Starptautiskā finanšu centra eksperts Vladimirs Rožankovskis, foto no arhīva

Eksperts atgādināja, kur ražo naftu, ko Latvija plāno piegādāt Baltkrievijai

108
(atjaunots 14:49 21.01.2020)
Jautājums par Latvijas tranzīta organizāciju ir sekojošs: cik Baltkrievija ir gatava pārmaksāt par naftu, ko tā saņems reversā no Eiropas.

RĪGA. 21. janvāris – Sputnik. Latvija ir gatava pārsūknēt naftu uz Baltkrieviju, apstiprināja valsts satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Viņš apliecināja, ka Latvijai ir visa infrastruktūra, kas nepieciešama naftas tranzītam uz Baltkrieviju, atliek tikai apspriest tehniskos noteikumus.

Visi šie paziņojumi par to, ka naftu plānots piegādāt teju vai no Ķīnas un Kazahstānas, sniegti ar mērķi mazināt Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko neapmierinātību par to, ka Maskava vairs nepiedāvā speciālas cenas brālīgajai kaimiņvalstij, intervijā Sputnik Latvija atzīmēja Starptautiskā finanšu centra eksperts Vladimirs Rožankovskis.

"Domāju, viss beigsies miermīlīgi, un nafta tiks piegādāta no valsts, kurā tā ražota. Nafta tiek ražota Krievijā, bet Latvijā un Baltkrievijā ražo garšīgus piena produktus, Vācijā – labas automašīnas. Valstis, kurā kaut kas tiek ražots, ir šīs produkcijas eksportētāji. Vai Baltkrievija ir gatava maksāt vairāk par naftu, ko tā saņems reversā no Eiropas? Iespējams, zināmu laku, taču nedomāju, ka tāda saimniekošanas metode noturēsies kaut vai gadu," uzskata Rožankovskis.

Latvija ir ieinteresēta organizēt naftas pārvadājumus uz Baltkrieviju caur savām ostām, aizvadītajā nedēļā konstatēja premjerministrs Krišjānis Kariņš savā vizītē Minskā. Pēc viņa vārdiem, puses apspriež iespēju importēt naftu no visas pasaules caur Latviju uz Baltkrieviju.

108
Pēc temata
Latvija gatava palīdzēt Baltkrievijai ar naftas piegādēm
Reāla nauda: Latvija iesaistās cīņā par naftas piegādēm Baltkrievijai
Kad Latvijā atgriezīsies baltkrievu benzīns: Minska stāsta par optimistisku scenāriju
Baltkrievija atstājusi Latviju bez benzīna
 Covid-19

PVO nosaukusi četrus koronavīrusa izplatības scenārijus pasaulē

4
(atjaunots 12:35 14.07.2020)
Pasaules veselības organizācijas vadītājs konstatēja, ka koronavīrusa infekcija dažādās valstīs veidojas saskaņā ar četriem scenārijiem.

RĪGA, 14. jūlijs — Sputnik. Koronavīrusa infekcijas attīstību dažādās valstīs iespējams aprakstīt saskaņā ar četriem scenārijiem, brīfingā pastāstīja Pasaules veselības organizācijas vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā grupā viņš iekļāva Dienvidaustrumāzijas, Klusā okeāna, Karību baseina un Āfrikas valstis, "kuras bija brīdinātas un informētas" par infekcijas uzliesmojumu. PVO vadītājs konstatēja, ka to līderi "saņēmuši situācijas kontroli savās rokas", tāpēc bija iespējams efektīvi informēt iedzīvotājus par nepieciešamību veikt drošības pasākumus.

"Eiropas scenārijā" bija plaši uzliesmojumi, ko izdevās kontrolēt, pateicoties varasiestāžu darbībām un iedzīvotāju reakcijai..

Trešais scenārijs veidojas valstīs, kurās valdība ieviesa ierobežojošus pasākumus, taču to vēlāka vājināšana noveda pie saslimstības pieauguma. Gebrejesuss pieļāva, ka "šīs valstis padodas, jo savu efektivitāti parādījušie pasākumi netiek ievēroti vai izpildīti". PVO vadītājs nenosauca valstis, kurās darbojas šis scenārijs.

Ceturtajā gadījumā, pie kura viņš pieskaita Ziemeļameriku un Dienvidameriku, Dienvidāziju un dažas Āfrikas valstis, bija vērojams straujš inficēto skaita pieaugums. Pēc viņa domām, par koronavīrusa pandēmijas epicentru uzskatāmas abas Amerikas.

PVO dati liecina, ka Covid-19 gadījumu skaits pārsniedz 13 miljonus. Pandēmija aiznesusi vairāk nekā 566 tūkstošu cilveku dzīvības.

4
Tagi:
Pasaules Veselības organizācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
"Padomju brīnums" līdzējis: Krievija pamatoja Covid-19 zemo mirstību bijušajā PSRS
PVO ieinteresējusies par Krievijas vakcīnu pret Covid-19
Jau sen pielietojam: akadēmiķis novērtēja "izrāvienu" Covid-19 ārstēšanā
Pasaulē iestājas jauna bīstama fāze: PVO vadītājs paudis viedokli par Covid-19
Andžejs Duda

Andžejs Duda uzvarējis prezidenta vēlēšanās Polijā, liecina aptauja

11
(atjaunots 12:39 13.07.2020)
Otrajā prezidenta vēlēšanu kārtā svētdien valdošās partijas "Likums un taisnība" kandidāts Andžejs Duda saņēmis 50,8% vēlētāju balsu, liecina socioloģiskās laboratorijas pētījums.

RĪGA, 13. jūlijs - Sputnik. Socioloģiskās laboratorijas Ipsos pētījums late poll apstiprina, ka uzvaru prezidenta vēlēšanās izclīnījis pašreizējais Polijas valsts vadītājs Andžejs Duda, vēsta RIA Novosti.

Late poll  pētījums ir aptauja, ko veic vēlēšanu dienā pēc balsojuma beigām, tā pamatā ir komisiju protokolu rezultāti, ar ko strādāja sociologi.

Saskaņā ar tās datiem, otrajā prezidenta vēlēšanu kārtā svētdien valdošās partijas "Likums un taisnība" kandidāts Andžejs Duda saņēmis 50,8% vēlētāju balsu un apsteidzis opozīcijas apvienības "Pilsoniskā koalīcija" kandidātu Rafalu Tšaskovski, ko atbalstījuši 49,2% vēlētāju.

Pie tam, saskaņā ar tās pašas socioloģiskās laboratorijas Ipsos veiktās exit poll datiem, Duda saņēmis 50,4% balsu, apsteidzot savu sāncensi par 0,8% balsy.

Polijas Valsts vēlēšanu komisija plāno šodien paziņot oficiālos vēlēšanu rezultātus.

11
Tagi:
Andžejs Duda, Polija
Pēc temata
Bijušais Polijas prezidents nožēlo, ka nespēja uzlabot attiecības ar Krieviju
Ar pašnāvniecisku baudu: Polija padara sevi par iespējamo cīņas lauku
"Sitiens zem jostasvietas". Poļu žurnālists nokauninājis prezidentu
Polijas TV darbinieks tika atlaists Dudas fotogrāfijas dēļ ar Trampu