Kravas automašīnu rinda uz Baltkrievijas un Lietuvas robežas

Baltkrievu robežsargi stāsta, kas notiks ar kravas automašīnām pēc robežu slēgšanas

81
(atjaunots 07:10 16.03.2020)
Polija, Ukraina, Lietuva un Latvija ir slēgušas robežas, ņemot vērā koronavīrusa izplatīšanās risku. Baltkrievijas teritorijā aug kravas automašīnu tirgus.

RĪGA, 16. marts – Sputnik. Baltkrievijas Robežsardzes komiteja pastāstīja, kā veidosies situacija ar kravas automašīnām apstākļos, kad Baltkrievijas kaimiņvalstis ir slēgušas robežas.

Polija, Latvija, Lietuva un Ukraina informēja par aizliegumu iebraukt šo valstu teritorijā koronavīrusa izplatības dēļ.

Robežsardzes komiteja pastāstīja, ka Polija joprojām noformē kravas transporta līdzekļus.

"Ierobežojošie pasākumi Polijā tika pieņemti no 15.marta pusnakts. Kravas transporta līdzekļi kravu pārvietošanas mērķiem tiek noformēti," Sputnik Baltkrievija pastāstīja Baltkrievijas Robežsardzes komitejas preses sekretārs Antons Bičkovskis.

Viņš norādīja, ka patlaban komiteja sagaida oficiālu informāciju no Latvijas.

Speciālisti paskaidroja, ka pastāv starptautiskās vienošanās – divpusējie līgumi, kas paredz noteiktas procedūras.

"Mūsu pusei ir atbilstošā kārtībā jānosūta informācija ar skaidru un konkrētu skaidrojumu par to, kādi caurlaides punkti, no kāda laika tiks ierobežoti, kādi nefunkcionēs nemaz," paskaidroja Antons Bičkovskis.

Šo notikumu fonā svētdien Baltkrievijā pie robežam veidojās kravas automašīnu rindas. Kopumā pusdienas laikā iespēju izbraukt uz Poliju, Ukrainu, Latviju gaidīja vairāk nekā 1000 kravas mašīnas.

Robežsardzes komiteja paziņoja, ka situācija tiek kontrolēta.

"Kopumā tā ir parasta situācija, nekādu nepārvaramas varas apstākļu patlaban nav. Ir rindas Polijas virzienā, arī Latvijas un Lietuvas virzienā, turklāt tās bieži veidojas pie Lietuvas robežām – tas ir vispopulārākais virziens," konstatēja komitejas preses sekretārs.

81
Tagi:
koronavīruss, Kravu pārvadājumi, Baltkrievija
Pēc temata
Latvijas, Lietuvas un Polijas robežas ir pilnas ar kravas mašīnām
Pensijas, lidojumi, pasts un piegādes: koronavīruss jau ietekmējis Latvijas ekonomiku
Sekojot Polijas un Ukrainas lēmumiem, Lietuva slēdz robežas ārzemnieku ieceļošanai valstī

"Opis no Naukšēniem": Twitter tīklā ir papilnam memu par Bērniju Sandersu

4
(atjaunots 08:49 22.01.2021)
Amerikāņu politiķa neparastais ietērps iedvesmojis sociālo tīklu lietotājus. Īpašu uzmanību izpelnījušies Bērnija Sandersa dūraiņi, kuros daži saskatīja latviešu rakstus. Tagad tīmeklī ir papilnam memu.

RĪGA, 22. janvāris — Sputnik. Amerikāņu senators Bērnijs Sanderss, Demokrātiskās partijas pārstāvis, kurš apmeklēja Džo Baidena inaugurāciju, apvilcis milzīgus dūraiņus, kļuvis par interneta memu varoni. Latviešu segmenta lasītāji Twitter nespēja ignorēt tādu notikumu, jo Sandersa kolorītā āriene Latvijai tipiskos adītos dūraiņos daudziem atgādinājis vietējo vectētiņu.

"Bērnijs gaida vilcienu Dzintaru stacijā," foto publicēja Artūrs.

​​"Bērnijs ar draugiem aizgāja nosvinēt mazo piektdienu uz Tallinas kvartālu," viņš piebilda.

​​"Pa kuru laiku Bērnijs kļuva par opi no Naukšēniem, kas gaida Valmieras autobusu?!" pārsteigts vaicāja Didzis Veinbergs.

​Toties kanādiešu rakstniece, teātra un operas režisore, filozofijas zinātņu doktore un Toronto universitātes pasniedzēja Baņuta Rubess pat pārliecināta, ka Sanderss nēsā latviešu dūraiņus.

​"Bernie Sanders wears Latvian mittens," viņa uzrakstīja Twitter.

​Tomēr komentatori sagādāja vilšanos rakstniecei – dūraiņi tapuši ASV, lai arī tas ir roku darbs.

"Ne viss nāk no Latvijas," pamācoši atzīmēja Indra.

