Gāzesvada Ziemeļu Straume 2 būvdarbi, foto no arhīva

Miljards dolāru apmaiņā pret "Ziemeļu straumes 2" apturēšanu: ASV spēlē uz visu banku

107
(atjaunots 09:41 17.02.2020)
ASV nolēma uzpirkt Centrāleiropas un Austrumeiropas valstis. Apsolot tām miljardu dolāru, amerikāņi deva mājienu, ka nedrīkst pieļaut Krievijas cauruļvada "Ziemeļu straume 2" būvniecības pabeigšanu.

RĪGA, 17. februāris – Sputnik. Amerikāņi apsolīja apbērt ar naudu Centrāleiropas un Austrumeiropas valstis, kas parakstīja "Trīs jūru iniciatīvu", lai tikai tās būtu mazāk atkarīgas no Krievijas, vēsta Mixnews.lv.

Minhenes konferences laikā ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo piesolīja Austrijai, Čehijai, Slovākijai, Horvātijai, Ungārijai, Slovēnijai, Rumānijai, Bulgārijai, Polijai, Lietuvai, Latvijai un Igaunijai miljardu dolāru.

Paziņojot, ka šo naudu valstis varēs iztērēt "enerģētiskās atkarības no Krievijas samazināšanai", Pompeo uzsvēra, ka ASV uzstājas pret cauruļvada "Ziemeļu straume 2" būvniecības pabeigšanu.

Iznāk, ka amerikāņi nolēmuši apturēt "Ziemeļu straumes 2" būvniecību, vienkārši uzpērkot partnerus. Turklāt partnerus, kuri jau tā ir samērā lojāli noskaņoti pret ASV.

ASV atbalstītā "Trīs jūru iniciatīva" (The Three Seas Initiative) – sadarbības vienošanās, ko 2016. gada parakstīja valstis, kas atrodas starp Adrijas, Baltijas un Melno jūru.

Eiropai ir vajadzīga Krievija, ASV vajag hegemoniju

Kā vēstīja RIA Novosti, ASV enerģētikas ministrs Dens Brujets paziņoja, ka Krievijai neizdosies apiet sankcijas un pašas spēkiem uzbūvēt gāzesvadu, jo Maskavai, pēc viņa domām, nav atbilstošu tehnoloģiju.

Taču Krievijas politiķi un speciālisti nepiekrita Brujeta vērtējumam.

Maskavā uzskata, ka Vašingtona vienkārši cenšas ar visām patiesībām un nepatiesībām iztraucēt Krievijas ekonomiskās ietekmes nostiprināšanai Eiropā. ASV pašas vēlas piegādāt savu sašķidrināto dabasgāzi, kuru grasās iegūt ar slānekļa metodi. Tikai pagaidām tām nav nedz pietiekama termināļu daudzuma, nedz pietiekama tankkuģu skaita, skaidroja Krievijas deputāts Antons Morozovs.

Turklāt, pēc viņa sacītā, Eiropa ir ieinteresēta tieši Krievijas piegādēs un tādēļ centīsies panākt savu interešu apmierināšanu.

Vēl viens parlamentārietis – Aleksejs Čepa – atzīmēja ASV tieksmi pēc "negodprātīgas konkurences".

Decembrī Šveices uzņēmums Allseas izveda savus cauruļvadu būves kuģus no Baltijas jūras ASV sankciju rezultātā, kas vērstas pret projektā iesaistītajām kompānijām. "Gazprom" būvē gāzesvadu "Ziemeļu straume 2" Baltijas jūrā sadarbībā ar Eiropas kompānijām Shell, OMV, Engie, Uniper un Wintershall.

Maskava informēja, ka ASV eksteritoriālās sankcijas pret Eiropas kompānijām ir nepieņemamas. Šo viedokli atbalsta arī Berlīne un Vīne. Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka valsts var pabeigt "Ziemeļu straumi 2" saviem spēkiem, savukārt Vācijas kanclere Angela Merkele apliecināja, ka valsts joprojām atbalstīs projektu.

107
Tagi:
Ziemeļu straume 2, Krievija, ASV
Temats:
Ziemeļu straume 2 (183)
Pēc temata
Eksperts: Krievijai ir kuģis, kas spēj pabeigt "Ziemeļu straumes 2" būvniecību
Merkele Kremlī sniegusi paziņojumu par "Ziemeļu straumi 2"
Austrija asi kritizē pret "Ziemeļu straumi 2" ieviestās sankcijas
Putins paziņojis, ka Krievija var pabeigt "Ziemeļu straumi 2" bez ārvalstu partneriem

ASV uzfilmētā video putns aiznes nagos haizivi

6
(atjaunots 18:34 05.07.2020)
Kādā Dienvidkarolīnas pludmalē atpūtnieki nofilmējuši video, kurā redzams milzīgs putns ar haizivi nagos.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. ASV kādā Dienvidkarolīnas pludmalē atpūtnieki nofilmējuši video, kurā redzams milzīgs putns ar haizivij līdzīgu zivi nagos, vēsta Movieweb.

​Ieraksts izplatījies zibenīgi, stāsta RIA Novosti.

Soociālajos tīklos izskanējuši pieņēmumi par to, ka mednieks ir zivjērglis, liels plēsīgs putns, kura spārnu vēziens var sasniegt 1,7 metrus.

