Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Par Trampu, Zeļenski un gāzi: ko Putins teica BRICS samita noslēgumā

46
(atjaunots 15:35 15.11.2019)
Krievijas Federācijas prezidents Vladimirs Putins atbildēja uz žurnālistu jautājumiem par apvienības darbu, kā arī par ārpolitiku.

RĪGA, 15. novembris – Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins sarīkoja preses konferenci pēc BRICS samita beigām Braziljā. Valsts vadītājs atbildēja uz žurnālistu jautājumiem par apvienības darbu, kā arī par ārpolitiku. Galvenie paziņojumi – RIA Novosti materiālā.

Par attiecībām ar Trampu

Pēc Putina sacītā, tikšanās ar ASV prezidentu Donaldu Trampu pagaidām netiek plānota.

Taču viņš paziņoja, ka Amerikas līdera ierašanās Maskavā uz Uzvaras Lielajā Tēvijas karā svinībām pat priekšvēlēšanu kampaņas ietvaros būtu pareiza rīcība.

Tāpat prezidents atzina Trampa ieguldījumu terorisma apkarošanā Sīrijā. Tomēr viņš norādīja, ka līdz Krievija atnākšanai uz Sīriju, starptautiskā koalīcija gadiem ilgi "mīcījās uz vietas".

Par Krievijas interesēm Sīrijā

Putins paziņoja, ka Krieivja kopumā atrisinājusi praktiski visus uzdevumus Sīrijā.

Pēc viņa teiktā, intereses bija tajā, lai nepieļautu liela skaita apmācītu un sagatavotu nemiernieku no arābu republikas iekļūšanu Krievijā. Taču prezidents uzsvēra, ka tas draudēja ne vien Krievijai, bet arī Eiropas valstīm, kā arī ASV.

"Visi ir briesmās, tādēļ ir jāapvieno centieni," norādīja viņš.

Putins atgādināja, ka pēc tam, kad Krievija uzsāka terorisma apkarošanu Sīrijā, 90% šīs valsts teritorijas atbrīvoja no nemierniekiem. Viņš piebilda, ka šīs teritorijas nodotas Sīrijas leģitīmās valdības kontrolē.

Par attiecībām ar Zeļenski

Valsts vadītājs pastāstīja, ka viņam ir "pilnīgi sakari" ar Ukrainas kolēģi Vladimiru Zeļenski. Taču prezidents piebilda, ka pārrunu gaitā par situāciju Donbasā ir jānonāk pie kaut kādiem lēmumiem.

Preses konferences laikā Putinam pavaicāja, vai pirms tikšanās "Normandijas formātā" varētu notikt personīgas Krievijas un Ukrainas līderu pārrunas, ko iepriekš piedāvājis bijušais Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbajevs.

"Attiecībā uz Nazarbajeva <…> iniciatīvu. Viņš daudzus gadus ir dzīvojis Ukrainā, attiecas pret to ar lielu simpātiju. Visu laiku translē man šo te savu attieksmi. Taču viņš vienmēr ir balstījies uz tā, ka Ukrainai nav jāmeklē laime aiz jūrām, <…> bet gan jāvienojas ar kaimiņiem," pateica viņš.

Putins piebilda, ka par tikšanos ar Zeļenski pirms "Normandijas formāta" netiek runāts.

Pēc viņa sacītā, ka "ja jau tiksimies, tad priekš kam šī burzma un skriešana uz nesagatavotām tikšanās reizēm". Prezidents pauda pārliecību, ka gan viņš, gan Zeļenskis ir ieinteresēti rezultātā.

Par gāzes pārrunām ar Ukrainu

Prezidents paziņoja, ka Krievija ir gatava strādāt gan pie gāzes tranzīta caur Ukrainu, gan pie piegādēm šai valstij ar cenām, kas ir zemākas par "reversa" cenām. Tā, Krievija var samazināt cenu tiešajām piegādēm par 25%. Turklāt Putins paziņoja, ka reverss no Eiropas uz Ukrainu nav iespējams.

"Gāze nevar pusē trubas plūst vienā virzienā, un pusē trubas – pretējā. Tās ir muļķības, saprotiet, "nejēdzība". Tas ir absolūti nereāli," sacīja viņš.

