Džonsons

Nav izvedis un nav nomiris. Džonsons lauzis zvērestu un panācis ārkārtas vēlēšanas

29
(atjaunots 16:20 31.10.2019)
Britu parlamenta Pārstāvju kopiena dienas laikā izskatīja likumprojektu par ārkārtas vēlēšanām un beidzot deva atļauju Džonsonam tās organizēt.

RĪGA, 31. oktobris — Sputnik. No abiem solījumiem – izvest valsti no Eiropas Savienības vai nomirt – Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons nevienu nav izpildījis. Apvienotā Karaliste vēl joprojām ir iestrēgusi pie izejas no ES un gatavojas ārkārtas vēlēšanām, trešajām četru gadu laikā. Par to, kas šoreiz gaida Anglijas karalienes pavalstniekus, portālā RIA Novosti stāsta Sofija Meļņičuka.

Balsošana pirms Ziemassvētkiem

29.oktobrī britu parlamenta Pārstāvju kopiena strādāja triecientempā - vienas dienas laikā izskatīja trijos lasījumos likumprojektu par ārkārtas vēlēšanām un beidzot deva atļauju Džonsonam tās organizēt. Ar rezultātu 438 pret 20 nepieciešamais divu trešdaļu slieksnis tika pārvarēts.

Uz vēlēšanu iecirkņiem briti dosies ceturtdien, 12.decembrī, parlaments tiks atlaists jau 6.novembrī. Līdz tam deputātiem nāksies tikt galā ar pretrunām, kas skar darījumu par izstāšanos, piemēram, jautājumu par Ziemeļīriju.

Opozīcija kategoriski iebilda pret ārkārtas vēlēšanām, īpaši protestēja leiboristi. Viņi bažījās, ka Džonsons organizēs skarbo Brexit un izpildīs solījumu par katru cenu izvest Lielbritāniju no ES līdz 31.oktobrim. taču viņi piekrita, kad tāda varbūtība pazuda.

Ar ārkārtas vēlēšanām Džonsons piedraudēja parlamentam pirms lūguma nosūtīšanas Briselei kārtējo reizi atlikt izstāšanos. ES piekrita "elastīgi atlikt" Brexit līdz 2020.gada 31.janvārim – ja vienošanos par darījumu Vestminstera ratificēs pirms šī termiņa, Brexit var notikt agrāk.

Nogurušais elektorāts

Balsošana neiedvesmos bezgalīgo diskusiju nogurdinātos iedzīvotājus. Vērotāji atzīmēja, ka tautai apnikuši kašķi parlamentā un deputātu mahinācijas abās barikāžu pusēs.

Visi meklē vājās vietas un viltības – ko vērts jau ir tikai lūgums Briselei atlikt Brexit. Formāli Džonsons izpildīja likuma prasību un nosūtīja vēstuli ar lūgumu atlikt izstāšanos. Taču viņš to neparakstīja un pēdās nosūtīja detalizētu skaidrojumu, kāpēc uzskata atlikšanu par kļūdu. Tikai otro dokumentu viņš parakstīja.

"Tas ir vienkārši muļķīgi, viss stiepjas jau veselu mūžību," žurnālistiem stāstīja britu vēlētāji. "Šoreiz balsot neiešu, jo esmu zaudējis ticību britu parlamentam, - pastāstīja kāds vīrietis. – Es kā vēlētājs esmu apjucis. Tāpēc vēlēšanas ne pie ka nenovedīs, cilvēki ir apjukuši."

Tomēr Džonsons ir pārliecināts par uzvaru. Premjers ieņem savu posteni kopš augusta un ir spēkpilns. Pie tam nesen viņš atgriezās no Briseles ar mainītu darījumu. Lozungs "Pabeigsim Brexit" vēl ir aktuāls. To apstiprina satistika: par konservatoriem plāno balsot 37% vēlētāju, leiboristus atbalsta 25%.

Ne tikai vairākums

Vispārējas parlamenta vēlēšanas tomēr ir vajadzīgas. Vēl vairāk, tās, iespējams, būs svarīgākās vairāku pēdējo gadu desmitu laikā, uzskata novērotāji. Balsojuma rezultāts lielā mērā noteiks tālākos tirdznieciskos un diplomātiskos sakarus ar Eiropu, attiecības drošības komā un Lielbritānijas provinču tālāko vienotību.

Pagaidām nav iespējams uzminēt, pa kādu ceļu Lielbritānija dosies pēc vēlēšanām decembrī. Tātad, iespējams, gan pašu Lielbritāniju, gan Eiropas Savienību un visu pasauli vēl gaida pārsteigumi.