Par zivi sākās strīdi. Lasītājiem šķita, ka putns nomedījis nelielu haizivi, taču, iespējams, tā varētu būt spāņu makrele.

6
Tagi:
dzīvnieki
Pēc temata
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Sociālie tīkli, foto no arhīva

Eksperte pastāstīja, un kāpēc mūs izseko sociālie tīkli

41
(atjaunots 10:43 05.07.2020)
Vai jums kādreiz nav šķitis, ka atliek tikai apspriest kādu priekšmetu, un tās reklāma nekavējoties parādās visos resursos? Tas nav šķitums.

RĪGA, 5. jūlijs - Sputnik. Jebkuru lietotāja darbību tīmeklī iespējams aprakstīt ar mērķētās reklāmas iestatījumu algoritmiem. Par to, kā tas darbojas, radio Sputnik ēterā pastāstīja sociālo mediju speciāliste Jevgēņija Kuliša.

Vai jums kādreiz nav šķitis, ka atliek tikai apspriest kādu priekšmetu, un tās reklāma nekavējoties parādās visos resursos? Ja draudzenei nosūtīta sarkanas kleitas fotogrāfija, jūs nekavējoties uzdursieties tieši tādas kleitas reklāmai Instagram?

Tas nav šķitums. Tieši tā darbojas reklāma sociālajos tīklos, lai arī neviens to atklāti nestāsta, uzskata Maskavas blogeru apvienības dibinātāja,  sociālo mediju speciāliste Jevgēņija Kuliša.

"Skaļi neviens par to nerunā, lai arī daudzi to ir ievērojuši un par pārbaudījuši, tomēr serviss nesniedz nekādus oficiālus paziņojumus, viņi to viseim spēkiem noliedz. Tomēr eksperimenti rāda: ja, piemēram, esat noskatījušies kādus stories par to vai citu kosmētiku, teju vai nākamajā reklāmas publikācijā jums parādīsies šī pati vai konkurējošās firmas kosmētija. Nesen blogere Katja Konosova izdomāja ekspetimentu. Viņa vairākos stories pēc kārtas stāstīja par kaut kādu kosmētiku un palūdza savus lasītājus, nesakot ne vārda, nosūtīt viņai Telegram ekrānuzņēmumus – kāda reklāma viņiem parādīsies. Viņa saņēma milzum daudz ekrānuzņēmumu, kuros redzams: cilvēkiem parādījās tās pašas vai konkurējošās kosmētikas reklāma," Kuliša teikto publicēja RIA Novosti.

Viņa atzīmēja, ka ar to nenodarbojas ne paši blogeri, ne reklamējamā veikala īpašnieki – tas ir vispārējs algoritms. Tiesa, tas, kurš vēlas izplatīt savu reklāmu, var nospraust pietiekami detalizētus iestatījumus, kuri noteiks, kas tieši redzēs reklāmu. Iespējas ir atkarīgas no budžeta.

Facebook
© Sputnik / Наталья Селиверстова

"Ir pietiekami detalizēti mērķētās reklāmas iestatījumi. Reklāmai Instagram ir noteikti iestatījumi Facebook, tie variējas atbilstoši budžetam: jo vairāk naudas jūs paredzat reklāmai, jo precīzākus iestatījumus varat nospraust. Var par izstrādāt iestatījumus tā, lai, piemēram, reklāmu redzētu puiši ar stabilām attiecībām, kuri pie tam patlaban ir tālu no mīļotās meitenes. Tas ir vienreizējs iestatījumus ziedu salonam, kad saki: "Mīļotā ir tālu? Nosūti viņai ziedus." Vai cits variants. Var iestatījumos noteikt, ka tā jāparāda meitenēm, kas interesējas par kosmētiku. Ja meitene pie tam aizraujas ar stories par kosmētiku, šī reklāma mērķēta viņai. Jebkura jūsu darbība jebkurā sociālajā tīklā un visur tīmeklī tai vai citādi ir aprakstīta ar konkrētiem mērķa iestatījumiem atbilstošiem algoritmiem," paskaidroja Kuliša.

Pēc viņas vārdiem, tas ir universāls algoritms reklāmas izplatīšanai visos sociālajos tīklos un platformās.

"Reklāma visur strādā saskaņā ar tādu principu. Ir liels skaits visādu stāstu, kuru autori apgalvo, ka Alisa, Siri un visi pārējie noklausās, par ko runā lietotāji. Reiz es ar vīru WhatsApp apspriedos, ka vajadzētu nopirkt GoPro pašiņu nūju, taču iepriekš nekur to nemeklēju un neskatījos. Tūlīt pēc tam man Yandex Direct no visām šķirbām sāka līst GoPro aksesuāru reklāma," radio Sputnik ēterā atcerējās Kuliša.

41
Tagi:
sociālie tīkli
Pēc temata
WhatsApp sniegs specdienestiem piekļuvi lietotāju čatiem
Priekšvēlēšanu slaktiņš ar motorzāģi: Ingūna Sudraba pārsteidz ar savu aģitāciju
"Ārkārtīgi uzbāzīgi": iedzīvotājus kaitina sociālā reklāma piepilsētas vilcienos