Arhipelags Franča Jozefa Zeme

NATO stāsta: uz Zemes ir "Azimova jūra"

58
(atjaunots 09:38 20.09.2019)
Rakstā nav sniegti nekādi skaidrojumi par to, kur tieši atrodas "Azimova jūra" un kādi "nesenie notikumi", kas prasa "jūras kara spēkus" tur novēroti.

RĪGA, 20. septembrisSputnik. Kāds NATO eksperts jūras drošības jautājumos rakstā alianses vietnē, kas bija veltīta kuģniecības brīvības pasākumiem, atsaucies uz neseniem notikumiem Persijas līcī un nezināmā "Azimova jūrā", vēsta RT.

Publikācijas "Kāpēc ir svarīgi nodrošināt brīvu piekļuvi jūrai? Iepazīstiet NATO jūras eksperta lomu" autors ir eksperts jūras drošības jautājumos Pols Beklijs, viņš strādā NATO galvenajā mītnē Briselē.

ASV Jūras kara akadēmijas absolvents atzīmēja, ka "gan mīnas, gan zemūdenes ir efektīvi paņēmieni, kas liedz brīvu piekļuvi jūrām".

Tālāk publikācijā seko atsauce uz neseniem notikumiem Persijas līcī un "Azimova jūrā" (Sea of Asimov), kuri esot nodemonstrējuši, cik liela ir jūras kara spēku nozīme, un norāda, ka NATO spēkiem ir jāprot atrast un likvidēt mīnas.

Rakstā nav sniegti nekādi skaidrojumi par to, kur tieši atrodas "Azimova jūra" un kādi "nesenie notikumi", kas prasa "jūras kara spēkus" tur novēroti. Iespējams, raksta autors kļūdījies, domādams Azovas jūru (Sea of Azov).

Rakstā, kas tika publicēts NATO vietnē trešdienas vakarā, tikai 12 stundas vēlāk tika izlabota pieļautā kļūda, un mazpazīstamā jūra, kas, iespējams, atsaucas uz slavenā amerikāņu fantasta Aizeka Azimova uzvārdu, tika nosaukta par Azovu.

Jāpiebilst, ka kļūmi pamanīja arī sociālo tīklu apmeklētāji. Informāciju par fantastisko Azimova jūru pārpublicēja skotu humora lapa Twitter tīklā.

​Tās autors pieļāva, ka tuvākajā laikā NATO sāks aizsardzības pasākumus "tāltālā galaktikā".

58
Pēc temata
Rietumi gaida "pieklājīgo cilvēku" iebrukumu caur Ziemeļpolu
Nakts un 1,48 promiles asinīs: NATO kareivji atkal trako
Igaunijā NATO karavīrs ar granātmetēju uzrāpās uz pieminekļa kritušajiem kareivjiem
Dodas cīņā kunga prātā. Kā alkohols noved postā amerikāņu karavīrus
Alkohola pārdošana, foto no arhīva

Dānijā plāno aizliegt alkohola tirdzniecību pēc plkst. 20:00

3
(atjaunots 16:29 27.09.2020)
Pēc Kopenhāgenas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Kopenhāgenas mērija varētu ieviest alkohola tirdzniecības ierobežojumus, lai nakts stundās padarītu pilsētas parkus un citas pilsētas zaļās zonas mierīgākas, vēsta RIA Novosti.

Врач-нарколог, суггестолог, магистр социальной психологии Борис Фальков
© Photo из личного архива Бориса Фалькова

Kopš augusta Dānijas galvaspilsētā ir spēkā nakts ballīšu aizliegums parkos, kuras bieži vien rīko tūristi. Tas tika izdarīts pēc vietējo iedzīvotāju lūgumiem, kur sūdzējās par troksni. Dabas aizsardzības organizācijas atzīmēja, ka šādu ballīšu dēļ cita dzīvnieki un pēc tām paliek atkritumi.

Neraugoties uz aizliegumu, ballīšu skaits īpaši nesamazinājās – policisti nespēj pastāvīgi patrulēt visas pilsētas zaļās zonas, kuru ir visnotaļ daudz.

Tagad mērija grasās atrisināt problēmu radikālākā veidā – aizliedzot alkohola tirdzniecību vismaz parku un dārzu tuvumā no plkst. 20:00 līdz 6:00. Pēc pilsētas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas. Vienlaikus varasiestādes varētu pacelt naudas sodus par skaļu mūzikas atskaņošanu pēc plkst. 23:00.

Galīgais lēmums tika pieņemts septembra beigās.

3
Tagi:
tirdzniecība, alkohols, Dānija
Pēc temata
Karalieni glābs alkohols. Kā pelna Elizabete II
Vispārējs alkoholisms atcelts: alkohola pārdošana ārkārtējās situācijas laikā ir kritusies
Igaunijā var aizliegt pirkt alkoholu personām līdz 21 gada vecumam
Dodas cīņā kunga prātā. Kā alkohols noved postā amerikāņu karavīrus
Flāvija amfiteātris (Kolizejs) Romā, foto no arhīva

Iemūžināja savu kaunu. Tūrists atstāja autogrāfu uz Kolizeja sienas

4
(atjaunots 16:09 27.09.2020)
Apsargi ieraudzīja, kā vīrietis "atstāja autogrāfu" arhitektūras pieminekļa pirmajā stāvā, un izsauca policiju.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Drošības dienesta darbinieki Itālijā aizturēja tūristu, kurš ieskrāpēja Kolizeja sienās savus iniciāļus, vēsta radio Sputnik ar atsauci uz avīzi Independent.

Tiek atzīmēts, ka apsargi ieraudzīja, kā vīrietis "atstāja autogrāfu" arhitektūras pieminekļa pirmajā stāvā, un izsauca policiju. Saskaņā ar medija datiem, lai ieskrāpētu 6 centimetru burtus Kolizeja sienās, tūrists izmantoja uzasinātu akmeni.

Noteikts, ka pārkāpējs ir 32 gadus vecs Īrijas pilsonis. Viņam tika izvirzīta apsūdzība par zaudējuma nodarīšanu vēsturiskās nozīmes ēkai.

Naudas soda apmēru noteiks tiesa. Izdevums atzīmē, ka tas varētu sastādīt 20 tūkstošus eiro. Turklāt šāda rīcība varētu beigties īram ar nosacītu brīvības atņemšanu.

4
Tagi:
vandalisms, Itālija, tūristi
Pēc temata
Vācieši atbrauca uz Latviju, nozaga egli un sarīkoja grautiņu Vecrīgā