Sivkovs

Uzšķērst "Trojas zirgu": eksperts paskaidroja, Krievija izmantos NATO mācības Eiropā

68
(atjaunots 16:36 28.02.2020)
Krievijas bruņotie spēki izmantos NATO mācības "Defender Europe" saviem mērķiem – Maskavai jau sen ir zināms, ka manevru gaitā alianse izspēlēs jaunās stratēģijas "Trojas zirgs" elementus.

RĪGA, 28. februāris – Sputnik. Aizvadītajā nedēļā sākās NATO plašo mācību "Eiropas aizstāvis" (Defender Europe) aktīvā fāze. Vācijā ieradās pirmie tanki no ASV, kas tiks izmantoti mācībās. NATO un ASV plāno izmantot mācībās 13 tūkstošus militārās tehnikas vienību, plānots piesaistīt līdz 37 tūkstošus karavīru no alianses vastīm. Gandrīz puse viņu vidū ir amerikāņi.

Krievija izmantos mācības, lai iepazītos ar ASV jaunās stratēģijas "Trojas zirgs" finesēm, norādīja Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu prezidenta vietnieks informācijas politikas jautājumos Konstantīns Sivkovs diskusijā par tēmu "Krievija un NATO: sarežģīti starptautiskie jautājumi sākto plašo mācību kontekstā".

"Mācības vienmēr tiek plānotas iepriekš, vismaz gadu pirms to sākuma, tāpēc Krievijas Bruņotajiem spēkiem bija informācija par manevriem "Eiropas aizstāvis". Šīs mācības ir interesantas no zināma viedokļa. Mācību gaitas novērojumi ar radiotehniskās izlūkošanas līdzekļiem un citām metodēm dod iespēju atklāt alianses spēku pielietošanas paņēmienus un formas," konstatēja Sivkovs.

Eksperts pauda pārliecību, ka šis aspekts ir ļoti aktuāls, ko ASV un NATO ilgu laiku nav organizējušas tamlīdzīgas mācības.

"Agrāk viņi klāstīja, ka gatavojas karot ar teroristiem. Tagad atklāti apliecina, ka stāsies pretī tehnoloģiski attīstītam pretiniekam. ASV ir tikai divi tādi pretinieki – Krievija un Ķīna. Tāpēc būtu interesanti uzzināt, kādus jaunus paņēmienus viņi apgūst," paskaidroja Sivkovs.

Eksperts atgādināja, ka attiecībā pret Krieviju ASV pieņēmušas jaunu stratēģiju, - "Trojas zirgs".

"Nešaubos, ka NATO un ASV bruņoto spēku pielietošanas paņēmieni un līdzekļi tiks izspēlēti tieši šīs stratēģijas ietvaros. Krievija tos izpētīs un uz šo novērojumu pamata izstrādās zinātniskās metodes, lai pilnveidotu savu bruņoto spēku pielietojumu," atklāja Sivkovs.

Iepriekš informācijas avots Krievijas Aizsardzības ministrijā pastāstīja, ka Maskava sekos NATO mācībām "Eiropas aizstāvis" un reaģēs uz to gaitu. Pēc viņa vārdiem, visi soļi, kas tiks sperti, atbildot uz spriedzes pieaugumu no NATO vadības puses, notiks tikai Krievijas teritorijā.

Вскрыть "троянского коня": Сивков объяснил, как РФ использует учения НАТО в Европе
68
Tagi:
militārās mācības, NATO, Krievija
Pēc temata
Pentagons atzinis, ka militārais "pārākums" pār Krieviju ir zaudēts
Krievijai naidīgi scenāriji un kodoluzbrukuma izspēlēšana: NATO mācības rada bažas
Krievijas AM

Trampa administrācija sagatavojusi sankciju projektu pret Krievijas AM

3
(atjaunots 07:22 26.11.2020)
Sankciju saraksta projekts paredz ierobežojumus, kuru rezultātā ASV kompānijas būs spiestas saņemt īpašu licenci, lai turpinātu jebkādus sakarus ar Krievijas uzņēmumiem.

RĪGA, 26. novembris — Sputnik. Savienotās Valstis varētu ieviest sankcijas pret Krievijas Aizsardzības ministriju, virkni aizsardzības un civilās rūpniecības sfērā strādājošu uzņemumu, ar Vladimira Putina administrāciju saistītu federālo valsts unitāro uzņēmumu, kā arī Ņižegorodskas apgabala Galveno iekšlietu pārvaldes ekspertu-kriminālistu centru, vēsta RIA Novosti.

Par to liecina pašreizējā prezidenta Donalda Trampa administrācijas gatavotā sankciju saraksta projekta melnraksts, ar ko izdevies iepazīties ziņu aģentūrai. Jaunie pasākumi saistīti ar ierobežojumiem, ko plānots vērst pret 89 Ķīnas kompānijām, kas sadarbojas ar bruņotajiem spēkiem, un 28 Krievijas organizācijām aviācijas, raķešu kosmiskajā un kodolenerģētikas nozarēs, iekārtu un dzinēju būves jomā, kā arī zinātniskajiem centriem.

