Grēta Tūnberga

Grēta Tūnberga ievietoja Twitter profilā Putina citātu

92
(atjaunots 21:22 04.10.2019)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins neatbalsta sajūsmu sakarā ar jaunās vides aktīvistes Grētas Tūnbergas uzstāšanos ANO.

RĪGA, 4. oktobris – Sputnik. Zviedrijas skolniece un vides aktīviste Grēta Tūnberga izmainīja aprakstu savā Twitter profilā pēc tam, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins komentēja viņas uzstāšanos ANO, raksta RIA Novosti.

Uzstāšanās laikā Krievijas Enerģētikas nedēļas sesijas plenārsēdē Putins pateica, ka neatbalsta sajūsmu sakarā ar Tūnbergas uzstāšanos, jo ir nepareizi "izmantot bērnus un pusaudžus pat tik cēlu mērķu sasniegšanai".

"Es jūs sarūgtināšu, bet es neatbalstu vispārējo sajūsmu saistībā ar Grētas Tūnbergas uzstāšanos. Jūs zināt, ka tas, ka jaunieši, pusaudži pievērš uzmanību asām mūsdienu ekoloģijas problēmām, tas ir pareizi un tas ir ļoti labi, un viņi, bez šaubām, ir jāatbalsta. Taču, kad bērnus un pusaudžus kāds izmanto savās interesēs, tas ir tikai un vienīgi nosodījuma cienīgs," pateica viņš.

"Sevišķi slikti, ja kāds uz tā rēķina cenšas vēl arī pelnīt, un es neapgalvoju, ka šis ir tieši tas gadījums, taču tam ir uzmanīgi jāseko līdzi. Jo neviens Grētai nav paskaidrojis, ka mūsdienu pasaule ir sarežģīta un daudzveidīga, tā ātri attīstās, un cilvēki Āfrikā, jeb daudzās Āzijas valstīs, vēlas dzīvot tādā pašā labklājības līmenī, kā Zviedrijā. Un kā lai to panāk? Likt viņiem šodien izmantot saules enerģiju, kuras Āfrikā ir gana? Kāds paskaidrojis, ko tas maksā?" piebilda prezidents.

Taču viņš pauda pārliecību, ka Grēta ir "laba meitene un ļoti patiesa".

Pēc tam apraksts Tūnbergas profilā tika mainīts uz "Laba, bet slikti informēta meitene."

Профиль Греты Тунберг в Twitter
Grētas Tūnbergas profils Twitter

Iepriekš Tūnberga bija ievietojusi sava profila aprakstā frāzi: " jautra, jauna meitene, gaišas un skaistas nākotnes gaidās, patīkami uz viņu skatīties ", ar kuru uz viņas uzstāšanos ANO reaģēja ASV prezidents Donalds Tramps.

2018. gadā skolniece Grēta Tūnberga mācību vietā skolā sāka nākt pie Zviedrijas parlamenta ar prasību varasiestādēm pastiprināt klimata izmaiņu apkarošanas pasākumus. Viņas iniciatīva pārvērtās starptautiskā piektdienas klimata streiku kustībā – FridaysForFuture. Saskaņā ar Starpvaldību klimata izmaiņu ekspertu grupu slēdzienu, cilvēcei ir ievēroji jāsamazina CO2 izmeši, lai novērstu sasilšanu augstāk, nekā par 1,5 grādiem. Taču līdz šim brīdim tikai 12 valstis ir oficiāli apstiprinājušas savas saistības izmešu samazināšanā.

92
Pēc temata
Jaunā pasaules līdere sola katastrofas Krievijai. Un ne tikai Krievijai vien.
Kas ir Grēta Tūnberga un kāpēc visa pasaule runā par viņu? Par to stāsta video
Rietumu jaunatne vairs nevēlas barot Krieviju
Nosaukti "galvenie Zemes ienaidnieki". Simtiem miljonu ienaidnieku
Antoniu Gutērrešs

ANO ģenerālsekretārs: par cilvēces pašnāvniecisko karu ar dabu

15
(atjaunots 16:08 05.12.2020)
ANO ģenerālsekretārs savā uzrunā atgādināja, kā antropogēnās ietekmes rezultātā iet bojā daba un paši cilvēki.

RĪGA, 5. decembris – Sputnik. Cilvēce turpina pašnāvniecisku karu ar dabu, savā uzrunā Kolumbijas universitātē konstatēja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs, vēsta RIA Novosti.