29
Pēc temata
Džonsons palūdza Eiropas Savienībai atlikt Brexit uz trīs mēnešiem
Mediji: Eiropas Savienība ir gatava atlikt Brexit līdz februārim
ES paziņoja, ka jaunā Brexit vienošanās ir vienīgā iespējamā
Pieņemt darījumu, lai izdziedētu valsti: kā Džonsons pierunā parlamentu
Dmitrijs Ļitovkins

Militārais eksperts: ASV nav vajadzīgs NEW START līgums, tās atpaliek no Krievijas

1
(atjaunots 17:39 07.08.2020)
ASV tikai nesen sākušas savu kodolieroču modernizāciju, tāpēc Vašingtona nevēlas pēc iespējas ātrāk parakstīt līgumu par stratēģisko uzbrukuma ieroču samazināšanu un ierobežošanu, uzskata militārais eksperts Dmitrijs Ļitovkins.

RĪGA, 7. augusts – Sputnik. ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo komentēja Krievijas un ASV pārrunu gaitu jautājumā par bruņojuma kontroli. Viņš konstatēja, ka puses panākušas zināmu progresu. Pompeo kārtējo reizi pauda cerību, ka pārrunās iesaistīsies Ķīna.

Krievija un ASV patiešām vairākkārt tikušās un apspriedušas kosmosa militarizāciju, taktisko kodolieroču iekļaušanu starptautiskajos līgumos, Ķīnas iesaistīšanu pārrunās par stratēģiskā bruņojuma ierobežošanu.

Taču nekādus praktiskus rezultātus pārrunas pagaidām nav devušas, norādīja militārais eksperts Dmitrijs Ļitovkins.

"Parunāt parunāja, bet rezultāta pagaidām nekāda. Amerikāņi neapspriež šī līguma (NEW START – red.) pagarināšanu nopietni.

To var skaidrot ar to, ka patlaban viņi nodarbojas ar savu kodolieroču modernizāciju, un viņiem tagad būs neizdevīgi kaut kādā veidā saistīt sev rokas. Visam vajadzētu parādīties pie viņiem apmēram 2027. gadā, iespējams, tad viņiem radīsies iespaids, ka ir spēcīgāki par Krieviju kaut kādās jomās, tātad būs vairāk iemeslu piespiest partnerus," Ļitovkins teica sarunā ar Sputnik Latvija.

Eksperts uzsvēra, ka ASV ir aizkavējušās ar savu kodolspēku modernizāciju, un tagad tikai Krievijai ir progresīvākie ieroči. Tomēr Vašingtona ieguldījusi kodolspēku modernizācijā aptuveni miljardu dolāru, un tagad cenšas  atgūt savu.

Eksperts atzīmēja, ka Ķīna pagaidām vispār nepiedalās pārrunās – tās kodolpotenciāls ir daudz mazāks nekā Krievijai un ASV. Ja parakstīt trīspusēju līgumu ar paritātes noteikumiem, vai nu KF un ASV būs spiestas ierobežot savu arsenālu, vai Ķīnai to nāksies audzēt, taču tās ir milzu izmaksas.

"Kodolpotenciāls – tas ir miris kapitāls, tas ir bruņojums, kas garantē drošību, taču tas nekad netiks likts lietā, tāpēc tas ir ļoti dārgi," atzīmēja eksperts.

Литовкин: США отстали от РФ в развитии ядерного вооружения, новый СНВ им не нужен
1
Tagi:
NEW START līgums, Maiks Pompeo, Krievija, ASV
Pēc temata
Krievijas Federācijas Padome atteikusies iekļaut NEW START līguma jaunos ieročus
ASV ultimāts New START jautājumā
"Lai krievi paskaidro, priekš kam mums New START": ASV runā par ieroču skaita samazināšanu
Baismīgāk nekā Hirosima: kur ASV atkal plāno kodolsprādzienus
Andrejs Masalovičs

IT speciālists: TikTok aizliedz, jo tas ir instruments elektorāta smadzeņu "apstarošanai"

8
(atjaunots 13:42 07.08.2020)
Donalda Trampa lēmums, kā arī citu valstu plāni saistībā ar TikTok – tā ir absolūta politika. Visas lietotnes zog personas datus, valstu savstarpējā spiegošana ir daļa no mūsdienu realitātes, uzskata IT eksperts Andrejs Masalovičs.

RĪGA, 7. augusts – Sputnik. "Ķīnas lietotnes zog datus ķīniešu interesēs, amerikāņu lietotnes – amerikāņu interesēs, korejiešu lietotnes – korejiešu interesēs. Savstarpēja totāla spioegošana ir mūsu šīsdienas realitātes daļa. TikTok aizliedz tāpēc, ka tā ir ļoti efektīva platforma, tā tagad aug ātrāk nekā visi pārējie sociālie tīkli kopā ņemti. Un tā nav pakļauta Trampam. Tas ir, to var izmantot kā instrumentu elektorāta smadzeņu apstarošanai bez iespējas iejaukties," sarunā ar Sputnik Latvija izteicās eksperts informācijas tehnoloģiju jomā, Krievijas IT firmu konsorcija "Inforus" prezidents Andrejs Masalovičs.

