Ziemeļu straume 2

Vācu ekologi nolēmuši apturēt "Ziemeļu straumi 2"

72
(atjaunots 09:08 08.03.2020)
Vācijas Apkartējās vides aizsardzības biedrība uzskata, ka nepieciešams vēlreiz pārbaudīt atļauju gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvdarbiem.

RĪGA, 8. marts — Sputnik. Vācijas Apkartējās vides aizsardzības biedrība pieprasījusi apturēt gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvdarbus, vēsta izdevums WirtschaftsWoche.

Organizācijas pārstāvji, atsaucoties uz Berlīnes Tehniskās universitātes Tautsaimniecības un jurispridences institūta tiesisko slēdzienu, apgalvo, ka gāzesvada celtniecības atļauja ir jāpārbauda no ekoloģiskās drošības viedokļa.

"Mēs vērsīsimies Kalnu inspekcijas nodaļā Štrālzundē art lūgumu atkārtoti pārbaudīt gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvdarbu atļauju," Apkārtējās vides aizsardzības biedrības vadītāja Sašas Milera-Krennera teikto citēja RIA Novosti.

Viņš piebilda, ka ir jāpārbauda dabasgāzes ietekme uz klimatu un jānoskaidro, kādos apstākļos tiek iegūti šie ogļūdeņraži Krievijā.

Advokāte-ekoloģe Kornēlija Cima, kas gatavoja slēdzienu institūta vārdā Berlīnē, uzskata, ka metāna izmeši gāzes ieguves laikā Krievijā un Eiropā ir "augstāki, nekā norādīja projekta izpildītāji". Viņa gan neprecizēja, kur ieguvusi tamlīdzīgu informāciju.

Tomēr raksta autori atzīmēja, ka izstrādātas dažādas metāna noplūdes mērījumu metodes un ir ļoti sarežģīti aprēķināt tās radītos zaudējumus.

Gāzesvada operatora "Nord Stream 2 AG" pārstāvji uzskata, ka ekologu argumenti ir nepamatoti.

"Projekts "Ziemeļu straume 2" saņēma atļauju pēc plašas tā ekoloģiskās drošības pārbaudes," atgādināja kompānijas pārstāvis.

"Nord Stream 2 AG" norādīja, ka projekta gatavības pakāpe ir ļoti augsta, tā celtniecību atļāvušas piecu valstu valdības un būvdarbi notiek atbukstoši nacionālajām, Eiropas un starptautiskajām tiesiskajām normām.

"Pēc atļauju saņemšanas kompānijai "Nord Stream 2 AG" ir tiesības būvēt un ekspluatēt gāzesvadu," atzīmēja operatora pārstāvis.

Viņš piebilda, ka "Ziemeļu straume 2" un Krievijas insfrastruktūra jaunu glabātuvju pieslēgšanai ir modernākās un ekoloģiski nekaitīgākās iekārtas dabasgāzes ražošanai un transportēšanai.

"Ziemeļu straume 2"

Projekts "Ziemeļu straume 2" paredz divu cauruļvadu izbūvi ar kopējo jaudu 55 miljardu kubikmetru gazes gadā. Jaunais cauruļvads tiks izbūvēts līdzās esošajam - "Ziemeļu straume". Tas vedīs pa Baltijas jūras dzīlēm un šķērsos Krievijas, Somijas, Zviedrijas, Dānijas un Vācijas teritoriālos ūdeņus vai ekskluzīvās ekonomiskās zonas.

Projektu īsteno kompānija Nord Stream 2 AG. Pusi līdzekļu tajā ieguldījis koncerns "Gazprom", parējos investē partneri no Eiropas: Uniper, Wintershall, OMV, Shell un Engie.

Kopš projekta sākuma tas saskāries ar vairāku rietumvalstu kritiku un pretsparu. Īpaši asi pret projektu iebilst ASV – tās cer piegādāt Eiropas tirgū savu SDG. Gāzesvada izbūvi neatbalsta arī Lietuva, Latvija un Polija, kas to uzskata par politisku projektu.

Vācijas kanclere Angela Merkele
© Sputnik / Сергей Гунеев

21.decembrī ASV prezidents Donalds Tramps parakstīja likumu par militāro budžetu, kurā bija iekļauta prasība ieviest sankcijas pret "Ziemeļu straumes 2" un "Turcijas straumes" būvdarbu apakšuzņēmējiem. Pēc tam Šveices kompānija, kas izvilka caurules Baltijas jūrā, paziņoja, ka aptur būvdarbus Dānijas teritoriālajos ūdeņos. Vēlāk Valsts departaments paziņoja, ka apakšuzņēmēji var izvairīties no sankcijām, ja pārtrauks darbus līdz 20.janvārim, taču Allseas nolēma neturpināt darbu projektā.

Iepriekš Krievijas prezidents Vladimirs Putins informēja, ka Krievija varēs noslēgt gāzesvada būvdarbus bez ārvalstu partneru līdzdalības. Pēc viņa vārdiem, "Ziemeļu straume 2" sāks darbu šī gada beigās vai nākamā gada pirmajā ceturksnī. "Gazprom" vadītājs Aleksejs Millers arī uzsvēra, ka kompānijas rīcībā ir visi līdzekļi, lai patstāvīgi pabeigt projektu, taču šim nolūkam būs nepieciešams ilgāks laiks, nekā bija plānots.

Pirms dažām dienām "Gazprom" piederošais kuģis "Akademik Chersky", kas var pabeigt "Ziemeļu straumi 2", devās no Šrilankas uz Suecas ostu Ēģiptē.

72
Tagi:
Ziemeļu straume 2, Vācija
Temats:
Ziemeļu straume 2 (242)
Pēc temata
"Ziemeļu straume 2": poļi atkal palīdzējuši Krievijai un pievīluši Ukrainu
Austrija asi kritizē pret "Ziemeļu straumi 2" ieviestās sankcijas
Eiropa var atriebties Ukrainai par "Ziemeļu straumi 2"
Спутник V

"Krievija pēc naudas nedzenas." Eiropā ir uzstājušies "Sputnik V" aizstāvībai

4
(atjaunots 11:40 19.01.2021)
Krievu zinātnisko tradīciju nezināšana izraisa Rietumu vienaldzīgo un skeptisko reakciju uz vakcīnas "Sputnik V" izstrādi.

RĪGA, 19. janvāris - Sputnik. Krievija ir izstrādājusi preparātu, kas spēj apturēt Covid-19 pandēmiju; Rietumos ir vērojāma nezināšana attiecībā uz Krievijas zinātni, ziņots franču laikraksta "Monde diplomatique" spāņu izdevuma materiālā.

Pēc raksta autora Federiko Kusko domām, krievu zinātnisko tradīciju nezināšana izraisa Rietumu vienaldzīgo un skeptisko reakciju uz vakcīnas "Sputnik V" izstrādi.

"Valodas, kultūras un politisku atšķirību dēļ, šī nezināšana ar aizdomām sagaida Krievijas iniciatīvas," norāda žurnālists.

Viņš uzsvēra, ka preparāta izstrāde ir vēsturiski zinātnisko izstrādņu ķēdes rezultāts Krievijā. Tomēr, viņaprāt, Rietumu "stāstītāji" gadiem ilgi noliedza Krievijas zinātniskos sasniegumus un tagad pārsteigti par vakcīnas izveidošanu.

"Atšķirībā no ASV un Eiropas Savienības valstīm, kur farmaceitiskās laboratorijas par astronomiskajām cenām uzspiež savas zāles, Krievija pēc naudas nedzenas," uzskata Kusko.

Pēc Kusko domām, pēc 50 gadiem neviens neatcerēsies par aizdomām "Sputnik V" adresē, ko šobrīd aktīvi izplata dažādās pasaules valstīs.

Iepriekš radio Sputnik ziņoja, ka Gvinejas prezidents vakcinējis ar Krievijas vakcīnu "Sputnik V".

