Piemineklis padomju maršalam Ivanam Koņevam Pragā

Prāgā vīrietis pieķēdēja sevi pie pieminekļa maršalam Koņevam

32
(atjaunots 17:10 17.09.2019)
Tādējādi viņš pauž savu protestu pret rajona Prāga-6 varasiestāžu lēmumu par monumenta pārvietošanu uz muzeju.

RĪGA, 17. septembris – Sputnik. Nezināms vīrietis dienas otrajā pusē pirmdien pieķēdēja sevi pie pieminekļa padomju maršalam Ivanam Koņevam, tādējādi paužot savu protestu pret Prāga-6 rajona varasiestāžu lēmumu par tā pārvietošanu uz muzeju, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz policijas pārstāvi Violetu Siržištjovu.

Iepriekš Prāga-6 rajona padomes locekļi pēc ilgām debatēm pieņēma lēmumu pārnest pieminekli Koņevam kādā no muzejiem un sarīkot konkursu par jauna monumenta izveidošanu Prāgas varoņiem-atbrīvotājiem 1945. gadā. Sakarā ar šo Krievijas ĀM paziņoja par savu sašutumu sakarā ar rajona varasiestāžu cinisko lēmumu pauda nožēlu, ka Čehija pieļāvusi šādu notikumu attīstību, savukārt Čehijas prezidents Milošs Zēmans paziņoja, ka situācija ar pieminekli ir kauns Čehijai.

Policijas pārstāve Siržištjova apstiprināja, ka "pie pieminekļa Koņevam sevi pieķēdējis vīrietis, kurš nepiekrīt" pieminekļa pārvietošanai. "Policijas patruļa notikuma vietā pārbaudīja informācija, piefiksējot, ka sabiedriskās kārtības pārkāpums nav noticis, pēc kā patruļa aizbraukusi," pateica viņa.

Siržištjova paziņoja, ka vīrietis, kurš pieķēdēja sevi pie pieminekļa, atnesa līdzi ūdeni ar plastmasas glāzi, jo šajā vietā viņš plānoja atrasties tikai līdz pirmdienas vakaram, tādēļ ka šodien viņam esot bijis agri jāceļas uz darbu.

Iepriekš pilsoņu aktīvisti trīs reizes noplēsuši no pieminekļa brezentu, aiz kura rajona varasiestādes gribēja paslēpt pieminekli, kā arī sarīkoja protesta mītiņus pie pieminekļa un pie rajona pašvaldības ēkas. Katru dienu parastie Prāgas iedzīvotāji nes ziedus pie pieminekļa.

32
Pēc temata
Tikai muļķi un nožēlojamie tipi iznīcina un apgāna Sarkanās armijas pieminekļus.
Gilis: Dombrava neatšķir pieminekli un kebabnīcas, nelatviskais – iznīcināt
Pieminekli – nojaukt, Krievijas armiju – atgriezt: Latvija nepaliks parādā
Saeima atbalstīja pieminekļa Atbrīvotājiem nojaukšanu
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

4
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

4
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē
Dienvidosetija, foto no arhīva

Krievijas politiķis pamatoja Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarības atzīšanas motīvus

5
(atjaunots 18:59 08.08.2020)
2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Maskava atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību, jo nevarēja pieļaut, ka Aizkaukāzs pārvērstos par pulvera mucu, konstatēja Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Medvedevs, kurš 2008. gadā bija Krievijas prezidents, vēsta RIA Novosti.

"Šodien aprit 12 gadi kopš brīža, kad mūsu valsts atbildēja uz Gruzijas toreizējā prezidenta noziedzīgo rīcību. (..) Tieši tāpēc es toreiz pieņēmu grūtu, tomēr vienīgo pareizo lēmumu – aizsargāt Abhāziju un Dienvidosetiju, vispirms pasargājot tās no agresijas, pēc tam, saskaņā ar pilsoņu lūgumu, atzīstot to pilnīgu neatkarību. Pretējā gadījumā Aizkaukāzs būtu pārvērties par pulvera mucu, un tas Krievijai, kas vienmēr atbalstījusi stabilu mieru kaimiņvalstīs, bija absolūti nepieņemami," viņš pastāstīja savā lapā sociālajā tīklā VKontakte.

Politiķis uzsvēra, ka Krievija vienmēr ir atbalstījusi stabilitāti kaimiņvalstīs un pie tam nekad nepieļaus uzbrukumu saviem pilsoņiem.

"Mūsu atbilde vienmēr būs absolūti adekvāta situācijai ar mērķi uzturēt stabilitāti un drošību gan mūsu valstī, gan visā pasaulē," atgādināja Medvedevs.

Abhāzijas Republikas karogs
© Sputnik / Алексей Никольский

2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu. Krievija, aizsargājot Dienvidosetijas iedzīvotājus, kuru vidū daudzi pieņēma Krievijas pilsonību, ieveda karaspēkus un pēc piecas dienas ilgas karadarbības padzina Gruzijas kareivjus no reģiona.

2008. gada 26. augustā Krievija atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas suverenitāti. Krievijas valdība norādīja, ka šis lēmums atbilst pašreizējai realitātei un nav pārskatām. Tomēr Tbilisi atsakās atzīt republiku neatkarību.

 

5
Tagi:
Dienvidosetija, Abhāzija