Mišela Nostradama portrets, foto no arhīva

Nostradama baismīgie pareģojumi: kas sagaida pasauli 2020. gadā

4336
(atjaunots 16:52 07.02.2020)
Franču astrologs, pareģis un alķīmiķis Nostradams pareģojis, ka 2020. gadā būs papilnam negaidītu pārmaiņu.

RĪGA, 08. februāris — Sputnik. Plaši pazīstamais franču ārsts, alķīmiķis, astrologs un pareģis Mišels de Notrdams jeb pasaulē pazīstams kā Nostradams (arī Nostradamus) pareģojis 2240 gadus tālu nākotni.

Katra paša ziņā ir ticēt vai neticēt, taču prakse liecina, ka par dzejā šifrētajiem pareģojumiem cilvēki interesējas vēl joprojām. Nerimst strīdi arī par Nostradama personību.

Kas bija Nostradams

Mišels de Notrdams dzimis 1503. gadā Francijā. No tā laika viedokļa visai cienījamā vecumā viņš publicēja savus pirmos pareģojumus grāmatā "Mišela Nostradama pareģojumi". Tie rakstīti četrrindēs – katrēnos.

Nostradams savus pareģojumus rakstīja šifrā, ko veidoja četras valodas – latīņu, senfranču, itāļu un grieķu. Katrēnos nav minēti gandrīz nekādi datumi, tāpēc to kārtība neatbilst hronoloģijai.

Pareģis un gaišreģis dzīves laikā sniedza tik precīzus pareģojumus, ka pārsteidza savus laikabiedrus. Tolaik neviens nešaubījās – viņam ir pa spēkam pareģot vairākus gadsimtus tālus notikumus.

Ar laiku izdevās pārbaudīt, cik precīzi ir viņa pareģojumi, un iznācis, ka vairāk nekā puse viņa prognožu patiešām piepildījušās.

Valda uzskats, ka Mišels Nostradams pareģojis virkni notikumu: Otro pasaules karu, fašistiskās Vācijas sakāvi, kodolsprādzienu Hirosimā, ANO izveidi, atentātu pret Džonu Kenediju, "kultūras revolūciju" Ķīnā, Mao Dzeduna nāvi, AIDS epidēmiju un pat diktatoru – Sadama Huseina un Muamara Kadāfi varu.

Astrologs pareģoja arī Napoleona Bonaparta nākšanu pie varas un teroraktus ASV 2001. gadā. Speciālisti ne vienu reizi vien novērtējuši viņa pareģojumu precizitāti un uzskata, ka tie ir pareizi par 85%.

Nostradama pareģojumi aptver milzīgu periodu – no 1555. līdz 3797. gadam, taču tik tālu uz priekšu neiesim – paskatīsimies, kādus notikumus pareģis solījis 2020. gadam.

Ko Nostradams rakstīja par 2020. gadu

Gads būs pārpilns ar negaidītām pārmaiņām daudzās valstīs. Īpaši pārmaiņas gaidāmas Eiropas valstīs, Austrumāzijā un Ķīnā, kas iepazīstinās ar negaidītiem izgudrojumiem.

Piemēram, Ķīna demonstrēs pasaulei teleportu – kvantu portālu, kas sekundes daļā varēs pārvietot cilvēku tūkstošiem kilometru attālumā.

Gaidāms, ka 2020. gadā lielas valstis pārcietīs nopietnas pārmaiņas sabiedrībā. Tās skars Ķīnu, Meksiku un Brazīliju. Taču pareģis apgalvoja, ka cilvēkiem šīs izmaiņas nenesīs labumu.

Toties šogad cilvēci beidzot gaidīs skatiens "uz iekšpusi". Daudzi pārvērtēs savu viedokli par materiālajiem labumiem un pirmajā vietā nostādīs garīgās vērtības. Daudzu zemeslodes iedzīvotāju prioritāte būs veselība, pozitīva enerģētika, mīlestība un draudzība.

Tāpat Nostradams uzskata, ka 2020. gadā gaidāmi zinātniski atklājumi – zinātniekiem izdosies atklāt jaunus enerģijas ieguves veidus ar skaņu parādībām, bet amerikāņu kompānija Tesla pārsteigs ar apvērsumu pasaules ekonomikā.

Izsoļu nama Christie's mākslas darbu izstāde
© Sputnik / Григорий Сысоев

Negaidītas izmaiņas skars kristīgo pasauli – katoļi un pareizticīgie nolems apvienoties un veidos kopīgu baznīcu.