Jauniešu vidū populārā lietotne TikTok Latvijā pagaidām netiks aizliegta.

"Pašlaik nav iemeslu aizliegt šī servisa lietošanu Latvijā. Taču tai pat laikā svarīgi, lai pats lietotājs apzinās riskus, kuri rodas lietotņu izmantošanas gadījumā, kuras apstrādā privātos datus ārpus Eiropas Savienības robežām," pateica "Cert.lv" vadītāja vietnieks Varis Teivāns.

Šogad vairākās valstīs radās aizdomas, ka Ķīnas kompānijai ByteDance piederošais sociālais tīkls nolaupa lietotāju datus. Prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka lietotne varēt turpināt darbu valstī tikai tad, ja to līdz 15. septembrim nopirks ASV kompānija.

Масалович: TikTok запрещают, потому что это инструмент для "облучения" мозгов электората
8
Tagi:
Ķīna, ASV
Pēc temata
Nolemts: Ķīnu žņaugs ar desmit valstu spēkiem. Interesanti, vai Krieviju aicinās?
Facebook bloķēja "Rossija segodņa" projekta lapu par Arktiku
Tiesībsargi pieteikuši karu Google un Facebook. Krievijai par to atliek tikai priecāties
KF Drošības padomes sekretārs apsūdz Rietumus par propagandu Gebelsa stilā
  Gaisa desanta spēku diena

Latvijas robežsargs apsveicis draugus Desanta dienā. Tagad viņu gaida Ētikas komisija

0
(atjaunots 17:51 07.08.2020)
Valsts robežsardzes darbinieks sociālajos tīklos apsveicis draugus Gaisa desanta spēku dienā. Tagad Ētikas komisija izmeklēs, vai viņš tādējādi nav kaitējis robežsargu reputācijai.

RĪGA, 7. augusts - Sputnik. Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Aizgāršas robežapsardzības nodaļas galvenais inspektors Aleksandrs Rubļovs apsveicis savus draugus Gaisa desanta spēku dienā ar publikāciju savā personīgajā lapā Facebook. Tagad  viņam par to nāksies samaksāt, vēsta Pietiek.com.

2. augustā inspektors publicēja savā lapā fotogrāfiju – desantnieki ierindā ar uzrakstu "Neviens, izņemot mūs!" Publikāciju pavadīja vārdi "Apsveicu svētkos!".

Par inspektora apsveikumu bija sašutuši daži Facebook apmeklētāji, pēc tam pie darba ķērās Ētikas komisija.

"Aleksandra Rubļova Facebook profilā nebija minēta viņa darbavieta, - raksta Pietiek. - Taču ieraksti nepārprotami apliecināja, ka sveicējs specifiskai PSRS iedzīvotāju daļai nozīmīgajā dienā ir tieši robežsardzes inspektors. Kā rāda A.Rubļova amatpersonas deklarācija, PSRS tradīciju cienītājs pērn Latvijas Valsts robežsardzē algā saņēmis 17 095 eiro un vēl arī 487 eiro lielu pabalstu.

Valsts robežsardze paskaidroja: "Konkrētajā gadījumā Valsts robežsardzes amatpersona ir pārkāpusi Ministru kabineta 2018. gada 21. novembra ieteikumu Nr. 1 "Valsts pārvaldes vērtības un ētikas pamatprincipi" 13. punkta "Ārpus amata vai darba pienākumu pildīšanas nodarbinātais rīkojas tā, lai nemazinātu valsts pārvaldes reputāciju un uzticēšanos tai" un Valsts robežsardzes 2020. gada 9. marta iekšējo noteikumu Nr. 4 "Valsts robežsardzes amatpersonas ar speciālo dienesta pakāpi un darbinieka ētikas kodekss" 12.2. punkta "cienīt un nekaitēt Valsts robežsardzes reputācijai" prasības. Ņemot vērā minēto, Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Aizgāršas robežapsardzības nodaļas galvenā inspektora rīcība tiks vērtēta Valsts robežsardzes ētikas komisijā."

0
Tagi:
Robežsardze
Pēc temata
Kupoli debesīs: Kubaņas desantnieki nodeva sveicienus ASV un Ukrainas mācībām
"Kas cits, ja ne mēs": Krievija formē jaunu gaisa desanta pulku Krimā
Rota, kas aizgāja debesīs. Nemirstīgie Pleskavas desantnieki