Ракета.

ASV izvirzījušas prasības Krievijai līguma START pagarināšanai

52
(atjaunots 16:24 31.10.2019)
ASV valsts sekretāra vietnieks Džons Sallivans uzskata, ka Maskava ievēro START, taču pie tam būvē lielu skaitu jauna bruņojuma sistēmu.

RĪGA, 31. oktobris – Sputnik. Stratēģiskā bruņojuma ierobežošanas līguma (START) pagarināšana iespējama, ja tajā tiks iekļauti ieroči, uz ko vienošanās patlaban neattiecas, paziņoja  ASV valsts sekretāra vietnieks Džons Sallivans, informē RIA Novosti.

Uzstājoties Senāta Ārlietu komitejā debatēs, kuru gaitā politiķi izskatīja viņa kandidatūru ASV vēstnieka Krievijā postenim, Sallivans uzsvēra, ka ASV jāuzsāk atbilstošas pārrunas ar Maskavu.

Viņš konstatējka, ka līguma pagarināšana, neiekļaujot tajā jauno bruņojumu, "saistīs rokas" ASV.

"Viņi (Krievija – red.) ir investējuši stratēģiskajās bruņojuma sistēmās, uz ko, pēc viņu domām, START neattiecas. Es uzskatu, ka šis bruņojums ir jāiekļauj diskusijā," teica Sallivans.

Politiķis uzskata, ka Maskavas stratēģija ir ievērot START, taču pie tam būvēt lielu skaitu jauna bruņojuma sistēmu.

Viņš skaidroja, ka runa nav tikai par piegādes sistēmām, bet arī par lielu skaitu mazas jaudas kodoliekārtu, ko iespējams uzstādīt uz jaunajām piegādes sistēmām. Ne vienmēr tas tiek uzskatīts par statēģisko bruņojumu, taču ASV ir vienalga, vai kaujas galviņa, kas var "trāpīt Denverai vai Soltleiksitijai", būs stratēģiska, piezīmēja diplomāts.

Grib piekrāpt Krieviju

Krievijas Valsts dome un Federācijas Padome komentēja ASV valsts sekretāra vietnieka teikto. Politiķi abās Krievijas parlamenta palātās kritiski izvērtēja Sallivana ieceri. FP Aizsardzības un drošības komitejas loceklis Francis Klincēvičs norādīja, ka Krievija to nekad nepieļaus.

"Tas nozīmētu mūsu aizsardzības spēju vājināšanu," atzīmēja senators.

Viņš atgādināja, ka jau padomju laikā, kad tika noslēgts pirmais START, Krievija "atļāvusi ASV sevi piekrāpt".

"Saskaņā ar šo līgumu mēs iznīcinājām savus labākos ieročus, tādējādi paši sevi novājinājām, jo amerikāņiem parādījās priekšrocība. Tagad ASV kārtējo reizi grib piekrāpt Krieviju, novājināt, bet pēc tam kārtējo reizi apsūdzēt par līguma nepildīšanu," politiķis konstatēja. Klincēvičs pauda pārliecību, ka līdzīgs ir arī Krievijas vadības viedoklis.

"Slikts sava vārda turētājs"

Valsts domes Aizsardzības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Krasovs pauda viedokli, ka ASV ierosinājumam jautājumā par līgumu START diezin vai sekos reālas darbības.

"Patlaban ASV diezin vai spēj izpildīt savas saistības. Par to var spriest ne vien Krievijas, bet arī citu valstu pārstāvji. ASV deklarē, nāk klajā ar lozungioem, taču saistības nepilda," viņš konstatēja.

Deputāts piebilda, ka Krievija nav tā valsts, kas pēc "pirksta mājiena" vienpusējā kārtībā pildīs kādus noteikumus. Pie tam viņš uzsvēra, ka Maskava ir gatava sadarbībai, taču tikai tad, ja abas puses dzird un uzklausa viena otru. Viņš atzīmēja, ka ASV izturas kā "slikts sava vārda turētājs".

"Dod vārdu un paņem atpakaļ. Tāpat kā tas bija ar līgumu INF. Neiepatikās -  apsūdzēja Krieviju un lauza līgumu," atgādināja Krasovs.