Bez tam Nostradams daudz stāstījis par Krieviju – viņš raksta, ka valstī iekļūs nevienam nepazīstama, gandrīz neizārstējama dermatoloģiskā infekcija. Viņa pareģojums liecina, ka uz saslimušo ķermeņa parādīsies "bālas strutainas papulas".

Pareģis brīdināja, ka Galējo Ziemeļu rajonus var skart ķīmiskā tipa masveida iznīcības ieroču negatīvā ietekme. Diemžēl tikai nedaudziem izdosies glābties – lielākā daļa ies bojā, dažas tautas izmirs.

Izdzīvojušie būs spiesti pamest dzimto malu un meklēt jaunu dzīves vietu. Pie tam pasaules galvaspilsētas sastapsies ar dabas kataklizmām, kariem un ģeopolitiskajām pārmaiņām. Daudzu lielpilsētu iedzīvotājiem klāsies ļoti bēdīgi. Turklāt, meklējot glābiņu, daudzi ārvalstnieki dosies uz Krieviju, kas viņiem kļūs par "jauno dzimteni".

Pasaulē sāksies globālā sasilšana, kuras rezultātā Krievijā kusīs ledāji. Šī iemesla dēļ ziemeļu tautas būs spiestas bēgt uz citiem reģioniem. Krievijā sāksies sausums, vasara daudziem kļūs par pārbaudījumu.

Taču visvairāk, pēc Nostradama domām, 2020. gadā jābīstas no Antikrista nākšanas. Viņš ieradīsies ar iznīcinošu misiju un sāks tās izpildi tieši Krievijā.

Jau līdz 2022. gadam viltuspravietis var iesaistīt bruņotos konfliktos visas attīstītās valstis.

Pie tam šis gads lielākajai daļai valstu šis gads būs pēdējais labvēlīgais periods – pēc tam uz Zemes nokritīs meteorīts, kas mainīs planētas orbītu.

Tad daudzās valstīs valdīs nabadzība, bads un iznīcība. Pie tam no 2020. gada sāks saasināties situācija starptautiskajā arēnā, vēlāk lielvalstu līderi sāks trešo pasaules karu. Mierina tikai fakts, ka Nostradams pareģoja – šajā karā kodolieroči netiks pielietoti.

Toties ekonomiskā situācija Krievijā 2020. gadā uzlabosies. Pareģojumi norāda, ka Krievija izies no krīzes, valstij izdosies stabilizēt ekonomiku, taču pozitīvajai dinamikai kaitēs mītiņi un sabiedriskās nekārtības.

Jaungada izrāde Kremlī, foto no arhīva
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Tāpat 2020. gads Krievijā kļūs par "zelta ēras" sākumu. Šajā laikā zinātnieki liks pamatus lieliem atklājumiem, sāksies aktīva tirdzniecības attīstība un ekonomikas nostiprināšanās.

Šogad neizdosies izvairīties arī no reliģiskiem konfliktiem. Krievijas ziemeļos šī iemesla dēļ iespējamas nopietnas pārrunas ar Āzijas tautām. Piemēram, iespējamas domstarpības ar Tuvajiem Austrumiem, taču procesā tiks ievilkti arī citi dalībnieki. Pie tam pareģis atzīmēja, ka lielu strīdu izraisīs kāds nopietns reliģisks notikums.

Pie tam Nostradams rakstīja, ka islāma un kristietības pretrunu rezultātā 2024.gadā pasaule kļūs vienota un atzīs jaunu reliģiju.

Zemūdens viesnīcas un pilsētas – nākotnes realitāte

Kas to būtu domājis – tā patiešām būs. Šogad zinātnieki spers lielu soli uz priekšu jūru izzināšanā un  radīs sarežģītas iekārtas ieniršanai.

Tas ļaus dziļāk iepazīt zemūdens pasauli, nonākt pie jauniem zinātniskiem atklājumiem, kas pašos pamatos mainīs cilvēku priekšstatus par dzīves rašanos uz zemes. Tie  ļaus radīt atsevišķu pasauli jūras dzīlēs.

Tāpēc šogad sāksies zemūdens viesnīcu un pat pilsētu būvniecība.

