ASV karogs

ASV cenšas iekļaut Ķīnu pārrunās par NEW START līgumu

23
(atjaunots 17:11 16.03.2020)
ASV vēstnieks Krievijā uzskata, ka Lielbritānijas un Francijas iesaistīšana šajā procesā nebūtu īpaši lietderīga.

RĪGA, 16. marts – Sputnik. ASV strādā ar mērķi iesaistīt Ķīnu pārrunās par stratēģisko uzbrukuma ieroču skaita samazināšanu un uzskata, ka Krievijai pret to nekas nav iebilstams, atklāja ASV vēstnieks Krievijā Džons Sallivans, vēsta Sputnik Baltkrievija.

"Mēs piedalāmies pārrunās ar Krievijas valdību. Tikšanos ietvaros tiek apspriesti bruņojuma kontroles jautājumi, ieskaitot NEW START līgumu un mūsu iniciatīvu iesaistīt tajā Ķīnu. Kā noprotu, Krievijai nav principiālu iebildumu pret Ķīnas dalību, taču, pēc Krievijas domām, tas ir Vašingtonas pienākums – pārliecināt Pekinu iesaistīties pārrunās par šo jautājumu. Mēs pie tā aktīvi strādājam," vēstnieks pastāstīja intervijā izdevumam "Kommersant".

Diplomāts atzīmēja, ka ASV Drošības stratēģija paredz: Ķīnas militārā spēka nostiprināšanās ir izaicinājums ASV. "Man šķiet, tam vajadzētu satraukt arī Krieviju. Tāpēc mēs uzskatām, ka Ķīnas iekļaušana pārrunās par stratēģisko drošību atbilst ne tikai mūsējām, bet arī Krievijas interesēm," uzsvēra Sallivans.

Pēc viņa domām, Lielbritānijas un Francijas iesaistīšana šajā procesā nebūtu īpaši lietderīga.

"Mēs neiebilstam pret iespēju iesaistīt pārrunās arī viņus. Taču mums ir svarīgāk, lai tajās piedalītos Ķīna. Ķīnas valdība jau ir paziņojusi, ka netieksies pēc paritātes ar ASV vai Krieviju. Ja tā, mēs ceram, ka Pekina saskatīs prieksrocības, ko nestu vienošanās ar Vašingtonu un Maskavu triju galveno kodolvalstu trijstūra ietvaros, kam nāksies iezīmēt bruņojuma kontroles sistēmas aprises tuvākajiem desmit gadiem. Tā būtiski atšķirsies no iepriekšējā, kura sākumā tika parakstīts pašreizējais līgums par stratēģiskā buņojuma skaita samazināšanu," skaidroja vēstnieks. 

Līgums par stratēģiskā buņojuma skaita samazināšanu (NEW START), kas parakstīts 2010.gadā, patlaban ir vienīgais Krievijas un ASV spēkā esošais līgums par bruņojuma ierobežojumu. Vienošanās termiņš beidzas 2021.gada februārī, un pagaidām ASV administrācija nav paziņojusi, vai Vašingtona plāno to pagarināt.

Iepriekš ASV prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Džons Boltons paziņoja, ka NEW START diezin vai tiks pagarināts, jo tam ir savi trūkumi. Krievija jau vairākkārt norādījusi, ka ir gatava to apspriest. ASV prezidents Donalds Tramps pauda vēlmi izstrādāt jaunu trīspusēju kodolvienošanos starp Krieviju, Ķīnu un Savienotajām Valstīm. Tomēr Pekina šo ideju noraidīja.

23
Tagi:
NEW START līgums, Krievija, Ķīna, ASV
Pēc temata
Kā zāģē Amerikā: atrasts "korupcijas melnais caurums"
ASV joprojām nevēlas pagarināt līgumu START ar Krieviju
ASV vēlas nopietni apspriest ar Krieviju un Ķīnu kodolieroču samazināšanu
Krievijas Federācijas Padome atteikusies iekļaut NEW START līguma jaunos ieročus
Alkohola pārdošana, foto no arhīva

Dānijā plāno aizliegt alkohola tirdzniecību pēc plkst. 20:00

3
(atjaunots 16:29 27.09.2020)
Pēc Kopenhāgenas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Kopenhāgenas mērija varētu ieviest alkohola tirdzniecības ierobežojumus, lai nakts stundās padarītu pilsētas parkus un citas pilsētas zaļās zonas mierīgākas, vēsta RIA Novosti.

Врач-нарколог, суггестолог, магистр социальной психологии Борис Фальков
© Photo из личного архива Бориса Фалькова

Kopš augusta Dānijas galvaspilsētā ir spēkā nakts ballīšu aizliegums parkos, kuras bieži vien rīko tūristi. Tas tika izdarīts pēc vietējo iedzīvotāju lūgumiem, kur sūdzējās par troksni. Dabas aizsardzības organizācijas atzīmēja, ka šādu ballīšu dēļ cita dzīvnieki un pēc tām paliek atkritumi.

Neraugoties uz aizliegumu, ballīšu skaits īpaši nesamazinājās – policisti nespēj pastāvīgi patrulēt visas pilsētas zaļās zonas, kuru ir visnotaļ daudz.

Tagad mērija grasās atrisināt problēmu radikālākā veidā – aizliedzot alkohola tirdzniecību vismaz parku un dārzu tuvumā no plkst. 20:00 līdz 6:00. Pēc pilsētas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas. Vienlaikus varasiestādes varētu pacelt naudas sodus par skaļu mūzikas atskaņošanu pēc plkst. 23:00.

Galīgais lēmums tika pieņemts septembra beigās.

3
Tagi:
tirdzniecība, alkohols, Dānija
Pēc temata
Karalieni glābs alkohols. Kā pelna Elizabete II
Vispārējs alkoholisms atcelts: alkohola pārdošana ārkārtējās situācijas laikā ir kritusies
Igaunijā var aizliegt pirkt alkoholu personām līdz 21 gada vecumam
Dodas cīņā kunga prātā. Kā alkohols noved postā amerikāņu karavīrus
Flāvija amfiteātris (Kolizejs) Romā, foto no arhīva

Iemūžināja savu kaunu. Tūrists atstāja autogrāfu uz Kolizeja sienas

4
(atjaunots 16:09 27.09.2020)
Apsargi ieraudzīja, kā vīrietis "atstāja autogrāfu" arhitektūras pieminekļa pirmajā stāvā, un izsauca policiju.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Drošības dienesta darbinieki Itālijā aizturēja tūristu, kurš ieskrāpēja Kolizeja sienās savus iniciāļus, vēsta radio Sputnik ar atsauci uz avīzi Independent.

Tiek atzīmēts, ka apsargi ieraudzīja, kā vīrietis "atstāja autogrāfu" arhitektūras pieminekļa pirmajā stāvā, un izsauca policiju. Saskaņā ar medija datiem, lai ieskrāpētu 6 centimetru burtus Kolizeja sienās, tūrists izmantoja uzasinātu akmeni.

Noteikts, ka pārkāpējs ir 32 gadus vecs Īrijas pilsonis. Viņam tika izvirzīta apsūdzība par zaudējuma nodarīšanu vēsturiskās nozīmes ēkai.

Naudas soda apmēru noteiks tiesa. Izdevums atzīmē, ka tas varētu sastādīt 20 tūkstošus eiro. Turklāt šāda rīcība varētu beigties īram ar nosacītu brīvības atņemšanu.

4
Tagi:
vandalisms, Itālija, tūristi
Pēc temata
Vācieši atbrauca uz Latviju, nozaga egli un sarīkoja grautiņu Vecrīgā