Inga Jumaševa

FIB aģenti ASV nopratinājuši Krievijas deputāti. Politiķi var pārtraukt vizītes ASV

47
(atjaunots 21:00 08.10.2019)
ASV varasiestāžu rīcība: Krievijas Valsts domes deputātes Ingas Jumaševas aizturēšana un nopratinašana ir nelikumīga, un tai noteikti būs sekas, informēja senators Aleksejs Puškovs.

RĪGA, 7. oktobris — Sputnik. Krievijas Valsts domes deputātes Ingas Jumaševas dokumenti tika aizturēti Ņujorkas lidostā,  informēja Krievijas vēstnieks ASV Anatolijs Antonovs. Politiķe ieradusies valstī, lai piedalītos  starptautiskajā forumā "Rosa forta dialogs" – viņu uzaicināja nekomerciāla organizācija ASV.

Jumaševa tika lūgta ieiet atsevišķā telpā, kur vīrietis, stādījies priekšā kā FIB darbinieks, viņai uzdevis "neskaidrus un nepieņemamus jautājumus", vēsta Sputnik Igaunija.  

Stundu vēlāk FIB aģents piedāvājis deputātei iespēju turpināt sarunu kafejnīcā.

"Es nespēju iedomāties, ka mūsu kompetentās iestādes aizturētu kādu, teiksim, no Senāta vai Kongresa apakšpalātas. Teiksim, senatorus, kuri kliedza, ka neesot saņēmuši vīzu, vai tos, kuri ar vīzām ieradušies Krievijas Federācijā. Aizvestu viņus uz atsevišķu telpu, sāktu nopratināt, pēc tam atbilstošais pārstāvis ierosinātu padzert kafiju kādā restorānā Šeremetjevo apkaimē," paziņoja diplomāts.

Krievijas vēstniecība nosūtījusi Valsts departamentam protesta notu un pieprasīusi paskaisdrot situāciju.

Ārlietu ministrija norādīja, ka tā ir "kārtējā naidīgā akcija" pret Maskavu. Resors uzsvēra, ka Maskava ir dziļi sašutusi par notikušo.

"Vašingtona mērķtiecīgi atsakās izsniegt vīzas Krievijas diplomātiem un delegāciju locekļiem, kuri dodas uz ANO, bet tagad ir pievērsusies arī Krievijas likumdevējas varas pārstāvjiem – Valsts domes deputātiem. Tādām darbībām būs sekas," – Ingas Jumaševas nopratināšanu Ņujorkas lidostā komentēja Krievijas senators Aleksejs Puškovs.

Puškovs piekrita Valsts domes vicespīkerim, "Vienotās Krievijas" pārstāvim Sergejam Ņeverovam, kurš apšaubīja, vai Krievijas politiķiem būtu jāpiedalās pasākumos ASV teritorijā.

"Piekrītu Ņeverovam: vai tādos apstākļos ir jābrauc uz ASV, pūloties veidot dialogu ar valsti, kura to visiem spēkiem nevēlas?" vaicāja Puškovs.

​Iepriekš ASV varasiestādes neizsniedza vīzas vairākiem Krievijas delegācijas locekļiem, kuri plānoja piedalīties ANO Ģenerālās asamblejas darbā Ņujorkā.

Vīzas nesaņēma Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Sluckis un Krievijas Federācijas Padomes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Konstantins Kosačovs. Noraidījumu ASV pamatoja ar "tehniskiem iemesliem", taču Maskava šo skaidrojumu uzskata par nepietiekamu.

Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova nosauca notikušo par "neciešamu necieņas izpausmi" pret ANO locekļiem no ASV puses. Viņa norādīja, ka runa ir par "kārtējo nevērības izpausmi pret suverēnu valstu un starptautisko organizāciju tiesībām".

47
Pēc temata
ASV valsts sekretārs konstatējis, ka krievi nekaunīgi iejaucas savās darīšanās
Krievijas ĀM vērsīsies pie ASV un Vācijas jautājumā par iejaukšanos KF lietās
ASV vēstniecības darbinieks centās ienest mīnu Šeremetjevas lidostā
Antoniu Gutērrešs

ANO ģenerālsekretārs: par cilvēces pašnāvniecisko karu ar dabu

16
(atjaunots 16:08 05.12.2020)
ANO ģenerālsekretārs savā uzrunā atgādināja, kā antropogēnās ietekmes rezultātā iet bojā daba un paši cilvēki.