Kataklizmas – 2020. gada bieds

Pareģis brīdina: 2020. gadā sāksies nāvējoši ugunsgrēki, kas pārņems visus ugunsgrēkus. Sekas būs tik milzīgas, ka cilvēce smogā nespēs saskatīt Sauli un Mēnesi.

Pie tam katastrofas raksturos galējības – ugunsgrēkus nomainīs lietavas, kas daudzās valstīs radīs plūdus. Visvairāk cietīs Austrālija un Okeānija, taču stihija skars arī Krieviju.

Nostradams pareģoja arī zemestrīces pēc vulkānu pamošanās. Tomēr starp Nostradama pareģojumiem šausmīgākais ir neredzēti lielais cunami, kas radīsies pēc komētas krišanas uz Zemes.

Rezultātā visvairāk cietīs Āfrika, kur katastrofas rezultātā iestāsies bads.

Bet pa to laiku politiskajā arēnā...

Šogad attiecības sāks noskaidrot Turcija un Irāna. Kā mēdz teikt, no mīlestības līdz naidam ir viens solis. Vispirms valstis konfliktēs, pēc tam salīgs mieru un apvienosies pret kristīgo pasauli.

Par viņu galveno pretinieku kļūs Eiropa, bet Krievija un Āfrikas valstis šajā konfrontācijā uzņemsies miernešu lomu.

Saskaņā ar Nostradama prognozēm, cilvēku pacietībai 2020. gadā pienāks beigas. Dažādu valstu pilsoņi būs tik ļoti vīlušies par saviem varasvīriem, ka dažiem no tiem nepaveiksies.

Atsevišķās valstīs iespējama pat anarhija. Kādā valstī tauta vienkārši gāzīs valsts vadītāju. Šis solis ļoti pārsteigs visu pasauli. Arī šajā gadījumā Krievija uzņemsies mierneša lomu.

Jāpiebilst, ka šis pareģojums sakrīt ar citu gaišreģu prognozēm. Kaut ko līdzīgu savulaik pareģoja arī Vanga.

4336
Krievijas Su-30SM

Polijas izdevums novērtējis Krievijas Su-30SM spēku

3
(atjaunots 12:08 15.08.2020)
Mediji vēsta, ka Krievijas inženieri izstrādā principiāli jaunu bruņojumu daudzfunkcionālā iznīcinātāja Su-30SM vajadzībām.

RĪGA, 15. augusts - Sputnik. Krievijas iznīcinātāju Su-30SM spēks būtiski pieaugs, kad iznīcinātāji saņems "gaiss-virsma" tipa smago raķeti, kas tiek izgatavota uz šķidrā kurināmā hiperskaņas raķetes X-32 bāzes. Šādu viedokli paudis poļu izdevums Defence24.

Iepriekš avīze "Izvestija", atsaucoties uz avotiem militārās rūpniecības kompleksā, informēja, ka Krievijas inženieri izstrādā principiāli jaunu bruņojumu daudzfunkcionālā iznīcinātāja Su-30SM vajadzībām. Izdevuma aptaujātie eksperti uzskata, ka runa ir par šķidrā kurināmā hiperskaņas raķeti X-32 modifikāciju "Sukhoi" vajadzībām – agrāk to izmantoja tikai tālās aviācijas bumbvedēji Tu-22M3.

Pateicoties liela darbības rādiusa "gaiss-virsma" tipa smagajām raķetēm, "Su-30SM varēs papildināt bumbvedējus Tu-22 un Su-34, palielinot Krievijas uzbrukuma potenciālu gan operatīvajā, gan stratēģiskajā līmenī", atzīmēja raksta autori. Pēc viņu domām, šo hiperskaņas raķeti izmantos ne tikai Su-30SM, bet arī Tu-22 un iznīcinātāji-pārtvērēji MiG-31BM, ko patlaban pielāgo raķetēm "Kinzhal", stāsta RIA Novosti

Su-30SM – ir daudzfunkcionāls iznīcinātājs, paredzēts gaisa mērķu likvidācijai dienā un naktī, gan vienkāršos, gan sarežģītos meteoroloģiskajos apstākļos, kā arī zemes fonā, pielietojot aktīvos un pasīvos traucējumus, gaisa telpas kontroli, pretinieka aerodromu bloķēšanai lielā dziļumā un darbam pret objektiem uz zemes un jūrā. Su-30 iespējams izmantot arī grupas kaujas darbību vadībai, izcīnot pārsvaru gaisā, likvidējot pretinieka desantu gaisā, gaisa izlūkošanai un virszemes mērķu likvidācijai dažādos laikapstākļos.

