Vladimirs Bruters

Politologs: protams, Rietumi vēlas uzlabot attiecības ar Krieviju, taču uz KF rēķina

28
(atjaunots 18:09 26.12.2019)
Krievijas politologs, Starptautiskā humanitāro un politisko pētījumu institūta eksperts Vladimirs Bruters komentēja Sputnik.Viedokļi aptaujas rezultātus par Krievijas un Eiropas attiecībām.

RĪGA, 26. decembris – Sputnik. Aptauja par Krievijas un Eiropas attiecībām liecina, ka lielākā daļa Vācijas, Itālijas, Francijas un Lielbritānijas iedzīvotāju vēlētos, lai ES un Krievijas attiecības uzlabotos.

Starptautiskā humanitāro un politisko pētījumu institūta eksperts Vladimirs Bruters uzskata, ka aptaujas rezultāti nepārsteidz. Protams, neviens nevēlas dzīvot konfrontācijā, tāpēc cilvēki ilgojas pēc attiecību uzlabošanās. Jautājums atrodas cita plaknē – ko jūs esat gatavi tā labad upurēt?

"Šeit, pirmkārt, atbildes būs citādas, otrkārt, Rietumu cilvēki neko nevēlas upurēt. Viņi vēlas, lai upurētu Krievija, un tas ir viens no galvenajiem domstarpību aspektiem," teica eksperts radio Sputnik ēterā.

Bruters uzskata, ka Rietumeiropas valstu iedzīvotāji savā vīzijā par Krieviju vienmēr būs pārliecināti, ka viņi ir labie un taisnība ir viņiem, bet Krievijai vajag mainīties tā, kā viņiem ir izdevīgi. "Taču tāds variants Krievijai nebūs izdevīgs," paskaidroja eksperts.

Iepriekš vēstīts, ka projekta Sputnik.Viedokļi sociālās aptaujas rezultāti liecina: divpusējo attiecību uzlabošanos atbalstīja 84% vāciešu, 78% itāļu, 75% franču un 68% britu.

Visās četrās valstīs vīrieši biežāk nekā sievietes atbalstīja "atkusni" Krievijas un ES attiecībās. Vienlaikus, pret attiecību uzlabošanos visbiežāk iebilda jaunieši (respondenti vecumā līdz 35 gadiem), kā arī cilvēki ar vidēju izglītības līmeni.

Брутер объяснил, за чей счет Запад хочет улучшить отношения с Россией
28
Pēc temata
KF ĀM vadītājs piedalījās sarunu šovā: Lavrovs atbildēja uz provokatīviem jautājumiem
Krievijas ĀM: Eiropa nav gatava līdztiesīgām attiecībām ar Krieviju
Sputnik.Viedokļi: vairākums ES lielvalstu iedzīvotāju vēlas attiecību uzlabošanos ar KF
Krievijas senators pastāstīja, kur iestrēgušas Baltijas valstis
Lockheed Martin F-35 Lightning II

ASV nosauca galveno NATO ieroci pret Krieviju

8
(atjaunots 20:25 24.10.2020)
Pēc analītiķu domām, kaujas darbību gadījumā, F-35 spēs izlauzties cauri Krievijas PGA sistēmai un sniegt "ievērojamu pienesumu konflikta pirmajās stundās".

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Amerikas piektās paaudzes iznīcinātājs F-35 ir vienīgā lidmašīna, kura spēs pretoties Krievijai iespējamā konflikta gadījumā Eiropā, vēsta RIA Novosti.

Par to teikts stratēģiskās analītikas centra RAND ziņojumā.

"NATO iespējas intensīva konflikta apstākļos ar Krieviju uzlabosies līdz ar simtiem piektās paaudzes iznīcinātāju parādīšanos 2020. gados," pārliecināti amerikāņu eksperti.

Pēc analītiķu domām, kaujas darbību gadījumā, F-35 spēs izlauzties cauri Krievijas PGA sistēmai un sniegt "ievērojamu pienesumu konflikta pirmajās stundās".

Tādējādi, alianses valstīm, kuras parakstījušas F-35 piegādes līgumus, būs jāpilnveido sava gaisa flote, lai nākotnē rīkotu savstarpējas operācijas ar jaunā iznīcinātāja dalību, uzskata organizācijā.

F-35 ir piektās paaudzes iznīcinātājs-bumbvedējs, kurš, izņemot ASV, atrodas vairāku to sabiedroto bruņojumā (nelielā skaitā). Lockheed Martin F-35 Lightning II radīšanas programma jau ir izmaksājusi aptuveni 1,5 triljonus dolāru – tā ir dārgākā ieroču ražošanas programma vēsturē.

Pērnā gada novembrī ASV Valsts kontrole paziņoja, ka Pentagons saskāries ar problēmām jaunā iznīcinātāja apkalpošanā rezerves daļu trūkuma dēļ un nepilnībām autonomās loģistikas informācijas sistēmas darbā.

8
Tagi:
ieroči, NATO, ASV
Pēc temata
Amerikāņu F-35 jaunas grūtības – sadursme ar degvielas uzpildītāju
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
Nelaimīgie "Zibeņi". Kāpēc F-35 joprojām ir pats neveiksmīgākais iznīcinātājs
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā
COVID-19

Vēl vienam pasaules politiskajam līderim atklāts koronavīruss

9
(atjaunots 13:34 24.10.2020)
Oktobra sākumā kļuva zināms, ka ASV prezidentam Donaldam Trampam izrādījās pozitīvs koronavīrusa tests, viņš ātri atlaba, tagad Covid-19 ir atklāts vēl vienam valsts vadītājam.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Vakar veiktais Polijas prezidenta Andžeja Dudas koronavīrusa tests izrādījies pozitīvs, par to savā Twitter lapā paziņoja Dudas preses sekretārs Blažejs Spihaļskis, raksta RIA Novosti.

​Tāpat Spihaļskis pastāstīja, ka Polijas līderis jūtas labi, viņš pastāvīgi konsultējas ar mediķiem.

Zināms, ka pagājušajā nedēļā Polijas līderis viesojās Kijevā, kur tikās ar savu kolēģi Vladimiru Zeļenski.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce aizgāja attālinātā darba režīmā, jo viņam bijis kontakts ar inficētu cilvēku.

​Tāpat vakar kļuva zināms, ka Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pēc tikšanās ar savu Slovēnijas kolēģi Anže Logaru arī devās pašizolācijā, jo Logaram izrādījās pozitīvs Covid-19 tests. Latvijas ministrs savā Twitter lapā paziņoja, ka turpinās darbu attālināti.

9
Pēc temata
Otrais Covid-19 vilnis: cik Latvijas iedzīvotāju plāno ierobežot sociālos kontaktus
Latvijā antirekords pēc Covid-19 inficēšanās gadījumu skaita, viens cilvēks miris
Covid-19: valdība pastiprina drošības pasākumus
"Ar apbedīšanas biroja izziņu": sociālos tīklus šokē jaunie Covid-19 testēšanas noteikumi