RĪGA, 5. decembris – Sputnik. Cilvēce turpina pašnāvniecisku karu ar dabu, savā uzrunā Kolumbijas universitātē konstatēja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs, vēsta RIA Novosti.

"Cilvēce karo ar dabu. Tā ir pašnāvība. Daba vienmēr sagādā atbildes triecienu un dara to jau ar augošu spēku un niknumu," teica Gutērrešs.

Viņš atgādināja, kā sarūk bioloģiskā daudzveidība, miljons sugu ir apdraudētas, ekosistēmas pazūst acu priekšā, tuksneši plešas plašumā.

"Ik gadus mēs zaudējam 10 miljonus hektāru mežu," paziņoja Gutērrešs.

ANO ģenerālsekretārs norādīja, ka "pasaules okeāns ir iztukšots, tas slāpst plastmasas atkritumos", iet boja koraļļu rifi.

"No gaisa un ūdens piesārņojuma ik gadus mirst 9 miljoni cilvēku – šis rādītājs vairāk nekā seškārt pārsniedz pašreizējos zaudējumus pandēmijas rezultātā," viņš uzsvēra.

Gutērrešs atgādināja, ka cilvēki aizvien vairāk ielaužas dzīvnieku dzīves vidē un iznīcina savvaļas platības, "mēs redzam, kā aizvien lielāks skaits vīrusu un citu patogēnu infekciju pāriet no dzīvniekiem pie cilvēkiem".

"Paturēsim prātā, ka 75% jaunu un parādījušos cilvēka infekcijas slimību ir zoonozas," teica vispasaules organizācijas vadītājs.

Viņš atklāja, ka Pasaules meteoroloģiskās organizācijas un ANO Apkārtējās vides programmas atskaites pārliecinošo demonstrē, cik tuva ir klimatiskā katastrofa.

16
Tagi:
Antoniu Gutērrešs, ekoloģija, ANO
Pēc temata
Kas notiek patiesībā – globālā sasilšana vai atdzišana
Arktikā fiksēts temperatūras pieaugums, kāds nav redzēts pēdējos 3000 gadus
Nāvējoši atradumi. Zinātnieki atklājuši seno ledāju noslēpumus
Noskaidrots globālās temperatūras krišanās un sausuma iemesls pirms 2 tūkstošiem gadu
Svetlana Tihanovska

Tihanovska oficiāli apliecinājusi, ka ir gatava vadīt Baltkrieviju

26
(atjaunots 17:30 04.12.2020)
Bijusī Baltkrievijas prezidenta kandidāte Svetlana Tihanovska savā YouTube kanālā informējusi visus, ko tas interesē, – viņa ir gatava kļūt par valsts vadītāju.

RĪGA, 4. decembris — Sputnik. "Es zinu, ka neesmu viena," teica bijusī Baltkrievijas prezidenta kandidāte Svetlana Tihanovska, kura patlaban uzturas Lietuvā. Savā YouTube kanālā viņa paziņoja, ka ir gatava ieņemt prezidenta posteni.

Atgādināsim, ka 9. augustā Baltkrievijā aizritēja prezidenta vēlēšanas. Centrālā vēlēšanu komisija oficiāli informēja, ka uzvaru tajās ar lielu pārvaru, saņemot 80,1% balsu, izcīnījis pašreizējais prezidents Aleksandrs Lukašenko. 

Valstī sākās protesti. Svetlana Tihanovska, ko atbalstīja 10,1% vēlētāju, pēkšņi kļuva par pašpasludināto opozīcijas līderi un pameta valsti.

Minska jau vairākkārt norādījusi, ka Baltkrievijas opozīcijas akcijas tiek koordinētas no Lietuvas un Polijas. Maskava konstatēja, ka Lietuva atmetusi pie malas jebkādu pieklājību, iejaucoties Baltkrievijas lietās, un aicināja Viļņu nepalielināt spriedzi.

Tagad Tihanovskas kanālā YouTube publicēts video ieraksts, kurā viņa pauž gatavību ieņemt valsts vadītāja vietu pārejas periodā.

 

"Daudzi vaicā, vai esmu gatava kļūt par tautas līderi šajā brīdī. Jā, es oficiāli paziņoju, ka esmu gatava stāties valsts priekšgalā pārejas periodā. Uzņemos šo atbildību, jo zinu, ka neesmu viena," teica Tihanovska un atzīmēja, ka opozīcijas koordinācijas padome jau izstrādājusi jaunu vēlēšanu projektu un konstitucionālo reformu, kas, pēc viņas vārdiem, notikšot "pēc Lukašenko aiziešanas".

