Laboratorijas žurka, foto no arhīva

Baltās Metāliskās Žurkas gads: sagaidīt un ko dāvināt Jaunajā gadā

4774
(atjaunots 14:35 10.11.2019)
Austrumu kalendārā Žurkas gads sāksies tikai 25. janvārī, taču daudzi gada simbolu sveiks jau 31. decembra vakarā. Kā to labāk izdarīt – lasiet Sputnik apskatā.

RĪGA, 10. novembris – Sputnik. Daudzus nākamais gads biedē – tas taču būs garais gads. Tūlīt piebildīsim, ka no tā nav jābaidās – pateicoties 2020.gada simbolam. Baltā žurka palīdz godīgiem cilvēkiem un simbolizē tukšumu. Tātad Austrumu kalendārs nepareģo nekādus satricinājumus, stāsta Sputnik Baltkrievija.

Kāds būs Baltās Metāliskās Žurkas gads

Kā jau teikts, baltā žurka palīdz visiem godīgajiem, patiesīgajiem un cēlsirdīgajiem. Vēl vairāk, gada simbols palīdzēs tiem, kuri cenšas panākt savu godīgi un ar cieņu izturas gan pret apkārtējo pasauli, gan pret cilvēkiem. Toties krāpniekus un meļus 2020. gadā gaida neveiksmes. Tā viņiem arī vajag!

Lai pielabinātu žurku un pavadītu gadu veiksmīgi, jābūt uzstājīgam, stingram, apņēmīgam un labsirdīgam. Tad gada simbols par jums noteikti parūpēsies.

 Žurkas gadā iespējamas arī pārmaiņas, turklāt Žurkas ietekmi pastiprinās arī pats "garais gads". Iespējams, dažas izmaiņas nebūs īpaši patīkamas, tomēr perspektīvā jūs visu varat vērst sev par labu. Galvenais: noteikti jābūt modriem, citādi nepatīkami pārsteigumi neizbēgami. Vienmēr pildiet Žurkas vēlmes, tad viss būs kārtībā.

2020. gada krāsas

2020. gada galvenās krāsas – balta un metāliska. Tās vienlaikus simbolizē gan tīrību, gan spēku – īpašības, kas noteikti nepieciešamas ikvienam.

Pie Jaungada svētku galda pacentieties tērpties gada simbola krāsās – sagaidiet Žurkas gadu baltā, metāliskā vai pelēkas krāsas tērpā. Vēlams izvairīties no pārlieku spilgtiem tēliem, citādi, iespējams, ar gada simbolu sadraudzēties neizdosies.

Kā sagaidīt Baltās Metāliskās Žurkas gadu

Austrumu kalendārs vēsta, ka Žurkas gadu ieteicams sagaidīt ģimenes lokā. Lai jums apkārt valda mājīgums un – pats galvenais - siltums.

Jaungada galdam 2019. gada 31. decembrī un 2020. gada 1. janvārī jābūt sātīgam un bagātam. Žurkai patīk pamieloties, tāpēc neskopojieties, lieciet galdā dažādus cienastus. Tiesa, no pārmērībām ieteicams izvairīties, labāk pagatavojiet klasiskus ēdienus: olivjē, gaļu franču gaumē un noteikti plašu klāstu ēdienu ar sieru.

Nekādā gadījumā nestrīdieties, gaidot Jauno gadu, neklačojiet. Pacentieties nedomāt neko sliktu par citiem – nevajag modināt Žurkas "tumšo" pusi.

Ko dāvināt Jaunajā 2020. gadā

Galvenais noteikums Žurkas gadā: dāvanām jābūt noderīgām un bez divējādas nozīmes. Nekautrējieties, pavaicājiet, kas cilvēkam vajadzīgs. Vai paši padomājiet, kas viņam nestu labumu. Dāvanas "uz ātru roku" nepavisam nederēs.

Nav vēlams Žurkas gadā dāvināt bezjēdzīgas vai neērtas lietas, parfīmus, naudas makus, spoguļus, sadzīves tehniku un krūzes. Valda uzskats, ka tādas dāvanas var nest nelaimi saņēmējam. Vai tad jūs to vēlaties?

Protams, jauka dāvana būs gada simbols: skaista figūriņa vai rotaļlieta – žurciņa vai pele. Lai arī tā nebūs īsti funkcionāla, to 2020. gada aizgādnieks piedos.

Kāds būs Žurkas gads?

Skaidrs, ka Žurkas gadā dzimušos gada simbols priecēs, viņi pat var neraizēties par "garo gadu". Tāpēc droši ejiet uz priekšu – tas ir jūsu gads.

Vērša gadā dzimušajiem gads nebūs vienkāršs un labs – nāksies pielikt visus spēkus, lai atrisinātu problēmas, un trīskārt padomāt pirms katra nopietna soļa.

Problēmas iespējamas arī Tīģera gadā dzimušajiem, taču drīzāk personiskajā saziņā. Visgrūtāk klāsies Pūķa gadā dzimušajiem, viņš taču ir Žurkas galvenais ienaidnieks. Uzmanieties!

