Krievijas GKS bumbvedējs Su-24 Hmeimimas aviobāzē Sīrijā

Krievijas pārstāvis ANO: Sīrijai ir tiesības likvidēt teroristus Idlibā

47
(atjaunots 09:54 29.02.2020)
Krievija nevar aizliegt Sīrijai izpildīt ANO DP rezolūcijās iekļautās prasības par cīņu ar terorismu, turklāt savā, nevis svešā teritorijā.

RĪGA, 29. februāris – Sputnik. Sīrijas armijai ir tiesības atbildēt teroristiem, kuri apšauda civiliedzīvotājus no Idlibas, Krievijas pastāvīgais pārstāvis ANO Vasilijs Ņebenzja paziņoja Drošības padomes sēdē, kas bija veltīta 33 Turcijas karavīru bojāejai Sīrijā, vēsta RIA Novosti.

"Pēdējos mēnešos teroristi, kas ieņēmuši Idlibu, pārsvarā no "Haijat Tahrir aš Šam" (Krievijā aizliegts teroristiskais grupējums – red.), krasi paplašinājuši uzbrukumus civiliedzīvotājiem tuvējās apdzīvotajās vietās un Sīrijas karavīriem. Atbildot uz apšaudes pārtraukšanas režīma pastāvīgajiem pārkāpumiem Idlibas zonā, Sīrijas armijai, protams, ir visas tiesības atbildēt, apspiest teroristus," teica Ņebenzja.

Diplomāts atzīmēja, ka Krievija nevar aizliegt Sīrijai izpildīt ANO DP rezolūcijās iekļautās prasības par cīņu ar terorismu, "turklāt savā, nevis svešā teritorijā".

Sīrijas armijas karavīri. Foto no arhīva
© Sputnik / Михаил Воскресенский

ANO DP ārkārtas sēdi sakarā ar situācijas eskalāciju Idlibā, kuras rezultātā gājuši bojā Turcijas karavīri, piektdien pieprasīja Lielbritānija.

ASV pastāvīgā pārstāve ANO Kellija Krafta aicināja Krieviju "nekavējoties nosēdināt kara lidmašīnas" Sīrijā, neskatoties uz to, ka Krievijas GKS valstī uzturas saskaņā ar tās valdības lūgumu.

"Mēs aicinām Krieviju nekavējoties nosēdināt kara lidmašīnas un aicinām visus Sīrijas spēkus un to sabiedrotos no Krievijas atkāpties aiz norobežojuma līnijām, kas novilktas 2018.gadā," skaidroja Krafta.

Viņa apstiprināja, ka ASV atbalsta Turciju "jautājumā, kas attiecas uz atbildi pēc neattaisnota uzbrukuma Turcijas novērotāju posteņiem, kura rezultātā gājuši bojā Turcijas kareivji".

Krievijas pastāvīgais pārstāvis norādīja, ka incidents ar Turcijas karavīriem noticis aiz novērošanas posteņa robežām, un atgādināja, ka Sīrijai ir tiesības cīnīties pret teroristiem saskaņā ar ANO DP rezolūcijā.

Sīrijas pastāvīgais pārstāvis ANO Bašars Džāfari paziņoja, ka Lielbritānijas sasauktās DP sēdes mērķis ir tikai diskreditēt situacijas SAR mierīgas noregulēšanas Astanas formātu.

Ņebenzja pauda cerību, ka vienošanos ievērošana ļaus izvairīties no atkārtotiem traģiskiem incidentiem.

"Esam pārliecināti: ja "Astanas formāta dalībnieku karavīri, diplomāti un drošības dienestu pārstāvji varēs pilnībā pievērsties bāzes līgumiem par Idlibas deeskalācijas zonu, šīs vienošanās būs iespējams tuvākajā laikā "nolikt uz zemes"," piebilda diplomāts, paužot nožēlu par Turcijas un Sīrijas karavīru bojāeju.

Saasināšanās Idlibā

Situācija Idlibā saasinājās, kad 27.februārī "Haijat Tahrir aš Šam" teroristi sāka liela mēroga uzbrukumu Sīrijas valdības spēku pozīcijām. SAR armija atklāja atbildes uguni. Saskaņā ar Krievijas AM informāciju, apšaudē nokļuva arī turku karavīri, kam tur nevajadzēja atrasties. Pie tam Krievija spēra soļus uguns pārtraukšanai no Sīrijas puses un nodrošināja bojāgājušo un ievainoto evakuāciju uz Turcijas teritoriju.