46
Tagi:
Ukraina, gāze, Tramps, Putins
Pēc temata
Par gāzi, Ukrainu un NATO: Krievijas prezidenta saruna ar Ungārijas premjerministru
Višinskis uzņēmis dokumentālu seriālu "Donbasa ļaudis"
Putins: iesīkstējuši rusofobi un nacionālisti vairākās valstīs karo ar krievu valodu
Dzied kā lakstīgala: Zeļenskis sola Ukrainai briljantspožu nākotni
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs

ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams

20
(atjaunots 13:10 18.09.2020)
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

RĪGA, 18. septembris — Sputnik. Koronavīrusa uzliesmojums nav kontrolējams, paziņoja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs, vēsta RIA Novosti.

"Covid-19 pandēmija ir krīze, kas nelīdzinās nevienai citai mūsu dzīvē, tātad arī Ģenerālasamblejas sesija šogad nebūs līdzīga nevienai agrākajai," konstatēja ANO ģenerālsekretārs.

Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka itin drīz cilvēce pārvarēs jaunu slieksni – miljonu koronavīrusa infekcijā mirušo, un nosauca pandēmiju par lielāko globālas drošības apdraudējumu.

Viņš atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

"Tomēr (..) vakcīna ir jāuzskata par vispārēju labumu, jo Covid-19 nezina robežas. Mums ir vajadzīga cenas ziņā pieņemama, visiem pieejama vakcīna – vakcīna cilvēkiem," piebilda ģenerālsekretārs.

Viņš aicināja būtiski paplašināt jaunu un jau esošo instrumentu pielietojumu, kuri varētu palīdzēt cīņā ar slimību un nodrošināt vitāli svarīgu ārstēšanu, it īpaši nākamo 12 mēnešu laikā.

20
Tagi:
koronavīruss, ANO
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
PVO prognozē ilgu koronovirusa pandēmiju pasaulē
Baltkrievijas un Lietuvas robeža, foto no arhīva

Lukašenko slēdzis robežas ar Lietuvu un Poliju

27
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko informēja par lēmumu slēgt valsts rietumu robežas ar Lietuvu un Poliju, kā arī nostiprināt valsts robežu ar Ukrainu.

RĪGA, 18. septembris - Sputnik. Baltkrievijas armija ir spiesta nostiprināt valsts robežu ar Lietuvu, Poliju un Ukrainu, informēja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, vēsta RIA Novosti.

"Atklāti sakot, mēs nezinām, ko viņi sastrādās tālāk. Mēs saprotam, ka viņu arsenālā atlikuši vien daži paņēmieni, pirms sākt karsto karu. Tāpēc mēs esam spiesti atsaukt karaspēku no ielām un, kā jau teicu, piecelt kājās pusi armijas un slēgt valsts robežu no rietumiem, vispirms – ar Lietuvu un Poliju," Lukašenko paziņoja sieviešu forumā "Par Baltkrieviju" Minskā.

Prezidents informēja, ka tiks nostiprināta arī valsts robeža ar Ukrainu.

"Mēs esam spiesti nostiprināt valsts robežu, par lielu nožēlu, ar mūsu brālīgo Ukrainu," piezīmēja Baltkrievijas prezidents.

"Pēdējās dienās kopā ar Krievijas prezidentu un aizsardzības ministru esmu spiests nostiprināt sabiedrotās valsts kopīgo aizsardzību, un mēs aktivizējām sen aizmirstas militārās mācības, kas šodien notiek mūsu valsts rietumos. Mēs esam pieņēmuši lēmumu organizēt šīs mācības, ņemot vērā saspringto situāciju, divos posmos. Otrais posms, kā jau lūdzu informēt Telegram kanālā, būs veltīs jums, mūsu sievietēm," teica Lukašenko.

27
Tagi:
robeža, Ukraina, Polija, Lietuva, Baltkrievija, Aleksandrs Lukašenko
Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt
Pēc temata
Amerikāņu tanki jau ir Lietuvā, 15 kilometrus no robežas: Baltkrievija sit trauksmes zvanu
Politologs: Polija iejaucas ne tikai Baltkrievijas lietās vien
Asociācija: Baltkrieviju varētu slēgt Lietuvas autopārvadātājiem
Lietuva ir pārskaitusies: Baltkrievija nevēlas maksāt un nožēlot grēkus
Bijušais Baltkrievijas prezidenta kandidāts pārvāksies uz Poliju
Velomaratons Rīgā 2017. gadā

Būtiski satiksmes ierobežojumi Rīgā brīvdienās: kur labāk nebraukt

0
(atjaunots 14:00 19.09.2020)
Šajās brīvdienās Rīgā norisināsies Toyota velomaratons, kura dēļ satiksme daudzās pilsētas vietās tiks ierobežota.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Rīgas dome paziņoja, ka Toyota Rīgas velomaratona rīkošanas laikā brīvdienās tiks ierobežota satiksme, raksta riga.lv.

