ASV atgādina Hitleru: kāpēc bijušo vēstnieku PSRS satrauc jautājums par Kaļiņingradas PGA

105
(atjaunots 10:50 01.10.2019)
Mēģinājumi atsākt auksto karu, ko uzsākuši amerikāņi Kaļiņingradas apgabalā, nav attaisnots vēsturiskā aspektā, un ir neproduktīvi, raksta CounterPunch.

RĪGA, 1. oktobris — Sputnik. Paziņojumi, ka ASV ir gatavas izsist no ierindas Kaļiņingradas apgabala PGA, Vašingtonas izstāšanās no Līguma par pretraķešu aizsardzības sistēmu ierobežošanu, no INF, NATO paplašināšanās uz austrumiem – Krievijas acīs tamlīdzīgi amerikāņu soļi atgādina Napoleonu un Hitleru, kuri tāpat tuvojās Krievijas robežām un pārkāpa tās. ASV rīcība tuvina jaunu auksto karu. Tas nav īstais mērķis, ko censties sasniegt, raksta CounterPunch. Materiālu pilnā apjomā pārpublicējis InoSMI.

Septembra vidū žurnālā National Interest nāca klajā publikācija "Krievijas Kaļiņingrada ir bruņota līdz zobiem. NATO grib sagraut tās aizsardzību kara laikā". ASV GKS Eiropā komandieris ģenerālis Džefrijs Harrigans paziņoja, ka ASV bruņotie spēki "pastāvīgi domā par tādiem plāniem".

Pentagona izstrādātā plāna nianses Harrigans neatklāja, zināms tikai tas, ka plāns paredz vispusēju uzbrukumu – no gaisa, zemes, jūras, kosmosa, uzbrukumus kibertelpā un radioelektronisko cīņu. "Mēs izstrādājam šo shēmu. Mēs visu laiku pārdomājam šos plānus un būsim gatavi tos īstenot, ja tas reiz būs nepieciešams," viņš klāstīja.

Raksta autors pieļāva, ka, iespējams, šī daudzšķautņainā plāna – Kaļiņingradas aizsardzības iznīcināšana – elementu ASV GKS izspēlēja šī gada martā, kad bumbvedēji B-52 imitēja raķešu triecienu Krievijas eksklāvam.

Bijušais ASV vēstnieks PSRS Džons Metloks, komentējot šo publikāciju, savā lapā Facebook nosprieda: "Kāds idiotisms!"

Viņam piekrīt CounterPunch publicētā raksta autors Džonatans Pauers. Arī viņš kritizēja Harrigana paziņojumus un atzīmēja: ja jau nav izskanējusi ziņa par to, ka ģenerālis sodīts, iznāk, ka viņa viedoklis atspoguļo Savienoto Valstu politiku militārajā jomā.

Autors atgādināja: neviens nav ieinteresēts atgriezties pie aukstā kara.

"Kāpēc mums būtu jāatgriežas pie aukstā kara, pie tām nostādnēm un apšaubāmajiem soļiem, ko tas rada? Krievija nav izdarījusi neko īpaši sliktu, vismaz ne salīdzinājumā ar Amerikas lēmumu paplašināt NATO robežas un pietuvoties Krievijas robežām," atgādināja autors.

Pauers piezīmēja, ka ASV izstāšanās no Līguma par pretraķešu aizsardzības sistēmu ierobežošanu, no Līguma par maza un vidēja darbības rādiusa raķešu likvidāciju nevar neradīt Maskavas sašutumu, un tas ir attaisnots.

"Viņiem tamlīdzīgi amerikāņu soļi zināmā mērā atgādina Napoleonu un Hitleru, kuri tāpat tuvojās Krievijas robežām un šķērsoja tās. (..) Pret ko tad mēs īsti bruņojamies – pret valsti, kas pēc aukstā kara beigām gribēja kļūt par Rietumu draugu?" lauzīja galvu autors.

Viņš secināja: lai arī Rietumiem nepatīk daži Krievijas soļi, "mēģinājumi atsākt auksto karu, kā tas notiek Kaļiņingradas apgabalā, ne ar ko nav attaisnoti vēsturiskā aspektā, tie ir kontrproduktīvi."

"Otrais aukstais karš nebūt nav īstais mērķis, kam pretī mums vajadzētu tiekties," autors uzsvēra raksta noslēgumā.

105
Pēc temata
Politologs: Kaļiņingradu aizstāvēs visa Krievija
"Neatgriešanās punkts krieviem": Eiropa upurē sevi ASV raķešu dēļ
"Iskander M" – Krievijas drošības ķīla pret NATO draudiem Baltijā
Kāda vilka pēc: Krievija atteikusies sniegt NATO informāciju par "Iskander"
MPV aparāti, foto no arhīva

Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu

4
(atjaunots 14:44 29.11.2020)
Mediķi precizē, ka īpaša uzmanība jāvelta Covid-19 laikā bojāto asinsvadu ārstēšanai un jāpārbauda asins recēšanas līmenis, tomēr norāda, ka būtu pāragri runāt par koronavīrusa infekcijas ilgtermiņa sekām, jo pagājis pārāk īss laiks kopš tās sākuma.

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Koronavīrusa infekcijas sekas organismā ir ārkārtīgi tālejošas, radio HCH ēterā pastāstīja imunologs Vladislavs Žemčugovs, vēsta RIA Novosti.

Speciālists norādīja uz simptomiem, kuri liecina par centrālās un perifērās nervu sistēmas traucējumiem cilvēkiem, kuri izslimojuši Covid-19: atmiņas traucējumi, ožas trūkums, dzirdes traucējumi, parastēzija (jutīguma traucējumi dažādās ķermeņa daļās). Ārsts konstatēja, ka šie simptomi var saglabāties ilgāku laiku, jo nervu šūnu atjaunošanās ir ilgstošs process.

"Magnētiskās rezonanses tomogrāfija tādiem slimniekiem parāda ainu, kas ļoti līdzinās izkaisītajai sklerozei. Tā mēdz gadīties arī HIV/AIDS apstākļos," precizēja imunologs.

Pie tam Covid-19 izslimojušajiem pacientiem ārsti novēro asins sabiezēšanu un sarecēšanu, kas neizzūd ilgu laiku.

"Tas nav insults, taču ļoti līdzīgi," atzīmēja Koškins.

Mediķis norādīja, ka īpaša uzmanība jāvelta Covid-19 laikā bojāto asinsvadu ārstēšanai un jāpārbauda asins recēšanas līmenis.

Pie tam imunologs precizēja, ka pagaidām būtu pāragri runāt par koronavīrusa infekcijas ilgtermiņa sekām, jo pagājis pārāk īss laiks kopš tās sākuma.

Pasaules veselības organizācijas dati liecina, ka Covid-19 infekcija pasaule reģistrēta jau gandrīz 59 miljoniem cilvēku, miruši vairāk nekā 1,38 miljoni. Lielākais infekcijas gadījumu skaits reģistrēts ASV, Indijā un Brazīlijā.

4
Tagi:
AIDS, koronavīruss
Pēc temata
VM pastāstīja, cik Covid-19 pacientus spēs uzņemt Latvijas slimnīcas
Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei
Ārsts paskaidroja, kāpēc ir bezjēdzīgi slepkavot koronavīrusa inficētās ūdeles
Lielbritānija ieviesusi pašizolāciju atbraucējiem no Latvijas
Trafalgaras laukums Londonā, foto no arhīva

Lielbritānija ieviesusi pašizolāciju atbraucējiem no Latvijas

12
(atjaunots 16:27 28.11.2020)
Lielbritānijā stājusies spēkā obligātā pašizolācija atbraucējiem no Latvijas. Iespējams, no 15. decembra noteikumus varētu mazliet mīkstināt un saīsināt karantīnas termiņu, ja koronavīrusa testa rezultāts ir negatīvs.

RĪGA, 28. novembris – Sputnik. Lielbritānija ieviesusi obligāto pašizolāciju atbraucējiem no Latvijas, stāsta Press.lv. Lēmums pieņemts, ņemot vērā nopietno epidemioloģisko situāciju Latvijā. Prasība stājusies spēkā 28. novembrī.

Atbraucējiem no Latvijas Lielbritānijā elektroniski jādeklarē sava dzīves vieta, kur viņi pavadīs karantīnu. Par pašizolācijas normu pārkāpumu Anglijas, Velsas un Ziemeļīrijas teritorijā paredzēts naudas sods.

No 2020. gada 15. decembra stāsies spēkā noteikumi, kas paredz iespējamu karantīnas mīkstināšanu, ja atbraucējs no Latvijas piecas dienas pēc atbraukšanas nodos Covid-19 testu, un tā rezultāts būs negatīvs.

Jāpiebilst, ka pašizolācija jāievēro arī Latvijā, atgriežoties vai ierodoties no visām Eiropas valstīm, izņemot Vatikānu un Islandi, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

12
Tagi:
karantīna, Latvija, koronavīruss, Lielbritānija
Pēc temata
Atgriežas Latvijā ārstēties un strādāt: Covid-19 iestūma reemigrāciju no Lielbritānijas
Divi tūkstoši Latvijas valstspiederīgo Lielbritānijā palikuši bez pasēm Covid-19 dēļ