Pēc uzbrukuma Turcijas prezidents Redžeps Erdogans sasauca drošības sēdi. NATO Padome plānoja konsultācijas par situāciju Sīrijā pēc Ankaras lūguma. Pie tam Atēnas nobloķēja alianses paziņojumu par atbalstu Turcijai.

Krievijas vēstniecība Turcijā saskārusies ar draudiem, tās apsardze ir pastiprināta ar policijas speciālo uzdevumu vienības spēkiem.

Iepriekš Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņoja, ka Turcija nav izpildījusi virkni būtisku saistību problēmu atrisināšanai Idlibas apgabalā Sīrijā. Piemēram, Turcija nav nošķīrusi no teroristiem bruņoto opozīciju, kas gatava dialogam ar valdību politiskā procesa ietvaros. Krievijas un Turcijas memorandā no 2018.gada 18.septembra, kas tika saskaņots pēc valstu vadītāju tikšanās, tika atrunāta Turcijas karavīru klātbūtnes status quo saglabāšana ar noteikumu, ka līdz 2018.gada 15.oktobrim no Idlibas deeskalācijas zonas tiks izcesti visi teroristiskie radikālie grupējumi. Tāpat noteikts, ka tiks veikti "efektīvi pasākumi stabila karadarbības pārtraukšanas režīma nodrošināšanai" šajā zonā, un rajonā notiks kopīgas Krievijas un Turcijas karavīru patruļas.

47
Tagi:
teroristi, Ņebenzja, ANO, Krievija, Sīrija, ASV
Pēc temata
Erdogans piedraudējis ar "apņēmīgiem soļiem" Sīrijā
Turcijas karavīri Idlibā apšauda Krievijas GKS lidmašīnas
Uz ceļa Sīrijā noticis incidents starp KF un ASV karavīriem
Cilvēki aizsargmaskās Madridē, foto no arhīva

Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti

5
(atjaunots 16:01 20.09.2020)
PVO uzskata, ka par Covid-19 gadījumu skaita pieauguma iemeslu Eiropā kļuva drošības pasākumu neievērošana un kontroles trūkums no varasiestāžu puses.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. Pasliktinošās epidemioloģiskās situācijas dēļ Eiropā sāk ieviest jaunus ierobežojošos pasākumus, raksta Gazeta.ru. Vairāk nekā puse ES valstu paziņojušas par inficēto skaita pieaugumu vairāk nekā par 10% pēdējo divu nedēļu laikā, paziņoja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvis Hanss Klūge.

Pēc Klūges sacītā, iknedēļas saslimšanas gadījumu pieaugums šobrīd ir augstāks, nekā epidēmijas sākumā martā.

"Pagājušajā nedēļā šis rādītājs pārsniedza 300 000 pacientu," paziņoja viņš.

PVO birojā Belgradā nosauca saslimstības jauna uzliesmojuma Eiropā galvenos iemeslus. Saskaņā ar viņu datiem, pirmām kārtām tas ir saistīts ar Covid-19 izplatības novēršanas pasākumu neievērošanu, raksta RIA Novosti. Tāpat, saskaņā ar PVO paziņojumu, ir nepieciešama kontroles pastiprināšana no varasiestāžu puses.

Viena no pirmajām jaunus ierobežojumus ieviesa Lielbritānija, kur no vīrusa jau ir miruši 41 773 cilvēki, kas dotajā brīdī ir augstākais rādītājs Eiropā.

Lielbritānijā aizliedza pulcēties kompānijās virs 6 cilvēkiem, sporta zāles ir slēgtas, universitātes pārgājušas pie tālmācībām. Plānots ieviest sistēmu, saskaņā ar kuru mācību iestādēs cilvēki kustētos pa apli un viņu ceļi nešķērsotos.

Lielbritānijas veselības ministrs Mets Henkoks paziņoja, ka valsts ziemeļaustrumos tiek ieviesti vēl stingrāki pasākumi, kur visi pabi, restorāni un izklaides iestādes strādās tikai līdz plkst. 22:00, savukārt komunikācija ārpus mājsaimniecībām būs aizliegta.

Vācijā Bavārijas kalnu slēpošanas kūrortā arī ieviesti strikti koronavīrusa izplatības mazināšanas pasākumi. Covid-19 uzliesmojums tur izcēlies kāda inficētā ASV tūrista dēļ, šobrīd Minhenes prokuratūra uzsākusi pārbaudi attiecībā pret viņu.