X-32 – Krievijas gaisa bāzes "gaiss-virsma" klases spārnotā raķete ar darbības rādiusu līdz 1000 km un ātrumu 4-5,4 tūkst. kilometri stundā. Oficiāli pieņemta bruņojumā 2016. gada beigās.

3
Tagi:
gaisa kara spēki, Krievija
Pēc temata
Atbalsts sabiedrotajiem: Krievija sāk iznīcinātāju Su-30SM piegādes Baltkrievijai
Plakanā grīste un nestandarta nosēšanās: Su-57 divreiz pārsteidzis izstādē MAKS
Pārtvēra un pavadīja: Krievijas iznīcinātāji atkal sastapuši ziņkārīgus amerikāņus
"NATO pabrīnīsies": ar ko apbruņos Krievijas jauno iznīcinātāju
Vladimirs Šapovalovs

Politologs: Polija iejaucas ne tikai Baltkrievijas lietās vien

7
(atjaunots 12:08 15.08.2020)
Poļu politiķa ieteikums noteikt sankcijas Krievijai par notikumiem Baltkrievijā demonstrē zināšanu trūkumu par Baltkrievijas un Krievijas attiecībām, uzskata politologs Vladimirs Šapovalovs.

RĪGA, 15 augusts – Sputnik. Sankcijas par notikumiem Baltkrievijā, kur jau vairākas dienas pēc prezidenta vēlēšanām nenoklust protesti, ir jāievieš pret Krieviju, klāstīja Eiropas Parlamenta deputāts no Polijas Jaceks Sariušs-Voļskis.

Viņaprāt, sankcijas pret Minsku atgādina "sodu zobenam, ne rokai", un, ja būtu iespējams neitralizēt Krievijas iejaukšanos, baltkrievi it kā tiktu galā ar demokrātijas celšanu.

Maskavas valsts pedagoģijas universitātes Vēstures un politikas institūta direktora vietnieks, politologs Vladimirs Šapovalovs intervijā Sputnik Lietuva pastāstīja, ka pēdējos gadu desmitus Polijas politiku vada ASV.

"Domāju, poļu deputāts spriež pēc sevis, jo ir skaidrs, ka visas Polijas darbības pēdējos gadus, pat gadu desmitus vada ASV. Polijai ir izteikti ierobežota suverenitāte, un kaut vai fakts, ka Polija gatavojas maksāt par amerikāņu bruņoto spēku dislokāciju savā teritorijā, liecina par to, cik ierobežota ir Polijas valsts autoritāte, jo Polija ir atkarīga no ASV," konstatēja politologs.

Šapovalovs norādīja, ka poļu politiķa paziņojums jāuzskata par iekšpolitiskas iejaukšanās mēģinājumu Baltkrievijas lietās.

"Baltkrievija ir suverēna valsts, Krievija ciena Baltkrievijas suverenitāti, un, pats par sevi saprotams, nekādas iejaukšanās vēlēšanās Baltkrievijā nav un nevar būt. No šī viedokļa Polijas paziņojums ir rupja iejaukšanās Baltkrievijas lietās, Krievijas iekšējās lietās. Šis paziņojums jāuzskata par mēģinājumu ietekmēt Baltkrievijas iekšpolitiskās lietas. Protams, šis paziņojums ir nedraudzīgs Baltkrievijas tautai un Krievijas tautai," teica Šapovalovs.

Viņš uzskata, ka EP deputāta vārdi norāda: viņš absolūti neizprot politisko situāciju starp Baltkrieviju un Krieviju.

"Sankcijas pret Krieviju ir smieklīgas, jo pret mums jau ieviests tik daudz dažādu sankciju ar dažādiem iemesliem un bez jebkādiem iemesliem, ka jau ir grūti izdomāt, kādas vēl sankcijas vērst pret Krieviju. Protams, no rietumvalstu puses šis paziņojums ir bezatbildīgs. Paziņojumam, manuprāt, nav nekādas praktiskas jēgas, taču tas iekļaujas kopējā Krievijai naidīgajā kontekstā. (..) Uzskatu, ka poļu politiskais darbinieks apliecina savu nekompetenci – viņš neizprot situāciju Krievijas un Baltkrievijas attiecībās. Tomēr šajā gadījumā viņš ir tikai tāds propagandists, kurš piedalās informācijas karā pret Krieviju," teica politologs.

