Ballistiskās raķetes palaišana. Foto no arhīva

Ak tie krievi: ASV cenšas panākt Krieviju hiperskaņas ieroču izstrādē

37
(atjaunots 10:43 08.12.2019)
Amerikas Savienoto Valstu aizsardzības ministrs Marks Espers atzina savas valsts atpalikšanu no Krievijas nākotnes ieroču izstrādes jomā, kuri nepārkāpj esošo ierobežojošos līgumus.

RĪGA, 8. decembris – Sputnik. Lai panāktu Krieviju hiperskaņas ieroču izstrādē, Vašingtonai nākas likt lietā "katru dolāru", paziņoja Pentagona vadītājs Marks Espers.

Panākt un apdzīt!

Savas valsts atpalikšanu nākotnes ieroču izveidošanā Amerikas Savienoto Valstu aizsardzības ministrs, saskaņā ar RIA Novosti paziņojumu, publiski atzinis drošības forumā Kalifornijas štatā.

"Mēs izdarījām pauzi šajā tehnoloģijā pirms dažiem gadiem, kad mēs bijām acīmredzami līderi, un tagad mēs spēlējam ķerenes. Aizsardzības ministrija iegulda katru dolāru, ko mēs vara, katru dolāru, ko mēs fiziski varam izmantot, lai panāktu konkurences priekšrocību sasniegšanai hiperskaņas ieroču jomā," paziņoja Espers.

Tāpat viņš pauda uztraukumu par to, ka Krievijā tiek izstrādāti dažāda veida stratēģiskie ieroči, kuri atrodas ārpus esošā New START līguma nosacījumiem. "Šajās lietās nav atskaites un verifikācijas. Daudzu gadu garumā gan iepriekšējā, gan esošā administrācija redzēja, ka viņi šmaucas ar INF Līgumu," atkārtoja Pentagona vadītājs Amerikas versiju par INF Līguma likvidācijas "vainīgo".

"Un tagad viņiem ir militārais potenciāls, kura mums nav, tajā, kas skar vidēja un mazāka darbības rādiusa raķetes. Tā kā mēs ļoti uzmanīgi sekojam līdzi tam, ko dara krievi," nobeigumā sacīja Espers.

Kas vainīgs pie INF Līguma likvidācija

Sputnik iepriekš jau rakstījusi, ka ASV izstājās no Vidēja un mazāka darbības rādiusa raķešu likvidācijas līguma (INF Līgums), pamatojot to ar to, ka Krievija it kā izstrādā ar līgumu aizliegtas raķetes.

Maskava noraidīja Vašingtonas apsūdzības un norādīja uz to, ka ASV burtiski uzreiz pēc izstāšanās no INF Līguma izmēģināja raķeti, kuru šis līgums aizliedz, no kā secināms, ka raķete, pārkāpjot līgumu, tika izstrādāta vēl INF Līguma darbības laikā.

Stratēģiskā bruņojuma samazināšanas un ierobežošanas pasākumu līguma (New START) termiņš beidzas 2021. gada sākumā. Vašingtonā pagaidām nav pieņēmuši lēmumu par tā darbības pagarināšanu.

Iepriekš Baltajā namā skanēja paziņojumi par to, ka vienošanās ar Kremli ir jāiekļauj ne vien tie bruņojumi, kuri noteikti New START līgumā, bet arī citi ieroči un nogādes līdzekļi, kuri vēl tikai tiek izstrādāti Krievijā, tostarp mazas jaudas kodoliekārtas uz jauniem nogādes līdzekļiem.. pentagonā apgalvo, ka Krievijai it kā esot līdz 2000 nestratēģisko kodolieroču vienību.

37
Pēc temata
Piesavinājušies un ekspluatē Baltiju: Lietuvas AM ir sajūsmā par NATO un ASV
ASV izvirzījušas prasības Krievijai līguma START pagarināšanai
"Kara nebūs, kamēr armija negribēs": Latvijā uzstājās vācu politologs
Latvijas armijas diena: gadsimta mīts un skarbā realitāte
NLO

CNN: Pentagons veidos darba grupu NLO pētīšanai

2
(atjaunots 19:06 15.08.2020)
Jūlijā ASV Kongresā izskanēja bažas sakarā ar neidentificētiem lidojošajiem objektiem – politiķi pieļāva, ka tie, iespējams, ir vietējās izcelsmes lidaparāti – "potenciālo pretinieku" izlūklīdzekļi.

RĪGA, 15. augustsSputnik. ASV Aizsardzības ministrija pieņēmusi lēmumu veidot darba grupu neidentificētu lidojošo objektu pētījumiem, ar ko sastapušies Gaisa spēku lidotāji, vēsta telekanāls CNN, atsaucoties uz informācijas avotiem Pentagonā.

"Aizsardzības ministra vietnieks Deivids Norkvists vadīs darba grupu, kuras sastāvu plānots oficiāli paziņot tuvākajās dienās," telekanāla ziņoto citēja RIA Novosti.

CNN atgādināja, ka jūlijā ASV Kongresā izskanēja bažas sakarā ar neidentificētiem lidojošajiem objektiem – politiķi pieļāva, ka tie, iespējams, ir vietējās izcelsmes lidaparāti – "potenciālo pretinieku" izlūklīdzekļi.

Gados pēc Otrā pasaules kara ASV jau vairākkārt veidojušas dažāda līmeņa grupas NLO pētījumiem.

Aprīļa beigās Pentagons publicēja savā vietnē videoierakstus, kuros iemūžinātas "neidentificētas parādības". Resors pastāstīja, ka viens no trim atklāti pieejamajiem Jūras kara spēku video ieraksiem nofilmēts 2004. gada novembrī, abi pārējie – 2015. gada janvārī. Tie visi 2007. un 2017. gg. nokļuva internetā bez Pentagona sankcijas. ASV Jūras kara spēki atzina to autentiskumu. Vēlāk nāca klajā vairākas atskaites, kurās piloti stāsta par NLO novērojumiem no 2013. gada 27. jūnija līdz 2019. gada 13. februārim.

Jūnijā ASV prezidents Donalds Tramps atklāja, ka viņam zināma virkne interesantu lietu par iespējamo NLO avāriju Ņūmeksikas štatā 1947. gadā, un izteica iespēju, ka informācija par incidentu tiks atklāta. Dažādos avotos ļoti populāra bija versija, ka objekts, kas cieta katastrofā netālu no Rozvelas pilsētas, bija ārpuszemes kuģis, tā pilots – citplanētietis, kuru ASV valdība sagūstījusi un noslēpusi. Savukārt ASV Gaisa spēku oficiālā versija pauž, ka pie Rozvelas nogāzusies meteozonde, kas tika izmantota slepenas programmas ietvaros.

2
Tagi:
NLO, Pentagons, ASV
Pēc temata
Kā NLO rotaļājās ar padomju MiGiem Dienvidslāvijas debesīs
"Krievijas iebrukums": internetā izsmietas amerikāņu F-15 un NLO sacīkstes
Gobi tuksnesī atrasts milzīgs mīklains objekts
Parādiet NLO: amerikāņi apņēmušies uzbrukt slepenajai 51.zonai
Krievijas Su-30SM

Polijas izdevums novērtējis Krievijas Su-30SM spēku

4
(atjaunots 12:08 15.08.2020)
Mediji vēsta, ka Krievijas inženieri izstrādā principiāli jaunu bruņojumu daudzfunkcionālā iznīcinātāja Su-30SM vajadzībām.

RĪGA, 15. augusts - Sputnik. Krievijas iznīcinātāju Su-30SM spēks būtiski pieaugs, kad iznīcinātāji saņems "gaiss-virsma" tipa smago raķeti, kas tiek izgatavota uz šķidrā kurināmā hiperskaņas raķetes X-32 bāzes. Šādu viedokli paudis poļu izdevums Defence24.

Iepriekš avīze "Izvestija", atsaucoties uz avotiem militārās rūpniecības kompleksā, informēja, ka Krievijas inženieri izstrādā principiāli jaunu bruņojumu daudzfunkcionālā iznīcinātāja Su-30SM vajadzībām. Izdevuma aptaujātie eksperti uzskata, ka runa ir par šķidrā kurināmā hiperskaņas raķeti X-32 modifikāciju "Sukhoi" vajadzībām – agrāk to izmantoja tikai tālās aviācijas bumbvedēji Tu-22M3.

Pateicoties liela darbības rādiusa "gaiss-virsma" tipa smagajām raķetēm, "Su-30SM varēs papildināt bumbvedējus Tu-22 un Su-34, palielinot Krievijas uzbrukuma potenciālu gan operatīvajā, gan stratēģiskajā līmenī", atzīmēja raksta autori. Pēc viņu domām, šo hiperskaņas raķeti izmantos ne tikai Su-30SM, bet arī Tu-22 un iznīcinātāji-pārtvērēji MiG-31BM, ko patlaban pielāgo raķetēm "Kinzhal", stāsta RIA Novosti

Su-30SM – ir daudzfunkcionāls iznīcinātājs, paredzēts gaisa mērķu likvidācijai dienā un naktī, gan vienkāršos, gan sarežģītos meteoroloģiskajos apstākļos, kā arī zemes fonā, pielietojot aktīvos un pasīvos traucējumus, gaisa telpas kontroli, pretinieka aerodromu bloķēšanai lielā dziļumā un darbam pret objektiem uz zemes un jūrā. Su-30 iespējams izmantot arī grupas kaujas darbību vadībai, izcīnot pārsvaru gaisā, likvidējot pretinieka desantu gaisā, gaisa izlūkošanai un virszemes mērķu likvidācijai dažādos laikapstākļos.

X-32 – Krievijas gaisa bāzes "gaiss-virsma" klases spārnotā raķete ar darbības rādiusu līdz 1000 km un ātrumu 4-5,4 tūkst. kilometri stundā. Oficiāli pieņemta bruņojumā 2016. gada beigās.

4
Tagi:
gaisa kara spēki, Krievija
Pēc temata
Atbalsts sabiedrotajiem: Krievija sāk iznīcinātāju Su-30SM piegādes Baltkrievijai
Plakanā grīste un nestandarta nosēšanās: Su-57 divreiz pārsteidzis izstādē MAKS
Pārtvēra un pavadīja: Krievijas iznīcinātāji atkal sastapuši ziņkārīgus amerikāņus
"NATO pabrīnīsies": ar ko apbruņos Krievijas jauno iznīcinātāju