ASV raķešu komplekss BGM-109G_Gryphon

Krievija aicina ASV un NATO valstis pievienoties raķešu dislokācijas moratorijam

46
(atjaunots 11:49 07.10.2019)
Iepriekš Krievijas prezidents Vladimirs Putins ierosināja noteikt moratoriju vidēja un maza darbības rādiusa raķešu izvēršanai Eiropā un citos reģionos.

RĪGA, 7. oktobris - Sputnik. Krievija aicina ASV un visas NATO valstis pievienoties vidēja un maza darbības rādiusa raķešu izvēršanas moratorijam, paziņoja Krievijas vēstnieks ASV Anatolijs Antonovs.

"Mēs neesam ieinteresēti sākt bruņošanās sacīkstes. Lai novērstu spriedzes eskalāciju, Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja par lēmumu neizvietot sauszemes bāzes vidēja un maza darbības rādiusa raķetes Eiropā un citos reģionos līdz brīdim, kamēr tur nav izvietots analoģisks ASV bruņojums. Mēs aicinām ASV un citas NATO valstis pievienoties šādam moratorijam," vēstnieks paziņoja "Rosa forta dialoga" forumā, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš Krievijas prezidents Vladimirs Putins ierosināja noteikt moratoriju vidēja un maza darbības rādiusa raķešu izvēršanai Eiropā un citos reģionos. Savu ierosinājumu viņš nosūtīja svarīgākajām Eiropas un Āzijas valstīm un dažādām starptautiskajām organizācijām. Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs vēlāk paziņoja, ka NATO reakcija uz šo piedāvājumu rada vilšanos. NATO paziņoja, ka piedāvājums par moratoriju "nav pelnījis uzticību, jo ignorē realitāti reģionos".

Līdz 2.augustam starp ASV un Krieviju bija spēkā līgums par vidēja un maza darbības rādiusa raķešu likvidāciju, kas pilnībā aizliedza šīs raķetes. Gada sākumā Vašingtona paziņoja par vienpusēju izstāšanos no līguma un apsūdzēja Krieviju par tā ilgtermiņa pārkāpumiem. Maskava apsūdzības noliedza. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs atzīmēja, ka Maskavai ir vairāki nopietni jautājumi Vašingtonai par līguma izpildi no pašu ASV puses.

46
Pēc temata
ASV izmēģinājušas spārnoto raķeti, ko aizliedza līgums INF
Krievija un Ķīna sasaukušas ANO Drošības padomes sēdi ASV raķešu plānu dēļ
Sliktāk par nāvi. Pie kādiem aizliegtajiem ieročiem paslepus strādā ASV
Krievijas Aizsardzības ministrija atbildējusi uz NATO paziņojumiem par raķetēm Eiropā
Djego Maradona

Mūžībā aizgājis Djego Maradona

3
(atjaunots 19:31 25.11.2020)
Novembra sākumā slavenais futbolists pārcieta galvas smadzeņu operāciju – viņam likvidēts asinsizplūdums smadzenēs.

RĪGA, 25. novembris — Sputnik. 60 gadu vecumā miris par vienu no futbola vēsturē dižākajiem spēlētājiem uzskatītais argentīnietis Djego Maradona, vēsta RIA Novosti.

30. oktobrī Maradona tika hospitalizēts medicīniskās izmeklēšanas laikā. Vēlāk kļuva zināms, ka viņš pārcieta galvas smadzeņu operāciju – viņam likvidēts asinsizplūdums smadzenēs. 12. novembrī viņš izrakstīts no slimnīcas.

Djego Armando Maradona dzimis 1960. gada 30. oktobrī Buenosairesas priekšpilsētā. Trīs gadu vecumā, saņēmis dāvanā futbola bumbu, viņš sāka aizrautīgi spēlēt. 10 gadu vecumā nokļuva bērnu komandā – futbola kluba "Argentinos Juniors" jauniešu sekcijā. Kluba pamatsastāvā zēns debitēja nepilnu 16 gadu vecumā. 1977. gadā sāka spēlēt nacionālās izlases sastāvā.

1981. gadā Maradonu par 3,6 miljoniem dolāru lielu pārejas naudu Maradona sāka spēlēt komandā "Boca Juniors". 1982. gadā pēc pasaules čempionāta viņš noslēdza pirmo ārvalstu kontraktu ar "Barcelona" (Spānija). Transfera summa – 8 miljoni dolāru. Tobrīd viņš kļuva par dārgāko sportistu futbola vēsturē. Šajā klubā viņš nospēlēja 73 mačus, iesita 45 vārtus, izcīnīja Spānijas kausu un Spāņu līgas kausu.

1984. gadā Maradona pārcēlās uz Itālijas klubu "Napoli". Šajā komandā viņš spēlēja līdz 1991. gadam – labākos savas karjeras gadus.

1991. gadā futbolists tika diskvalificēts uz 15 mēnešiem – dopinga kontrole konstatēja viņa asinīs kokaīna pēdas.

1994. gadā Maradona kļuva par treneri un sāka vadīt komandu "Mandiyú" no Korjentesas.

Divus mēnešus pēc darba sākuma, pēc konflikta ar vienu no kluba īpašniekiem Maradona atkāpās no posteņa un sāka darbu ar "Racing Club" (1995. gadā), tomēr būtiski panākumi izpalika.

Pēdējos sporta karjeras gadus līdz 1997. gadam viņš pavadīja klubā "Boca Juniors", nospēlēja 29 mačus, iesita 7 vārdus. Pēdējā mačā 1997. gada 25. oktobrī Djego melndzeltejanā "Boca" krekliņā pēdējo reizi izgāja laukumā pret komandu "River Plate". 30. oktobrī, savā 37. dzimšanas dienā, Maradona paziņoja, ka pieliek punktu karjerai.

Pēc sportista karjeras Maradona bija sporta komentētājs un kā eksperts piedalījas sporta programmās.

3
PVO

PVO: notiek vakcīnas pret Covid-19 izstrāde deguna aerosola veidā

14
(atjaunots 09:03 25.11.2020)
Patlaban visas vakcīnas pret koronavīrusu tiek izstrādātas injekcijās, tomēr notiek arī citu veidu vakcīnu izstrāde.

RĪGA, 25. novembris – Sputnik. Vairākas farmaceitiskās kompānijas visā pasaulē strādā pie vakcīnas pret koronavīrusu radīšanas deguna aerosola veidā. Par to paziņoja Pasaules Veselības organizācijas galvenā zinātniskā darbiniece Sumija Svaminatana, raksta Mixnews.lv.

Atbildot uz jautājumu par orālo vakcīnu pret Covid-19, PVO pārstāve uzsvēra, ka pašlaik vakcīna šādā formā nepastāv: tās visas tiek izstrādātas injekciju veidā. Tomēr izstrādē atrodas vairāki preparāti deguna aerosolu veidā, precizēja Svaminatana.

Oktobrī kļuva zināms, ka Krievijas zinātnieki veido vakcīnu pret koronavīrusu aerosola veidā. Ar tās izstrādi nodarbojas Sanktpēterburgas Gripas zinātniski pētnieciskais institūts. Zinātnieki veido to uz gripas vīrusa bāzes, pašlaik vakcīna iziet pirmsklīniskos izmēģinājumus uz dzīvniekiem. 2021. gadā plānots izmēģināt preparātu uz brīvprātīgajiem.

Iepriekš PVO paziņoja, ka Covid-19 pandēmijas gadījumā runa varētu būt par vairāk nekā vienu pirmreizējo inficēšanos, jo patogēna transmisija cilvēka organismā ir iespējama no vairākiem dzīvniekiem. Tā, koronavīruss varēja izplatīties ar vairāku avotu starpniecību un pat dažādos laika posmos.

Saskaņā ar 24. novembra datiem, pasaulē bija vairāk nekā 59,6 miljoni inficēšanās gadījumu, no tiem vairāk nekā 1,4 miljoni beidzās ar nāvi, savukārt 41,2 miljoni inficēto izveseļojās. Visvairāk inficēšanās gadījumu reģistrēts ASV, Indijā, Brazīlijā, Francijā un Krievijā.

14
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Pasaules Veselības organizācija
Pēc temata
PVO: pasaulē reģistrēts Covid-19 saslimstības rekords vienas diennakts laikā
Atstūmām, bet neuzveicām: PVO uzstājas par ierobežojumu ieviešanu Covid-19 dēļ
PVO saņēmusi dokumentus par ASV izstāšanos no organizācijas
Izbeidziet izvazāt Covid-19 pa pasauli: PVO aicina kārtīgi apdomāt ceļojumu nepieciešamību