Cukurs

Kas notiek ar organismu, kad jūs atsakāties no cukura?

171
(atjaunots 00:07 21.01.2020)
"Saldais gūsts" – viss, kas jūs varētu ieinteresēt jautājumā par atteikšanos no cukura Sputnik speciālajā materiālā.

Veselīga uztura piekritēji jau sen pielīdzinājuši cukura mīlestību visspēcīgāko narkotisko vielu sekām. Ja jūs par to vēl šaubāties, pamēģiniet uz laiku atteikties no baltajiem graudiņiem, stāsta Sputnik Baltkrievija.

Zinātnieki pierādījuši, ka, ēdot saldumus, cilvēka smadzenēs aktivizējas tie paši centri, kas sarosās, lietojot kokaīnu, taču saldā atkarība veidojas daudz agrāk.

Mediķi kategoriski apgalvo: cukura patēriņš ir maksimāli jāierobežo, vēlams pat pilnībā no tā atteikties. Tiesa, ir laba ziņa: cilvēkam tas patiešām ir pa spēkam, un pozitīvais efekts liks sevi manīt ātri vien.

Kādas pārmaiņas mūs sagaida, ja atteiksimies no cukura organismā?

Pirmkārt, jāņem vērā, ka sāta sajūta iestājas aptuveni 20 minūtes pēc maltītes. Tieši tāpat ir ar saldumiem: ja pabīdīsiet tālāk no sevis sacukurotās pārslas, šokolādīti vai glāzi sulas no tetrapakas, vispirms jūs sautīsiet lepnumu par sevi, vēlāk – enerģijas uzplūdus.

Interesants fakts: ir jāpagaida pāris dienas, lai pārdzīvotu "cukura paģiras". Jā, pirmajā dienā jums būs slikts noskaņojums, saldumus kārosies divkārt stiprāk nekā parasti. Taču, ja izcīnīsiet šo mazo uzvaru, jūs pamanīsiet, ja nav nemaz tik grūti skatīties uz saldumiem, turklāt noskaņojuma pārmaiņas pagaisīs.

Vēl dažas dienas ilgas pēc šokolādes un kūkām burtiski padarīs jūs traku un sūtīs smadzenēm visdažādākos trauksmes signālus. Ļaunākajā gadījumā tās var novest pie depresijas.

Taču jāpatur prātā, ka, mēģinot "apēst" skumjas, jūs riskējat atkal nostāties uz "grēka" ceļa. Pie vainas ir maldīgais mīts par to, ka saldumi darbojas kā antidepresants, taču tā nav patiesība. Cukurs stimuē korizola – stresa hormona – sintēzi organizmā, un tā dēļ daudzi saskaras ar bezmiegu un citām no tā izrietošajām sekām.

Jau kopš skolas sola mēs esam stingri iekaluši galvā: šokolādīte pirms kontroldarba ir obligāts un ļoti barojošs palīgs smadzenēm. Un tikai retais padomā, ka cukura pārpilnība var traucēt sakarus starp smadzeņu šūnām un mazināt koncentrēšanaš spējas. Tātad atteikšanās no cukura labvēlīgi ietekmēs jūsu atmiņu un dāvās iespēju labāk koncentrēties darbam.

171
Temats:
Vienkāršiem vārdiem par veselību (30)
Pēc temata
Nosaukts dzēriens, kurš vislabāk remdē slāpes karstumā
Zinātnieki paskaidroja, kā kafija palīdz notievēt
Dietoloģe pastāstīja, kā neaptaukoties ziemā
Dietoloģe pastāstīja par sliktāko produktu kombināciju brokastīm
Iznīcinātājs Su-57, foto no arhīva

Ārzemnieki nosauca Krievijas Su-57 par "skaistu slepkavu"

2
(atjaunots 09:45 11.05.2021)
NATO klasifikācijā par "noziedznieku" iedēvēto iznīcinātāju Su-57 pēc Uzvaras parādes Maskavā nosauca par skaistāko kompānijas Sukhoi darbu.

RĪGA, 11. maijs — Sputnik. Sociālā tīkla Twitter lietotāji pievērsa uzmanību Uzvaras parādei Maskavā. Īpaša vērība tika veltīta parādē redzamajai aviācijai, stāsta RIA Novosti.

Piemēram, amerikāņu militārais eksperts H. I. Satons savā lapā Twitter publicēja uzņēmumu kurā redzami Krievijas iznīcinātāji Su-57 – arī tie piedalījās Uzvaras parādē Sarkanajā laukumā.

