Cukurs

Kas notiek ar organismu, kad jūs atsakāties no cukura?

126
(atjaunots 00:07 21.01.2020)
"Saldais gūsts" – viss, kas jūs varētu ieinteresēt jautājumā par atteikšanos no cukura Sputnik speciālajā materiālā.

Veselīga uztura piekritēji jau sen pielīdzinājuši cukura mīlestību visspēcīgāko narkotisko vielu sekām. Ja jūs par to vēl šaubāties, pamēģiniet uz laiku atteikties no baltajiem graudiņiem, stāsta Sputnik Baltkrievija.

Zinātnieki pierādījuši, ka, ēdot saldumus, cilvēka smadzenēs aktivizējas tie paši centri, kas sarosās, lietojot kokaīnu, taču saldā atkarība veidojas daudz agrāk.

Mediķi kategoriski apgalvo: cukura patēriņš ir maksimāli jāierobežo, vēlams pat pilnībā no tā atteikties. Tiesa, ir laba ziņa: cilvēkam tas patiešām ir pa spēkam, un pozitīvais efekts liks sevi manīt ātri vien.

Kādas pārmaiņas mūs sagaida, ja atteiksimies no cukura organismā?

Pirmkārt, jāņem vērā, ka sāta sajūta iestājas aptuveni 20 minūtes pēc maltītes. Tieši tāpat ir ar saldumiem: ja pabīdīsiet tālāk no sevis sacukurotās pārslas, šokolādīti vai glāzi sulas no tetrapakas, vispirms jūs sautīsiet lepnumu par sevi, vēlāk – enerģijas uzplūdus.

Interesants fakts: ir jāpagaida pāris dienas, lai pārdzīvotu "cukura paģiras". Jā, pirmajā dienā jums būs slikts noskaņojums, saldumus kārosies divkārt stiprāk nekā parasti. Taču, ja izcīnīsiet šo mazo uzvaru, jūs pamanīsiet, ja nav nemaz tik grūti skatīties uz saldumiem, turklāt noskaņojuma pārmaiņas pagaisīs.

Vēl dažas dienas ilgas pēc šokolādes un kūkām burtiski padarīs jūs traku un sūtīs smadzenēm visdažādākos trauksmes signālus. Ļaunākajā gadījumā tās var novest pie depresijas.

Taču jāpatur prātā, ka, mēģinot "apēst" skumjas, jūs riskējat atkal nostāties uz "grēka" ceļa. Pie vainas ir maldīgais mīts par to, ka saldumi darbojas kā antidepresants, taču tā nav patiesība. Cukurs stimuē korizola – stresa hormona – sintēzi organizmā, un tā dēļ daudzi saskaras ar bezmiegu un citām no tā izrietošajām sekām.

Jau kopš skolas sola mēs esam stingri iekaluši galvā: šokolādīte pirms kontroldarba ir obligāts un ļoti barojošs palīgs smadzenēm. Un tikai retais padomā, ka cukura pārpilnība var traucēt sakarus starp smadzeņu šūnām un mazināt koncentrēšanaš spējas. Tātad atteikšanās no cukura labvēlīgi ietekmēs jūsu atmiņu un dāvās iespēju labāk koncentrēties darbam.

126
Temats:
Vienkāršiem vārdiem par veselību (24)
Pēc temata
Nosaukts dzēriens, kurš vislabāk remdē slāpes karstumā
Zinātnieki paskaidroja, kā kafija palīdz notievēt
Dietoloģe pastāstīja, kā neaptaukoties ziemā
Dietoloģe pastāstīja par sliktāko produktu kombināciju brokastīm
Marija Zaharova

Zaharova: domātās "Krievijas pēdas" nekārtībās Baltkrievijā ved pavisam citā virzienā

1
(atjaunots 09:26 14.08.2020)
Krievija ir ieinteresēta, lai situācija Baltkrievijā būtu stabila, un centieni sameklēt tā saucamās Krievijas pēdas nekārtību organizācijā ir nepamatoti – šīs pēdas ved pavisam citā virzienā, norādīja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Maskava vērīgi seko situācijai Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām valstī un cer, ka stāvoklis normalizēsies pēc iespējas drīzāk, paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

"Mums sagādā raizes ienākošā informācija par kārtības traucējumiem vairāku Baltkrievijas pilsētu ielās, - teica Zaharova. – No savas puses aicinām visas puses izturēties savaldīgāk un demonstrēt veselo saprātu. Apstiprinām, ka esam ieinteresēti, lai iekšpolitiskā situācija Baltkrievijā būtu stabila."

Diplomāte piebilda, ka Maskava atzīmē bezprecedenta spiedienu pret varasiestādēm Minskā no ārvalstīm. "Vērojami nepārprotami ārējas iejaukšanās mēģinājumi suverēnas valsts lietās ar mērķi sašķelt sabiedrību un destabilizēt situāciju," uzsvēra Zaharova.

Savā brīfingā ĀM oficiālā pārstāve skāra arī Krievijas un Baltkrievijas sadarbības jautājumus protesta akciju laikā aizturēto žurnālistu atbrīvošanas kontekstā. Viņa pauda cerību, ka izmeklēšanas un tiesību aizsardzības iestāžu sadarbība ļaus izprast arī situāciju ar 33 Krievijas pilsoņu aizturēšanu Baltkrievijā.

