ES dalībvalstu karogi

Eiropas Savienība pagarinājusi sankcijas pret Krieviju Krimas pussalas dēļ

32
(atjaunots 08:17 13.09.2019)
Par sešiem mēnešiem pagarināti tādi pret Krievijas Federāciju vērsti pasākumi, kā valsts organizāciju un pilsoņu aktīvu iesaldēšana, kā arī ierobežojumi braucieniem uz ES valstīm, vēsta publicētais komunikē.

RĪGA, 13. septembris — Sputnik. Eiropas Savienības Padome (Council of the European Union) pieņēmusi lēmumu pagarināt par sešiem mēnešiem individuālos ierobežojosos pasākumus pret pilsoņiem un organizācijām, ko Eiropas Savienība uzskata par "līdzvainīgiem Ukrainas teritoriālās vienotibas, suverenitātes un neatkarības graušanā vai apdraudēšanā", vēsta Sputnik Igaunija

Atbildot uz šo lēmumu, Maskava un Krimas pussalas varasiestādes vairākkārt norādījušas, ka pussalas atkalpievienošanās Krievijai notikusi esošo starptautisko tiesību ietvaros un atbilstoši krimiešu gribas izpausmei. Sankciju politiku Kremlis uzskata par neefektīvu un nedraudzīgu.

Tilts pāri Kerčas šaurumam ir 19 kilometrus garš, garākais Krievijā un Eiropā. Tas savieno Krimu un Kubaņu. Automašīnu satiksme pa Krimas tiltu tika atklāta 2018. gada 15. maijā
© Sputnik / Official information site of the construction of the Crimean bridge

"Pasākumi ietver aktivu iesaldēšanu un ierobežojumus braucieniem uz ES valstīm. Patlaban tie attiecināti uz 170 fiziskām un 44 juridiskajām personām," teikts Briseles izplatitajā komunikē.

ES Padomes preses dienests atgādināja, ka ES ierobežojošie pasākumi pret Krieviju ietver arī ekonomiskās sankcijas pret atsevišķiem Krievijas ekonomikas sektoriem, kas saglabājas līdz 2020.gada 31.janvārim. Apgalvots, ka sankcijas ieviestas "par Krimas un Sevastopoles nelikumīgu aneksiju".

Iepriekš vēstīts, ka Krimas Republika tika izveidota Krievijas Federācijas sastāvā 2014.gada 18.martā atbilstoši šajā dienā parakstītajam līgumam par Krimas pievienošanu Krievijai.

Pirms šī lēmuma Krimas pussalā tika organizēts referendums, kurā reģiona atgriešanos Krievijā atbalstīja 96,8% Krimas Republikas un 95,6% Sevastopoles vēlētāju. Maskava jau vairākkārt ir uzsvērusi, ka jautājums par Krimas pussalas piederību ir slēgts uz visiem laikiem.

32
Pēc temata
La Vanguardia: ES neuztrauc referendumi un tautas protesti
Krima – pasaules uzskatu strīdus ābols
Latvieši nekautrējas iegādāties nekustamos īpašumus "okupētajā" Krimā
Krievijas politiķi komentējuši ES atteikšanos atzīt referendumu Krimā
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

14
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

14
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē
Dienvidosetija, foto no arhīva

Krievijas politiķis pamatoja Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarības atzīšanas motīvus

12
(atjaunots 18:59 08.08.2020)
2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Maskava atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību, jo nevarēja pieļaut, ka Aizkaukāzs pārvērstos par pulvera mucu, konstatēja Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Medvedevs, kurš 2008. gadā bija Krievijas prezidents, vēsta RIA Novosti.

"Šodien aprit 12 gadi kopš brīža, kad mūsu valsts atbildēja uz Gruzijas toreizējā prezidenta noziedzīgo rīcību. (..) Tieši tāpēc es toreiz pieņēmu grūtu, tomēr vienīgo pareizo lēmumu – aizsargāt Abhāziju un Dienvidosetiju, vispirms pasargājot tās no agresijas, pēc tam, saskaņā ar pilsoņu lūgumu, atzīstot to pilnīgu neatkarību. Pretējā gadījumā Aizkaukāzs būtu pārvērties par pulvera mucu, un tas Krievijai, kas vienmēr atbalstījusi stabilu mieru kaimiņvalstīs, bija absolūti nepieņemami," viņš pastāstīja savā lapā sociālajā tīklā VKontakte.

Politiķis uzsvēra, ka Krievija vienmēr ir atbalstījusi stabilitāti kaimiņvalstīs un pie tam nekad nepieļaus uzbrukumu saviem pilsoņiem.

"Mūsu atbilde vienmēr būs absolūti adekvāta situācijai ar mērķi uzturēt stabilitāti un drošību gan mūsu valstī, gan visā pasaulē," atgādināja Medvedevs.

Abhāzijas Republikas karogs
© Sputnik / Алексей Никольский

2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu. Krievija, aizsargājot Dienvidosetijas iedzīvotājus, kuru vidū daudzi pieņēma Krievijas pilsonību, ieveda karaspēkus un pēc piecas dienas ilgas karadarbības padzina Gruzijas kareivjus no reģiona.

2008. gada 26. augustā Krievija atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas suverenitāti. Krievijas valdība norādīja, ka šis lēmums atbilst pašreizējai realitātei un nav pārskatām. Tomēr Tbilisi atsakās atzīt republiku neatkarību.

 

12
Tagi:
Dienvidosetija, Abhāzija