Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons

Džonsons salīdzināja Krievijas ietekmi uz Brexit ar Bermudu trīsstūri

9
(atjaunots 16:11 23.11.2019)
Britu premjers uzstājīgi noliedz baumas par Krievijas ietekmi balsojuma laikā par Lielbritānijas izstāšanos no ES.

RĪGA, 23. novembris – Sputnik. Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons noraidīja pieņēmumus par to, ka Krievija centās ietekmēt referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no ES rezultātus, vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz Sky News.

Debašu laikā politiķis paziņoja, ka reāli pierādījumi par Krievijas iejaukšanos Brexit balsojuma rezultātos neeksistē.

"Visa šī ideja par to, ka kāds ietekmējis miljoniem cilvēku lēmumu, ir salīdzināma ar Bermuda trīsstūra teoriju," norādīja Džonsons.

Iepriekš Kopienu palātas Izlūkošanas un drošības komitejas locekļi sagatavoja ziņojumu par it kā notikušajiem Krievijas iejaukšanās mēģinājumiem 2016. gada referendumā par Brexit un 2017. gada vēlēšanās. Piecdesmit lapu dokumenta teksts tiks iesniegts premjera kancelejai jau 17. oktobrī, taču, pēc bijušā ģenerālprokurora Dominika Griva sacītā, Boriss Džonsons lika šķēršļus tā publiskošanai.

Lielbritānijas izstāšanās datums no ES jau vairākas reizes tika pārcelts. Par pēdējo ziņu kļuva tas, ka Brisele atbalstīja termiņa pagarināšanu līdz nākamā gada 31. janvārim, par ko lūgusi Londona, jo vienošanās par Brexit nosacījumiem tā arī netika panākta. Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons bija spiests piekrists, parlamenta steidzamā kārtā pieņemtā likuma dēļ un pēc attiecīga parlamenta kolēģu balsojuma, kaut arī viņš nevēlējās pagarināt termiņu.

9
Pēc temata
Pieņemt darījumu, lai izdziedētu valsti: kā Džonsons pierunā parlamentu
Skarbais Brexit: nodokļu speciālisti brīdina virtuālā šopinga mīļotājus
Lielbritānija atdos 33 miljardus un Ziemeļīriju. Un pie visa vainīgs Putins
Boriss Džonsons runā par Krievijas "iejaukšanos" Lielbritānijas politikā