Farmaceits laboratorijā, foto no arhīva

Mediji: koronavīrusa infekcijas gadījumu skaits ASV pārsniedzis 500

60
(atjaunots 11:52 09.03.2020)
Kopumā jau vairāk nekā simt pasaules valstīs konstatēti koronavīrusa slimnieki. Slimība strauji izplatās.

RĪGA, 9. marts - Sputnik. Jau vairāk nekā 500 cilvēki inficējušies ar jaunā tika koronavīrusu ASV, 21 cilvēks miris, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz telekanālu NBC.

Divi jauni nāves gadījumi fiksēti Vašingtonas štatā, informēja telekanāls.

Kalifornijas štata gubernators informēja par 114 inficēšanās gadījumiem.

Vairākos štatos ieviests ārkārtas situācijas režīms, ņemot vērā koronavīrusa izplatību.

Jaunzēlandes premjerministre Džasinda Arderna informēja, ka uz nedēļu pagarināts aizliegums iebraukt valstī tūristiem no Ķīnas, Irānas, kā arī no Dienvidkorejas un Itālijas ziemeļiem.

Politiķe pastāstīja, ka Veselības ministrijas darbinieki saņems īpašas pilnvaras un varēs ievietot karantīnā kuģus, arī kruīzu reisus, lidmašīnas un ceļotāju grupas, kas ierodas Jaunzēlandē, ja ir pamats aizdomām, ka viņu vidū ir inficētie.

Itālija ieņēmusi pirmo vietu pasaulē koronavīrusa nesto nāves gadījumu ziņā – mirst katrs divdesmitais inficētais. Svētdien Itālijā krasi pieauga nāves gadījumu skaits – līdz 366 cilvēkiem (4,96% no 7,3 tūkstošiem inficēto).

Otrajā vietā ierindojusies ASV, kur no vairāk nekā 500 infekcijas gadījumiem miruši jau 19 cilvēki (4,03%). Trešajā vietā mirstības ziņā ir Ķīna (3,83%), ceturtajā – Irāna (2,96%).

Koronavīrusa infekcijas ziņā nelabvēlīgajās valstīs vismazākā mirstība fiksēta Dienvidkorejā (0,68% inficēto).

Slimnieku skaita ziņā pirmo vietu ieņēmusi Dienvidkoreja. Uz katru miljonu iedzīvotāju valstī ir 142,1 apstiprināti koronavīrusa gadījumi.

Otro vietu ieņem Itālija (121,9 cilvēki), trešo — Irāna (80,9), tai seko Ķīna (58,3).

Negaidīti augsts šis rādītājs ir Šveicē (39,3) un Norvēģijā (31,5).

Lielākā daļa Eiropas valstu atrodas vienā līmenī inficēto daļas ziņā. Septīto vietu ieņem Zviedrija (20,0), tai seko Beļģija (17,5), Nīderlande (15,4), Francija (14,3), Spānija (13,1), Vācija (12,3), Austrija (11,8), Lielbritānija (4,1). Japānā fiksēti tikai 3,9 inficēšanās gadījumi uz miljonu iedzīvotāju, ASV – 1,4.

Pie tam Ķīnā jau slēgti 11 no 14 iepriekš uzbūvētajiem pagaidu hospitāļiem. Valsts ziņu aģentūras vēsta, ka miruši 53 sociālie darbinieki, kuri epidēmijas laikā pildīja savas funkcijas.

2019. gada 31. decembrī Ķīnas varasiestādes informēja PVO par nezināmas pneimonijas uzliesmojumu Uhaņā, Hubejas provincē (valsts centrālā daļa).

Speciālisti noteica slimības ierosinātāju – tas ir koronavīruss 2019-nCoV. PVO atzina uzliesmojumu par starptautiskas nozīmes ārkārtas situāciju un piešķīra saslimšanai oficiālu nosaukumu – COVID-19.

