ASV armijas hiperskaņas ieroča palaišana, foto no arhīva

Eksperts nosaucis militārās rūpniecības galveno tendenci

28
(atjaunots 10:07 10.03.2020)
Krievijas Ārlietu ministrija nesaskata problēmas ASV veiktajos hiperskaņas ieroču izmēģinājumos. Politologs, militārais eksperts, Stratēģiskās konjunktūras centra direktors Ivans Konovalovs pauda savu viedokli šajā jautājumā.

RĪGA, 10. marts – Sputnik. Maskava neuzskata par problemātisku ASV ieceri izmēģināt hiperskaņas ieročus, paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas Bruņojuma neizplatīšanas un kontroles lietu departamenta direktors Vladimirs Jermakovs.

"ASV jau vairākus gadu desmitus izstrādā hiperskaņas ieročus. Protams, kad parādījās vērtējums, ka Krievija šajā jomā ir nopietni izrāvusies uz priekšu, ASV sāka paātrināt procesus. Tas ir normāli, šeit nevajadzētu rasties nekādām īpašām problēmām," norādīja Jermakovs.

Iepriekš ASV Aizsardzības ministrijas direktora vietnieks hiperskaņas izstrādājumu jomā Maiks Vaits informēja, ka 2020. gada vidū Vašingtona plāno veikt hiperskaņas bruņojuma pārtvērēja lauka izmēģinājumus. Viņš atklāja, ka Pentagons no izstrādes jau pārgājis pie prototipu izgatavošanas, bet nākamā stadija būs darbojošos bruņojuma sistēmu iepirkums.

Politologs, militārais eksperts, Stratēģiskās konjunktūras centra direktors Ivans Konovalovs sarunā ar radio Sputnik pastāstīja, kāpēc ASV plāni nerada grūtības Krievijai.

"Šis process vienkārši ir neapturams – vadošajām valstīm ir tiesības strādāt pie tā tipa bruņojuma un tām kauju sistēmām, ko tās uzskata par prioritārām savām aizsardzības spējām. Patlaban galvenā tendence ir hiperskaņas ieroči. Ar to nodarbojas visi, kam ir finansiālās un tehniskās iespējas. Pirmkārt, Krievija, kas visus tālu apsteigusi, amerikāņi to nolēmuši panākt, tāpat šajā virzienā strādā Ķīna un citas valstis. To nav iespējams apturēt. Vienīgais, ko iespējams darīt, ir radīt labākas sistēmas, lai potenciālais pretinieks vienmēr būtu atpalicēja lomā. Tieši ar to mēs nodarbojamies," konstatēja Ivans Konovalovs.

2018. gadā Krievijas prezidents Vladimirs Putins savā uzrunā Federālajai sapulcei iepazīstināja ar hiperskaņas ieročiem – kompleksiem "Avangard" un "Kinžal". Vēlāk kļuva zināms par hiperskaņas spārnotās raķetes "Cirkon" izstrādi. Paralēli Krievijas karavīri strādā pie vairākiem desmitiem hiperskaņas projektu.

Savukārt ASV prezidents Donalds Tramps stāstīja, ka ASV rīcībā ir liels skaits "superātru raķešu", lai arī iepriekš runa bija tikai par hiperskaņas bruņojuma izstrādāšanas posmu.

28
Tagi:
hiperskaņas ieroči, Krievija, ASV
Pēc temata
ASV slēgta viena no hiperskaņas bruņojuma izstrādes programmām
Krievijas hiperskaņas ieroči un Pentagona kosmiskais uzbudinājums
Alkohola pārdošana, foto no arhīva

Dānijā plāno aizliegt alkohola tirdzniecību pēc plkst. 20:00

3
(atjaunots 16:29 27.09.2020)
Pēc Kopenhāgenas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Kopenhāgenas mērija varētu ieviest alkohola tirdzniecības ierobežojumus, lai nakts stundās padarītu pilsētas parkus un citas pilsētas zaļās zonas mierīgākas, vēsta RIA Novosti.

Врач-нарколог, суггестолог, магистр социальной психологии Борис Фальков
© Photo из личного архива Бориса Фалькова

Kopš augusta Dānijas galvaspilsētā ir spēkā nakts ballīšu aizliegums parkos, kuras bieži vien rīko tūristi. Tas tika izdarīts pēc vietējo iedzīvotāju lūgumiem, kur sūdzējās par troksni. Dabas aizsardzības organizācijas atzīmēja, ka šādu ballīšu dēļ cita dzīvnieki un pēc tām paliek atkritumi.

Neraugoties uz aizliegumu, ballīšu skaits īpaši nesamazinājās – policisti nespēj pastāvīgi patrulēt visas pilsētas zaļās zonas, kuru ir visnotaļ daudz.

Tagad mērija grasās atrisināt problēmu radikālākā veidā – aizliedzot alkohola tirdzniecību vismaz parku un dārzu tuvumā no plkst. 20:00 līdz 6:00. Pēc pilsētas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas. Vienlaikus varasiestādes varētu pacelt naudas sodus par skaļu mūzikas atskaņošanu pēc plkst. 23:00.

Galīgais lēmums tika pieņemts septembra beigās.

3
Tagi:
tirdzniecība, alkohols, Dānija
Pēc temata
Karalieni glābs alkohols. Kā pelna Elizabete II
Vispārējs alkoholisms atcelts: alkohola pārdošana ārkārtējās situācijas laikā ir kritusies
Igaunijā var aizliegt pirkt alkoholu personām līdz 21 gada vecumam
Dodas cīņā kunga prātā. Kā alkohols noved postā amerikāņu karavīrus
Flāvija amfiteātris (Kolizejs) Romā, foto no arhīva

Iemūžināja savu kaunu. Tūrists atstāja autogrāfu uz Kolizeja sienas

4
(atjaunots 16:09 27.09.2020)
Apsargi ieraudzīja, kā vīrietis "atstāja autogrāfu" arhitektūras pieminekļa pirmajā stāvā, un izsauca policiju.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Drošības dienesta darbinieki Itālijā aizturēja tūristu, kurš ieskrāpēja Kolizeja sienās savus iniciāļus, vēsta radio Sputnik ar atsauci uz avīzi Independent.

Tiek atzīmēts, ka apsargi ieraudzīja, kā vīrietis "atstāja autogrāfu" arhitektūras pieminekļa pirmajā stāvā, un izsauca policiju. Saskaņā ar medija datiem, lai ieskrāpētu 6 centimetru burtus Kolizeja sienās, tūrists izmantoja uzasinātu akmeni.

Noteikts, ka pārkāpējs ir 32 gadus vecs Īrijas pilsonis. Viņam tika izvirzīta apsūdzība par zaudējuma nodarīšanu vēsturiskās nozīmes ēkai.

Naudas soda apmēru noteiks tiesa. Izdevums atzīmē, ka tas varētu sastādīt 20 tūkstošus eiro. Turklāt šāda rīcība varētu beigties īram ar nosacītu brīvības atņemšanu.

4
Tagi:
vandalisms, Itālija, tūristi
Pēc temata
Vācieši atbrauca uz Latviju, nozaga egli un sarīkoja grautiņu Vecrīgā