Ankaras panorāma, foto no arhīva

Sputnik Turcija darbinieki aizturēti pēc nopratināšanas prokuratūrā

26
(atjaunots 16:19 01.03.2020)
Iepriekš starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" un telekanāla RT galvenā darbiniece Margarita Simoņana informēja, ka 29. februārī nezināmas personas iebrukušas triju Sputnik Turcija darbinieku mājās.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Turcijas policija aizturējusi trijus Sputnik Turcija darbiniekus, kuru dzīvokļiem iepriekš noticis uzbrukums, vēsta RIA Novosti.

"Informācijas avoti Ankaras Advokatu palātā, kā arī Sputnik darbinieku tuvinieki, kuru mājām notika uzbrukums, pavēstīja Sputnik, ka pēc liecību došanas policijas iecirknī Sputnik darbinieki aizturēti savas profesionālās darbības kontekstā," precizēja Sputnik Turcija.

Vietējie mediji vēsta, ka žurnālisti aizturēti sakarā ar materiāla "Nozagtā province. Kāpēc Francija pirms 80 gadiem nodeva Hataju Turcijai" publikāciju aģentūras vietnē. Pirms tam aģentūras darbinieki nopratināti prokuratūrā.

Kāda aizturētā darbinieka kaimiņš pastāstīja, ka viņiem konfiscēti mobilie tālruņi, taču Turcijas galvaspilsētas Ankaras Kavaklideres rajona policijas pārstāvji šo informāciju neapstiprināja.

Tikai vēlāk trīs Sputnik Turcija darbinieki tika atlaisti brīvībā pēc liecību došanas. Iznākot no Tiesas pils, viņus sagaidīja ar aplausiem.

Pie tam Sputnik ofisā Stambulā notiek kratīšana, orderi izsniegusi pilsētas ģenerālprokuratūra. Aizturēts portāla galvenais redaktors Mahirs Boztepe.

Iepriekš starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" un telekanāla RT galvenā darbiniece Margarita Simoņana informēja, ka 29. februārī nezināmas personas iebrukušas triju Sputnik Turcija darbinieku mājās un apsūdzējušas par "dzimtenes nodevību". Viņi kliedza nacionālistiskus lozungus, apvainojumus un draudus. Uzbrucēji aizbēguši pirms policijas ierašanās. Žurnālisti vērsušies pie likumsargiem, un kopš tā brīža vairs ne ar vienu nav sazinājušies.

"Patlaban mēs vēršamies starptautiskajās tiesībsargājošajās un žurnālistu organizācijās – ANO, EDSO, UNESCO. Starptautiskajā žurnālistu federācijā ar prasību pievērst uzmanību situācijai ap Sputnik Turcija. (..) Uzskatām par rupju vārda brīvības pārkāpumu un cilvēku vajāšanu par sava darba godīgu darīšanu, pieprasām nodrošināt drošību un nekavējoties atbrīvot mūsu darbiniekus," paziņoja aģentūras "Rossija segodņa" preses dienestā.

Krievijas Ārlietu ministrija aicināja Turcijas valdību nekavējoties iejaukties situācijā un veicināt visu incidenta apstākļu noskaidrošanu.

Akcija pie Krievijas ģenerālkonsulāta Stambulā

Ceturtdienas naktī pie Krievijas ģenerālkonsulāta Stambulā notika Krievijai naidīga protesta akcija, ņemot vērā situācijas saasināšanos Idlibas provincē Sīrijā. Diplomātiskās misijas darbinieki pastāstīja, ka akcijas dalībnieki skandēja lozungus, apsūdzot Krieviju un tās valdību par Turcijas karavīru bojāeju Sīrijas ziemeļos.

Jāpiebilst, ka ģenerālkonsulāta kontos sociālajos tīklos parādījās komentāri ar atklātiem draudiem Krievijas ārvalstu iestādēm Turcijā.

Krievijas vēstniecība Turcijā uzlabojusi apsardzi, par drošību rūpējas policijas speciālo uzdevumu vienība.

26
Tagi:
žurnālists, Turcija, Sputnik
Cilvēki aizsargmaskās Madridē, foto no arhīva

Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti

3
(atjaunots 16:01 20.09.2020)
PVO uzskata, ka par Covid-19 gadījumu skaita pieauguma iemeslu Eiropā kļuva drošības pasākumu neievērošana un kontroles trūkums no varasiestāžu puses.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. Pasliktinošās epidemioloģiskās situācijas dēļ Eiropā sāk ieviest jaunus ierobežojošos pasākumus, raksta Gazeta.ru. Vairāk nekā puse ES valstu paziņojušas par inficēto skaita pieaugumu vairāk nekā par 10% pēdējo divu nedēļu laikā, paziņoja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvis Hanss Klūge.

Pēc Klūges sacītā, iknedēļas saslimšanas gadījumu pieaugums šobrīd ir augstāks, nekā epidēmijas sākumā martā.

"Pagājušajā nedēļā šis rādītājs pārsniedza 300 000 pacientu," paziņoja viņš.

PVO birojā Belgradā nosauca saslimstības jauna uzliesmojuma Eiropā galvenos iemeslus. Saskaņā ar viņu datiem, pirmām kārtām tas ir saistīts ar Covid-19 izplatības novēršanas pasākumu neievērošanu, raksta RIA Novosti. Tāpat, saskaņā ar PVO paziņojumu, ir nepieciešama kontroles pastiprināšana no varasiestāžu puses.

Viena no pirmajām jaunus ierobežojumus ieviesa Lielbritānija, kur no vīrusa jau ir miruši 41 773 cilvēki, kas dotajā brīdī ir augstākais rādītājs Eiropā.

Lielbritānijā aizliedza pulcēties kompānijās virs 6 cilvēkiem, sporta zāles ir slēgtas, universitātes pārgājušas pie tālmācībām. Plānots ieviest sistēmu, saskaņā ar kuru mācību iestādēs cilvēki kustētos pa apli un viņu ceļi nešķērsotos.

Lielbritānijas veselības ministrs Mets Henkoks paziņoja, ka valsts ziemeļaustrumos tiek ieviesti vēl stingrāki pasākumi, kur visi pabi, restorāni un izklaides iestādes strādās tikai līdz plkst. 22:00, savukārt komunikācija ārpus mājsaimniecībām būs aizliegta.

Vācijā Bavārijas kalnu slēpošanas kūrortā arī ieviesti strikti koronavīrusa izplatības mazināšanas pasākumi. Covid-19 uzliesmojums tur izcēlies kāda inficētā ASV tūrista dēļ, šobrīd Minhenes prokuratūra uzsākusi pārbaudi attiecībā pret viņu.

Arī Diseldorfā tika pastiprināti drošības pasākumi, varasiestādes stingri uzrauga aizsargmasku režīma ievērošanu. Uz ielas un cilvēku masveida pulcēšanās vietās, tostarp kafejnīcās, obligāti jālieto individuālie aizsarglīdzekļi.

Papildu koronavīrusa izplatības mazināšanas pasākumi tika ieviesti arī Bavārijas Garmišā-Partenkirhenē. Bāri tiek slēgti plkst. 22:00, savukārt cilvēku skaits ballītēs nedrīkst pārsniegt 100 cilvēkus. Apmeklētāju skaits restorānos vienlaikus nedrīkst pārsniegt piecus cilvēkus.

Austrijas kanclers Sebastjans Kurcs uzstāšanās laikā pilsoņu priekša paziņoja, ka ir jāpastiprina pasākumi sakarā ar otrā koronavīrusa viļņa sākšanos. Pēc viņa teiktā, priekšā gaidāmi sarežģīti rudens un ziemas mēneši, Covid-19 gadījumu skaits katru dienu pieaug.

3
Tagi:
Eiropa, koronavīruss
Pēc temata
ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Covid-19 antivielu testi, foto no arhīva

ANO galvenajā mītnē atklās fotoizstādi par Krievijas ārstu ciņu ar Covid-19

2
(atjaunots 15:56 20.09.2020)
Fotoizstāde, ko organizē Krievijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar mediju grupu "Rossija segodņa", norisinās projekta "Lūdzu, elpojiet!" ietvaros.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. KF pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar Starptautisko informācijas aģentūru "Rossija segodņa" atvēra pasaules organizācijas galvenajā mītnē fotoizstādi par Krievijas ārstu un brīvprātīgo cīņu ar Covid-19 pandēmiju. Par to, kā raksta RIA Novosti, paziņoja pastāvīgās pārstāvniecības preses sekretārs Fjodors Stržižovskis.

No 21. līdz 29. septembrim ANO galvenā biroja sienās notiks 75. ANO Ģenerālās Asamblejas sesijas augstā līmeņa nedēļa. Vēl saglabājošos ar koronavīrusa saistīto risku apstākļos pieņemts rīkot galveno gada politisko pasākumu hibrīdā formātā. Valstu līderu un ministru uzstāšanās tiks translētas Ģenerālās Asamblejas zālē videoierakstu formātā. Telpās tajā laikā būs pa vienam pārstāvim no katras valsts.

"No 18. septembra delegātiem no visām ANO dalībvalstīm, kuri piedalās ANO Ģenerālās Asamblejas "augstā līmeņa" nedēļā, ir iespēja apskatīt galvenajā ēkā fotoizstādi, kuru organizēja Krievijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar Starptautisko informācijas aģentūru "Rossija segodņa". Tā notiek projekta "Lūdzu, elpojiet!" ietvaros un ir veltīta Krievijas ārstu un brīvprātīgo pūliņiem cīņā ar Covid-19," teic Stržižovskis.

Ekspozīcijā ir pārstāvēti Krievijas fotogrāfu labākie darbi, kas tika uzņemti pandēmijas periodā.

"Turklāt izstādē ir prezentēti foto materiāli un informācija par pasaulē pirmo vakcīnu pret koronavīrusu "Sputnik V", kas izstrādāta mūsu valstī," uzsvēra Stržižovskis.

"Neraugoties uz to, ka šogad klātienē 75. ANO ĢA sesijas atklāšanās piedalīsies tikai dalībvalstu pastāvīgo pārstāvniecību vadītāji, viņiem visiem būs iespēja novērtēt mūsu medicīnas sasniegumus un mūsu speciālistu pašaizliedzīgo darbu veselības aprūpes nozarē," piebilda viņš.

Ņujorka, kur atrodas ANO galvenais birojs, sākumā izrādījās koronavīrusa epidēmijas centrā ASV. Sliktākajās dienās Ņujorkas štatā diennakts laikā nomira vairāk nekā 700 cilvēku. Šādā epidemioloģiskajā situācijā kļuva skaidrs, ka ikgadējā ANO Ģenerālas Asamblejas augstā sesijas augstā līmeņa nedēļa nenotiks ierastajā formātā.

2
Tagi:
ārsti, Krievija, ANO
Pēc temata
Iznīcināt krievu vakcīnu: lielās politikas mazā šeftīte
Baltkrievijā pastāstīja par Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumiem
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes
Kāpēc Rietumi zaudē vakcīnu sacīkstēs: Krievija jau ir atmaskota
Mediji: ES atpaliek no ASV un Lielbritānijas Covid-19 vakcīnas sacensībās