​Izrādījās, ka dūraiņus Bērnijam uzdāvinājusi skolotāja Džena Ellisa no Vermontas štata. Dāvanu pedagoģe pasniedza vairāk nekā pirms diviem gadiem un bija ļoti pārsteigta, kad viņš tos nēsāja priekšvēlēšanu kampaņas laikā. Dūraiņi tapuši no izārdītiem svīteriem, plīša odere – no pārstrādātām plastmasas pudelēm.

Tīmekļa lietotāji reaģēja uz politiķa dīvaino ārieni ar dažnedažādiem memiem un kolāžām, kas acumirklī izplatījās sociālajos tīklos.

4
Tagi:
ASV

Militārais politologs: ASV un Krievijas sadarbības vektors mainās

44
(atjaunots 12:02 21.01.2021)
ASV ievēlētā prezidenta Džo Baidena administrācija plāno izskatīt jautājumu par iespējamo Stratēģiskā bruņojuma ierobežošanas līguma-3 (NEW START) pagarināšanu tūlīt pēc inaugurācijas. Radio Sputnik ēterā šos nodomus komentēja militārais politologs Andrejs Koškins.

RĪGA, 21. janvāris - Sputnik. ASV ievēlētā prezidenta Džo Baidena administrācija uzreiz pēc inaugurācijas ķersies klāt Stratēģiskā bruņojuma ierobežošanas līgumam-3 (NEW START), paziņojis valsts sekretāra amatam izvirzītais Entonijs Blinkens.

Pēc viņa vārdiem, Baltā nama jaunā komanda strādās pie šī līguma pagarināšanas. Valsts sekretāra kandidāts apliecināja, ka administrācija nepiekritīs nekādiem ierobežojumiem attiecībā uz pretraķešu aizsardzības sistēmu.

Radio Sputnik ēterā šos nodomus komentēja militārais politologs, Pļehanova vārdā nosauktās Ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras vadītājs Andrejs Koškins.

Nelielas cerības: kā mainīsies ASV un Krievijas attiecības
Ruptly / Joe Biden Campaign / US Department of Defense / Kremlin.ru

"Var tikai apsveikt Baidena administrāciju par to, ka viņi plāno pagarināt NEW START līgumu. Zināmā mērā tas maina mijiedarbības vektoru starp ASV un Krievijas Federāciju. Šī vēlme – saglabāt kodolieroču sacensības apturēšanas mehānismu – droši vien kļūs par Amerikas Savienoto Valstu administrācijas citas politikas sākumu stratēģiskā bruņojuma apturēšanas līdzekļos. Un, visticamāk, veicinās citu līgumu veidošanu, kas varētu pilnībā kontrolēt valstu, tai skaitā ASV, kodollīdzekļus," teica Andrejs Koškins.

Līgums NEW START stājās spēkā 2011. gada 5. februārī. Saskaņā ar to abu pušu pienākums ir  samazināt kodolarsenālu tā, lai pēc 7 gadiem un turpmāk bruņojums kopumā nepārsniegtu 700 starpkontinentālās ballistiskās raķetes, ballistiskās raķetes uz zemūdenēm un smagajiem bumbvedējiem, kā arī 1550 lādiņus un 800 izvērstas un neizvērstas starta iekārtas. Vienošanās paredz Krievijas un ASV informācijas apmaiņu par lādiņu un kodolieroču nesēju skaitu divreiz gadā.

Patlaban NEW START ir vienīgais spēkā esošais līgums starp Krieviju un ASV par bruņojumu ierobežošanu, tā termiņš izbeidzas 2021. gada 5. februārī.

44
Tagi:
Džo Baidens, NEW START līgums, Krievija, ASV
Pēc temata
Putins ierosinājis pasākumus spriedzes mazināšanai Eiropā
Milzīgs konfrontācijas līmenis pasaulē: KF politiķis pastāstīja par savaldīšanas faktoru
Krievijas ĀM komentēja ASV izteikumus par līgumu NEW START
Par NATO, grēkiem un specdienestiem. Kādus jaunumus atklāja Putins

Hilarija Klintone pārmet Trampam sakarus ar Putinu. Kāpēc?

0
(atjaunots 08:57 22.01.2021)
ASV atkal meklē "krievu pēdas". Šoreiz uzbrukumā Kapitolijam. Bijusī ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone paziņoja, ka tajā ir iesaistīta Krievija.

ASV atkal meklē "krievu pēdas". Šoreiz uzbrukumā Kapitolijam. Bijusī ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone paziņoja, ka tajā ir iesaistīta Krievija.

Saskaņā ar leģendu Donalds Tramps šajā dienā sazvanījies ar Vladimiru Putinu. Vai Klintonei ir pierādījumi?

Kāpēc ASV atkal meklē ārpusē attaisnojumus savām problēmām? Un par ko amerikāņu miljardiera bijušo politisko sāncensi iesaukuši par "atriebīgu dāmu"? Atbildes uz šiem jautājumiem – mūsu video.

0