"Visiem viss ir zināms". Kas noticis Uhaņā un kāds tam sakars ar ASV armiju

226
(atjaunots 08:59 15.03.2020)
Ķīnas Ārlietu ministrija neapstiprināja resora darbinieka izteikumus, kurš pieļāva, ka koronavīrusu Uhaņā, iespējams, ievazājusi ASV armija. Analītiķis Sergejs Sanakojevs pastāstīja, cik lielā mērā šī versija izplatīta Ķīnā.

RĪGA, 15.marts – Sputnik. Ķīnas Ārlietu ministrijas oficiālais pārstāvis Gens Šuans nesniedza oficiālu apstiprinājumu informācijai par to, ka, pēc Ķīnas domām, jauno koronavīrusu Uhaņā ievazājusi ASV armija, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš Ķīnas ĀM pārstāvis Čžao Liczaņs savā lapā Twitter pavēstīja, ka ASV armija varēja ievazāt koronavīrusu Uhaņā, un aicināja Savienotās Valstis sniegt skaidrojumu un publicēt savus datus par infekcijas izplatīšanos.

"Starptautiskajai sabiedrībai, tostarp arī Savienotajās Valstīs, pastāv dažādas domas par vīrusa avotu... Ķīna uzskata, ka tas ir zinātnisks jautājums, ir jāuzklausa profesionāls viedoklis," brīfingā norādīja Gens Šuans, taujāts, vai Ķīnas ĀM uzskata, ka vīrusu Uhaņā varēja ievazāt ASV armija.

Gens Šuans piebilda, ka izteikta virkne teoriju par vīrusa avotu, un vairāki ASV ierēdņi un Kongresa locekļi nākuši klajā ar mazticamiem un bezatbildīgiem izteikumiem, kas nomelno Ķīnu.

Krievijas un Ķīnas analītiskā centra vadītājs Sergejs Sanakojevs uzskata, ka Ķīnā ir izplatīta versija par ASV iespējamo līdzdalību koronavīrusa izplatīšanā, taču oficiāli tā nekad līdz šim nav izteikta.

"Gribētos uzzināt, kā visai augstu stāvošs Ķīnas ĀM pārstāvis pieļāvis tamlīdzīgus izteikumus par ASV. No vienas puses, principā, visiem viss bija skaidrs jau pērnā gada nogalē, arī par to, kas notika Uhaņā un cik lielā mērā tur iejaukti amerikāņi. Taču ķīniešu mentalitātē ir kāda īpatnība: pirms izteikt jebkādas apsūdzības, viņi visu ļoti dziļi izmeklēs un faktus publiskos tikai tad, ja viņiem būs absolūti pierādījumi... Tomēr tas, ko amerikāņi atļāvās teikt par ķīniešiem – tas jau ir pavisam cits līmenis. Un, tā kā amerikāņi faktiski pārveda šo "karu" informācijas laukā, un faktiski cīņa jau sākusies šajā laukā, acīmredzot, noteiktas aprindas Ķīnā nolēma, ka arī šajā laukā sakāve nav jācieš," Sergejs Sanakojevs norādīja radio Sputnik ēterā.

Ķīnas izdevums South China Morning Post piektdien izteica pieņēmumu, ka Ķīnas ĀM pārstāvja vārdi par amerikāņu karavīriem, iespējams, bija saistīti ar Pasaules militārajām spēlēm, kas aizritēja Uhaņā pērnā gada oktobra otrajā pusē. Spēlēs piedalījās karavīri vairāk nekā no 100 valstīm, tostarp arī no ASV.

2019.gada 31.decembrī Ķīna informēja Pasaules veselības organizāciju par nezināmas pneimonijas uzliesmojumu Uhaņas pilsētā. Par slimības ierosinātāju atzīts jauns koronavīruss, slimība saņēma oficiālu nosaukumu COVID-19.

