Speķmaizes, foto no arhīva

Vienkāršiem vārdiem par veselību: nenonieciniet... taukus!

71
(atjaunots 13:37 05.01.2020)
Kāpēc cilvēks nevar iztikt bez taukiem, kā atšķirt labus taukus no sliktiem, cik daudz to nepieciešams, lai neuzkrātu lieko svaru?

90% cilvēku vārds "tauki" rada asociācijas ar lieko svaru, veselības problēmām un aptaukošanos. Taču taukaudu loma organismā ir ļoti liela.

Profilaktiskās medicīnas speciāliste Jekaterina Stepanova palīdzēs Sputnik lasītājiem noskaidrot, kā izprast mūsu organisma sūtītos signālus, stāsta Sputnik Baltkrievija.

Kāpēc mums tik ļoti vajadzīgi tauki

Lielākā revolūcija dietoloģijā notika tauku dēļ. Pamēģināsim tikt skaidrībā: kāpēc organismam vajadzīgi tauki?

Tauki ir organisma enerģijas stratēģiskā rezerve. Viena tauku molekula sadalās un rada ūdeni un 32 ATP molekulas (enerģiju, kas nepieciešama ikvienas šūnas darbībai).

Tās deficītu vai pārpalikumu mēs nosakām kilogramos un centimetros. Tāpat kā visi galvenie rādītāji, arī svaram ir sava robeža no veselības viedokļa: augums (-) 100 (+ —) 5 kg. Sievietes jostasvieta nevar pārsniegt 86-88 centimetrus, vīrieša – 87-92. Tie ir tā saucamie labklājības rādītāji no viscerālo tauku viedokļa.

Svarīgi! Visi mūsu orgāni un sistēmas nodrošinās dabas noteikto fizioloģisko svara normu, nevis svaru, ko esam "saēdušies". Tāpēc liekie kilogrami vienmēr nozīmē virsstundu darbu orgāniem, kas ved pie to ātrāka nolietojuma un lielām nepatikšanām.

Mūsu organisms nevar iztikt bez taukiem:

  • bez tiem traucēta sirdsdarbība, jo šis muskulis 1/3 enerģijas saņem no taukskābju pārstrādes;
  • bez piesātinātajiem taukiem apstāsies dzimumhormonu (estrogēnu – sievietēm un testosterona – vīriešiem) sintēze;
  • bez taukiem pārstās funkcionēt galvas smadzenes, jo tās lielā mērā (aptuveni par 60%) sastāv no taukiem;
  • tauki ietilpst katras mūsu ķermeņa šūnas membrānas sastāvā, tomēr pret tauku deficītu īpaši jutīgi ir nervu audi, jo polinepiesātinātās taukskābes ietilpst mielīna apvalku sastāvā, kas ieskauj pašus nervus, tāpēc to trūkuma apstākļos tiek traucēta nervu impulsu nodošana un visu sistēmu koordinācija! Koncentrētas polinepiesātinātās taukskābes tiek izmantotas Alcheimera slimības un demences ārstēšanā;
  • taukaudos atrodamas tauku cilmes šūnas, kas sekmīgi tiek izmantotas locītavu sāpju un izmaiņu (artrīta, poliartrīta, reimatoīdā artrīta) ārstēšanai;
    piesātinātie un nepiesātinātie tauki stimulē žults izdalīšanos un veicina taukos šķīstošu skābju un dažu minerālu uzņemšanu;
  • tauki, kas ieskauj iekšējos orgānus (viscerālie tauki) ir drošības spilvens kritiena gadījumā un sildelements.

Cilvēkam piedzimstot, iekšējo orgānu temperatūra ir 39°С, un visu mūžu tai jāsaglabājas aptuveni 38,5°С apmērā, taču patiesībā dzīvesveids to koriģē, un aptuveni 40 gadu vecumā tā butiski pazeminās. Pie tam no iekšējo orgānu temperatūras ir atkarīga arī vielmaiņā.

Cilvēkiem ar nepietiekamu svaru vērojama virkne vielmaiņas, sirds un asinsvadu, endokrīno izmaiņu. To starpā ir arī infarkti un insulti. Gan tauku trūkums, gan pārdaudzums organismā draud ar nepatikšanām.

Starp dabiskajiem taukiem nav ne slikto, ne labo – tie visi ir vajadzīgi organismam.

