Klementīni, foto no arhīva

Dietoloģe pastāstīja, kam nav ieteicams ēst mandarīnus

74
(atjaunots 13:09 10.11.2019)
Dietoloģe atgādināja, ka pat vesels cilvēks, apēdis mandarīnu "tukšā dūšā", pēc zināma laika var sajust diskomfortu.

RĪGA, 10. novembris — Sputnik. Ārste-dietoloģe Jeļena Solomatina pastāstīja, kādu labumu nes mandarīni un kam tos ēst nav ieteicams, vēsta RIA Novosti.

"Mandarīnus vajag lietot uzturā. Tie satur lielu daudzumu vitamīnu, mikroelementu un makroelementu, antioksidantu, tāpat tajos ir vielas, kas kavē sēnīšu attīstību ar baktericīdu iedarbību," pastāstīja speciāliste un piezīmēja, ka citrusu augļi ir īpaši noderīgi rudens un ziemas periodā kā vīrusa slimību profilakse.

Pie tam speciāliste ieteica cilvēkiem ar kuņģa un zarnu trakta slimībām, gastrītu, paaugstinātu skābes saturu kuņģī atturēties no mandarīniem. Dietoloģe atgādināja, ka pat vesels cilvēks, apēdis mandarīnu "tukšā dūšā", pēc zināma laika var sajust diskomfortu.

Bīstami var būt arī pretsēnīšu līdzekļi, ar kuriem ražotāji bieži apstrādā mandarīnu mizu, piebilda ārste.

Savukārt Krievijas kvalitātes kontroles iestāde pastāstīja, kā izraudzīties labākos mandarīnus.

Speciālisti izpētījuši citrusus no DĀR, Ēģiptes, Turcijas, Ķīnas, Abhāzijas, Marokas un Peru, nopirktus veikalos, tirgū un vairumtirdzniecības bāzēs. Augļi tika pārbaudīti saskaņā ar 426 rādītājiem, starp kuriem ir arī 176 dažādu grupu pesticīdi.

Vissaldākie izrādījās "murkota" šķirnes mandarīni, taču šķita, ka tie nepavisam nebija sulīgi.

"Salduma ziņā tiem tikai mazliet piekāpās klementīni. Tika atzīts, ka sulīgākie mandarīni nākuši no Abhāzijas – sulas maza auglī sastādīja gandrīz 70 procentus," konstatēja organizācija.

Tāpat speciālisti apliecināja, ka zaļas nokrāsas mandarīni nav bīstami, gluži pretēji, tie var būt sulīgi un saldi.

Savukārt par augļa svaigumu liecināja blīvi pieguloša miza: ja augļi ir pārgatavojušies vai ilgi gulējuši, miza nolobās ļoti viegli, stāstīja eksperti.

Izpētītajos augļos nav konstatēti ĢMO, smagie metāli, radionuklīdi, nav pārsniegts nitrātu un pesticīdu saturs.

Tiesa, jāpiebilst, ka dažkārt miza tiek apstrādāta ar vasku, taču to var nomazgāt ar siltu ūdeni.

74
Temats:
Vienkāršiem vārdiem par veselību (26)
Pēc temata
Kosmonauti paņēmuši līdzi uz SKS mandarīnus Jaungada svētkiem
Dietoloģe pastāstīja, cik mandarīnus dienā drīkst apēst
Alkohola pārdošana, foto no arhīva

Dānijā plāno aizliegt alkohola tirdzniecību pēc plkst. 20:00

3
(atjaunots 16:29 27.09.2020)
Pēc Kopenhāgenas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Kopenhāgenas mērija varētu ieviest alkohola tirdzniecības ierobežojumus, lai nakts stundās padarītu pilsētas parkus un citas pilsētas zaļās zonas mierīgākas, vēsta RIA Novosti.

Врач-нарколог, суггестолог, магистр социальной психологии Борис Фальков
© Photo из личного архива Бориса Фалькова

Kopš augusta Dānijas galvaspilsētā ir spēkā nakts ballīšu aizliegums parkos, kuras bieži vien rīko tūristi. Tas tika izdarīts pēc vietējo iedzīvotāju lūgumiem, kur sūdzējās par troksni. Dabas aizsardzības organizācijas atzīmēja, ka šādu ballīšu dēļ cita dzīvnieki un pēc tām paliek atkritumi.

Neraugoties uz aizliegumu, ballīšu skaits īpaši nesamazinājās – policisti nespēj pastāvīgi patrulēt visas pilsētas zaļās zonas, kuru ir visnotaļ daudz.

Tagad mērija grasās atrisināt problēmu radikālākā veidā – aizliedzot alkohola tirdzniecību vismaz parku un dārzu tuvumā no plkst. 20:00 līdz 6:00. Pēc pilsētas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas. Vienlaikus varasiestādes varētu pacelt naudas sodus par skaļu mūzikas atskaņošanu pēc plkst. 23:00.

Galīgais lēmums tika pieņemts septembra beigās.

3
Tagi:
tirdzniecība, alkohols, Dānija
Pēc temata
Karalieni glābs alkohols. Kā pelna Elizabete II
Vispārējs alkoholisms atcelts: alkohola pārdošana ārkārtējās situācijas laikā ir kritusies
Igaunijā var aizliegt pirkt alkoholu personām līdz 21 gada vecumam
Dodas cīņā kunga prātā. Kā alkohols noved postā amerikāņu karavīrus
Flāvija amfiteātris (Kolizejs) Romā, foto no arhīva

Iemūžināja savu kaunu. Tūrists atstāja autogrāfu uz Kolizeja sienas

4
(atjaunots 16:09 27.09.2020)
Apsargi ieraudzīja, kā vīrietis "atstāja autogrāfu" arhitektūras pieminekļa pirmajā stāvā, un izsauca policiju.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Drošības dienesta darbinieki Itālijā aizturēja tūristu, kurš ieskrāpēja Kolizeja sienās savus iniciāļus, vēsta radio Sputnik ar atsauci uz avīzi Independent.

Tiek atzīmēts, ka apsargi ieraudzīja, kā vīrietis "atstāja autogrāfu" arhitektūras pieminekļa pirmajā stāvā, un izsauca policiju. Saskaņā ar medija datiem, lai ieskrāpētu 6 centimetru burtus Kolizeja sienās, tūrists izmantoja uzasinātu akmeni.

Noteikts, ka pārkāpējs ir 32 gadus vecs Īrijas pilsonis. Viņam tika izvirzīta apsūdzība par zaudējuma nodarīšanu vēsturiskās nozīmes ēkai.

Naudas soda apmēru noteiks tiesa. Izdevums atzīmē, ka tas varētu sastādīt 20 tūkstošus eiro. Turklāt šāda rīcība varētu beigties īram ar nosacītu brīvības atņemšanu.

4
Tagi:
vandalisms, Itālija, tūristi
Pēc temata
Vācieši atbrauca uz Latviju, nozaga egli un sarīkoja grautiņu Vecrīgā