Pats Lukašenko jau vairākkārt norādījis, kad pametīs prezidenta posteni. Viņš paziņoja, ka var atkāpties pēc konstitucionālās reformas vai pēc tam, kad tauta paudīs konsolidētu vēlmi. Baltkrievijas prezidents uzsvēra, ka atkāpsies no amata "kad vajadzēs", taču ne "pēkšņi".

Pie tam viņš informēja, ka Baltkrievijā nebūs nekāda varas tranzīta – būs tā, kā nobalsos, nolems tauta.

26
Tagi:
Svetlana Tihanovska, prezidenta vēlēšanas, Baltkrievija
Pēc temata
Tikšanās Viļņā: ko Makrons noklusēja pārrunās ar Tihanovsku
Ekonomists paskaidroja, kādu interesi Lietuva slēpj aiz rūpēm par baltkrievu tautu
Eksperts: Baltija vēlas pārvērst Baltkrieviju par savu provinci
Politologs pastāstīja, kas jāgaida pēc Baltkrievijas opozīcijas izgāšanās

Preces, ko aizliegts tirgot brīvdienās, pieejamas internetā

0
(atjaunots 16:42 05.12.2020)
Alkoholu, zobu sukas un automašīnu eļļu brīvdienās būs iespējams nopirkt tikai interneta veikalos.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Ierobežojumi tirdzniecībai brīvdienās attiecas uz degvielas uzpildes stacijām, taču ne interneta veikaliem, informēja Ekonomikas ministrijas pārstāvis Didzis Bruklītis preses konferencē.

Ierobežojošo pasākumu saraksts, ko Ministru kabinets pieņēmis šonedēļ, paredz, ka brīvdienās aizliegts strādāt visiem veikaliem, izņemot pārtikas produktu, kā arī pirmās nepieciešamības preču (medikamenti, higiēnas preces) tirdzniecības vietas.

Ekonomikas ministrija paskaidroja, ka "higiēnas preču" kategorija ietver šampūnus, mutes dobuma higiēnas līdzekļus, zobu sukas, ziepes, ķermeņa mazgāšanai paredzētus līdzekļus, tualetes papīru, kabatlakatiņus, kosmētiskās salvetes, dvieļus, galda salvetes, ieliktņus, tamponus, pamperus un sejas maskas.

Tirdzniecības aizliegums attiecas arī uz DUS. Brīvdienās un svētku dienās nebūs iespējams nopirkt auto kopšanas līdzekļus – šajā periodā DUS tirgos tikai degvielu, pārtikas preces un higiēnas preces. Aizliegums attiecas arī uz tādām precēm, kā, piemēram, stiklu mazgāšanas līdzeklis un autoeļļa.

Tomēr tirdzniecība internetā nav aizliegta – brīvdienās tiešsaistē iespējams nopirkt preces, kuru pārdošana veikalos aizliegta, arī alkoholu un cigaretes.

Domājams, šis lēmums dāvās papildu stimulu interneta tirdzniecības sektora attīstībai valstī. Jau pavasarī, ārkārtējās situācijas režīma darbības pirmajās dienās Latvijā bija vērojams straujš pārtikas preču tirdzniecības uzplaukums internetā.

Centrālās statistikas pārvaldes dati rāda, ka salīdzinājumā ar pērno gadu par 9% pieaudzis cilvēku skaits, kuri pirkuši preces un pakalpojumus internetā (62,8%). Internetā visbiežāk pirka apģērbu, apavus un aksesuārus (45,4%), datorus, planšetdatorus, mobilos tālruņus vai to aksesuārus (28%), sadzīves tehniku (27,8%).

Aptauja, ko pasta pakalpojumu operators Omniva organizēja oktobrī, apliecināja, ka šogad gandrīz puse (45%) iedzīvotāju plāno nopirkt Ziemassvētku dāvanas internetā.

0
Tagi:
ierobežojumi, internets, tirdzniecība, ministru kabinets
Pēc temata
Latvijas iedzīvotāji cieš no krāpnieku darbībām, kuri krāpšanas nolūkos izmanto Covid-19
Interneta pirkumu epidēmija: ko iedzīvotāji visbiežāk pērk tīmeklī
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
Dakteris Internets: katrs trešais Latvijas iedzīvotājs nodarbojas ar pašārstēšanos