Austrijā taps memoriāls cīņās par Lā pilsētu bojāgājušajiem varoņiem

Austrijā taps memoriāls bojāgājušajiem padomju karavīriem

33
(atjaunots 11:49 15.02.2020)
22. jūnijā Krievijas fonds "Brīvais darbs" padomju karavīru kapos Lā pilsētā Austrijā liks pamatakmeni nākamā memoriāla vietā Austrijas atbrīvošanas cīņā bojāgājušo sarkanarmiešu piemiņai.

RĪGA, 15. februāris – Sputnik, Aleksejs Stefanovs. Laikā, kad tiek izkropļoti Otrā pasaules kara rezultāti, Padomju Savienības ieguldījums nacisma sagrāvē tiek mazināts, bojāgājušajiem Sarkanās armijas karavīriem veltītie pieminekļi Austrumeiropas valstīs tiek nojaukti, Austrijā taps memoriāls cīņās par Lā pilsētu bojāgājušajiem varoņiem. Sarkanās armijas karavīru un virsnieku piemiņu iemūžinās Krievijas fonds "Brīvais darbs".

Memoriāls taps kapos, kur atdusas par Austrijas atbrīvošanu bojā gājušie Sarkanās armijas karavīri un virsnieki. Smagākās cīņas pret vācu spēkiem Austrijas teritorijā ritēja 1945. gada aprīlī, tajās gājuši bojā vairāki tūkstoši padomju karavīru un virsnieku.

Lā pilsētas kapos apbedīti vairāk nekā 800 karavīri. Kapi tapuši 1945. gada rudenī. Taču varoņu sarakstu izdevies sastādīt tikai 2019. gadā ar Krievijas fonda "Brīvais darbs" atbalstu – vairākus gadus ritēja rūpīgs pētniecisks darbs. Lā pilsētā krituši karavīri no Krievijas, Kazahstānas, Baltkrievijas, Armēnijas, Tadžikistānas, Gruzijas, Azerbaidžānas, Moldovas, Uzbekistānas, Turkmenistānas un Ukrainas. Saraksti publicēti fonda vietnē. Tos izdevās sastādīt arī pateicoties dažiem agrāk slepeniem Krievijas Aizsardzības ministrijas dokumentiem. Apglabāto karavīru saraksta sastādīšanas darbs vēl turpinās.

Starp karavīriem, kuri atdusas Lā pilsētas kapos ir arī fonda "Brīvais darbs" dibinātāja Oļega Deripaskas vectēva – gvardes jaunākā leitnanta Timofeja Deripasko kaps. Viņš gāja bojā 1945. gada aprīlī, būdams 26 gadus vecs. 2018. gadā par Deripaskas līdzekļiem līdzās Lā kapiem pacēlās pareizticīgā baznīca.

Tagad fonds uzbūvēs arī memoriālu padomju karavīru piemiņai. Fonda pārstāvji pastāstīja, ka būvdarbu sākuma ceremonijā 2020. gada 22. jūnijā varēs bez maksas piedalīties karavīru radinieki.

Fonds izstrādās arī interneta portālu, kurā publicēs materiālus par Vīnes uzbrukuma operāciju pret vācu spēkiem un publicēs Austrijā bojāgājušo padomju karavīru biogrāfijas.

33
Tagi:
Austrija, piemineklis
Pēc temata
Polijā nojauca pateicības pieminekli Sarkanajai Armijai, tā vietā grib uzstādīt laukakmeni
Vēsturnieks: Polija izmet mēslainē patiesību par Aušvicas atbrīvošanu
Mazliet līdzīgas, mazliet atšķirīgas: kāpēc Austrija ir bagātāka nekā Latvija
Krievija sodīs par padomju karavīru pieminekļu zaimošanu ārvalstīs
Larnakas lidosta Kiprā, foto no arhīva

Kipras varasiestādes atlīdzinās atpūtas izdevumus tūristiem, kuri saslims ar koronavīrusu

5
(atjaunots 14:19 30.05.2020)
Valsts atver robežas ārzemju ceļotājiem 9. jūnijā. Atsevišķiem ieceļotājiem veiks Covid-19 analīzes.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Kipras varasiestādes atlīdzinās atpūtas izdevumus tūristiem, kuri saslims ar koronavīrusu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Mirror.

Valsts atver robežas ārzemju ceļotājiem 9. jūnijā. Atsevišķiem ieceļotājiem veiks Covid-19 analīzes.

Grieķija
© Sputnik / Алексей Даничев

Viesus, kuriem būs pozitīvs rezultāts, ārstēs par brīvu. Viņi kopā ar saviem atlidojušajiem ģimenes locekļiem tiks ievietoti speciālās karantīnas viesnīcās. Maksāt par dzīvošanu, zālēm un ēdienu tur nenāksies. Tūristiem būs jāapmaksā tikai transfēra cena no lidostas un repatriācijas reiss.

Atpūtnieku ārstēšanai uz salas ir atvēlēta speciāla slimnīca ar 100 gultasvietām, 112 intensīvās terapijas palātas un divi simti mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas.