"Cilvēce karo ar dabu. Tā ir pašnāvība. Daba vienmēr sagādā atbildes triecienu un dara to jau ar augošu spēku un niknumu," teica Gutērrešs.

Viņš atgādināja, kā sarūk bioloģiskā daudzveidība, miljons sugu ir apdraudētas, ekosistēmas pazūst acu priekšā, tuksneši plešas plašumā.

"Ik gadus mēs zaudējam 10 miljonus hektāru mežu," paziņoja Gutērrešs.

ANO ģenerālsekretārs norādīja, ka "pasaules okeāns ir iztukšots, tas slāpst plastmasas atkritumos", iet boja koraļļu rifi.

"No gaisa un ūdens piesārņojuma ik gadus mirst 9 miljoni cilvēku – šis rādītājs vairāk nekā seškārt pārsniedz pašreizējos zaudējumus pandēmijas rezultātā," viņš uzsvēra.

Gutērrešs atgādināja, ka cilvēki aizvien vairāk ielaužas dzīvnieku dzīves vidē un iznīcina savvaļas platības, "mēs redzam, kā aizvien lielāks skaits vīrusu un citu patogēnu infekciju pāriet no dzīvniekiem pie cilvēkiem".

"Paturēsim prātā, ka 75% jaunu un parādījušos cilvēka infekcijas slimību ir zoonozas," teica vispasaules organizācijas vadītājs.

Viņš atklāja, ka Pasaules meteoroloģiskās organizācijas un ANO Apkārtējās vides programmas atskaites pārliecinošo demonstrē, cik tuva ir klimatiskā katastrofa.

15
Tagi:
Antoniu Gutērrešs, ekoloģija, ANO
Pēc temata
Kas notiek patiesībā – globālā sasilšana vai atdzišana
Arktikā fiksēts temperatūras pieaugums, kāds nav redzēts pēdējos 3000 gadus
Nāvējoši atradumi. Zinātnieki atklājuši seno ledāju noslēpumus
Noskaidrots globālās temperatūras krišanās un sausuma iemesls pirms 2 tūkstošiem gadu
Svetlana Tihanovska

Tihanovska oficiāli apliecinājusi, ka ir gatava vadīt Baltkrieviju

25
(atjaunots 17:30 04.12.2020)
Bijusī Baltkrievijas prezidenta kandidāte Svetlana Tihanovska savā YouTube kanālā informējusi visus, ko tas interesē, – viņa ir gatava kļūt par valsts vadītāju.

RĪGA, 4. decembris — Sputnik. "Es zinu, ka neesmu viena," teica bijusī Baltkrievijas prezidenta kandidāte Svetlana Tihanovska, kura patlaban uzturas Lietuvā. Savā YouTube kanālā viņa paziņoja, ka ir gatava ieņemt prezidenta posteni.

Atgādināsim, ka 9. augustā Baltkrievijā aizritēja prezidenta vēlēšanas. Centrālā vēlēšanu komisija oficiāli informēja, ka uzvaru tajās ar lielu pārvaru, saņemot 80,1% balsu, izcīnījis pašreizējais prezidents Aleksandrs Lukašenko. 

Valstī sākās protesti. Svetlana Tihanovska, ko atbalstīja 10,1% vēlētāju, pēkšņi kļuva par pašpasludināto opozīcijas līderi un pameta valsti.

Minska jau vairākkārt norādījusi, ka Baltkrievijas opozīcijas akcijas tiek koordinētas no Lietuvas un Polijas. Maskava konstatēja, ka Lietuva atmetusi pie malas jebkādu pieklājību, iejaucoties Baltkrievijas lietās, un aicināja Viļņu nepalielināt spriedzi.

Tagad Tihanovskas kanālā YouTube publicēts video ieraksts, kurā viņa pauž gatavību ieņemt valsts vadītāja vietu pārejas periodā.

 

"Daudzi vaicā, vai esmu gatava kļūt par tautas līderi šajā brīdī. Jā, es oficiāli paziņoju, ka esmu gatava stāties valsts priekšgalā pārejas periodā. Uzņemos šo atbildību, jo zinu, ka neesmu viena," teica Tihanovska un atzīmēja, ka opozīcijas koordinācijas padome jau izstrādājusi jaunu vēlēšanu projektu un konstitucionālo reformu, kas, pēc viņas vārdiem, notikšot "pēc Lukašenko aiziešanas".

