Hiperskaņas sparnotā raķete X-51A Waverider

ASV slēgta viena no hiperskaņas bruņojuma izstrādes programmām

51
(atjaunots 11:30 13.02.2020)
ASV Gaisa spēku vadība nolēmusi piesaistīt līdzekļus tikai Air-Launched Rapid Response programmai, kas paredz sistēmas izstrādi ar unikālu lidaparāta dizainu. Pirmie rezultāti gaidāmi 2022.gadā.

RĪGA, 13. februāris — Sputnik. ASV Gaisa spēki slēguši vienu no abām galvenajām hiperskaņas bruņojuma izstrādes programmām, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Defense News.

Pieņemts lēmums slēgt projektu HCSW (Hypersonic Conventional Strike Weapon) – "Hiperskaņas uzbrukuma konvencionālais ierocis". Gaisa spēku pārstāve Enna Stefaneka pavēstīja, ka lēmums nav saistīts ar kādām tehniskām problēmām, bet gan ar budžeta ierobežojumiem.

 Hiperskaņas raķešu kompleksa Avangard palaišana
Министерство обороны РФ

ASV Gaisa spēku vadība nolēmusi piesaistīt līdzekļus tikai AEEW (Air-Launched Rapid Response) – "Gaisa bāzes ātrās atbildes ierocis" programmai, kas paredz sistēmas izstrādi ar unikālu lidaparāta dizainu. Pirmie rezultāti projektā ARRW gaidāmi 2022.gadā. Pie abām programmām strādāja militārās rūpniecības korporācija Lockheed Martin.

Savienoto Valstu Gaisa spēki 2021.finanšu gadā plāno iztērēt 382 miljonus dolāru hiperskaņas bruņojuma prototipu izveidei. Gada laikā budžets šīm programmām sarucis par 194 miljoniem.

ASV prezidents Donalds Tramps ieteica Kongresam piešķirt šiem mērķiem 3,2 miljardus dolāru 2021.gadā. Pagaidām budžets ir finansēts līdz finanšu gada beigām, un, domājams, no septembra partijas Kongresā pieņems pagaidu budžetus, bet pēc Kongresa un prezidenta vēlēšanām novembrī sāksies jaunas pārrunas.

Janvāra beigās ASV pazinoja, ka tiek sākta hiperskaņas ieroču pārtveršanas līdzekļu izstrāde. Iepriekš Vašingtona dubultoja šo darbu finansējumu, lai samazinātos valsts atpalikšana no Krievijas un Ķīnas.

51
Pēc temata
Ak tie krievi: ASV cenšas panākt Krieviju hiperskaņas ieroču izstrādē
Kodoltermiskā lietusgāze. No kādām raķetēm baidās Pentagons
Tramps paziņojis par Kosmisko spēku izveidi ASV bruņotajos spēkos
Amerikāņu "kara dievu" novājinājusi paša pārliecība par savu pārspēku
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, foto no arhīva

Amerikāņu analītiķis pastāstīja, Rietumu kolēģus "apspēlējis" Lavrovs

13
(atjaunots 12:45 12.05.2021)
Analītiķis nosaucis vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem".

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Amerikāņu analītiķis Toms Rogans rakstā izdevumam Washington Examiner nosauca vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem", vēsta RIA Novosti.

"Viņš (Lavrovs – red.) meistarīgi apspēlē viņus, piemēram, Žozepu Borelu, pārlieku lētticīgo Džonu Keriju vai pārlieku pašpārliecināto Hilariju Klintoni," viņš rakstīja izdevumā.

Žurnālists savā publikācijā uzsvēra, ka Rietumu oponenti cita starpā var ciest sakāvi Krievijas diplomāta konsekvento izteikumu dēļ.

Pie tam Rogans īpaši izcēla Maiku Pompeo, kurš, viņa ieskatā, ir spējīgs pats uz savu spēli.

 

13
Tagi:
Sergejs Lavrovs
Pēc temata
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību
Gaisa uzraudzības lidmašīna Tu-214 (Atvērtās debesis)

Militārais eksperts: Krievija kompensēs izlūkošanas iespējas bez ADL

13
(atjaunots 12:41 12.05.2021)
Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma denonsāciju. Militārais eksperts atklāja, kādu iemeslu dēļ Krievijas dalība līgumā kļuvusi bezjēdzīga.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma (ADL) denonsāciju. Par to liecina parlamenta apakšpalātas datu bāze.

Aprīlī Krievijas delegācijas vadītājs pārrunās Vīnē militārās drošības un bruņojuma kontroles jautājumos Konstantīns Gavrilovs paziņoja, ka Krievija līdz maija beigām noslēgs visas procedūras, kas paredzētas pirms izstāšanās no ADL.

Žurnāla "Nacionalnaja oborona" galvenais redaktors, militārais eksperts Igors Korotčenko radio Sputnik ēterā uzsvēra, ka pēc ASV lēmuma izstāties no līguma Krievijas tālāka dalība tajā kļuvusi bezjēdzīga.

"Atklāto debesu līgums bija ārkārtīgi svarīgs, tam bija stabilizējoša loma starptautiskajā militāri politiskajā situācijā. Taču diemžēl Vašingtonas politika, kas ņem vērā šauri egoistiskas intereses, novedusi tiktāl, ka šis līgums zaudējis spēku – tas nav dzīvotspējīgs. Un Krievija tikai konstatēja šo situāciju. Pamatojoties uz mūsu valsts interesēm, tālāka dalība šajā līgumā bez ASV ir vienkārši bezjēdzīga.

Mūsu izlūkošanas iespējas tiks kompensētas uz satelītu un radioelektroniskās izlūkošanas līdzekļu rēķina," konstatēja militārais eksperts.

Atvērto debesu līgums bija parakstīts 1992. gadā un stājās spēkā no 2002. gada. Tas bija viens no pasākumiem ar mērķi stiprināt uzticību militārajā jomā pēc aukstā kara beigām. Līguma dalībvalstis saņēma tiesības aplidot viena otras teritoriju, izmantojot noteiktām prasībām atbilstošu aparatūru. Līgumam pievienojās 34 valstis, taču 2020. gada 22. novembrī ASV no tā izstājās. 2021. gada janvāra vidū Krievija informēja, ka iniciēta analoģiska procedūra.

13
Tagi:
Krievija, Atvērto debesu līgums
Pēc temata
Lidojumu vairs nebūs: Krievija izstājas no Atvērto debesu līguma
Atbilde ASV: politologi komentēja KF izstāšanos no Atvērto debesu līguma
ASV izstājās no Atvērto debesu līguma. Pie kā tas novedīs
Ieroču kontroles sistēma ir apdraudēta: ASV izstājās no Atvērto debesu līguma