Citu starpā sarakstā varētu iekļūt valsts korporācijas "Rosatom" institūti, kas piedalījās perspektīvā bruņojuma izstrādē, divi "Roskosmos" uzņēmumi, kā arī helikopteru un aviācijas dzinēju ražotāji, aviācijas materiālu un gaisa satiksmes organizācijas sistēmu izstrādātāji un piegādātāji.

Ziņu aģentūras informācijas avots konstatēja: ja sankcijas tiks apstiprinātas, ASV kompānijas būs spiestas saņemt īpašu licenci, lai turpinātu jebkādus sakarus ar Krievijas uzņēmumiem.

Iepriekš ASV Valsts departaments informēja par sankcijām pret trim Krievijas uzņēmumiem ("Aviazapčastj", AAS "Elekon" un "Nilco Group") saskaņā ar likumu par masu iznīcības ieroču neizplatīšanu. Tās aizliedz jebkādām ASV valdības struktūrām sadarboties ar minētajām kompānijām un liedz tiesības izsniegt licences eksporta kontrolē esošo preču nodošanu.

3
Tagi:
sankcijas, Donalds Tramps, Krievija, ASV
Pēc temata
Pompeo piedraudējis ar sankcijām visiem, kas piegādās ieročus Irānai
Vai Krievijai draud "ellīgas sankcijas" Baidena varas apstākļos
NYT: Tramps plānojis uzbrukumu kodolobjektam Irānā
Nodedzināt tiltus. Ko Baidens mantos pēc Trampa
Djego Maradona

Mūžībā aizgājis Djego Maradona

8
(atjaunots 19:31 25.11.2020)
Novembra sākumā slavenais futbolists pārcieta galvas smadzeņu operāciju – viņam likvidēts asinsizplūdums smadzenēs.

RĪGA, 25. novembris — Sputnik. 60 gadu vecumā miris par vienu no futbola vēsturē dižākajiem spēlētājiem uzskatītais argentīnietis Djego Maradona, vēsta RIA Novosti.

30. oktobrī Maradona tika hospitalizēts medicīniskās izmeklēšanas laikā. Vēlāk kļuva zināms, ka viņš pārcieta galvas smadzeņu operāciju – viņam likvidēts asinsizplūdums smadzenēs. 12. novembrī viņš izrakstīts no slimnīcas.

Djego Armando Maradona dzimis 1960. gada 30. oktobrī Buenosairesas priekšpilsētā. Trīs gadu vecumā, saņēmis dāvanā futbola bumbu, viņš sāka aizrautīgi spēlēt. 10 gadu vecumā nokļuva bērnu komandā – futbola kluba "Argentinos Juniors" jauniešu sekcijā. Kluba pamatsastāvā zēns debitēja nepilnu 16 gadu vecumā. 1977. gadā sāka spēlēt nacionālās izlases sastāvā.

1981. gadā Maradonu par 3,6 miljoniem dolāru lielu pārejas naudu Maradona sāka spēlēt komandā "Boca Juniors". 1982. gadā pēc pasaules čempionāta viņš noslēdza pirmo ārvalstu kontraktu ar "Barcelona" (Spānija). Transfera summa – 8 miljoni dolāru. Tobrīd viņš kļuva par dārgāko sportistu futbola vēsturē. Šajā klubā viņš nospēlēja 73 mačus, iesita 45 vārtus, izcīnīja Spānijas kausu un Spāņu līgas kausu.

1984. gadā Maradona pārcēlās uz Itālijas klubu "Napoli". Šajā komandā viņš spēlēja līdz 1991. gadam – labākos savas karjeras gadus.

1991. gadā futbolists tika diskvalificēts uz 15 mēnešiem – dopinga kontrole konstatēja viņa asinīs kokaīna pēdas.

1994. gadā Maradona kļuva par treneri un sāka vadīt komandu "Mandiyú" no Korjentesas.

Divus mēnešus pēc darba sākuma, pēc konflikta ar vienu no kluba īpašniekiem Maradona atkāpās no posteņa un sāka darbu ar "Racing Club" (1995. gadā), tomēr būtiski panākumi izpalika.

Pēdējos sporta karjeras gadus līdz 1997. gadam viņš pavadīja klubā "Boca Juniors", nospēlēja 29 mačus, iesita 7 vārdus. Pēdējā mačā 1997. gada 25. oktobrī Djego melndzeltejanā "Boca" krekliņā pēdējo reizi izgāja laukumā pret komandu "River Plate". 30. oktobrī, savā 37. dzimšanas dienā, Maradona paziņoja, ka pieliek punktu karjerai.

Pēc sportista karjeras Maradona bija sporta komentētājs un kā eksperts piedalījas sporta programmās.

8