Ballistiskās raķetes palaišana. Foto no arhīva

Ak tie krievi: ASV cenšas panākt Krieviju hiperskaņas ieroču izstrādē

37
(atjaunots 10:43 08.12.2019)
Amerikas Savienoto Valstu aizsardzības ministrs Marks Espers atzina savas valsts atpalikšanu no Krievijas nākotnes ieroču izstrādes jomā, kuri nepārkāpj esošo ierobežojošos līgumus.

RĪGA, 8. decembris – Sputnik. Lai panāktu Krieviju hiperskaņas ieroču izstrādē, Vašingtonai nākas likt lietā "katru dolāru", paziņoja Pentagona vadītājs Marks Espers.

Panākt un apdzīt!

Savas valsts atpalikšanu nākotnes ieroču izveidošanā Amerikas Savienoto Valstu aizsardzības ministrs, saskaņā ar RIA Novosti paziņojumu, publiski atzinis drošības forumā Kalifornijas štatā.

"Mēs izdarījām pauzi šajā tehnoloģijā pirms dažiem gadiem, kad mēs bijām acīmredzami līderi, un tagad mēs spēlējam ķerenes. Aizsardzības ministrija iegulda katru dolāru, ko mēs vara, katru dolāru, ko mēs fiziski varam izmantot, lai panāktu konkurences priekšrocību sasniegšanai hiperskaņas ieroču jomā," paziņoja Espers.

Tāpat viņš pauda uztraukumu par to, ka Krievijā tiek izstrādāti dažāda veida stratēģiskie ieroči, kuri atrodas ārpus esošā New START līguma nosacījumiem. "Šajās lietās nav atskaites un verifikācijas. Daudzu gadu garumā gan iepriekšējā, gan esošā administrācija redzēja, ka viņi šmaucas ar INF Līgumu," atkārtoja Pentagona vadītājs Amerikas versiju par INF Līguma likvidācijas "vainīgo".

"Un tagad viņiem ir militārais potenciāls, kura mums nav, tajā, kas skar vidēja un mazāka darbības rādiusa raķetes. Tā kā mēs ļoti uzmanīgi sekojam līdzi tam, ko dara krievi," nobeigumā sacīja Espers.

Kas vainīgs pie INF Līguma likvidācija

Sputnik iepriekš jau rakstījusi, ka ASV izstājās no Vidēja un mazāka darbības rādiusa raķešu likvidācijas līguma (INF Līgums), pamatojot to ar to, ka Krievija it kā izstrādā ar līgumu aizliegtas raķetes.

Maskava noraidīja Vašingtonas apsūdzības un norādīja uz to, ka ASV burtiski uzreiz pēc izstāšanās no INF Līguma izmēģināja raķeti, kuru šis līgums aizliedz, no kā secināms, ka raķete, pārkāpjot līgumu, tika izstrādāta vēl INF Līguma darbības laikā.

Stratēģiskā bruņojuma samazināšanas un ierobežošanas pasākumu līguma (New START) termiņš beidzas 2021. gada sākumā. Vašingtonā pagaidām nav pieņēmuši lēmumu par tā darbības pagarināšanu.

Iepriekš Baltajā namā skanēja paziņojumi par to, ka vienošanās ar Kremli ir jāiekļauj ne vien tie bruņojumi, kuri noteikti New START līgumā, bet arī citi ieroči un nogādes līdzekļi, kuri vēl tikai tiek izstrādāti Krievijā, tostarp mazas jaudas kodoliekārtas uz jauniem nogādes līdzekļiem.. pentagonā apgalvo, ka Krievijai it kā esot līdz 2000 nestratēģisko kodolieroču vienību.

37
Pēc temata
Piesavinājušies un ekspluatē Baltiju: Lietuvas AM ir sajūsmā par NATO un ASV
ASV izvirzījušas prasības Krievijai līguma START pagarināšanai
"Kara nebūs, kamēr armija negribēs": Latvijā uzstājās vācu politologs
Latvijas armijas diena: gadsimta mīts un skarbā realitāte
NATO

Amerikāņu ģenerālis uzskata, ka Krievija apdraud ASV pastāvēšanu

3
(atjaunots 08:46 27.02.2021)
Maskava izmanto netradiionālus instrumentus, piemēram, privātās militārās kompānijas, cenšoties iebiedēt, novājināt un sašķelt ASV un to sabiedrotos, uzskata amerikāņu ģenerālis.

RĪGA, 27. februāris – Sputnik. Krievija destabilizē situāciju visā pasaulē un apdraud Savienotās Valstis, kā arī vairākus to sabiedrotos.

Šādu viedokli paudis ASV Bruņoto spēku Eiropā komandieris, NATO apvienoto spēku Eiropā virspavēlnieks ģenerālis Tods Volterss, vēsta RIA Novosti.

Viņa uzrunā Gaisa kara asociācijas simpozija ietvaros, ko citēja Pentagons, atzīmēts, ka, neskatoties uz "vispārējo nosodījumu" un sankciju politiku, Krievijas "ļaundabīgās darbības" novērojamas Eiropā un vairākos citos pasaules reģionos.

Maskava izmanto netradicionālus instrumentus, piemēram, privātās militārās kompānijas, cenšoties iebiedēt, novājināt un sašķelt ASV un to sabiedrotos, turpināja Volterss.

Ģenerālis piebilda, ka vienlaikus Krievija cenšoties saglabāt savu padomju laika ietekmes sfēru un šiem nolūkiem pret virkni pēcpadomju valstu izmantojot spēku un piespiešanu.

Iepriekš radio Sputnik informēja: Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova salīdzināja  ar cirku ES iespējamās sankcijas Alekseja Navaļnija lietā.

ASV spēku Eiropā un NATO apvienoto spēku Eiropā virspavēlnieka ģenerāļa Toda Voltersa izteikumi par Krievijas draudiem ir rutīna, atkārtojas tas, kas izskanējis pēdējo gadu laikā dažādos līmeņos, - tā Voltersa izteikumus komentēja Krievijas Starptautisko lietu padomes direktors Ivans Timofejevs.

ASV un NATO cenšas dēmonizēt Krieviju, uzskata militārais eksperts.

"Viņi to atkārto jau ļoti sen, vismaz pēdējos septiņus gadus, iespējams, pat ilgāk. Tāpēc Volterss neko jaunu nav paziņojis – tas viss rakstīts daudzos NATO un ASV dokumentos. Varēja arī kaut ko oriģinālāku izdomāt. Tā ir rutīna, vienu un to pašu stāsta dažādos līmeņos. Kārtējais ģenerālis atkārtojis to, ko stāsta jau vairākus gadus," Timofejevs konstatēja sarunā ar RIA Novosti.

Voltersa izteikumi nekādi nav saistīti ar ES jaunajām sankcijām pret Maskavu.

"Vienkārši attiecības ir sliktas, tāpēc ideoloģija un sankcijas iet roku rokā, un valda iluzija, ka tās ir koordinētas lietas. Patiesībā tā nav. Nebūt ne vienmēr," atzīmēja KSLP direktors.

 

3
Tagi:
draudi, Krievija, ASV
Pēc temata
Krievijas ĀM: Savienoto Valstu manevri Melnajā jūrā apdraud mieru
Zaharova atbildēja uz NATO izteikumiem par draudiem no Krievijas puses
Krievijā komentēja ASV paniku par "vienotību ar NATO" un "graušanu"
COVID-19

Ņujorkā reģistrēts jauns koronavīrusa variants

19
(atjaunots 13:59 26.02.2021)
Jaunajam koronavīrusa variantam mediķi piešķīruši nosaukumu B.1.526. Zinātnieki uzskata, ka tā variācijas, iespējams, var samazināt vakcīnu efektivitāti.

RĪGA, 26. februāris — Sputnik. Ņujorkā izplatās jauns koronavīrusa SARS-CoV-2 variants, kura mutācijas, iespējams, var samazināt vakcīnu efektivitātim, stāsta avīze New York Times, atsaucoties uz zinātniekiem no Kalifornijas tehnoloģiskā institūta un Kolumbijas universitātes zinātnieku pētījumiem.

Jaunajam koronavīrusa variantam mediķi piešķīruši nosaukumu B.1.526. Pirmo reizi tas reģistrēts novembrī, līdz februāra vidum tas izplatījies jau visnotaļ plaši.

"Mēs novērojam gadījumus Vestčesterā, Bronksā, Kvīnsā un Manhetenas lejas daļā, kā arī Bruklinā. Tāpēc domājam, ka tas ir plaši izplatīts. Tas nav atsevišķš uzliesmojums," Kolumbijas universitātes Pētījumu centra "Aaron Diamond AIDS" direktora, doktora Deivida Ho teikto citēja RIA Novosti.

Pēc zinātnieku domām, Ņujorkā reģistrētā koronavīrusa varianta mutācijas līdzinās tām, kas agrāk atrastas citās valstīs, arī DĀR.

Pasaulē jau reģistrēta virkne SARS-CoV-2 štammu, to vidū vairāki – Lielbritānijas, DĀR un Brazīlijas – rada īpašas bažas.

Lielbritānijā jaunā vīrusa mutācija fiksēta decembra vidū. Zinātnieki uzskata, ka šis koronavīrusa variants varētu būt par 70% virulentāks nekā parastais, tāpēc no iedzīvotājiem tiek pieprasīta īpaša piesardzība.

Dienvidāfrikas štamms 501.V2 fiksēts oktobrī. Kopš tā laika tkas kļuvis par dominējošo vīrusa paveidu reģionā. Tāpat kā britu variants, arī tas ir virulentāks nekā parastais. Tomēr pagaidām nav saņemti dati, kas liecinātu: jaunie štammi būtu bīstamāki no letalitātes viedokļa vai padarīt smagāku slimības gaitu.

19
Tagi:
ASV
Pēc temata
PVO ziņo par jauna Covid-19 paveida izplatīšanu Eiropā
Nosauktas metodes plaušu nostiprināšanai pirms un pēc Covid-19
Trešais vilnis ar jaunu štammu ir lieks: ierobežojumi saglabāsies vēl pusgadu
Ko varam gaidīt no "EpiVakKorona". Informācija par peptīdu vakcīnu Covid-19 profilaksei