Tiesa, nepieciešami noteiktas kvalitātes tauki saprātīgā daudzumā, lai sadegot tie neatstātu kaitīgus blakusproduktus, kas bojās kaimiņu šūnas vai radīs papildu stresu.

Tauki ietekmē holesterīnu. Organismā ir divu veidu holesterīns: sliktais – zema blīvuma lipoproteīni (ZBLP) un labais – augsta blīvuma lipoproteīni (ABLP). Sliktais uzkrājas uz asinsvadu sieniņām un samazina to caurlaides spēju, bet labais savienojas ar slikto un nogādā to aknās – utilizācijai.

Kā nekļūt par transtauku upuri?

Sastopami piesātinātie (dzīvnieku valsts izcelsmes) un nepiesātinātie (augu valsts izcelsmes) tauki. Piesātināto tauku saturā ir vairāk ūdeņraža atomu, tāpēc tie sliktāk oksidējas un tiek absorbēti tikai pat 30-40%. Mūsu organisms spēj patstāvīgi sintezēt nelielu daudzumu piesātināto tauku, piemēram, no ogļhidrātiem.

Rīsi. Foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Тимкив

Nepiesātinātie tauki nonāk organismā tikai no uztura, taču tiem ir liela nozīme jebkurā attīstības periodā. Piemēram, ja topošā māmiņa uzņem pietiekamu daudzumu Omega 3, bērnam būs teicami attīstītas kognitīvās funkcijas (atmiņa, iztēle, loģika).

Mūsu tehnogēnajā gadsimtā ļoti svarīga ir patērēto tauku kvalitāte. Diemžēl fermās, ar kombinēto barību audzētās zivis praktiski nesatur Omega 3. Lai zivju eļļa būtu patiešām lietderīga, saturētu Omega 3, jāievēro barības ķēdīte no planktona līdz plēsīgās zivs brokastīm. Fermās diemžēl tas nenotiek, tāpēc šo zivju uzturvērtība ir zemāka.

Piesātinātie tauki, piemēram, sviests, ir jāizvēlas ar tauku saturu vismaz 82,5% apmērā. Ņemiet vērā, ka ledusskapī tādam sviestam ir jākļūst cietam. Ja tas nenotiek, produkts, iespējams satur transtaukus, kas ļoti bīstami mūsu organismam.

Tie visbiežāk tiek iegūti eļļas hidrogenizācijas procesā, kad tā no šķidras eļļas pāriet cietā formā un pārvēršas par transtaukiem.

Tas ir izdevīgi ekonomiski – lēti, ērti, un patērētājiem garšo. Taču šis produkts palielina sliktā holesterīna līmeni un pazemina – labā. Mūsu organisms nespēj atšķirt transtaukus no taukiem, kas ietilpst šūnas membrānas sastāvā, un, iekļūstot tajā transtaukiem, šūna nespēj pildīt funkcijas, uz ko cer organisms. Svešā frakcija var izprovocēt šūnas pārvēršanos par audzēju.

Transtauki iekļauti visu veidu cepumu, cīsiņu un desu izstrādājumu, ātro uzkodu, konditorejas izstrādājumu, saldējuma, majonēzes un čipsu sastāvā. Par tiem parasti liecina informācija uz iesaiņojuma, tāpēc rūpīgi lasiet etiķetes.

"Daļēji kaitīgie" tauki - kas tie tādi?

Taču eksistē arī dabiskie transtauki – palmitīna skābe, ko nelielā daudzumā satur piens un gaļa. Tā spēj daļēji aizsargāt sūnas no insulīna rezistences. Tas ir svarīgi cukura diabēta slimniekiem.

Par "daļēji kaitīgajiem" uzskata arī dzīvnieku izcelsmes – piesātinātās taukskābes, izņemot sarkanās gaļas taukus. Tie paaugstina gan sliktā, gan labā holesterīna līmeni. Tāpēc tamlīdzīgu produktu mērens patēriņš nes tikai labumu, jo piesātinātās taukskābes nepieciešamas dažādiem sintēzes un vielmaiņas procesiem organismā.

Nevajag baidīties arī no vistu olām. Zinātnieki novēroja pusmiljonu brīvprātīgo, kuri ik dienas apēda divas olas, un secināja: dzeltenumā esošais holesterīns nenodara kaitējumu un neietekmē kopējo holesterīna līmeni organisma.