No sestdienas, 19. septembra, plkst. 17.00 līdz 20. septembra plkst. 20.00 transportlīdzekļiem tiks aizliegts apstāties un stāvēt 11.novembra krastmalā, posmā no Akmens tilta līdz Vanšu tiltam, 11.novembra krastmalai piegulošajā paralēlajā ielā Vecrīgas pusē (starp Bīskapa gāti un Poļu gāti) un Citadeles ielā, posmā no Torņa ielas līdz Pils laukumam.

No šodienas plkst. 17.00 līdz 20.septembra plkst. 17.00 transportlīdzekļiem tiks aizliegts apstāties un stāvēt Balasta dambī, bet no 19. septembra plkst. 17.00 līdz 20.septembra plkst. 17.00 - Kuģu ielā (Daugavas pusē).

No 19.septembra plkst. 17.00 līdz 20.septembra plkst. 20.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme 11.novembra krastmalā, posmā no Akmens tilta līdz Vanšu tiltam, un 11.novembra krastmalai piegulošajā paralēlajā ielā Vecrīgas pusē (starp Bīskapa gāti un Poļu gāti).

Tostarp 20.septembrī tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme:

• no plkst. 10.30 līdz plkst. 17.00 Ģenerāļa Radziņa krastmalā un Krasta ielā, virzienā un posmā no Akmens tilta līdz Dienvidu tiltam;

• no plkst. 11.00 līdz plkst. 17.00 uz Dienvidu tilta, virzienā uz Pārdaugavu no Krasta ielas uzbrauktuves līdz Bauskas ielai (kreisajā braukšanas joslā tiks nodrošināta sabiedriskā transporta satiksme);

• no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00 Bauskas ielā, no Dienvidu tilta apļa līdz Mūkusalas ielai, Mūkusalas ielā no Bauskas ielas līdz Akmens tiltam, Mūkusalas ielas satiksmes rotācijas aplī zem Salu tilta, Akmens tilta tunelī, Kuģu ielā, Trijādības ielā, Raņķa dambī, Balasta dambī, uz Vanšu tilta (kreisajā braukšanas joslā tiks nodrošināta sabiedriskā transporta satiksme.

Tāpat tiek norādīts, ka velomaratona laikā 20. septembrī no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00 tiks aizliegta velorikšu, elektromobiļu un zirgu pajūgu satiksme 11.novembra krastmalā.

Svētdien, 20.septembrī no plkst. 11.15 līdz plkst. 13.00 notiks velomaratona Sporta distances brauciens (četri apļi) pa maršrutu: 11.novembra krastmala–Ģenerāļa Radziņa krastmala–Krasta iela–Dienvidu tilts–pāri Dienvidu tiltam–Bauskas iela–Mūkusalas iela–Mūkusalas ielas satiksmes rotācijas aplis–Mūkusalas iela–Akmens tilta tunelis–Kuģu iela–Trijādības iela–Raņķa dambis–Balasta dambis–Vanšu tilts–Pils laukums–Torņa iela–Pils laukums–Muitas iela–11.novembra krastmala (finišs).

No plkst. 13.30 līdz plkst. 15.15 notiks velomaratona Tautas brauciens (divi apļi) pa maršrutu: 11.novembra krastmala–Ģenerāļa Radziņa krastmala–Krasta iela–Dienvidu tilts–pāri Dienvidu tiltam–Bauskas iela–Mūkusalas iela–Mūkusalas ielas satiksmes rotācijas aplis–Mūkusalas iela–Akmens tilta tunelis–Kuģu iela–Trijādības iela–Raņķa dambis–Balasta dambis–Vanšu tilts–Pils laukums–Torņa iela–Pils laukums–Muitas iela–11.novembra krastmala (finišs).

Savukārt no plkst. 15.30 līdz plkst. 17.00 notiks velomaratona Ģimeņu brauciens (viens aplis) pa maršrutu: 11.novembra krastmala–Ģenerāļa Radziņa krastmala–Krasta iela–Dienvidu tilts–pāri Dienvidu tiltam–Bauskas iela–Mūkusalas iela–Mūkusalas ielas satiksmes rotācijas aplis–Mūkusalas iela–Akmens tilta tunelis–Kuģu iela–Trijādības iela–Raņķa dambis–Balasta dambis–Vanšu tilts–Pils laukums–Torņa iela–Pils laukums–Muitas iela–11.novembra krastmala (finišs).

0
Tagi:
Rīga