Deputāts uzskata, ka ASV cenšas visiem spēkiem izvairīties no līguma START izpildes un pagarināšanas.

2010.gadā parakstītais līgums par stratēģisko uzbrukuma ieroču skaita samazināšanu ir vienīgais spēkā palikušais līgums Krievijas un ASV starpā par bruņojuma ierobežošanu. Vienošanās termiņš beidzas 2021.gada februārī, un pagaidām ASV administrācija nav informējusi par nodomu to pagarināt.

52
Pēc temata
"Pēdējās iespējas" instruments. Ko NATO domā par sadarbību ar Krieviju
Viltīgs gājiens: Tramps aicina veikt globālu kodola atbruņošanos
ASV apglabājušas Līgumu INF. Kas notiks tālāk – militārā eksperta viedoklis
INF beigas: kā noriet lielvalstis
Aisbergs pie Franča Jozefa Zemes

Jūras ledus platība Arktikā sasniegusi gada minimālo rādītāju

11
(atjaunots 13:33 26.09.2020)
Zinātnieki vēsta, ka Arktikas jūras ledus platība ir viens no klimata pārmaiņu indikatoriem, kas iekļauti Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas pārskatā par globālā klimata stāvokli.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Arktiskā jūras ledus platība – viens no globālo klimata pārmaiņu indikatoriem, ir sasniegusi savu minimālo gada rādītāju, brīfingā informēja Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas (PMO) oficiālā pārstāve Klēra Nullisa, vēsta RIA Novosti.

"ASV Sniega un ledus datu nacionālais centrs (NSIDC) informēja, ka 15. septembrī jūras ledus platība sastādījusi 3,74 miljonus kvadrātkilometru. Alfrēda Vegenera institūts apstiprināja šo rādītāju, savukārt, pēc Brēmenes universitātes datiem tā sastāda 3,8 miljonus kvadrātkilometru," viņa pastāstīja.

Nullisa piezīmēja, ka tas ir minimālais gada rādītājs, kas radies pēc kušanas procesa vasaras sezonā un anomāli augstās gaisa temperatūras ietekmes, kas šovasar tika reģistrēta Sibīrijā.

Jūras ledus platība ir viens no klimata pārmaiņu indikatoriem, kas iekļauti Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas pārskatā par globālā klimata stāvokli.

Organizācijas pārstāve atgādināja, ka ledus platības zemākais līmenis reģistrēts 2012. gadā. Tomēr dati par šo gadu ir provizoriski, jo siltā gaisa izplatīšanās var vēl vairāk samazināt ledus platību. Savukārt tas liecina par Arktikas ledus segas samazināšanās tendenci.

11
Tagi:
Arktika, klimata pārmaiņas
Pēc temata
Sinoptiķi konstatējuši: klimata pārmaiņu pazīmes pastiprinās
Nāvējoši atradumi. Zinātnieki atklājuši seno ledāju noslēpumus
Zinātnieki fiksējuši neparasti karstu punktu Antarktīdā
Cilvēce atsviedīs Zemi trīs miljonus gadu tālā pagātnē, uzskata zinātnieki
Ķirurģiskie instrumenti, foto no arhīva

Ukrainietei ārsti atdevuši vīra amputētās kājas

19
(atjaunots 12:45 26.09.2020)
Sieviete saņēmusi slimnīcā vīra amputētās ķermeņa daļas un mājupceļā zaudējusi samaņu.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Sieviete Novijbuhas pilsētā Ukrainā zaudējusi samaņu, nesot mājup vīra amputētās kājas, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu "Tut.info"

Sievietes draudzene, kuru viņa bija palūgusi pieskatīt bērnus, pastāstīja, ka sievietei ārsti likuši pagaidīt, līdz beigsies dzīvesbiedra operācija.

"Viņai slimnīcā teica: "No rīta atnāksi, pasēdēsi, kamēr beigsies operācija, un saņemsi kājas," sievietes draudzene stāstīja rajona padomes sesijā.

