Hiperskaņas sparnotā raķete X-51A Waverider

ASV slēgta viena no hiperskaņas bruņojuma izstrādes programmām

48
(atjaunots 11:30 13.02.2020)
ASV Gaisa spēku vadība nolēmusi piesaistīt līdzekļus tikai Air-Launched Rapid Response programmai, kas paredz sistēmas izstrādi ar unikālu lidaparāta dizainu. Pirmie rezultāti gaidāmi 2022.gadā.

RĪGA, 13. februāris — Sputnik. ASV Gaisa spēki slēguši vienu no abām galvenajām hiperskaņas bruņojuma izstrādes programmām, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Defense News.

Pieņemts lēmums slēgt projektu HCSW (Hypersonic Conventional Strike Weapon) – "Hiperskaņas uzbrukuma konvencionālais ierocis". Gaisa spēku pārstāve Enna Stefaneka pavēstīja, ka lēmums nav saistīts ar kādām tehniskām problēmām, bet gan ar budžeta ierobežojumiem.

 Hiperskaņas raķešu kompleksa Avangard palaišana
Министерство обороны РФ

ASV Gaisa spēku vadība nolēmusi piesaistīt līdzekļus tikai AEEW (Air-Launched Rapid Response) – "Gaisa bāzes ātrās atbildes ierocis" programmai, kas paredz sistēmas izstrādi ar unikālu lidaparāta dizainu. Pirmie rezultāti projektā ARRW gaidāmi 2022.gadā. Pie abām programmām strādāja militārās rūpniecības korporācija Lockheed Martin.

Savienoto Valstu Gaisa spēki 2021.finanšu gadā plāno iztērēt 382 miljonus dolāru hiperskaņas bruņojuma prototipu izveidei. Gada laikā budžets šīm programmām sarucis par 194 miljoniem.

ASV prezidents Donalds Tramps ieteica Kongresam piešķirt šiem mērķiem 3,2 miljardus dolāru 2021.gadā. Pagaidām budžets ir finansēts līdz finanšu gada beigām, un, domājams, no septembra partijas Kongresā pieņems pagaidu budžetus, bet pēc Kongresa un prezidenta vēlēšanām novembrī sāksies jaunas pārrunas.

Janvāra beigās ASV pazinoja, ka tiek sākta hiperskaņas ieroču pārtveršanas līdzekļu izstrāde. Iepriekš Vašingtona dubultoja šo darbu finansējumu, lai samazinātos valsts atpalikšana no Krievijas un Ķīnas.

48
Pēc temata
Ak tie krievi: ASV cenšas panākt Krieviju hiperskaņas ieroču izstrādē
Kodoltermiskā lietusgāze. No kādām raķetēm baidās Pentagons
Tramps paziņojis par Kosmisko spēku izveidi ASV bruņotajos spēkos
Amerikāņu "kara dievu" novājinājusi paša pārliecība par savu pārspēku
NLO

CNN: Pentagons veidos darba grupu NLO pētīšanai

2
(atjaunots 19:06 15.08.2020)
Jūlijā ASV Kongresā izskanēja bažas sakarā ar neidentificētiem lidojošajiem objektiem – politiķi pieļāva, ka tie, iespējams, ir vietējās izcelsmes lidaparāti – "potenciālo pretinieku" izlūklīdzekļi.

RĪGA, 15. augustsSputnik. ASV Aizsardzības ministrija pieņēmusi lēmumu veidot darba grupu neidentificētu lidojošo objektu pētījumiem, ar ko sastapušies Gaisa spēku lidotāji, vēsta telekanāls CNN, atsaucoties uz informācijas avotiem Pentagonā.

"Aizsardzības ministra vietnieks Deivids Norkvists vadīs darba grupu, kuras sastāvu plānots oficiāli paziņot tuvākajās dienās," telekanāla ziņoto citēja RIA Novosti.

CNN atgādināja, ka jūlijā ASV Kongresā izskanēja bažas sakarā ar neidentificētiem lidojošajiem objektiem – politiķi pieļāva, ka tie, iespējams, ir vietējās izcelsmes lidaparāti – "potenciālo pretinieku" izlūklīdzekļi.

Gados pēc Otrā pasaules kara ASV jau vairākkārt veidojušas dažāda līmeņa grupas NLO pētījumiem.

Aprīļa beigās Pentagons publicēja savā vietnē videoierakstus, kuros iemūžinātas "neidentificētas parādības". Resors pastāstīja, ka viens no trim atklāti pieejamajiem Jūras kara spēku video ieraksiem nofilmēts 2004. gada novembrī, abi pārējie – 2015. gada janvārī. Tie visi 2007. un 2017. gg. nokļuva internetā bez Pentagona sankcijas. ASV Jūras kara spēki atzina to autentiskumu. Vēlāk nāca klajā vairākas atskaites, kurās piloti stāsta par NLO novērojumiem no 2013. gada 27. jūnija līdz 2019. gada 13. februārim.

Jūnijā ASV prezidents Donalds Tramps atklāja, ka viņam zināma virkne interesantu lietu par iespējamo NLO avāriju Ņūmeksikas štatā 1947. gadā, un izteica iespēju, ka informācija par incidentu tiks atklāta. Dažādos avotos ļoti populāra bija versija, ka objekts, kas cieta katastrofā netālu no Rozvelas pilsētas, bija ārpuszemes kuģis, tā pilots – citplanētietis, kuru ASV valdība sagūstījusi un noslēpusi. Savukārt ASV Gaisa spēku oficiālā versija pauž, ka pie Rozvelas nogāzusies meteozonde, kas tika izmantota slepenas programmas ietvaros.

2
Tagi:
NLO, Pentagons, ASV
Pēc temata
Kā NLO rotaļājās ar padomju MiGiem Dienvidslāvijas debesīs
"Krievijas iebrukums": internetā izsmietas amerikāņu F-15 un NLO sacīkstes
Gobi tuksnesī atrasts milzīgs mīklains objekts
Parādiet NLO: amerikāņi apņēmušies uzbrukt slepenajai 51.zonai
Krievijas Su-30SM

Polijas izdevums novērtējis Krievijas Su-30SM spēku

4
(atjaunots 12:08 15.08.2020)
Mediji vēsta, ka Krievijas inženieri izstrādā principiāli jaunu bruņojumu daudzfunkcionālā iznīcinātāja Su-30SM vajadzībām.

RĪGA, 15. augusts - Sputnik. Krievijas iznīcinātāju Su-30SM spēks būtiski pieaugs, kad iznīcinātāji saņems "gaiss-virsma" tipa smago raķeti, kas tiek izgatavota uz šķidrā kurināmā hiperskaņas raķetes X-32 bāzes. Šādu viedokli paudis poļu izdevums Defence24.

Iepriekš avīze "Izvestija", atsaucoties uz avotiem militārās rūpniecības kompleksā, informēja, ka Krievijas inženieri izstrādā principiāli jaunu bruņojumu daudzfunkcionālā iznīcinātāja Su-30SM vajadzībām. Izdevuma aptaujātie eksperti uzskata, ka runa ir par šķidrā kurināmā hiperskaņas raķeti X-32 modifikāciju "Sukhoi" vajadzībām – agrāk to izmantoja tikai tālās aviācijas bumbvedēji Tu-22M3.

Pateicoties liela darbības rādiusa "gaiss-virsma" tipa smagajām raķetēm, "Su-30SM varēs papildināt bumbvedējus Tu-22 un Su-34, palielinot Krievijas uzbrukuma potenciālu gan operatīvajā, gan stratēģiskajā līmenī", atzīmēja raksta autori. Pēc viņu domām, šo hiperskaņas raķeti izmantos ne tikai Su-30SM, bet arī Tu-22 un iznīcinātāji-pārtvērēji MiG-31BM, ko patlaban pielāgo raķetēm "Kinzhal", stāsta RIA Novosti

Su-30SM – ir daudzfunkcionāls iznīcinātājs, paredzēts gaisa mērķu likvidācijai dienā un naktī, gan vienkāršos, gan sarežģītos meteoroloģiskajos apstākļos, kā arī zemes fonā, pielietojot aktīvos un pasīvos traucējumus, gaisa telpas kontroli, pretinieka aerodromu bloķēšanai lielā dziļumā un darbam pret objektiem uz zemes un jūrā. Su-30 iespējams izmantot arī grupas kaujas darbību vadībai, izcīnot pārsvaru gaisā, likvidējot pretinieka desantu gaisā, gaisa izlūkošanai un virszemes mērķu likvidācijai dažādos laikapstākļos.

X-32 – Krievijas gaisa bāzes "gaiss-virsma" klases spārnotā raķete ar darbības rādiusu līdz 1000 km un ātrumu 4-5,4 tūkst. kilometri stundā. Oficiāli pieņemta bruņojumā 2016. gada beigās.

4
Tagi:
gaisa kara spēki, Krievija
Pēc temata
Atbalsts sabiedrotajiem: Krievija sāk iznīcinātāju Su-30SM piegādes Baltkrievijai
Plakanā grīste un nestandarta nosēšanās: Su-57 divreiz pārsteidzis izstādē MAKS
Pārtvēra un pavadīja: Krievijas iznīcinātāji atkal sastapuši ziņkārīgus amerikāņus
"NATO pabrīnīsies": ar ko apbruņos Krievijas jauno iznīcinātāju