"Svarīgi atzīmēt, ka centieni sameklēt tā saucamās krievu pēdas nekārtību organizācijā valstī ir nepamatoti," teica Zaharova.

Diplomāte uzsvēra, ka Krievija ir bijusi un joprojām ir uzticams Baltkrievijas sabiedrotais un draugs. "Esam pārliecināti, ka mēģinājumi izraisīt nesaskaņas mūsu starpā ir lemti neveiksmei," viņa piezīmēja noslēgumā.

Захарова: рассчитываем, что обстановка в Беларуси скоро стабилизируется
1
Tagi:
Ārlietu ministrija, Krievija, protesti, Baltkrievija
Pēc temata
Latvija otrā pēc Krievijas: ar ko un par ko veic pārrunas Baltkrievijas ĀM
Latvijas ĀM "izvēlējās" jauno Baltkrievijas prezidentu?
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Maiks Pompeo

Pompeo piedraudējis Krievijai sakarā ar iedomāto sazvērestību ar talibiem

3
(atjaunots 07:26 14.08.2020)
Jūnija beigās avīze The New York Times publicēja rakstu, kurā apgalvoja: Krievijas militārais izlūkošanas dienests ir kā esot piedāvājis prēmijas talibiem par uzbrukumiem amerikāņu karavīriem Afganistānā. Nekādus pierādījumus izdevums nesniedza.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo piedraudējis Krievijai ar "milzīgu atmaksu", ja apstiprināsies ziņas par to, ka KF esot maksājusi talibiem par amerikāņu karavīru slepkavībām Afganistānā, vēsta RIA Novosti.

"Ja krievi piedāvā naudu par amerikāņu vai citu rietumnieku slepkavībām, nāksies samaksāt milzīgu cenu. To es norādīju ārlietu ministram Lavrovam. Es zinu, ka arī mūsu militārpersonas ir runājušas ar viņu līderiem (Krievijas militāro vadību, - red.). Mēs to necietīsim," teica Pompeo intervijā, kuras tekstu publicēja Valsts departaments.

Savukārt Krievijas zinātņu akadēmijas profesors, politoloģijas zinātņu doktors Aleksandrs Gusevs intervijā radio Sputnik pauda savu viedokli, kāda iemesla dēļ šis paziņojums nācis klajā.

"ASV ir izstrādājušas noteiktu politiku, taktiku attiecībās ar Krieviju: tagad – talibi, iepriekš bija apsūdzības par iejaukšanos vēlēšanās. Tas turpināsies. Vienkārši meklēs negatīvas tendences Krievijas aspektā. Viņi rīkojas asimetriski, nevis ārpolitiskās tendences gultnē – te kiberdrošība, te vēlēšanas, te sameklēja Skripaļus, tagad – talibi. Tāpēc varam gaidīt, ka sankciju spiediens pret Krieviju turpināsies... Viss ir vienkārši un banāli: Savienotās Valstis ir uzsēdušās sankciju zirga mugurā un jās uz priekšu ilgi jo ilgi. Paši talibi ziņoja, ka nekāda sazvērestība ar Krieviju nav bijusi, un patiesībā mums tas nav vajadzīgs. Tomēr ASV to "atrod". Pēc tam "atradīs" vēl kaut ko," teica Aleksandrs Gusevs.

Taliban kustības kaujinieki, foto no arhīva
© AFP 2019 / Noorullah Shirzada

Jūnija beigās avīze The New York Times publicēja rakstu, kurā apgalvoja: Krievijas militārais izlūkošanas dienests ir kā esot piedāvājis prēmijas ar talibiem saistītajiem kaujiniekiem par uzbrukumiem amerikāņu karavīriem Afganistānā. Nekādus pierādījumus izdevums nesniedza.

Krievijas Ārlietu ministrija nosauca rakstu par viltojumu, ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs uzskata, ka šīs apsūdzības saistītas ar iekšpolitisko cīņu pirms vēlēšanām Savienotajās Valstīs.

Prezidents Donalds Tramps savukārt uzskata, ka raksts ir pasūtīts. Viņš atklāja, ka amerikaņu izlūkdienests nav uzskatījis The New York Times informāciju par uzticības vērtu.

Iepriekš "Taliban" pārstāvis Suheils Šahins intervijā RIA Novosti ziņas par "darījumu ar Krieviju" nosauca par kļūdainiem un nepamatotiem. Pēc viņa domām, tādu informāciju, iespējams, izplatījusi valdība Kabulā.

3
Tagi:
sankcijas, Maiks Pompeo, ASV, Krievija, Afganistāna
Pēc temata
WP: Krievijas un talibu "sazvērestības" dēļ gājuši bojā vairāki ASV karavīri
ASV izlūkdienests atzinis par mazticamu ziņu par Krievijas "sazvērestību" ar talibiem
Nē, tā nav Krievija. Kas organizējis amerikāņu skalpu medības
"Nepamatoti apgalvojumi": Krievijas ĀM novērtēja jaunāko NYT rakstu