bija jānotiek 1939. gada 1. septembrī. Rezultātā pirmais Kannu kinofestivāls notika no 1946. gada 20. septembra līdz 5. oktobrim.

Pēcāk to atcēla vēl vairākas reizes: 1948. un 1950. gadā kinofestivāls nenotika naudas trūkuma dēļ, savukārt 1968. gadā – masveida nekārtību dēļ Francijā.

Līdz 1983. gadam festivāls norisinājās ēkā, kas atradās Kruazetes krastmalā, savukārt 1983. gadā notika svinīga jaunās Festivālu pils atklāšana Žorža Pompidū laukumā.

Kannu kinofestivāla galvenā balva - "Zelta palmas zars" (Palme d’Or) tiek pasniegta kopš 1955. gada, savukārt līdz tam (laika posmā no 1946. līdz 1954. gadam) prestižākā festivāla balva saucās Grand prix. Pirmais "Zelta palma zars", kas tika saražots no zelta, 1955. gadā tika pasniegts Delberta Manna amerikāņu filmai "Martijs".

No 17. marta Francijā ir ieviesti stingri cilvēku pārvietošanās ierobežojumi vismaz uz divām nedēļām. Valstī ir slēgtas kafejnīcas, restorāni, kinoteātri un nepārtikas veikali. Atvērti ir vienīgi aptiekas, pārtikas veikali, bankas, DUS un tabakas kioski.

Vakar vakarā kļuva zināms, ka ar koronavīrusu inficēto skaits Francijā diennakts laikā pieaudzis par gandrīz 2 tūkstošiem cilvēku – līdz aptuveni 11 tūkstošiem, savukārt mirušo skaits pieaudzis par vairāk nekā 100 cilvēkiem – miruši 372 saslimušie.

10
Tagi:
Francija, koronavīruss

ASV uzfilmētā video putns aiznes nagos haizivi

7
(atjaunots 18:34 05.07.2020)
Kādā Dienvidkarolīnas pludmalē atpūtnieki nofilmējuši video, kurā redzams milzīgs putns ar haizivi nagos.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. ASV kādā Dienvidkarolīnas pludmalē atpūtnieki nofilmējuši video, kurā redzams milzīgs putns ar haizivij līdzīgu zivi nagos, vēsta Movieweb.

​Ieraksts izplatījies zibenīgi, stāsta RIA Novosti.

Soociālajos tīklos izskanējuši pieņēmumi par to, ka mednieks ir zivjērglis, liels plēsīgs putns, kura spārnu vēziens var sasniegt 1,7 metrus.

Par zivi sākās strīdi. Lasītājiem šķita, ka putns nomedījis nelielu haizivi, taču, iespējams, tā varētu būt spāņu makrele.

7
Tagi:
dzīvnieki
Pēc temata
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Sociālie tīkli, foto no arhīva

Eksperte pastāstīja, un kāpēc mūs izseko sociālie tīkli

46
(atjaunots 10:43 05.07.2020)
Vai jums kādreiz nav šķitis, ka atliek tikai apspriest kādu priekšmetu, un tās reklāma nekavējoties parādās visos resursos? Tas nav šķitums.

RĪGA, 5. jūlijs - Sputnik. Jebkuru lietotāja darbību tīmeklī iespējams aprakstīt ar mērķētās reklāmas iestatījumu algoritmiem. Par to, kā tas darbojas, radio Sputnik ēterā pastāstīja sociālo mediju speciāliste Jevgēņija Kuliša.

Vai jums kādreiz nav šķitis, ka atliek tikai apspriest kādu priekšmetu, un tās reklāma nekavējoties parādās visos resursos? Ja draudzenei nosūtīta sarkanas kleitas fotogrāfija, jūs nekavējoties uzdursieties tieši tādas kleitas reklāmai Instagram?

Tas nav šķitums. Tieši tā darbojas reklāma sociālajos tīklos, lai arī neviens to atklāti nestāsta, uzskata Maskavas blogeru apvienības dibinātāja,  sociālo mediju speciāliste Jevgēņija Kuliša.

"Skaļi neviens par to nerunā, lai arī daudzi to ir ievērojuši un par pārbaudījuši, tomēr serviss nesniedz nekādus oficiālus paziņojumus, viņi to viseim spēkiem noliedz. Tomēr eksperimenti rāda: ja, piemēram, esat noskatījušies kādus stories par to vai citu kosmētiku, teju vai nākamajā reklāmas publikācijā jums parādīsies šī pati vai konkurējošās firmas kosmētija. Nesen blogere Katja Konosova izdomāja ekspetimentu. Viņa vairākos stories pēc kārtas stāstīja par kaut kādu kosmētiku un palūdza savus lasītājus, nesakot ne vārda, nosūtīt viņai Telegram ekrānuzņēmumus – kāda reklāma viņiem parādīsies. Viņa saņēma milzum daudz ekrānuzņēmumu, kuros redzams: cilvēkiem parādījās tās pašas vai konkurējošās kosmētikas reklāma," Kuliša teikto publicēja RIA Novosti.

Viņa atzīmēja, ka ar to nenodarbojas ne paši blogeri, ne reklamējamā veikala īpašnieki – tas ir vispārējs algoritms. Tiesa, tas, kurš vēlas izplatīt savu reklāmu, var nospraust pietiekami detalizētus iestatījumus, kuri noteiks, kas tieši redzēs reklāmu. Iespējas ir atkarīgas no budžeta.

Facebook
© Sputnik / Наталья Селиверстова

"Ir pietiekami detalizēti mērķētās reklāmas iestatījumi. Reklāmai Instagram ir noteikti iestatījumi Facebook, tie variējas atbilstoši budžetam: jo vairāk naudas jūs paredzat reklāmai, jo precīzākus iestatījumus varat nospraust. Var par izstrādāt iestatījumus tā, lai, piemēram, reklāmu redzētu puiši ar stabilām attiecībām, kuri pie tam patlaban ir tālu no mīļotās meitenes. Tas ir vienreizējs iestatījumus ziedu salonam, kad saki: "Mīļotā ir tālu? Nosūti viņai ziedus." Vai cits variants. Var iestatījumos noteikt, ka tā jāparāda meitenēm, kas interesējas par kosmētiku. Ja meitene pie tam aizraujas ar stories par kosmētiku, šī reklāma mērķēta viņai. Jebkura jūsu darbība jebkurā sociālajā tīklā un visur tīmeklī tai vai citādi ir aprakstīta ar konkrētiem mērķa iestatījumiem atbilstošiem algoritmiem," paskaidroja Kuliša.

Pēc viņas vārdiem, tas ir universāls algoritms reklāmas izplatīšanai visos sociālajos tīklos un platformās.

"Reklāma visur strādā saskaņā ar tādu principu. Ir liels skaits visādu stāstu, kuru autori apgalvo, ka Alisa, Siri un visi pārējie noklausās, par ko runā lietotāji. Reiz es ar vīru WhatsApp apspriedos, ka vajadzētu nopirkt GoPro pašiņu nūju, taču iepriekš nekur to nemeklēju un neskatījos. Tūlīt pēc tam man Yandex Direct no visām šķirbām sāka līst GoPro aksesuāru reklāma," radio Sputnik ēterā atcerējās Kuliša.

46
Tagi:
sociālie tīkli
Pēc temata
WhatsApp sniegs specdienestiem piekļuvi lietotāju čatiem
Priekšvēlēšanu slaktiņš ar motorzāģi: Ingūna Sudraba pārsteidz ar savu aģitāciju
"Ārkārtīgi uzbāzīgi": iedzīvotājus kaitina sociālā reklāma piepilsētas vilcienos