​"Gribu teikt, skaista lidmašīna. "Sukhije" principā izskatās nāvīgi," viņš uzrakstīja.

Satona sajūsmai piekrita viņa lasītāji.

""Noziedznieks" (tā NATO klasifikācijā dēvē Su-57) ir pats skaistākais kompānijas "Sukhoi" ražojums," atzīmēja viens no viņiem.

Aizsardzības rūpniecības salons IDEX 2021 Abū Dabī
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Cits komentētājs piebilda, ka Su-57 ne tikai labi izskatās, bet arī skan "vareni".

"Šī lidmašīna būs vērā ņemams ASV GKS pretinieks," uzrakstīja vēl viens lietotājs.

Viņam piekrita cits lasītājs. Viņš aicināja nenovērtēt Krievijas karavīrus tā, kā viņus vērtēja pirms divdesmit gadiem.

"Viņi ir modernizējuši lielāko daļu arsenāla, tikai ne tā, kā esam raduši darīt mēs... Gan Krievija, gan Ķīna kļūst par ļoti bīstamiem pretiniekiem," viņš uzsvēra.

2
Pēc temata
Krievu ieroči: iznīcinātāja Su-57 un bezpilota "Okhotnik" savienība
Krievijas iznīcinātājs Su-57 iekaro pasauli. Kas notiks tālāk?
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
Su-57 izmēģinājumi noslēgti: Krievijas GKS saņem jaunākos iznīcinātājus

Anadolu: ASV vēlas, lai Krievija atgrieztos 90. gados

27
(atjaunots 13:35 10.05.2021)
Turku žurnālists uzskata, ka Vašingtona vēlas pārvērst Krieviju par "Borisa Jeļcina laiku valsti" – samazināt tās aktivitāti pasaules arēnā.

RĪGA, 10. maijsSputnikASV sapņo, kaut nu Krievija atkal kļūtu par Borisa Jeļcina laiku valsti, kas "ierāvusies savā čaulā", raksta Turcijas ziņu aģentūras Anadolu žurnālists Iļjass Kemaloglu, vēsta RIA Novosti.

Pēc viņa domām, Džo Baidena ierašanās Baltajā namā aizsāka jaunu spriedzes pilnu posmu attiecībās ar Krieviju. Žurnālists uzskata, ka viens no konfrontācijas iemesliem bija Maskavas augošā ietekme lielā zonā no Tuvajiem Austrumiem līdz Kaukāzam Donalda Trampa prezidentūras laikā.

Tāpat autors atzīmēja, ka Vašingtona nevēlas Krievijas un Turcijas ciešas sadarbības attīstību un cenšas to vājināt ar izolācijas palīdzību un vēršot sankcijas pret Maskavu.

Pie tam, regulāri ieviešot aizvien jaunus ierobežojošos pasākumus, ASV apgalvo, ka ir gatavas sadarboties ar Krieviju, ņemot vērā savas intereses. Kā piemēru žurnālists minēja Savienoto Valstu spiedienu pret ES, lai nepieļautu "Ziemeļu straumes 2" būvdarbu noslēgumu un vienlaikus palielināja Krievijas naftas iepirkumus 2020. gadā.

Kemaloglu ir pārliecināts, ka Krievijas diplomātu nesenā izraidīšana no Bulgārijas un Čehijas ir ASV darbību rezultāts, kas vēlas "sodīt" Krieviju.

Tādējādi, autors secināja, Vašingtona vēlas pārvērst Krieviju par "Borisa Jeļcina laiku valsti" – samazināt tās aktivitāti pasaules arēnā. Taču pēc viņa domām, tas ir maz ticams, ņemot vērā Maskavas pašreizējo spēku militārajā, kosmiskajā un enerģētikas jomās, kā arī kodolenerģētikas un medicīnas nozarēs.

27
Tagi:
Džo Baidens, starptautiskās attiecības, Krievija, ASV
Pēc temata
Baidens pieprasījis 715 miljardus dolāru – arī Krievijas un Ķīnas savaldīšanai
Peskovs: Putins neļaus ASV runāt ar Krieviju no spēka pozīcijas
Kremlī pastāstīja par Putina un Baidena tālruņa sarunu
Stratēģiskais konkurents – tas, kuram viss izdodas. Bet tev – ne