Zaķa (Kaķa) gadā dzimušajiem Žurkas gadu ieteicams pavadīt piesardzīgi un klusu. Izturieties gluži kā jūsu "totēms", tad problēmu nebūs.

Čūskas gadā dzimušajiem jābūt uzmanīgiem un rūpīgiem. Toties Zirga gadā dzimušajiem gads būs veiksmīgs un mierīgs. Labvēlīga prognoze ir arī Kazas gadā dzimušajiem.

Pērtiķiem 2020. gadā jābūt uzmanīgiem, taču nopietnas problēmas jums nav gaidāmas. Gaiļiem ieteicams pasargāt veselību, taču kopumā gads būs mierīgs. Suņiem iesakām nepadoties un jebkurā nesaprotamā situācijā cīnīties ar nepatikšanām.

Arī cūkām gads būs labs – tāpat kā Žurkas, jūs gaida mīlestība un laime. Pats galvenais – neko nesamaitāt!

4774
Vakcinācija, foto no arhīva

Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19

18
(atjaunots 16:51 03.08.2020)
Speciālisti ir noraizējušies par to, ka laikā, kad pasaules bagātākās valstis jau pilnā gaitā nodarbojas ar vakcīnas pret koronavīrusu devu iepirkšanu, nabadzīgās valstis var kļūt par situācijas ķīlniecēm un palikt bez visa.

RĪGA, 3. augusts – Sputnik. Pasaules bagātākās valstis, pie kurām attiecināmas ASV, Lielbritānija, Japāna un Eiropas Savienības valstis, jau ir parakstījušas vienošanās par vairāk nekā 1,3 miljardu vakcīnu pret Covid-19 devu iegādi, raksta Mixnews.lv, atsaucoties uz analītiķiem no kompānijas "Airfinity".

Tāpat tiek ziņots, ka šīs valstis ir gatavas izpirkt vēl 1,5 miljardus vakcīnu piegādēs un darījumos, kuri pagaidām skaitās neslēgti.

Pēc speciālistu domām, šādi masveida iepirkumi var apdraudēt citas valstis, kas šādas "agresīvas izpirkšanas" beigās var palikt vispār bez vakcīnas vai izrādīties pēdējās rindā uz iegādi.

Saskaņā ar aģentūru, ASV un Lielbritānija noslēdza darījumus ar "Sanofi" un "GlaxoSmithKline Plc", Japāna – ar "Pfizer".

Pastāv bažas, ka vakcīnas pret koronavīrusa devu visiem var nepietikt. Savukārt nabadzīgās valstis vispār var kļūt par situācijas ķīlniecēm, kā tas bija 2019. gadā, kad virkne valstu praktiski monopolizēja piegādes.

Atgādināsim, ka dotajā brīdī Covid-19 gadījumu skaits pārsniedz 18 miljonus.

Visvairāk saslimušo ir ASV – 4,8 miljoni cilvēku. Otrajā vietā seko Brazīlija – 2,7 miljoni cilvēku, trešajā – Indija (1,8 miljoni). Savienotās Valstis ieņem līderpozīcijas arī pēc letālu gadījumu skaita – vairāk nekā 158 tūkstoši mirušo. Tām seko Brazīlija (94 tūkstoši) un Meksika (47 tūkstoši).

Pēc Pasaules Veselības organizācijas domām, pasaulei ir vērts gatavoties ilgstošākai pandēmijai, situācija neizlīdzinās un joprojām paliek ārkārtēja.

18
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Krievijā nosauca masveida vakcinācijas pret koronavīrusu uzsākšanas termiņus
PVO ieinteresējusies par Krievijas vakcīnu pret Covid-19
Noslēgušies Covid-19 vakcīnas izmēģinājumi Krievijā. Kad sāksies masveida ražošana?
Covid-19 testi, foto no arhīva

Inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits pasaulē pārsniedzis 18 miljonus

7
(atjaunots 12:27 03.08.2020)
Visvairāk ar Covid-19 inficēto un no šīs slimības mirušo atzīmēts ASV, vēsta amerikāņu pētījumu centrs.

RĪGA, 3. augusts – Sputnik. Ar jauno koronavīrusu apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits pasaulē pārsniedzis 18 miljonus, vēsta Džona Hopkinsa universitāte.

Džona Hopkinsa universitāte ir viena no lielākajām ASV privātajām augstskolām. Tās pētījumu centrs kopš 2019. gada summē datus par inficēšanos ar Covid-19, kas ir iegūti no federālajām un vietējām varasiestādēm, kā arī medijiem un citiem atvērtiem avotiem.

Saskaņā ar datiem uz plkst. 5:34, koronavīrusa inficēšanās gadījumu skaits pasaulē sasniedza 18 017 556. Pēc universitātes sniegtās informācijas, miruši bija 687 930 cilvēki ar Covid-19. Izveseļojās 10 649 108 cilvēki.