11.martā PVO izsludināja koronavīrusa pandēmiju. Visā pasaulē inficēti aptuveni 120 tūkstoši cilvēku vairāk nekā 100 valstīs, lielākā daļa ir atveseļojušies, vairāk nekā 4 tūkstoši cilvēku miruši

226
Tagi:
koronavīruss, Ķīna, ASV
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (682)
Pēc temata
Mediji: koronavīrusa infekcijas gadījumu skaits ASV pārsniedzis 500
Durvis veras ciet: koronavīrusa dēļ iedzīvotāji lūgti neapmeklēt 27 valstis
PVO izsludinājusi jaunā koronavīrusa pandēmiju
Alkohola pārdošana, foto no arhīva

Dānijā plāno aizliegt alkohola tirdzniecību pēc plkst. 20:00

3
(atjaunots 16:29 27.09.2020)
Pēc Kopenhāgenas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Kopenhāgenas mērija varētu ieviest alkohola tirdzniecības ierobežojumus, lai nakts stundās padarītu pilsētas parkus un citas pilsētas zaļās zonas mierīgākas, vēsta RIA Novosti.

Врач-нарколог, суггестолог, магистр социальной психологии Борис Фальков
© Photo из личного архива Бориса Фалькова

Kopš augusta Dānijas galvaspilsētā ir spēkā nakts ballīšu aizliegums parkos, kuras bieži vien rīko tūristi. Tas tika izdarīts pēc vietējo iedzīvotāju lūgumiem, kur sūdzējās par troksni. Dabas aizsardzības organizācijas atzīmēja, ka šādu ballīšu dēļ cita dzīvnieki un pēc tām paliek atkritumi.

Neraugoties uz aizliegumu, ballīšu skaits īpaši nesamazinājās – policisti nespēj pastāvīgi patrulēt visas pilsētas zaļās zonas, kuru ir visnotaļ daudz.

Tagad mērija grasās atrisināt problēmu radikālākā veidā – aizliedzot alkohola tirdzniecību vismaz parku un dārzu tuvumā no plkst. 20:00 līdz 6:00. Pēc pilsētas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas. Vienlaikus varasiestādes varētu pacelt naudas sodus par skaļu mūzikas atskaņošanu pēc plkst. 23:00.

Galīgais lēmums tika pieņemts septembra beigās.

3
Tagi:
tirdzniecība, alkohols, Dānija
Pēc temata
Karalieni glābs alkohols. Kā pelna Elizabete II
Vispārējs alkoholisms atcelts: alkohola pārdošana ārkārtējās situācijas laikā ir kritusies
Igaunijā var aizliegt pirkt alkoholu personām līdz 21 gada vecumam
Dodas cīņā kunga prātā. Kā alkohols noved postā amerikāņu karavīrus
Flāvija amfiteātris (Kolizejs) Romā, foto no arhīva

Iemūžināja savu kaunu. Tūrists atstāja autogrāfu uz Kolizeja sienas

4
(atjaunots 16:09 27.09.2020)
Apsargi ieraudzīja, kā vīrietis "atstāja autogrāfu" arhitektūras pieminekļa pirmajā stāvā, un izsauca policiju.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Drošības dienesta darbinieki Itālijā aizturēja tūristu, kurš ieskrāpēja Kolizeja sienās savus iniciāļus, vēsta radio Sputnik ar atsauci uz avīzi Independent.

Tiek atzīmēts, ka apsargi ieraudzīja, kā vīrietis "atstāja autogrāfu" arhitektūras pieminekļa pirmajā stāvā, un izsauca policiju. Saskaņā ar medija datiem, lai ieskrāpētu 6 centimetru burtus Kolizeja sienās, tūrists izmantoja uzasinātu akmeni.

Noteikts, ka pārkāpējs ir 32 gadus vecs Īrijas pilsonis. Viņam tika izvirzīta apsūdzība par zaudējuma nodarīšanu vēsturiskās nozīmes ēkai.

Naudas soda apmēru noteiks tiesa. Izdevums atzīmē, ka tas varētu sastādīt 20 tūkstošus eiro. Turklāt šāda rīcība varētu beigties īram ar nosacītu brīvības atņemšanu.

4
Tagi:
vandalisms, Itālija, tūristi
Pēc temata
Vācieši atbrauca uz Latviju, nozaga egli un sarīkoja grautiņu Vecrīgā