7
Tagi:
sankcijas, Baltkrievija, Krievija, Polija
Pēc temata
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Baltijas valstu ĀM vadītāji aicina Baltkrieviju uzsākt dialogu ar opozīciju
Baltijas valstis un Polija izstrādāja krīzes pārvarēšanas plānu Baltkrievijā
Eirodeputāts piedāvā ieviest sankcijas pret KF par notikumiem Baltkrievijā
Pāvilosta

Nīcā un Pāvilostā sūdzas par lietuviešu tūristu huligāniskajām izdarībām

0
(atjaunots 12:10 15.08.2020)
Atbraucēji no Lietuvas sagādā lielas raizes piejūras pašvaldībām Kurzemē, - tūristi nereti ignorē aizlieguma zīmes.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Lietuviešu tūristi nereti pārkāpj noteikumus Kurzemes pludmalēs, vēsta rus.liepajniekiem.lv.

Karstajās brīvdienās daudzi liepājnieki vēlas atpūsties pie jūras. Tie, kam centrālā pludmale šķiet pārlieku trokšņaina, meklē klusākas vietas tālāk no burzmas. Visbiežāk izraudzīti tiek Bernāti Nīcas novadā.

"Pagājušajās brīvdienās ar ģimeni devāmies uz Bernātiem, tur nebija nevienas brīvas vietas, kur novietot auto. Tās bija saliktas pat aizliegtajās vietās," stāstīja lasītāja.

Nīcas novada domes izpilddirektors Andrejs Šakals atzina, ka šogad atpūtnieku ir īpaši daudz. Viņs atklāja, ka pašvaldība dara visu iespējamo, lai novērstu pārkāpumus – zīmes ir izliktas, policija veic regulārus reidus un soda neapzinīgos pārkāpējus.

"Šogad situācija ir īpaši saspīlēta, jo ļoti daudz atpūtnieku ierodas no Lietuvas. Cik man zināms, Pašvaldības policija dienā uzraksta ap 30 protokoliem. Cilvēki apstājas neatļautās vietās, pie pašām zīmēm, aizņem abas ceļa malas, iebrauc aizliegtajā teritorijā pa mazajiem meža celiņiem," pastāstīja Šakals.

Nīcas Pašvaldības policijas priekšnieks Guntis Grantiņš konstatēja, ka automašīnas ar Latvijas numuriem noteikumus ievēro vairāk un, ja tiek sodīti, cenšas pārkāpumu neatkārtot. Toties tūristi no Lietuvas ierobežojumus neievēro, tādēļ sodu saņem atkal un atkal.

"Liekam arī informatīvās zīmes, tās bieži vien izposta, izrauj, nomet. Viesi no Lietuvas bieži vien zīmēm nemaz nepievērš uzmanību, seko norādēm GPS. Ja tās ved viņus pa mazajām meža takām, viņi arī brauc. Mēs stāstām, ka nevar braukt visur, kur rāda navigācija, it kā viņi mūs dzird, ar galvu māj, tomēr turpina neievērot. Turklāt sodi ir diezgan bargi, no 30 līdz 350 eiro. Vislielākā soda summa tiek piemērota par iebraukšanu kāpās. Apdzīvotā vietā kāpas ir 150 metri no pirmā zaļā punkta, savukārt neapdzīvotā vietā 300 metri. Tas ir ļoti rupjš pārkāpums, tomēr gadās, ka sodītie apstrīd protokolus, sakot, ka nav bijušas zīmes, vai izrādot neizpratni par to, kāpēc tas nav atļauts," stāstīja Grantiņš.

Populārā pludmalē Pāvilostā pārkāpēju skaits ir mazāks, pastāstīja Pāvilostas Pašvaldības policijas priekšnieks Aleksandrs Urtāns. Tomēr apstāšanās neatļautā vietā un iebraukšana kāpu zonā nav vienīgie pārkāpumi ark o policija ir spiesta cīnīties šovasar. Piedevām atpūtnieki kurina ugunskurus neatļautās vietās un slej teltis.

0
Tagi:
policija, tūristi, Lietuva, Latvija
Pēc temata
Skaisti un droši: Latvija pievērsusies tūristiem no Somijas
Budapeštā plāno ierobežot iespēju izīrēt dzīvokļus tūristiem
Gluži kā Tenerifē: sociālajos tīklos skan pārsteigums par mājokļa nomas cenām Jūrmalā