Visvairāk saslimušo ir ASV – 4,4 miljoni cilvēku. Otrajā vietā ir Brazīlija – 2,7 miljoni cilvēku, trešajā – Indija (1,8 miljoni). Savienotās Valstis ieņem līderpozīcijas arī pēc letālu gadījumu skaita – 154 tūkstoši mirušo. Aiz tām seko Brazīlija (94 tūkstoši) un Meksika (47 tūkstoši).

Iepriekš Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Ārkārtējā komiteja paziņoja, ka koronavīrusa pandēmija pasaulē joprojām ir ārkārtēja situācija sabiedriskās veselības aprūpes nozarē un tā turpināsies ilgāku laiku.

Pagājušajā nedēļā Krievijā paziņoja par vakcīnas pret koronavīrusu klīnisko pētījumu pabeigšanu, kuru izstrādāja N. Gamaleja vārdā nosauktais Nacionālais epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētnieciskais centrs. Krievijas Veselības ministrijas vadītājs Mihails Muraško paskaidroja, ka pašlaik notiek dokumentu sagatavošana preparāta reģistrācijai. Pēc reģistrācijas plānots veikt masveida iedzīvotāju vakcināciju. Vakcīnas pielietošanas sākums jau ir ieplānots uz oktobri.

7
Tagi:
pandēmija, pasaule, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Krievijā nosauca masveida vakcinācijas pret koronavīrusu uzsākšanas termiņus
Situācijas ar Covid-19 dēļ Lietuva aizliedza iebraukšanu desmit valstu iedzīvotājiem
PVO prognozē ilgu koronovirusa pandēmiju pasaulē
Latvija mīkstina sociālās distancēšanās prasības
Glāze ūdens. Foto no arhīva

Rīgā parādīsies jauna lietus ūdens attīrīšanas sistēma

0
(atjaunots 10:07 04.08.2020)
Līdz 2020. gada beigām tiks izstrādāts projekts lietus ūdens attīrīšanas jomā, kurš ļaus veikt ūdens kvalitātes monitoringu.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Tuvākajos gados Rīgā norisināsies jaunu risinājumu izstrāde un pārbaude lietus ūdens attīrīšanas jomā. Pēc speciālistu domām, jaunā sistēma palīdzēs nākotnē atrisināt ūdens kvalitātes monitoringu, kā arī sniegs operativitāti ārkārtas situāciju risināšanā, raksta BВ.lv ar atsauci uz Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu.

Pie projekta "Jaunu lietus ūdens attīrīšanas risinājumu testēšana bīstamu vielu un toksīnu ieplūdes ierobežošanai Baltijas jūrā" (CleanStormWater) līdz 2022. gada beigām strādās Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta eksperti. Projekts paredz, ka galvaspilsētā un vēl dažās projekta izmēģinājumu teritorijās: Vīmsi (Igaunija), Lieto un Turku (Somija) pašvaldībās tiks izveidoti lokāli lietus ūdens attīrīšanas un testēšanas risinājumi, kuri nodrošinās lietus ūdens attīrīšanu un tā monitoringu pirms novirzīšanas Baltijas jūrā.

Projekta gaitā iegūtie dati, informācija un rezultāti tiks izmantoti plašākā mērogā, lai pakāpeniski uzlabotu ūdens attīrīšanas praksi pilsētās – centralizētās un decentralizētas lietus ūdens kolektoru sistēmās.

"Lai gan valstis Baltijas jūras reģionā ir veikušas pasākumus, lai samazinātu bīstamo vielu ieplūdi jūrā, tomēr dažādas piesārņojošas un bīstamas vielas joprojām izdalās vidē, tostarp caur lietus ūdens sistēmām. Starpsektoru sadarbība lietus ūdens pārvaldības jautājumos Baltijas Jūras reģiona valstīs, tajā skaitā Rīgas pilsētas pašvaldībā, ir aktuāls jautājums, lai nodrošinātu integrētu lietus ūdens pārvaldību. Projekta īstenošana sniegs ieguldījumu ceļā uz integrētu lietus ūdens pārvaldību, nodrošinot iespēju uzlabot esošo pilsētas lietus ūdens apsaimniekošanas sistēmu, kā arī veicinās ilgtspējīgu lietus ūdens attīrīšanas risinājumu un novatorisku monitoringa un e-uzraudzības risinājumu ieviešanu," pastāstīja Marija Beļajeva, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta galvenā projektu vadītāja.

Projektā CleanStormWater piedalās pieci partneri: Vīmsi pašvaldība (Igaunija), kura ir vadošais partneris, Tallinas Tehniskais institūts (Igaunija), Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, Turku Lietišķo zinātņu universitāte (Somija), Karaliskā tehniskā universitāte (Zviedrija) un divi asociētie partneri – Lieto un Turku pašvaldības (Somija).

Kopējā projekta vērtība ir 1,6 miljoni eiro. Rīgā tiks īstenoti pasākumi par kopējo summu 300 tūkstoši eiro, no kuriem 85% ir Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas atbalsts.

0
Tagi:
ūdens