Varasiestādes cer, ka šādas garantijas piesaistīs tūristus uz salu, kur, saskaņā ar Džona Hopkinsa universitātes datiem, saslima mazāk, nekā 1000 cilvēku. Izglābt nav izdevies vien 17 no tiem. Viesmīlības industrijas ienākumi sasniedz 15% no valsts IKP.

5
Tagi:
Kipra, tūristi, tūrisms, koronavīruss
Pēc temata
Tūrisma glābšanai Latvijā ir nepieciešamas oriģinālas idejas
Eksperts pastāstīja, kādas valstis pirmās atvērs robežas tūristiem
Tūristi pastāstīja, kādas negaidītas lietas nopirkuši atrodoties pašizolācijā
Eiropas Savienība var atjaunot tūrismu tikai daļēji
Sikspārnis, foto no arhīva

"Tirgus bija viens no upuriem": Ķīna apstrīdēja sākotnējo versiju par Covid-19 izcelsmi

15
(atjaunots 14:16 30.05.2020)
Ķīnas zinātnieki noskaidroja, ka tirgus Uhaņā nevarēja kļūt par Covid-19 inficēšanās avotu, taču tur vīruss guva plašu izplatību.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Ķīnas Nacionālā slimību profilakses un kontroles centra zinātnieki izpētīja paraugus no Huanaņas tirgus Uhaņā, kurš tiek uzskatīts par pirmo koronavīrusa izplatības punktu, vēsta RIA Novosti.

Министерство обороны РФ

Speciālisti izpētīja dzīvnieku paraugus, kas tika pārdoti Huanaņas tirgū. Taču viņu Covid-19 testi uzrādīja negatīvus rezultātus.

Pētnieki skaidro, ka šie dzīvnieki nevarēja inficēt pircējus. Tātad, inficēšanās avots atradās nevis tirgū, bet kaut kur citur.

Nacionālā slimību profilakses un kontroles centra vadītājs Gao Fu publicēja speciālistu slēdzienu: "Tirgus bija viens no inficēšanās upuriem."

Taču zinātnieki apstiprināja, ka inficēšanās pirmavots bija sikspārņi, kā jau iepriekš ziņots. Pēc tam caur "starpdzīvnieku" Covid-19 tika nodots cilvēkiem. Savukārt tirgus Uhaņā kļuva par vīrusa masveida izplatības vietu.

Cilvēki Huanaņas tirgū jau inficējās nevis no dzīvnieka, bet gan viens no otra.

Kā viss sākās

2019. gada 31. decembrī Ķīnas valdība informēja Pasaules veselības organizāciju par nezināmas pneimonijas uzliesmojumu Uhaņas pilsētā valsts centrālajā daļā. Speciālisti identificēja patogēnu – tas bija jauns koronavīruss.

PVO atzina uzliesmojumu par starptautiska mēroga ārkārtas situāciju un piešķīra slimībai oficiālu nosaukumu – Covid-19. Vēlāk slimības izplatība pasaulē tika atzīta par pandēmiju.

Slimība izplatījusies visā pasaulē. Eiropas Savienība slēgusi robežas. Daudzās valstīs noteikta stingra karantīna. Savukārt Ķīna jau informēja, ka vīrusu valstī izdevies apturēt.

Uhaņa, no kurienes izplatījās slimība, bija slēgta gandrīz 76 dienas – no 23. janvāra. Bija aizliegts iebraukt pilsētā un pamest to, tikai ar īpašu atļauju.

Septītā aprīļa naktī varasiestādes atvēra ceļus, kas ved no pilsētas, un atļāva cilvēkiem izbraukt savās automašīnās.

Taču Covid-19 izplatījies praktiski visā pasaulē. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, kopumā ir vairāk nekā 6 miljoni inficēto, vairāk nekā 367 tūkstoši no tiem ir miruši.

15
Tagi:
Ķīna, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Ne tikai koronavīruss. Ar ko var inficēties no savvaļas dzīvnieku gaļas
PVO komentēja ASV versiju par Covid-19 mākslīgo izcelsmi
Koronavīruss un citas kaites. Ar kādām slimībām cilvēki inficējušies no dzīvniekiem
Akadēmiķis paskaidroja slēdzienus par koronavīrusa mākslīgo izcelsmi

Zem kupola: Francijā izdomāja, apmeklēt restorānu un neinficēties ar Covid-19

0
(atjaunots 14:54 30.05.2020)
Franču dizaineris visai radoši piegāja Covid-19 ierobežojumiem un izdomāja pakārt virs restorāna apmeklētājiem īpašus kupolus.

Dizaineris Kristofs Gērions izgatavoja no organiskā stikla kupolus, lai aizsargātu restorānu apmeklētājus.

Jūs varat apmeklēt restorānu, nebaidoties no riska inficēties ar koronavīrusu, jo jūs nosēdinās pie galda ar speciālu kupolu.

Vai vēlaties uzzināt, kā tas izskatās? Skatieties video!

0
Tagi:
koronavīruss, sabiedriskā ēdināšana, Francija