Google

Tiesībsargi pieteikuši karu Google un Facebook. Krievijai par to atliek tikai priecāties

63
(atjaunots 17:05 25.11.2019)
FB, Instagram, Whatsapp, YouTube izseko visu pasauli un manipulē ar auditorijas uzmanību. Pēdējos desmit gadus tas nevienu ASV īpaši neuztrauca. Kas noticis tagad?

"Kompāniju Google un Facebook biznesa modeļi apdraud cilvēktiesības", savā atskaitē paziņoja pazīstamākā tiesībsargājošā organizācija pasaulē - Amnesty International. "Platformas Google un Facebook ir bīstamas sabiedrībai. Uz izsekošanas pamatiem veidotie biznesa modeļi liek cilvēkiem noslēgt "darījumu ar sātanu", kas ļauj viņiem izmantot savas cilvēka tiesības Tīmeklī, tikai pakļaujoties sistēmai, kas veidota uz tiesību parkāpumu pamatiem. Vispirms viņi izmanto bezprecedenta uzbrukumu privātās dzīves neaizskaramībai, no kura izriet virkne blakusparādību. Tās savukārt nopietni apdraud virkni citu tiesību, sākot ar viedokļa un tā izpausmes brīvību un beidzot ar domas brīvību un tiesībām uz nediskrimināciju."

Atskaitē norādīts, ka Google un Facebook sniedz saviem lietotājiem "pieeju šķietami bez maksas", taču tās vietā "pieprasa no cilvēkiem nodot savus personīgos datus", portālā RIA Novosti stāsta Igors Ašmanovs.

Atskaites noslēgumā sniegti ieteikumi valstij un privātajām kompānijām. Īsiem vārdiem sakot: vajag cienīt privāto dzīvi, valstij ir jāaizsargā pilsoņi, nozares pašregulācija nedabojas, privātās kompānijas ar dzelžanu roku jāpiespiež uzvesties pareizi.

Dīvaini: tiesībsargājošā organizācija, kas vienmēr it kā cīnījusies pret valsts ietekmi uz vārda brīvību, nikni aicina kardināli pastiprināt valsts regulējumu internetā, pastāvīgi analizēt mediju platformu algoritmus un kodu ar valsts ekspertu palīdzību, organizēt privāto uzņēmumu izstrādājumu, iekšējās politikas utt. auditu.

Kāpēc ir vērts apspriest nekomerciālās organizācijas pārskatu? Amnesty International vienmēr ir bijusi kā ideoloģisks cimds amerikāņu specdienestu rokā, ASV "maigā spēka" elements, tāpat kā Greenpeace, WWF un citas "tiesībsargājošās" un "ekoloģiskās" organizācijas. Ja Amnesty pēksņi sāk karot ar IT nozares līderiem ASV, atklāti uzbrūk Facebook un Google, tas nenotiek tāpēc, ka pār organizācijas vadītāju pēkšņi nākusi atklāsme, katarsis, nirvāna, un viņš pievērsies labajam.

Vai tad viņš nav lasījis Snoudena atmaskojums pirms dažiem gadiem? Viņš nav lasījis WikiLeaks sēriju par NDA un CIP centieniem izsekot visu pasauli, Vault 7 noplūdi? Protams, ir lasījis. Biņi taču aizstāvēja Asanžu no WikiLeaks, iesprostotu vēstniecībā un apsūdzētu par muļķīgiemm "zviedru prostitūtu izvarošanas gadījumiem bez prezervatīva".

Patiešām, sava pārskata  24.lappusē viņi atsaucas uz 2013.gadā publicētajiem Snoudena atmaskojumiem. Taču tagad ir 2019.gada beigas. Ko viņi darījuši visu šo laiku?

Ja Amnesty pēkšņi atsaukusi atmiņā izsekošanu un vērsusi savas taisnās dusmas pret Facebook, iznāk, ka tā ir politiskā kara daļa ASV, kur šī organizācija ir cimds vienas politiskās puses rokā. Šķiet, Marka Zakerberga braukāšana uz Kongresu un Senātu pēc regulārā pēriena nelīdz.

Amnesty viedoklis – tas ir ASV elites viedoklis (domājams, tās, kura cīnās pret Trampu).

Ko lai saka?

Jā, FB, Instagram, Whatsapp, YouTube, protams, izseko visu pasauli un manipulē ar auditorijas uzmanību, radot "informācijas burbuļus" ap lietotājiem. Tas bija zināms jau pirms desmit gadiem. Pie tam viņi nodarbojas ar spiegošanu ASV labā – saskaņā ar "Brīvības aktu" no 2015.gada (bijušais "Patriotiskais akts" no 2001.gada) viņi nodot lietotāju datus ASV sepcdienestiem. Arī tas bija zināms jau vairāk nekā pirms desmit gadiem (atsauciet atmiņā Snoudena un WikiLeaks noplūdes, publikācijas Guardian utt.).

Pēdējo desmit gadu laikā tas nevienu ASV īpaši neuztrauca. Kas noticis tagad? Lūk, kas: pēdējo divu, triju gadu laikā noskaidrojies, ka amerikāņi nekontrolē pašu radīto sociālo telpu – tajā vēl ir atrodama kaut kāda vārda brīvība – viena no Rietumu pasaules izsludinātajām pamatvērtībām. Tas bija ļoti negaidīts un neērts fakts, it īpaši tāpēc, ka Rietumu medijos tās sen vairs nav pēc pamatīgās tīrīšanas, kad padzina žurnālistus, kuri kaut ko nespēja apjēgt, un visiem visu pamatīgi izskaidroja.

Tagad centrālie mediji ir kontrolēti, tie dara to, ko pavēl: popuarizē LGBT, globālo sasilšanu, Grētu Tūnbergu, migrantu uzņemšanu Eiropā, ķīmiskos "uzbrukumus" Sīrijā, Krievu hakerus™, Hilariju Klintoni, protestus Honkongā, Hārvija Vainšteina vajāšanu – visu, kas vajadzīgs aktuālajai politiskajai dienas kārtībai.

Taču Rietumu pasauli un tās flagmani – ASV – vairs neapmierina nekontrolējamā vārda brīvība sociālajos tīklos, arī ideoloģisko oponentu (krievu, Trampa, turku, ziemeļkorejiešu, venecuēliešu – vienalga) un citu pretinieku vārda brīvība. "Maigā spēka" ātrās degradācijas un liberālisma ideoloģijas sabrukuma fonā Rietumos tiek enerģiski ieviesta stingra cenzūra, lai aizsargātu vaiga sviedros būvēto ideoloģisko mašīnu.

Tomēr nevar nosaukt cenzūru par cenzūru – tas ir gadsimtiem ilgs tabu, tāpēc, kā parasti, lietā tiek likti citi vārdi, eifēmismi. Pirmkārt tā ir fake news tēma, kas it kā šausmīgi piesārņo ēteru, lai arī tā pati par sevi ir meli. Rietumu mediji paši ir galvenie melu ražotāji, pēkšņās ziņas un meli ir iebūvēti viņu metabolismā. Jaunais termins "fake news" ir etiķete, ko izmanto, lai apzīmogotu visu, kas neiekļaujas vajadzīgajā ideoloģiskajā modelī. Aizbildinoties ar cīņu pret fake news un Krievu hakeriem™, Rietumos parādās cenzūra un mediju kontrole.

Lielās mediju kompānijas, interneta giganti nebūt nav ASV ideoloģiskie pretinieki, tie ir lojāli ASV valdībai, liberālisma ideoloģijas nesēji visā pasaulē. Viņu augstākā posma menedžeri strādā ar visām ASV valdības struktūrām drošības jomā, viņiem ir milzīgs skaits kontraktu un kopīgu start-up ar Pentagonu, CIP un NDA, viņi ik sekundi atdod izlūkdienestam terabaitos mērāmus lietotāju datus un piedalās informatīvajos uzbrukumos aiz ASV robežām. Viņi ir ASV stratēģiskais ierovis, viņi vienbalsīgi, bez jebkādas kognitīvās disonanses operē planētas mediju telpā – pret Ķīnu, Krieviju, Irānu, Sīriju, Jemenu, Saūda Arābiju, Turciju, KTDR, Venecuēlu utt.

Toties pašās ASV vērojama plaisa, valsts ir sašķēlusies. Trampa negaidītā "digitālā" uzvara 2016.gadā (pretēji visām prognozēm un aptaujām) un iespēja, ka pēc gada tā atkārtosies, padarījusi cīņu vēl nežēlīgāku. Rit karš par "digitālo telpu" kā spēcīgāko politiskās ietekmes instrumentu. Puses sagrābušas viena otru aiz kakla un valstās pa grīdu, mēģinot ar pirkstu galiņiem aizsniegt pistoli.

Spiediens pret "zakerbrīnu" tika pamatots ar "krievu iejaukšanos vēlēšanās" un nepatiesām ziņām. Tagad atrasts jauns iegansts (jauns buzz word) uzbrukumam FB un Google ar mērķi tos pieradināt. Tās ir "manipulācijas ar informāciju" un "iejaukšanās privātajā dzīvē" – kāds pārsteigums...

Mediji visu saprot un mēģina paspēt izkalpoties. Nupat (aizvadītajā nedēļā) viņi paši atnesa striķi un ieziepēja to: paši izstrādāja interfeisus specdienestiem, kas ļaus izlūkiem pašiem dzēst nost "nepatiesās ziņas par vēlēšanām", tātad paši uzdāvinājuši ASV specdienestiem automatizētas darba vietas tiešai satura dzēšanai FB, Twitter utt. – pašiem, bez tiesas, pēc saviem ieskaitiem. Un mediju platformas tiek atbrīvotas no atbildības par satura kontroli.

Tomēr, šķiet, tagad ir tāds brīdis, ka jāskrien uz priekšu vēl ātrāk, laika ir maz, spiediens pret digitālajiem gigantiem pastiprinās. Tāpēc arī "tiesībsargi" lūgti iesaistīties – pēkšņi pievērsa uzmanība lietotāju tiesībām.

Ziņu aģentūras Sputnik, telekanāla RT un Rossija segodņa galvenā redaktore Margarita Simoņana
© AP Photo / Alexander Zemlianichenko

Visi burti un pat daži vārdi Amnesty International atskaitē ir pareizi. Kopumā pareizi ir arī vārdi par visu labo un jauko. Tos var lasīt, ņemt vērā un pat daļēji likt lietā, tikai piesardzīgi, lai nenosmērētos ap turpat līdzās esošajiem meliem un liekulību. Un jāpatur prātā – tas ir viņu pašu iekšējais kašķis.

Kādu mācību no tā var gūt Krievija? Patiešām, datu uzkrāšana un lietošana par lietotājiem sociālajos tīklos, meklējumu sistēmās, sarunu lietotnēs, no viedtālruņiem un videokamerām ielās pagaidām notiek "pelēkajā" tiesiskajā zonā, taču tas bija zināms fakts.

Vēl vairāk, situācija Krievijā ir sarežģītāka nekā ASV, jo gandrīz puse visu lietotāju kontu atrodas amerikāņu interneta servisos. Tas rada izsekošanas un manipulāciju papildu risku no pretinieka puses, jo ASV un to mediju giganti Krievijai ir tiešs ideoloģiskais ienaidnieks.

Pilsoņi nespēj paši sevi pasargāt no izsekošanas, manipulācijām, ielaušanās privātajā dzīvē. Viņi nepietiekami labi izprot problēmu un nepārzina aizsardzības līdzekļus. Komerciālajām kompānijām nav nekādas motivācijas pašām sevi ierobežot – šajā ziņā Amnesty International ir taisnība. Tas jādara valstij. Ne velti programmā "Digitālā ekonomika" paredzēta likumu izstrāde 2020.gadā par lielajiem datiem, lietotāju vispārpieejamiem datiem utt.

Krievija nav ASV, tāpēc tai jāparūpējas arī par ārzemju mediju platformu ietekmes un izsekošanas ierobežošanu, jānoved tās pie zināma juridiskā kopsaucēja Krievijas Federācijā.

Protams, domājams, gan Krievijas pašmāju, gan rietumu tiesībsargi paradoksālā kārtā iebildīs, jo Facebook – tas ir Facebook tam, kam vajag. No viņu viedokļa, ASV tas ir jāierobežo (nu, ja jau tā saka ASV valdība), bet Krievijā – ne. Patiesībā tas jau ir novērojams: nesenie likumprojekti par tīmekli Krievijā, kuri bieži vien purtiski atkārto tās pašas Amnesty pareizās un dusmīgās frāzes, acumirklī saceļ sašuruma vētru Krievijas "progresīvajā sabiedrībā". Quod licet Jovi, non licet bovi.  Bet Krievijai ir vajadzīgi savi likumi par lietotāju datiem un mediju platformu pienākumiem, likumi, ko neizkropļotu amerikāņu sakāvušos godzillu politiskās vajadzības.

Domājams, ideoloģiskā konfrontācija ASV turpināsies, savu apogeju sasniegs 2020.gada vēlēšanās, taču arī pēc tam nepazudīs. Plaisa ved aptuveni pa vidu, cauri visai valstij. Ja nu viņiem patiešām izdosies vienoties par ASV ideoloģiju un attīstības stratēģiju, bet pēc tam izdresēt Facebook un Google, ieviest sociālo tīklu satura un algoritmu ārēju kontroli, ko ierosina Amnesty International, Krievijai tas nāks tikai par ļaunu.

Labāk lai viņi vēl paķīvējas kaut pāris gadiņus, Krievijai vairāk nemaz nevajadzēs.

63
Pēc temata
Jaunā krīze sākusies ar Facebook un Netflix, arī pārējiem neizdosies izvairīties
WhatsApp sniegs specdienestiem piekļuvi lietotāju čatiem
IT drošības eksperts: Facebook danco pēc amerikāņu specdienestu stabules
Hakeri atklāja Rietumu infokara rosināšanas metodes pret Krieviju
Aleksandrs Lukašenko

"Likvidēt galveno": plānoja sarīkot asiņainu apvērsumu Baltkrievijā

63
(atjaunots 10:04 19.04.2021)
Baltkrievijā bija iecerēts valsts apvērsums un prezidenta Aleksandra Lukašenko slepkavība. Par apvērsuma organizāciju aizdomās turētie cilvēki aizturēti Maskavā. Vienam no viņiem ir dubultpilsonība - ASV un Baltkrievijas.

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. Sestdien, 17. aprīlī, Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko paziņoja par plānoto atentātu pret viņu — sazvērnieki cerēja sagūstīt viņa bērnus un sarīkot valstī apvērsumu, raksta RIA Novosti.

Saskaņā ar FDD sabiedrisko sakaru centra informāciju, par apvērsuma organizāciju aizdomās turētie cilvēki aizturēti Maskavā. Tas ir baltkrievu politologs Aleksandrs Feduta un advokāts Jurijs Zenkovičs. Zināms, ka Zenkovičam ir dubultpilsonība - ASV un Baltkrievijas.

Apvērsumu un atentātu viņi plānoja sarīkot 9. maijā. Turklāt vēlējās organizēt valstī "demokrātiju pēc Polijas pieredzes". Metodes gan izvēlējās asiņainas un tik tālas no demokrātiskām, cik tas vispār ir iespējams.

RIA Novosti ziņo: televīzijas kanāls "Rossija" parādīja aizdomās turamo aizturēšanas operatīvā videoieraksta kadrus. Reportāžā ir sadzirdami Zenkoviča vārdi par prezidenta likvidēšanas plānu.

Viņš saka, ka uzdevums numurs viens ir "likvidēt galveno". Kā otro punktu Zenkovičs min "iekšējā karaspēka un OMON bloķēšanu" Baltkrievijā. Trešais punkts ir "ieņemt vairākus simboliskus objektus pilsētas centrā, tostarp radiostaciju un televīziju, lai uzrunātu iedzīvotājus".

To visu viņš teica, tiekoties it kā ar baltkrievu ģenerāļiem Maskavā – restorānā Dārza lokā, kurp viņš uzaicināja šos cilvēkus "aprunāties".

Sazvērnieku rokās bija augstā līmeņa politiķu, ierēdņu un militārpersonu saraksts, kurus, apgalvo žurnālisti, gatavojās nogalināt vai "iesēdināt koncentrācijas nometnē".

Apvērsuma organizēšanai tika plānots piesaistīt arī ukraiņu nacionālistus.

Turklāt pat savas sarunas laikā organizatori nenoliedza, ka atkārtotās vēlēšanās Baltkrievijas pilsoņi nobalsotu par Lukašenko.

Aptuveni piecu gadu laikā viņi plānoja transformēt sabiedrību un valsti, lai izaudzētu Baltkrievijā "demokrātiju pēc Polijas pieredzes".

Interesanti gan, ka viens no jaunās "demokrātiskās" valsts tapšanas pamatpunktiem bija esošā prezidenta mantas izlaupīšana un atsavināšana.

Baltkrievijā tāpat paziņoja, ka apvērsumu plānoja veikt, vadoties pēc krāsaino revolūciju shēmām ar ārzemju finansējumu.

63
Tagi:
Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievija
Pēc temata
Lukašenko paziņoja nosacījumus, ar kādiem ir gatavs atstāt prezidenta amatu
Lukašenko palūdzis Putinam iznīcinātājus. Kāpēc Baltkrievijai vajadzīgi Su-30SM?
Iemācīs demokrātiju. ASV izvēlējušās iejaukšanās metodes
Banāni, foto no arhīva

Die Welt: banāniem draud izzušana

38
(atjaunots 23:41 17.04.2021)
Bīstamas augsnes sēnītes infekcijas rezultātā cilvēce var zaudēt lietderīgo augli, ko daudzās valstīs lieto ikdienas uzturā, gluži kā kartupeļus un rīsus.

RĪGA, 18. aprīlis — Sputnik. Cilvēce var palikt bez banāniem, kuru vidū strauji izplatās patogēna augsnes sēnīte, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Die Welt.

Slimība ar nosaukumu Tropical Race 4 (TR4) sāka strauji izplatīties Āzijā un Austrālijā XX gadsimtā, bet 2019. gadā to pirmo reizi reģistrēja Dienvidamerikā – reģiona, kas nodrošina lielāko banānu eksportu uz visu pasauli.

Ursula Šokemele, eksperte augļu jautājumos no mārketinga kompānijas AMI, pastāstīja, ka Kolumbijā un Hondurasā jau slēgtas pirmās plantācijas. Viņa atzīmēja, ka slimību nav iespējams izārstēt ar ķimikāliju palīdzību, tāpēc inficētās augsnes nāksies svītrot no apgrozījuma vismaz uz 30-40 gadiem.

Die Welt atzīmēja, ka TR4 pārsvarā skar Cavendish šķirnes augus, kuri nodrošina 95% vispasaules banānu tirdzniecības apjoma.

Speciālisti brīdina, ka pat neliela daļiņa inficētas augsnes uz fermera pazoles var novest pie infekcijas izplatības. Turklāt viņi paskaidroja, ka slimība ātri izplatās, jo augi nodod viens otram vienus un tos pašus gēnus.

"Banānu palmas vīrišķie ziedi ir sterili, sievišķie veido augļus bez apputekšņošanas. Cavendish vairojas bezdzimuma ceļā – ar atvasēm," uzsvēra eksperti.

Zinātnieki ir pārliecināti, ka dabā nav atrodama otra tikpat ražīga banānu šķirne kā Cavendish. Turklāt daudzās Āzijas, Āfrikas un Amerikas valstīs šie augļi ir tikpat svarīgs produkts ikdienas uzturā kā kartupeļi un rīsi.

"Ņemot vērā to, ka uz Zemes dzīvo vairāk nekā septiņi miljardi cilvēku, augošais pārtikas produktu pieprasījums augošā iedzīvotāju skaita vidū jaunattīstības valstīs ir banānu ražošanas pieauguma galvenais iemesls," konstatēja ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijā.

Tātad cilvēce var palikt bez garšīgā, turklāt arī nepieciešamā pārtikas produkta.

38
Tagi:
banāns
Atslēga

Dzīvoklis kļuvis par šauru: Latvijas iedzīvotāji apsver jauna mājokļa iegādi

0
(atjaunots 17:33 19.04.2021)
Saskaņā ar bankas Luminor veiktās aptaujas datiem, nedaudz vairāk nekā puse Latvijas ģimeņu atzīst, ka tām būtu nepieciešams jauns mājoklis, bet tikai trešajai ir konkrēti plāni saistībā ar tā iegādi.

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. Taujātas par par tuvāko piecu gadu plāniem sakarā ar jauna mājokļa iegādi 26% ģimeņu norādīja, ka plāno iegādāties jaunu mājokli, no tām 14% - tuvāko divu gadu laikā, bet 12% - tuvākajos trijos vai piecos gados, raksta Bb.lv. Vēl trešdaļa ģimeņu Latvijā, piektā daļa - Lietuvā un ceturtdaļā - Igaunijā norādīja, ka tām ir nepieciešams jauns mājoklis, bet dažādu apstākļu dēļ pagaidām nav plānu to iegādāties.

Savukārt uz jautājumiem par to, kā pandēmija ir ietekmējusi ģimenes vajadzības saistībā ar mājokli, arvien vairāk ģimeņu Baltijas valstīs atbild, ka mājoklī ģimenei vairs nepietiek vietas, lai strādātu un mācītos attālināti. Latvijā plašāks mājoklis nepieciešams 27% aptaujāto ģimeņu, Lietuvā - 23%, bet Igaunijā - 19%. Visās trijās valstīs nepieciešamība iegādāties jauno mājokli pieaug līdz ar bērnu skaitu – ja ģimenēs ar vienu bērnu lielāku mājokli vēlētos ap 18 %, tad trīs un vairāk bērnu ģimenēs jau 36 %.

"Kopumā Latvijā aptaujātās ģimenes biežāk nekā kaimiņvalstīs norādījušas, ka Covid-19 ir ietekmējis to vajadzības saistībā ar mājokli. Arī Luminor izsniegto kredītu apjoms pērn palielinājās par trešdaļu un novērojām, ka iedzīvotājiem līdz ar darbu un mācībām no mājām mainījušās gan vajadzības, gan prasības dzīvesvietas telpai un kvalitātei. Šobrīd vidējās īpašuma izmaksas sastāda 100 000 eiro, un ģimenes ar bērniem Rīgā visbiežāk iegādājas trīs istabu dzīvokli sērijveida mājās otrreizējā tirgū. Liels pieprasījums ir arī pēc īpašumiem Pierīgā – Mārupē, Babītē, Ādažos, Ķekavā, Stopiņos un Jūrmalā, savukārt reģionos – Liepājā, Ventspilī, Valmierā, Jelgavā un Daugavpilī," stāsta Kaspars Lukačovs, Luminor bankas mājokļu kreditēšanas vadītājs Baltijā.

Aptaujas rezultāti tāpat rāda, ka patlaban 40% gadījumu Latvijas ģimenes dzīvo ģimenei piederošajā dzīvoklī un par to nav nekādu finansiālu saistību. Tam seko dzīvoklis, par kura iegādi ģimene turpina maksāt (31%), īrēts dzīvoklis (16%) un dzīvoklis, kas pieder vecākiem vai citiem radiniekiem (10%). Arī citās Baltijas valstīs sadalījums ir līdzīgs, taču gan Lietuvas, gan Igaunijas ģimenes retāk nekā Latvijā, dzīvo īrētos dzīvokļos.

Šķēršļi mājokļa iegādei: nepietiek līdzekļu un ar Covid-19 saistītā nenoteiktība.

Uz jautājumu par galvenajiem šķēršļiem, kuri attur no jauna mājokļa iegādes, Latvijas ģimenes visbiežāk norāda zemus ienākumus (44%), nepietiekamus uzkrājumus pirmajai iemaksai (35%) un nevēlēšanos uzņemties saistības (20%). Vēl aptuveni ceturtdaļa raizējas par nenoteiktību, kas saistīta ar Covid-19, un iespēju saņemt nepieciešamo aizdevuma apmēru. Tāpat Igaunijā un Lietuvā situācija ir līdzīga, bet interesanti ir tas, ka Igaunijas ģimenes kā būtisku šķērsli norāda nevis zemus ienākumus, bet gan līdzekļu nepietiekamību pirmajai iemaksai.

"Lai palīdzētu ģimenēm ar bērniem ātrāk tikt pie sava mājokļa, jau vairākus gadus izsniedzam aizdevumus mājokļa iegādei ar valsts galvojumu, kas ļauj klientiem samazināt pirmās iemaksas apmēru līdz pat 5 % no saņemtā finansējuma apmēra. Arī aptaujas rezultāti rāda, ka katrai piektajai ģimenei ar bērniem pieejamais valsts atbalsts ir viens no svarīgākajiem faktoriem, domājot par jauna mājokļa iegādi," piebilst Kaspars Lukačovs.

Aptaujā, tika veikta martā sadarbībā ar pētījumu centru SKDS, tajā piedalījās vairāk nekā 700 respondentu no Baltijas valstīm - ģimenes ar bērniem vecumā līdz 18 gadiem.

0
Tagi:
dzīvoklis, iedzīvotāji
Pēc temata
Par kādu mājokli sapņo jaunieši Baltijā
Ienākumi, dzīves apstākļi veselība: Latvijā startēja globālā iedzīvotāju aptauja
Rīgas iedzīvotāji saņēma vēstules ar prasību demontēt balkonu stiklojumu
Latvijas iedzīvotāju laimes indekss samazinājies Covid-19 dēļ