Pie noderīgajiem taukiem pieder augu izcelsmes tauki – visi šķidrie tauki. Ir mononepiesātinātie tauki (tos satur avokado, ciedru rieksti, zemesrieksti, mandeles, pistācijas, olīveļļa) un polinepiesātinātie tauki (tos satur treknās zivis – siļķe, lasis, saulespuķu un lineļļa, sojas pupiņas, diedzēti kvieši). Diedzētie kvieši organismā pazemina sliktā holesterīna un paaugstina labā saturu. Diemžēl, ieteicams ierobežot jūras zivju patēriņu, ņemot vērā augsto dzīvsudraba saturu organismā. Var daļēji nodrošināties, izvēloties neliela izmēra zivis. Alternatīva – zivju eļļa kapsulās.

Arī gaļa satur nelielu daudzumu mononepiesātināto tauku, taču tas ir smags produkts, ko nav ieteicams lietot saturā biežāk kā trīs reizes nedēļā.

Ziemeļos bez taukiem neizdzīvot

Ja runa ir par veselīgu uzturu, noteikti jāņem vērā klimats un rajons, kurā dzīvo cilvēks, kā arī viņa dzīvesveids.

Ziemeļu tautu (eskimosu, aleutu, čukču) uzturu par 80% veido tauki, par 20% - olbaltumvielas. Ogļhidrāti – ļoti nelielā daudzumā. Pie tam ziemeļnieki gandrīz nemaz necieš no insultiem, infarktiem, sirds un asinsvadu slimībām.

60.gados amerikāņi mēģināja koriģēt Ziemeļu tautu uzturu pēc eiropiešu parauga, ierobežoja taukus, pievienoja ogļhidrātus. Cilvēki sāka mirt. Rezultātu nedeva arī vitamīnu un minerālu korekcija. Cilvēki neatgriezās no medībām vai mira savās jurtās miegā. Vispirms uzskatīja, ka vainīga ir nezināma slimība. Vēlāk šo eksperimentu nosauca par dietoloģisko genocīdu.

Ziemeļu tautas lieto uzturā lielu daudzumu tauku, lai uzturētu iekšējo orgānu temperatūru. Šim nolūkam tiek atvēlēti līdz 70% enerģijas, ko dāvā uzturs. Jo zemāka temperatūra, jo vairāk enerģijas vajag, jo to organisms saņem tikai trekna un ogļhidrātiem bagāta uztura sadalīšanās procesā. Visvieglāk organisms iegūst enerģiju no ogļhidrātiem.

Dzeriet ūdeni un neviriniet ledusskapja durvis

Sastādot cilvēka uzturu, līdztekus klimatam un dzīvesveidam jāņem vērā dzimums, vecums, fiziskās aktivitātes apjoms, slimības un pārmantojamība.

Lai vienmēr kontrolētu svaru (lipīdu vielmaiņu), jāizdzer pietiekams daudzums ūdens. Fizioloģiskā norma – 30 ml uz kilogramu svara starpsezonu periodā, karstā laikā – vairāk. Neaizmirstiet, ka mēs par 80% sastāvam no ūdens, visu vielmaiņas procesu pamatā ir ūdens. Ja tā nepietiek, samazinās vielmaiņas ātrums, bet tauku molekula sadalās ūdenī un ETP. Ja organisms ir atūdeņots (cilvēks neizdzer pietiekamu daudzumu ūdens), tas var krāt rezerves – taukus. Parasti atūdeņošana vērojama visiem cilvēkiem ar lieko svaru. Kontrolējiet izdzertā ūdens (ne tējas vai kafijas) daudzumu, un jūs redzēsiet priekšrocības.

Ja esat ievērojis, ka urīna krāsa ir piesātināta, tuvāka tumšai, izanalizējiet savu uzturu. Iespējams, ūdens trūkums organismā tiem aizvietots ar ēdienu. Izsalkuma un slāpju sajūta ir gandrīz identiskas!

Lai savaldītu taukus, vajadzīga laba muskuļu masa, jo muskuļi satur mitohondrīnu, kas pārstrādā taukus par enerģiju.

Turiet ledusskapi tukšu. Ja ievērojāt, ka jūs bez izsalkuma sajūtas, tāpat vien, ieraduma pēc pieejat pie ledusskapja, ziniet: jums veidojas nepareizs reflekss, kas noteikti vedīs pie liekā svara.

Neaizmirstiet: mēs esam tas, ko mēs ēdam. Analizējiet sava šķīvja saturu. Paturiet prātā, labāk disciplīna tagad, nekā sirdsapziņas mokas vēlāk.

