Amsterdama. Foto no arhīva

Tūristiem Nīderlandē plānots aizliegt "kafijas veikaliņu" apmeklējumus

31
(atjaunots 13:25 24.11.2019)
Ierobežojumi jau tagad ieviesti vairākās iestādēs pēc to īpašnieku lēmuma: atsevišķos Nīderlandes pierobežas rajonos šis lēmums nesis pozitīvu rezultātu.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Nīderlandes politiķi ierosinājuši valdībai aizliegt tūristie apmeklēt coffee-shop, kuros pieejama marihuāna, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Ar šo ierosinājumu pie valsts tieslietu ministra Ivo Opsteltena vēstusies viena no lielākajām politiskajām koalīcijām – partija "Kristīgā savienība" (ChristenUnie). Plānots, ka aizlieguma izpildi kontrolēs pašvaldības – iestādēm tiks uzdots pieprasīt apmeklētājiem personību apliecinošu dokumentu.

Partija atzīmēja, ka "kafijas veikaliņos" pieejamās vieglās narkotiskās vielas, ko var iegādāties arī tūristi, izraisa agresīvu izturēšanos ārvalstnieku vidū un rada noziedzības pieauguma priekšnoteikumus.

ChristenUnie atgādināja, ka līdzīgi ierobežojumi jau ieviesti vairākās iestādēs pēc to īpašnieku lēmuma, un atsevišķos Nīderlandes pierobežas rajonos šis lēmums nesis pozitīvu rezultātu.

Gaidāms, ka Nīderlandes valdība pieņems lēmumu minētajā jautājumā līdz gada beigām.

31
Pēc temata
Katrs septītais jaunietis Latvijā lieto marihuānu
Čakša par marihuānas legalizāciju: mūsu sabiedrība nav nobriedusi
Medicīniskās marihuānas legalizācija: Valsts policija - par, Veselības ministrija - pret
Latvijā var atcelt kriminālatbildību par narkotiku lietošanu