Arī Diseldorfā tika pastiprināti drošības pasākumi, varasiestādes stingri uzrauga aizsargmasku režīma ievērošanu. Uz ielas un cilvēku masveida pulcēšanās vietās, tostarp kafejnīcās, obligāti jālieto individuālie aizsarglīdzekļi.

Papildu koronavīrusa izplatības mazināšanas pasākumi tika ieviesti arī Bavārijas Garmišā-Partenkirhenē. Bāri tiek slēgti plkst. 22:00, savukārt cilvēku skaits ballītēs nedrīkst pārsniegt 100 cilvēkus. Apmeklētāju skaits restorānos vienlaikus nedrīkst pārsniegt piecus cilvēkus.

Austrijas kanclers Sebastjans Kurcs uzstāšanās laikā pilsoņu priekša paziņoja, ka ir jāpastiprina pasākumi sakarā ar otrā koronavīrusa viļņa sākšanos. Pēc viņa teiktā, priekšā gaidāmi sarežģīti rudens un ziemas mēneši, Covid-19 gadījumu skaits katru dienu pieaug.

5
Tagi:
Eiropa, koronavīruss
Pēc temata
ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Covid-19 antivielu testi, foto no arhīva

ANO galvenajā mītnē atklās fotoizstādi par Krievijas ārstu ciņu ar Covid-19

2
(atjaunots 15:56 20.09.2020)
Fotoizstāde, ko organizē Krievijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar mediju grupu "Rossija segodņa", norisinās projekta "Lūdzu, elpojiet!" ietvaros.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. KF pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar Starptautisko informācijas aģentūru "Rossija segodņa" atvēra pasaules organizācijas galvenajā mītnē fotoizstādi par Krievijas ārstu un brīvprātīgo cīņu ar Covid-19 pandēmiju. Par to, kā raksta RIA Novosti, paziņoja pastāvīgās pārstāvniecības preses sekretārs Fjodors Stržižovskis.

No 21. līdz 29. septembrim ANO galvenā biroja sienās notiks 75. ANO Ģenerālās Asamblejas sesijas augstā līmeņa nedēļa. Vēl saglabājošos ar koronavīrusa saistīto risku apstākļos pieņemts rīkot galveno gada politisko pasākumu hibrīdā formātā. Valstu līderu un ministru uzstāšanās tiks translētas Ģenerālās Asamblejas zālē videoierakstu formātā. Telpās tajā laikā būs pa vienam pārstāvim no katras valsts.

"No 18. septembra delegātiem no visām ANO dalībvalstīm, kuri piedalās ANO Ģenerālās Asamblejas "augstā līmeņa" nedēļā, ir iespēja apskatīt galvenajā ēkā fotoizstādi, kuru organizēja Krievijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar Starptautisko informācijas aģentūru "Rossija segodņa". Tā notiek projekta "Lūdzu, elpojiet!" ietvaros un ir veltīta Krievijas ārstu un brīvprātīgo pūliņiem cīņā ar Covid-19," teic Stržižovskis.

Ekspozīcijā ir pārstāvēti Krievijas fotogrāfu labākie darbi, kas tika uzņemti pandēmijas periodā.

"Turklāt izstādē ir prezentēti foto materiāli un informācija par pasaulē pirmo vakcīnu pret koronavīrusu "Sputnik V", kas izstrādāta mūsu valstī," uzsvēra Stržižovskis.

"Neraugoties uz to, ka šogad klātienē 75. ANO ĢA sesijas atklāšanās piedalīsies tikai dalībvalstu pastāvīgo pārstāvniecību vadītāji, viņiem visiem būs iespēja novērtēt mūsu medicīnas sasniegumus un mūsu speciālistu pašaizliedzīgo darbu veselības aprūpes nozarē," piebilda viņš.

Ņujorka, kur atrodas ANO galvenais birojs, sākumā izrādījās koronavīrusa epidēmijas centrā ASV. Sliktākajās dienās Ņujorkas štatā diennakts laikā nomira vairāk nekā 700 cilvēku. Šādā epidemioloģiskajā situācijā kļuva skaidrs, ka ikgadējā ANO Ģenerālas Asamblejas augstā sesijas augstā līmeņa nedēļa nenotiks ierastajā formātā.

2
Tagi:
ārsti, Krievija, ANO
Pēc temata
Iznīcināt krievu vakcīnu: lielās politikas mazā šeftīte
Baltkrievijā pastāstīja par Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumiem
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes
Kāpēc Rietumi zaudē vakcīnu sacīkstēs: Krievija jau ir atmaskota
Mediji: ES atpaliek no ASV un Lielbritānijas Covid-19 vakcīnas sacensībās