71
Tagi:
Veselīgs uzturs, veselība, ēdiens
Temats:
Vienkāršiem vārdiem par veselību (24)
Maiks Pompeo

Pompeo piedraudējis Krievijai sakarā ar iedomāto sazvērestību ar talibiem

3
(atjaunots 07:26 14.08.2020)
Jūnija beigās avīze The New York Times publicēja rakstu, kurā apgalvoja: Krievijas militārais izlūkošanas dienests ir kā esot piedāvājis prēmijas talibiem par uzbrukumiem amerikāņu karavīriem Afganistānā. Nekādus pierādījumus izdevums nesniedza.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo piedraudējis Krievijai ar "milzīgu atmaksu", ja apstiprināsies ziņas par to, ka KF esot maksājusi talibiem par amerikāņu karavīru slepkavībām Afganistānā, vēsta RIA Novosti.

"Ja krievi piedāvā naudu par amerikāņu vai citu rietumnieku slepkavībām, nāksies samaksāt milzīgu cenu. To es norādīju ārlietu ministram Lavrovam. Es zinu, ka arī mūsu militārpersonas ir runājušas ar viņu līderiem (Krievijas militāro vadību, - red.). Mēs to necietīsim," teica Pompeo intervijā, kuras tekstu publicēja Valsts departaments.

Savukārt Krievijas zinātņu akadēmijas profesors, politoloģijas zinātņu doktors Aleksandrs Gusevs intervijā radio Sputnik pauda savu viedokli, kāda iemesla dēļ šis paziņojums nācis klajā.

"ASV ir izstrādājušas noteiktu politiku, taktiku attiecībās ar Krieviju: tagad – talibi, iepriekš bija apsūdzības par iejaukšanos vēlēšanās. Tas turpināsies. Vienkārši meklēs negatīvas tendences Krievijas aspektā. Viņi rīkojas asimetriski, nevis ārpolitiskās tendences gultnē – te kiberdrošība, te vēlēšanas, te sameklēja Skripaļus, tagad – talibi. Tāpēc varam gaidīt, ka sankciju spiediens pret Krieviju turpināsies... Viss ir vienkārši un banāli: Savienotās Valstis ir uzsēdušās sankciju zirga mugurā un jās uz priekšu ilgi jo ilgi. Paši talibi ziņoja, ka nekāda sazvērestība ar Krieviju nav bijusi, un patiesībā mums tas nav vajadzīgs. Tomēr ASV to "atrod". Pēc tam "atradīs" vēl kaut ko," teica Aleksandrs Gusevs.

Taliban kustības kaujinieki, foto no arhīva
© AFP 2019 / Noorullah Shirzada

Jūnija beigās avīze The New York Times publicēja rakstu, kurā apgalvoja: Krievijas militārais izlūkošanas dienests ir kā esot piedāvājis prēmijas ar talibiem saistītajiem kaujiniekiem par uzbrukumiem amerikāņu karavīriem Afganistānā. Nekādus pierādījumus izdevums nesniedza.

Krievijas Ārlietu ministrija nosauca rakstu par viltojumu, ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs uzskata, ka šīs apsūdzības saistītas ar iekšpolitisko cīņu pirms vēlēšanām Savienotajās Valstīs.

Prezidents Donalds Tramps savukārt uzskata, ka raksts ir pasūtīts. Viņš atklāja, ka amerikaņu izlūkdienests nav uzskatījis The New York Times informāciju par uzticības vērtu.

Iepriekš "Taliban" pārstāvis Suheils Šahins intervijā RIA Novosti ziņas par "darījumu ar Krieviju" nosauca par kļūdainiem un nepamatotiem. Pēc viņa domām, tādu informāciju, iespējams, izplatījusi valdība Kabulā.

3
Tagi:
sankcijas, Maiks Pompeo, ASV, Krievija, Afganistāna
Pēc temata
WP: Krievijas un talibu "sazvērestības" dēļ gājuši bojā vairāki ASV karavīri
ASV izlūkdienests atzinis par mazticamu ziņu par Krievijas "sazvērestību" ar talibiem
Nē, tā nav Krievija. Kas organizējis amerikāņu skalpu medības
"Nepamatoti apgalvojumi": Krievijas ĀM novērtēja jaunāko NYT rakstu
Baltkrievija

Polijas Aizsardzības ministrija: NATO nevajadzētu iejaukties situācijā Baltkrievijā

16
(atjaunots 17:53 13.08.2020)
Polijas Aizsardzības ministrijā negribētu, lai Baltkrievijas temats tiktu rosināts NATO līmenī, paziņoja Mariušs Blaščaks.

RĪGA, 13. augusts – Sputnik. NATO nevajadzētu iejaukties situācijā Baltkrievijā, paziņoja Polijas nacionālās aizsardzības ministrs Maiušs Blaščaks, vēsta RIA Novosti.

"Es domāju, tas, kas darās Baltkrievijā – tas, pirmām kārtām, ir kaimiņu atbalsta lieta," sacīja Blaščaks.

"Es nedomāju, ka tas būtu labs temats Ziemeļatlantijas savienībai," paziņoja ministrs, atbildot uz jautājumu, vai NATO ir jāiejaucas notiekošajā.

Viņš atgādināja, ka Polija un Lietuvas prezidenti pauda "gatavību būt starpniekiem" Baltkrievijas pārrunās ar ES. Tāpat viņš atgādināja par premjera Mateuša Morevecka iniciatīvu par situācijai Baltkrievijā veltītās Eiropas Savienības Padomes sēdes rīkošanu.

"Skaidri redzams, ka baltkrievu tauta atmostas un šīs brīvības tendences ir jāatbalsta," nobeigumā sacīja Blaščaks.

Iepriekš Sputnik Latvija ziņoja, ka Baltijas valstis un Polija izstrādājušas Baltkrievijas krīzes pārvarēšanas plānu, kurš sastāv no trīs posmiem. Par to pastāstīja Lietuvas prezidents Gitans Nausēda.

"Mēs aicinām Baltkrievijas varasiestādes, pirmām kārtām, steidzami deeskalēt situāciju un pārtraukt rupja spēka pielietošanu pret savu tautu. Otrkārt, mēs aicinām Baltkrievijas varasiestādes steidzamā kārtā atbrīvot visus aizturētos protesta akciju dalībniekus un pielikt punktu viņu vajāšanai. Treškārt, mēs ceram, ka Baltkrievijas varasiestādes beidzot uzsāks dialogu ar saviem pilsoņiem," paziņoja Nausēda.

Viņš brīdināja, ka šīs starpnieciskās iniciatīvas izgāšanās gadījumā pret Baltkrieviju var tikt ieviestas Eiropas un nacionālās sankcijas.

Masveida protesta akcijas visā Baltkrievijā sākās 9. augustā, pēc prezidenta vēlēšanām, kurās uzvarēja esošais valsts vadītājs Aleksandrs Lukašenko – saskaņā ar CVK datiem, viņš ieguva 80,08% balsu.

Protestētāji izgāja Minskas un citu Baltkrievijas pilsētu ielās svētdien pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas, akcijas turpinājās arī pirmdien. Abos gadījumos protestētāju padzīšanai milicija pielietoja speciālo tehniku un speclīdzekļus, tostarp gaismas-trokšņa granātas un gumijas lodes.

Bojā gāja divi cilvēki: viens protesta akcijas dalībnieks Minskā, kā vēsta valsts IeM, mēģinot aizmest nenoskaidrotu spridzekli, otrais – Gomeļā, pēc aizturēšanas 9. augustā, sakarā ar viņa nāves faktu republikas IK veic pārbaudi.

16
Tagi:
Baltkrievija, Polija, NATO
Pēc temata
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Baltijas valstu ĀM vadītāji aicina Baltkrieviju uzsākt dialogu ar opozīciju
IeM paziņoja, ka nepieļaus situācijas destabilizāciju Baltkrievijā
Edgars Rinkēvičs

Latvijas ārpolitikas greizie spoguļi

0
(atjaunots 07:28 14.08.2020)
Par ko liecina Rīgas oficiālā reakcija par notikumiem Baltkrievijā pēc prezidenta vēlešanām un kādas ir baltkrievu protestu kustības perspektīvas.

Pēdējos gados Latvijas kurss ārpolitikā uzskatāmi demonstrē divas savas īpašības – rusofobiju un dubulto standartu pielietojumu. To vēlreiz apstiprināja Latvijas ĀM vērtējums par dramatisko situāciju, kāda tagad izveidojusies tuvākajos kaimiņos – Baltkrievijas Republikā. Tā daudz mazāk runā par prezidenta vēlēšanu rezultātiem, nekā par likumsargu stingrajām metodēm, ko viņi izmanto, lai apspiestu protesta akcijas Minskā un vairākās citās pilsētās pirmajās dienās pēc vēlēšanām.

Esmu pārliecināts: ja tikpat kaismīgi protesti notiktu Krievijā, mūsu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") ik pēc stundas spļautu zibeņus un pērkonus. Baltkrievijas gadījumā viņš izturas savaldīgāk.

Protams, viņš piekrīt otrdien izskanējušajam Eiropas Savienības vērtējumam par to, ka "aizritējušās prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā nebija ne brīvas, ne godīgas". Tomēr viņš iebilst pret plašām sankcijām pret šo valsti "pēc Irānas varianta" – lai nepaskubinātu Aleksandru Lukašenko galīgi krist Kremļa apskāvienos!

Tāpēc ministra kungs savā lapā Twitter piezīmēja: "Ņemot vērā to, ka vardarbība pret mierīgajiem protestētājiem Baltkrievijā turpinās un politiskā dialoga trūkumu, rīt ES Ārlietu padomē Latvija atbalstīs individuālo sankciju piemērošanu Baltkrievijas amatpersonām, kuras atbildīgas par protestu apspiešanu un vēlēšanu viltošanu."

Un viss. It kā tas varētu kaut mazākajā mērā dāvāt kaut kādu rezultātu!

Domāju, ka Latvijas ĀM ieturētā pozīcija vispirms gūs atbalstu šodien mūsu parlamentārās Eiropas lietu komisijas slēgtajā sēdē un vēlāk, sestdien – ES ārlietu minsitru sēdē.

Aptuveni tādas pašas domas pauž Polija, kas ES tiek uzskatīta par "moderatoru Baltkrievijas lietās". Tāpēc ļoti ticams, ka šim lēmumam piekritīs arī viņu kolēģi aptuveni tādā "mērcē" – "fakti par demokrātijas normu ignorēšanu EDSO valstī un miermīlīgu protesta akciju vardarbīgu apspiešanu Baltkrievijas Republikā neapšaubāmi apstiprinās, tomēr politiski un ekonomiski apsvērumi mums ir svarīgāki!" Turklāt, domājams, protesta akciju spriedze Baltkrievijas pilsētu ielās tobrīd jau mazināsies.

Tomēr man šķiet, vēl ir par agru pārvilkt krustu pār protestiem pret prezidentu Aleksandru Lukašenko. Gudrie analītiķi var pārliecinoši apgalvot, ka mūsu tuvākajiem kaimiņiem nav spilgtu opozīcijas līderu, lielas un ietekmīgas opozīcijas partijas, "aizvainotu" oligarhu, kuri varētu finansiāli atbalstīt protestus. Arī politiskā valdošā elite un likumsargi demonstrē vienprātību ar savu prezidentu, Baltkrievijas sabiedrību pilnībā kontrolē specdienesti, tiesībsargi rīkojas preventīvi, ļoti apņēmīgi un agresīvi.

Vienlaikus, šķiet, baltkrievu protesti turpināsies. Aktivitāte te noplaks, te sarosīsies pēc šķietami nenozīmīgākā iegansta, pakāpeniski mainīsies, iegūs aizvien jaunas un jaunas formas, kļūs par "režīma hronisko slimību" un vairāk atgādinās baltkrieviem labi pazīstamo un ierasto plašo "partizānu kustību".

Protesti jau tiek salīdzināti ar "ugunsgrēku kūdras purvā". Var pēc bagātīgi apliet ar ūdeni kūdras virspusi, taču, ja uguns aizgājusi dzīlēs, tā var kuru katru brīdi atkal izlauzties virspusē! Un spilgtu līderu parādīšanās Baltkrievijas opozīcijas rindās būs tikai laika jautājums.

Mums atliek tikai lūgt Dievu par baltkrievu tautu. Un no visas sirds novēlēt viņiem mieru, taisnīgumu un uzplaukumu!

Autora domas var neatbilst redakcijas viedoklim.

0
Tagi:
Edgars Rinkēvičs, Latvija, Baltkrievija
Pēc temata
IeM paziņoja, ka nepieļaus situācijas destabilizāciju Baltkrievijā
Protesti Baltkrievijā: karsta nakts pēc vēlēšanām
Eirodeputāts piedāvā ieviest sankcijas pret KF par notikumiem Baltkrievijā
Baltijas valstu ĀM vadītāji aicina Baltkrieviju uzsākt dialogu ar opozīciju