Protesta akcijas Barselonā 2019. gada 26. oktobrī

Protesti Barselonā: sestdien ielās izgāja aptuveni 350 tūkstoši cilvēku

37
Vakar vakarā radikāļu grupa sapulcējās pie policijas štāba Barselonā, notika sadursmes, kuru rezultātā vairāki cilvēki ir cietuši.

RĪGA, 27. oktobris – Sputnik. Sestdien Barselonā notika kārtēji protesti. Spāņu izdevums El País vēsta, ka pa dienu Spānijas pilsētas ielās izgāja aptuveni 350 tūkstoši cilvēku, kuri protestēja pret tiesas spriedumu Katalonijas neatkarības kustības līderiem.

© Sputnik / Джорди Бойшареу
Protesta akcijas Barselonā 2019. gada 26. oktobrī

Vakarā pie policijas štāba Barselonā sapulcējās radikāli noskaņoti pilsoņi – aptuveni 10 tūkstoši cilvēku. Viņi meta policistos akmeņus, pudeles, dūmu bumbas, būvēja un aizdedzināja barikādes. Atbildes kārtā policisti izmantoja stekus un gumijas lodes, tāpat viņi centās nodzēst ugunskurus.

© Sputnik / Джорди Бойшареу
Protesta akcijas Barselonā 2019. gada 26. oktobrī

Rezultātā vairāki desmiti cilvēku – saskaņā ar reģiona medicīniskās palīdzības dienesta datiem, ne mazāk par 44 – cieta, ir dati par cietušajiem policistu vidū. Turklāt tiek ziņots, ka trīs cilvēki tika aizturēti.

Tās ir pirmās nekārtības Barselonā kopš pagājušās nedēļas beigām.

Par protestu iemeslu kļuva spriedums, kuru Spānijas Augstākā tiesa paziņoja attiecībā uz vietējiem politiķiem, kas ir saistīti ar neatkarības referenduma organizēšanu 2017. gadā. Viņiem tika piespriesti cietumsodi.

© Sputnik / Джорди Бойшареу
Protesta akcijas Barselonā 2019. gada 26. oktobrī

Sadursmju laikā dažādās Katalonijas pilsētās kopš nedēļas sākuma ir cietuši aptuveni 800 cilvēku, no tiem vairāk nekā 300 ir kārtības sargi, 18 joprojām atrodas slimnīcās.

Kopumā nedēļas laikā ir aizturēti aptuveni 200 cilvēku, 18 no tiem atrodas pirmstiesas apcietinājuma.

37
Pēc temata
Protesti izmaksā dārgi: Barselonā novērtēja nekārtību radītos zaudējumus
Barselonā suvenīru tirgotāji sūdzas par pārdošanas apjomu kritumu mītiņu dienās
Paskatieties, kas aizvadītajā naktī darījās Barselonas ielās
Nekārtības pēc visaptverošā streika paralizējušas Barselonu