Pats Lukašenko jau vairākkārt norādījis, kad pametīs prezidenta posteni. Viņš paziņoja, ka var atkāpties pēc konstitucionālās reformas vai pēc tam, kad tauta paudīs konsolidētu vēlmi. Baltkrievijas prezidents uzsvēra, ka atkāpsies no amata "kad vajadzēs", taču ne "pēkšņi".

Pie tam viņš informēja, ka Baltkrievijā nebūs nekāda varas tranzīta – būs tā, kā nobalsos, nolems tauta.

25
Tagi:
Svetlana Tihanovska, prezidenta vēlēšanas, Baltkrievija
Pēc temata
Tikšanās Viļņā: ko Makrons noklusēja pārrunās ar Tihanovsku
Ekonomists paskaidroja, kādu interesi Lietuva slēpj aiz rūpēm par baltkrievu tautu
Eksperts: Baltija vēlas pārvērst Baltkrieviju par savu provinci
Politologs pastāstīja, kas jāgaida pēc Baltkrievijas opozīcijas izgāšanās

Preces, ko aizliegts tirgot brīvdienās, pieejamas internetā

0
(atjaunots 16:42 05.12.2020)
Alkoholu, zobu sukas un automašīnu eļļu brīvdienās būs iespējams nopirkt tikai interneta veikalos.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Ierobežojumi tirdzniecībai brīvdienās attiecas uz degvielas uzpildes stacijām, taču ne interneta veikaliem, informēja Ekonomikas ministrijas pārstāvis Didzis Bruklītis preses konferencē.

Ierobežojošo pasākumu saraksts, ko Ministru kabinets pieņēmis šonedēļ, paredz, ka brīvdienās aizliegts strādāt visiem veikaliem, izņemot pārtikas produktu, kā arī pirmās nepieciešamības preču (medikamenti, higiēnas preces) tirdzniecības vietas.

Ekonomikas ministrija paskaidroja, ka "higiēnas preču" kategorija ietver šampūnus, mutes dobuma higiēnas līdzekļus, zobu sukas, ziepes, ķermeņa mazgāšanai paredzētus līdzekļus, tualetes papīru, kabatlakatiņus, kosmētiskās salvetes, dvieļus, galda salvetes, ieliktņus, tamponus, pamperus un sejas maskas.

Tirdzniecības aizliegums attiecas arī uz DUS. Brīvdienās un svētku dienās nebūs iespējams nopirkt auto kopšanas līdzekļus – šajā periodā DUS tirgos tikai degvielu, pārtikas preces un higiēnas preces. Aizliegums attiecas arī uz tādām precēm, kā, piemēram, stiklu mazgāšanas līdzeklis un autoeļļa.

Tomēr tirdzniecība internetā nav aizliegta – brīvdienās tiešsaistē iespējams nopirkt preces, kuru pārdošana veikalos aizliegta, arī alkoholu un cigaretes.

Domājams, šis lēmums dāvās papildu stimulu interneta tirdzniecības sektora attīstībai valstī. Jau pavasarī, ārkārtējās situācijas režīma darbības pirmajās dienās Latvijā bija vērojams straujš pārtikas preču tirdzniecības uzplaukums internetā.

Centrālās statistikas pārvaldes dati rāda, ka salīdzinājumā ar pērno gadu par 9% pieaudzis cilvēku skaits, kuri pirkuši preces un pakalpojumus internetā (62,8%). Internetā visbiežāk pirka apģērbu, apavus un aksesuārus (45,4%), datorus, planšetdatorus, mobilos tālruņus vai to aksesuārus (28%), sadzīves tehniku (27,8%).

Aptauja, ko pasta pakalpojumu operators Omniva organizēja oktobrī, apliecināja, ka šogad gandrīz puse (45%) iedzīvotāju plāno nopirkt Ziemassvētku dāvanas internetā.

0
Tagi:
ierobežojumi, internets, tirdzniecība, ministru kabinets
Pēc temata
Latvijas iedzīvotāji cieš no krāpnieku darbībām, kuri krāpšanas nolūkos izmanto Covid-19
Interneta pirkumu epidēmija: ko iedzīvotāji visbiežāk pērk tīmeklī
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
Dakteris Internets: katrs trešais Latvijas iedzīvotājs nodarbojas ar pašārstēšanos