60
Tagi:
ASV, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (716)
Pēc temata
Itālijas ziemeļos ieviesti ierobežojumi koronavīrusa dēļ
Tā nav mācību trauksme: PVO vadītājs pastāstīja jaunums par koronavīrusu
Latvijas aizsardzības ministrs gribēja palielīties un sameloja par koronavīrusa analīzēm
Koronavīruss ietekmējis airBaltic darbu: lidsabiedrība samazina reisu skaitu
Malta, foto no arhīva

EK uzsākusi Kipras un Maltas Uzturēšanās atļauju programmu likumīguma pārbaudi

7
(atjaunots 12:29 21.10.2020)
Eiropas Savienībā raizējas, ka "zelta pasu" programmas līdzi nes līdzekļu atmazgāšanas, izvairīšanās no nodokļu samaksas un korupcijas riskus.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Eiropas Komisija pārbaudīs, cik lielā mērā programmas, kuras ļauj saņemt Kipras un Maltas pilsonību, atbilst Eiropas tiesībām, teikts EK paziņojumā.

ES uzmanību piesaistījušas Kipras un Maltas pilsonības piešķiršanas programmas apmaiņā pret investīcijām, kuras tiek dēvētas par "zelta pasēm".

Maltas un Kipras valdībām tiek atvēlēti divi mēneši, kuru laikā tām būs jāatbild uz apsūdzībām. Ja EK nesaņems apmierinošu atbildi, tad pret šīm valstīm var tikt ieviestas sankcijas.

Dokumentā teikts, ka pilsonības piešķiršana, apmaiņā pret investīcijām personām, kurām nav reālu sakaru ar Eiropas valstī, ir pretrunā ar "Eiropas pilsonības būtību". Eiropas Savienībā uztraucas, ka "zelta pasu" programmas līdzi nes līdzekļu atmazgāšanas, izvairīšanās no nodokļu samaksas un korupcijas riskus.

Atzīmēsim, ka Kipras ministru padome 13. oktobra ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu atcelt Kipras Investīciju programmu, kuras ietvaros ārzemnieki varēja saņemt Kipras pilsonību apmaiņā pret investīcijām. Tas notika nākamajā dienā pēc Kataras telekanāla Al Jazeera izmeklēšanas filmas iznākšanas ēterā par oficiālo personu, tai skaitā politiķu, iespējamo saikni ar noziegumiem pilsonības piešķiršanā.

Turklāt Kipras Iekšlietu ministrija paziņoja, ka izskatīs gandrīz 600 jau iesniegto pieteikumu Kipras pilsonības saņemšanai apmaiņā pret investīcijām, kā arī tos iesniegumus, kurus paspēs iesniegt līdz Kipras Investīciju programmas pārtraukšanai.

Viens no "zelta pasu" programmas pionieriem ES bija Latvija. No 2010. līdz 2017. gadam valsts izsniedza vairāk nekā 17 tūkstošus Termiņuzturēšanās atļauju (TUA) apmaiņā pret ieguldījumiem gandrīz 1,5 miljarda eiro apmērā. Vairāk nekā 90% TUA pieteikumu tika saņemts no bijušās PSRS valstu iedzīvotājiem, pārsvarā no Krievijas pilsoņiem.

Taču Latvijas varasiestādes konsekventi padarīja bargākus TUA piešķiršanas nosacījumus no 2014. gada, kad minimālais investīciju apmērs tika palielināts no 150 līdz 250 tūkstošiem eiro. Par fināla akordu kļuva 2017. gada novembra beigās pieņemtie Imigrācijas likuma grozījumi, ar kuriem tika ieviests obligāts maksājums 5000 eiro apmērā reizi piecos gados par TUA pagarināšanu visiem topošajiem investoriem, ieskaitot tos, kas ieguldīja līdzekļus nekustamajā īpašumā, uzņēmumā vai banku saistībās.

7
Tagi:
Eiropas Komisija, termiņuzturēšanās atļauja, Malta, Kipra
Pēc temata
Vjetnamiešiem iepatīkas Latvijas "zelta vīzas"
Transparency International: Latvija slikti pārbauda "zelta vīzu" pieteikumus
Latvija "laicīgi" izrēķinājusies ar uzturēšanās atļaujām
Eirodeputāte ieteica Latvijai bagātnieku vietā pieņemt migrantus
KF vēstniecība Vašingtonā, foto no arhīva

Krievijas vēstniecība komentēja apsūdzības pret sešiem KF pilsoņiem ASV

14
(atjaunots 20:17 20.10.2020)
Iepriekš ASV Tieslietu ministrija un FIB izvirzīja apsūdzības sešiem Krievijas pilsoņiem par dalību hakeru uzbrukumu sērijā un kaitīgu programmu izplatīšanā ar mērķi uzbrukt citu valstu infrastruktūrai.

RĪGA, 20. oktobris — Sputnik. Krievijas vēstniecība Vašingtonā noraida ASV apsūdzības Krievijas pilsoņiem par destabilizējošu un hakeru darbību visā pasaulē, sarunā ar RIA Novosti paziņoja diplomātiskās misijas pārstāvis.

Iepriekš ASV Tieslietu ministrija un FIB izvirzīja apsūdzības sešiem Krievijas pilsoņiem par dalību hakeru uzbrukumu sērijā un kaitīgu programmu izplatīšanā ar mērķi uzbrukt citu valstu infrastruktūrai. Cita starpā viņi apsūdzēti par vīrusa NotPetya izplatību 2017. gadā. Apgalvots, ka šīs personas esot Galvenās izlūkošanas pārvaldes darbinieki, kuri cita starpā esot organizējuši kiberuzbrukumus Olimpiādei Dienvidkorejā. Gandrīz vienlaikus Lielbritānijā izskanēja apgalvojumi, ka Krievijas izlūkdienesti esot plānojuši arī kiberuzbrukumu Olimpisko spēļu organizatoriem Tokijā pirms tās tika atliktas.

"Absolūti skaidrs, ka šādām ziņām nav nekā kopēja ar realitāti, to mērķis ir vienkārši saasināt rusofobo noskaņojumu amerikāņu sabiedrībā, "raganu medību" izvēršanos un spiegu māniju. Tāda jau vairākus gadus ir Vašingtonas politiskās dzīves īpatnība. ASV vadība konsekventi grauj agrāk pragmatiskās Krievijas un ASV attiecības un mākslīgi uzspiež iedzīvotājiem toksisku iespaidu par Krieviju un visu, kas ar to saistīts," komentēja vēstniecības pārstāvis. 

Aģentūras sarunbiedrs uzsvēra, ka Krievijai nav un nav arī bijuši nodomi nodarboties ar "destabilizējošām operācijām" visā pasaulē.

"Tas neatbilst mūsu ārpolitikai, nacionālajām interesēm, kā arī mūsu izpratnei par, to, kā veidojas valstu attiecības. Krievija ciena citu valstu suverenitāti un neiejaucas to darīšanās," viņš piezīmēja.

Informācijas avots Ārlietu ministrijā informēja, ka ASV un Lielbritānijas apsūdzības par Krievijas hakeru saiknēm ar dažādiem uzbrukumiem, arī Olimpisko spēļu organizatoriem Tokijā, ir nepamatotas un vērstas pret iekšējo auditoriju.

14
Tagi:
Krievijas vēstniecība, kiberuzbrukums, ASV

Trīskāršs trieciens pandēmijai: Krievijā sāk testēt trešo vakcīnu pret koronavīrusu

0
(atjaunots 20:14 21.10.2020)
Krievijā sākušies trešās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi, kuru izveidoja M. Čumakova vārdā nosauktajā centrā. Tās radītāji cer, ka decembrī Veselības ministrija piereģistrēs jauno preparātu un līdz gada beigām sāksies tā masveida ražošana.

Iepriekš valsts reģistrāciju izgāja arī vakcīna, kuru izstrādāja Novosibirskas zinātniskais centra "Vektor". Tāpat noslēgumam tuvojas pasaulē pirmās vakcīnas "Sputnik V" izmēģināšana. Šobrīd notiek trešais Krievijas preparāta testēšanas posms ārzemēs, no tā iznākuma būs atkarīgas vakcīnas perspektīvas starptautiskajā tirgū.

0
Tagi:
vakcīna, Krievija
Pēc temata
Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes