Francijas prezidents Emanuels Makrons, Krievijas valsts vadītājs Vladimirs Putins un Vācijas kanclere Angela Merkele

"Normandijas četrinieka" līderi vienojušies par tikšanos

21
(atjaunots 08:43 16.11.2019)
Krievijas, Ukrainas un Francijas prezidenti, kā arī Vācijas kancelere vienojušies par tikšanos "Normandijas formātā". Tikšanās gaitā tiks apspriesta situācija Ukrainā.

RĪGA, 16. novembris — Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins, Ukrainas valsts vadītājs Vladimirs Zeļenskis, Francijas līderis Emanuels Makrons un Vācijas kanclere Angela Merkele tiksies "Normandijas formātā" 9.decembrī Parīzē. Par to aģentūrai RIA Novosti pastāstīja Vācijas valdības pārstāvis.

Pārrunu datumu apstiprinājusi arī Elizejas pils un Ukrainas prezidenta ofiss. Kijevā atklāja, ka lēmums pieņemts pēc Vladimira Zeļenska telefona sarunas ar Emanuelu Makronu.

Ukrainas prezidentam tās būs pirmās pārrunas "Normandijas formātā" un pirmā personīgā tikšanās ar Putinu.

Krievijas vadība vēl nav sniegusi komentārus par minēto informāciju.

Tā saucamais "Normandijas formāts" pārrunām par situāciju Ukrainā pastāv kopš 2014.gada jūnija. Toreiz pasākumos, kas bija veltīti sabiedroto bruņoto spēku desanta Normandijā 70.gadadienai, Krievijas, Ukrainas, Francijas un Vācijas valstu vadītāji pirmo reizi apsprieda konflikta noregulēšanu Donbasā. Kopš tā laika notikusi virkne tālruņa sarunu un tikšanās augstākajā līmenī, kā arī valstu ārlietu ministru apspriedes.

21
Pēc temata
Pirmais kontakts: Putins atbildējis uz Zeļenska "vajag aprunāties"
No Lisabonas līdz Vladivostokai: Makrons pārliecināts par Krievijas nākotni Eiropā
Zeļenskis pastāstīja par sarunas saturu ar Lavrovu
"Veče" Kijevā beigusies ar draudiem: ko sola Zeļenskim