Sievietei atdodas vīra amputētās ķermeņa daļas, taču pa ceļam viņa zaudējusi samaņu.

Slimnīcas galvenais ārsts, kurā tika veikta operācija, paskaidroja, ka pacienta dzīvesbiedre neesot zinājusi darbību algoritmu, ko viņai vajadzēja ievērot. Mediķis klāstīja: ja sievietei ir iespēja apglabāt kājas kapos, kur vēlāk būtu apglabāts viņas vīrs, viņai kājas vajadzēja saņemt. Pretējā gadījumā viņai vajadzējis vērsties pie nodaļas vadītāja vai augstākas vadības. Tad šo jautājumu būtu risinājusi rajona vai pilsētas administrācija.

Slimnīcas galvenais ārsts pasūkstījās, ka pirms 15 gadiem slimnīcā bijis utilizācijas centrs, taču vietējie iedzīvotāji to esot izzaguši un nodevuši metāllūžņos.

Sievietes izturēšanos viņš nodēvēja par "kaprīzēm".

19
Tagi:
Ukraina
Bārs, foto no arhīva

"Dzied, šķauda, klepo": Latvijas galvenais infektologs par izklaides pasākumu bīstamību

0
(atjaunots 23:12 26.09.2020)
Īpaši augsti ar Covid-19 inficēšanās riski ir saistīti ar izklaides pasākumiem slēgtās telpās un alkohola lietošanu, uzskata Latvijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

RĪGA, 27. septembris— Sputnik. Latvijas Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis brīdināja par inficēšanas riskiem, kas saistīti ar pasākumiem slēgtās telpās, turklāt ar alkoholisko dzērienu lietošanu, ziņo Rus.lsm.lv.

Analīzes veikšana, foto no arhīva
© Sputnik / Евгений Одиноков

Kad cilvēki atrodas šādā pasākumā, viņi aizmirst par distancēšanu, kopā dzied, šķauda vai klepo. Un šādā gadījumā risks inficēties ar Covid-19 ir lielāks nekā veikalā vai darbā, norāda Dumpis.

Infektologs uzsvēra, ka visaugstākais inficēšanās risks ir saistīts ar tiešiem savstarpējiem kontaktiem.

Tātad šajā posmā cilvēku atbildība par sevi un saviem tuviniekiem ir pirmajā vietā. Viņiem jāseko līdzi distances ievērošanai, kā arī jāmazgā rokas.

Dumpis tāpat ieteica tiem, kuri daudz kontaktējas ar citiem cilvēkiem, instalēt lietotni "Apturi Covid".

Galvenais infektologs pastāstīja arī par plānveida medicīnisko palīdzību. Pēc viņa vārdiem, ir ļoti svarīgi turpināt sniegt to krīzes apstākļos.

Iepriekš ziņots, ka saskaņā ar Latvijas Veselības ministrijas ziņojumu 18,6% pacientu ar apstiprināto Covid-19 testēšanas brīdī nebija nekādu saslimšanas simptomu.

No visbiežāk sastopamajiem simptomiem tiek atzīmēta paaugstināta ķermeņa temperatūra, sāpes locītavās, muskuļu vājums, klepus, iesnas, galvassāpes un kakla sāpes. Turklāt daudzi pacienti sūdzējās par garšas un ožas zudumu. Vismazāk tika novēroti tādi simptomi kā slikta duša, caureja un vemšana, tomēr šie simptomi arī var liecināt par koronavīrusa klātbūtni cilvēka organismā.

Veselības ministrijas ziņojumā, kas nākamnedēļ tiks izskatīts valdības sēdē, tāpat tiek sniegti dati par mirušo pacientu vecumu. Vidējais vecums bija 77 gadi, visi mirušie bija vecumā no 52 līdz 99 gadiem. Gandrīz ceturtdaļa no visiem mirušajiem bija jaunāki par 60 gadiem.

0
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Viņķele saskatījusi priekšrocības Covid-19 gadījumu skaita pieaugumā Latvijā
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka
Latvija un Eiropas Komisija izstrādās kopīgus noteikumus ceļojumiem Covid-19 apstākļos
Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti