Ziemassvētku tirgus Domu laukumā

Nosaukta Jaunā gada tradīcija, pret kuru ārsti ir bezspēcīgi

107
(atjaunots 08:50 01.01.2020)
"Ir viena Jaungada tradīcija pret kuru es nekādā gadījumā neiebildīšu, lai arī esmu dietologs," atzina ārsts.

RĪGA, 1. janvāris – Sputnik. Šampanietis Jaunajā gadā ir tradīcija, ar kuru ārsti nevar strīdēties, taču daži izņēmumi ir, pastāstīja dietologs Andrejs Bobrovskis sarunā ar radio Sputnik.

Viņš konstatēja, ka šampanieša un dzirkstoši vīnu saldā garša "slēpj" no organisma izdzertā alkohola daudzumu. Līdzīgs efekts ir vērojams, kad cilvēks lieto viskija kokteili ar Coca-cola – rezultātā cilvēki nepamana brīdi, kad pienācis laiks pielikt punktu. Jāpiebilst arī tas, ka dzēriens ir gāzēts, un burbulīšiu var gluži negaidot "iedot pa galvu".

"Neskatoties uz tādām sekām, ārsti nevēlas mest izaicinājumu tradīcijai; pats galvenais ir mēra sajūta," uzskata Bobrovskis.

Mediķis atzina, ka mērenos daudzumos šampanietis ir lielisks Jaunā gada svētku atribūts.

"Tā ir Jaungada tradīcija pret kuru es nekādā gadījumā neiebildīšu, lai arī esmu dietologs. Šampanieti var iedzert, ja jūs zināt savu normu un zināt, ka šī dzēriena pārmērīgas lietošanas gadījumā iespējama saindēšanās un ļoti slikta pašsajūta," atgādināja ārsts.

Viņš atzīmēja vēl vienu tradīciju – iedomāties vēlēšanos gadu mijā, uzrakstīt to uz papīrīša, un zīmīti sadedzināt virs šampanieša bokāla. Kad pelni sakrīt šampanietī, to izdzer.

"Degšanas temperatūra ir tāda, ka saindēties tur nevar. Nekādas baktērijas tajos pelnos nepārdzīvos papīra degšanu. Taču, manuprāt, tā ir ļoti dīvaina un nebūt ne vislabākā tradīcija," pasmējās ārsts un piebilda, ka par Jaungada vēlēšanos tikpat labi var vienkārši pasapņot brīdī, kad pulkstenis sit divpadsmit reizes.

107
Temats:
Vienkāršiem vārdiem par veselību (30)
Pēc temata
Piecas vienkāršas un oriģinālas sviestmaizīšu receptes Jaungada svētku galdam
Ārsti pastāstījuši par sēņu labumu
Dietoloģe pastāstīja, kā neaptaukoties ziemā
Amerikāniete uzzināja, ka viņas slepenais Santa bija Bils Geitss
Iznīcinātājs Su-57, foto no arhīva

Ārzemnieki nosauca Krievijas Su-57 par "skaistu slepkavu"

2
(atjaunots 09:45 11.05.2021)
NATO klasifikācijā par "noziedznieku" iedēvēto iznīcinātāju Su-57 pēc Uzvaras parādes Maskavā nosauca par skaistāko kompānijas Sukhoi darbu.

RĪGA, 11. maijs — Sputnik. Sociālā tīkla Twitter lietotāji pievērsa uzmanību Uzvaras parādei Maskavā. Īpaša vērība tika veltīta parādē redzamajai aviācijai, stāsta RIA Novosti.

Piemēram, amerikāņu militārais eksperts H. I. Satons savā lapā Twitter publicēja uzņēmumu kurā redzami Krievijas iznīcinātāji Su-57 – arī tie piedalījās Uzvaras parādē Sarkanajā laukumā.

​"Gribu teikt, skaista lidmašīna. "Sukhije" principā izskatās nāvīgi," viņš uzrakstīja.

Satona sajūsmai piekrita viņa lasītāji.

""Noziedznieks" (tā NATO klasifikācijā dēvē Su-57) ir pats skaistākais kompānijas "Sukhoi" ražojums," atzīmēja viens no viņiem.

Aizsardzības rūpniecības salons IDEX 2021 Abū Dabī
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Cits komentētājs piebilda, ka Su-57 ne tikai labi izskatās, bet arī skan "vareni".

"Šī lidmašīna būs vērā ņemams ASV GKS pretinieks," uzrakstīja vēl viens lietotājs.

Viņam piekrita cits lasītājs. Viņš aicināja nenovērtēt Krievijas karavīrus tā, kā viņus vērtēja pirms divdesmit gadiem.

"Viņi ir modernizējuši lielāko daļu arsenāla, tikai ne tā, kā esam raduši darīt mēs... Gan Krievija, gan Ķīna kļūst par ļoti bīstamiem pretiniekiem," viņš uzsvēra.

2
Pēc temata
Krievu ieroči: iznīcinātāja Su-57 un bezpilota "Okhotnik" savienība
Krievijas iznīcinātājs Su-57 iekaro pasauli. Kas notiks tālāk?
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
Su-57 izmēģinājumi noslēgti: Krievijas GKS saņem jaunākos iznīcinātājus

Anadolu: ASV vēlas, lai Krievija atgrieztos 90. gados

27
(atjaunots 13:35 10.05.2021)
Turku žurnālists uzskata, ka Vašingtona vēlas pārvērst Krieviju par "Borisa Jeļcina laiku valsti" – samazināt tās aktivitāti pasaules arēnā.

RĪGA, 10. maijsSputnikASV sapņo, kaut nu Krievija atkal kļūtu par Borisa Jeļcina laiku valsti, kas "ierāvusies savā čaulā", raksta Turcijas ziņu aģentūras Anadolu žurnālists Iļjass Kemaloglu, vēsta RIA Novosti.

Pēc viņa domām, Džo Baidena ierašanās Baltajā namā aizsāka jaunu spriedzes pilnu posmu attiecībās ar Krieviju. Žurnālists uzskata, ka viens no konfrontācijas iemesliem bija Maskavas augošā ietekme lielā zonā no Tuvajiem Austrumiem līdz Kaukāzam Donalda Trampa prezidentūras laikā.

Tāpat autors atzīmēja, ka Vašingtona nevēlas Krievijas un Turcijas ciešas sadarbības attīstību un cenšas to vājināt ar izolācijas palīdzību un vēršot sankcijas pret Maskavu.

Pie tam, regulāri ieviešot aizvien jaunus ierobežojošos pasākumus, ASV apgalvo, ka ir gatavas sadarboties ar Krieviju, ņemot vērā savas intereses. Kā piemēru žurnālists minēja Savienoto Valstu spiedienu pret ES, lai nepieļautu "Ziemeļu straumes 2" būvdarbu noslēgumu un vienlaikus palielināja Krievijas naftas iepirkumus 2020. gadā.

Kemaloglu ir pārliecināts, ka Krievijas diplomātu nesenā izraidīšana no Bulgārijas un Čehijas ir ASV darbību rezultāts, kas vēlas "sodīt" Krieviju.

Tādējādi, autors secināja, Vašingtona vēlas pārvērst Krieviju par "Borisa Jeļcina laiku valsti" – samazināt tās aktivitāti pasaules arēnā. Taču pēc viņa domām, tas ir maz ticams, ņemot vērā Maskavas pašreizējo spēku militārajā, kosmiskajā un enerģētikas jomās, kā arī kodolenerģētikas un medicīnas nozarēs.

27
Tagi:
Džo Baidens, starptautiskās attiecības, Krievija, ASV
Pēc temata
Baidens pieprasījis 715 miljardus dolāru – arī Krievijas un Ķīnas savaldīšanai
Peskovs: Putins neļaus ASV runāt ar Krieviju no spēka pozīcijas
Kremlī pastāstīja par Putina un Baidena tālruņa sarunu
Stratēģiskais konkurents – tas, kuram viss izdodas. Bet tev – ne