4
Tagi:
Sputnik V, vakcīna, Krievija, Rietumi
Pēc temata
Pēc vakcinācijas ar Pfizer un BioNTech preparātu Vācijā miruši desmit cilvēki
Latvija izteikusi pretenzijas BioNTech un Pfizer par koronavīrusa vakcīnu
Sputnik Lietuva pārmet "dezinformāciju" par vakcīnām
Mihails Smolins

Politologs: situācijā ar Navaļniju Rietumiem nav tiesību mācīt Krieviju

9
(atjaunots 10:50 19.01.2021)
Alekseja Navaļnija problēmas ar likumu, tā ir iekšējā Krievijas lieta, tām nav nekāda sakara ne ar vienu no valstīm, kuras labvēlīgi izturas pret šo politisko darbinieku.

RĪGA, 19. janvāris - Sputnik. Ar nosodījuma vārdiem un aicinājumu atbrīvot Navaļniju uzstājās ASV Valsts departaments, Eiropas padomes vadītājs Šarls Mišels, atsevišķu Eiropas valstu ārlietu ministri, ieskaitot Baltiju, kā arī citas organizācijas un personas.

Krievijas Federācijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs preses konferencē norādīja, ka Krievija neatbildēs uz uzrunām rupjā tonī, ko Rietumi izvēlējās dialogā ar Maskavu.

"Var pat uzjust, ar kādu prieku nāk vienādi komentāri… Ja vēlaties uzzināt patiesību, esiet pieklājīgi un likumpaklausīgi, izpildiet savas saistības, nepielietojiet diplomātiskās bezkaunības metodes... Tā mēs negrasāmies runāt. Tā ir ārpolitiskā dimensija, par ko Ārlietu ministrija atbild visā šajā situācijā. Un tā mūsu partneri uzvesties nevar," teica Lavrovs preses konferencē.

Lavrovs absolūti pareizi norādīja Rietumiem to vietu ar šādiem izteikumiem un iejaukšanos Krievijas iekšējās lietās, paziņoja radio Sputnik ēterā politologs, vēsturisko zinātņu kandidāts Mihails Smolins.

"Ir jāpieradina citu valstu politiķi, ka Krievijai nevajag bārstīt pamācības, nav jāmāca, kā dzīvot un kā rīkoties tiesību jomā. Navaļnija problēmām ar līkumu nav nekāda sakara nedz ar Vāciju, nedz ar ASV, nedz ar kādu no Baltijas valstīm, kuras labvēlīgi izturas pret šo politisko darbinieku," uzsvēra Smolins.

Ir svarīgi, lai Krievija nepievērš uzmanību šiem viedokļiem, norāda Sputnik sarunbiedrs.

Aleksejs Navaļnijs
© Sputnik / Андрей Стенин

 "Ja tiesībsargājošās iestādes saskata problēmas ar likumu Navaļnijam vai kādam citam, sagaida viņu lidostā un aiztur nacionālās likumdošanas ietvaros, tā ir pilnīgi normāla prakse. Un uz visu, ko Krievijai pārmet citu valstu ārpolitiskās institūcijas, jāreaģē Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijai. Tā arī pilnīgi adekvāti atbildēja: iekšējais tiesiskums ir Krievijas iekšējā lieta ārpolitiskajā līmenī," secināja Smolins.

Navaļnijs tika aizturēts svētdienas vakarā pēc atgriešanās no Vācijas, kur viņš ārstējās pēc tā saucamās "saindēšanās". Krievijas Federālais sodu izpildes dienests iepriekš informēja par plāniem aizturēt opozicionāru, jo tiesai jāpieņem lēmums par nosacītā termiņa nomaiņu pret reālu ieslodzījumu sakarā ar rupjiem soda izciešanas režīma pārkāpumiem.

Navaļnija nosacītās sodāmības saistītas ar vairāk nekā 16 miljonu rubļu izšķērdēšanu ("Kirovļes" lieta) un ar vairāk nekā 30 miljonu rubļu izlaupīšanu ("Yves Rocher" lieta). Navaļnijs neatzīst sevi par vainīgu un apgalvo, ka viņu vajā politisku motīvu dēļ.

Смолин: в ситуации с Навальным у Запада нет права учить Россию
9
Tagi:
Navaļnijs, Krievija, Rietumi
Pēc temata
Par pandēmiju, ekonomiku, sankcijām. Putins uzstājās kluba "Valdai" sēdē
Lavrovs komentēja ES sankcijas pēc incidenta ar Navaļniju
Maskava iesaka ES nedalīt godājamās un nicināmās valstis