Vēsturisko tradīciju atbalsta fonda Atgriešanās prezidents Jurijs Bondarenko

Eksperts: nacisma propagandu Baltijā neuzvarēs pat visi pasaules ebreji

53
(atjaunots 22:32 07.09.2019)
Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valdības arī turpmāk propagandēs nacismu un nacistiskos bendes, un ebreju atbalsts pasaulē ir bezspēcīgs, jo, noliedzot Uzvaru pār fašismu, tiek noliegts Holokausts.

RĪGA, 8. septembris – Sputnik. Lietuvas ebreju kopiena ļoti negatīvi novērtēja nacistu kolaboracionistam Jonasam Noreikam veltītās piemiņas plāksnes parādīšanos pie Zinātņu akadēmijas bibliotēkas ēkas Viļņā, vēsta Sputnik Lietuva.

"Nešaubos, ka šīs dienas notikumi nodarīs kaitējumu valsts imidžam. Septembrī Lietuvu apmeklēs delegācija no ASV, mēs atzīmēsim piemiņas dienu – Lietuvas ebreju genocīda dienu. Vai patiešām ar šo plāksni mēs sagaidīsim arī Gaona gadu Lietuvas ebreju vēsturē?" vaicāja kopienas vadītāja Faina Kukļanska. Iepriekš radikāļu aktīvisti uzstādīja jaunu kara noziedzniekam Noreikam veltīto memoriālo plāksni vecās vietā, kas tika noņemta vasarā pēc Viļņas mēra Remiģija Šimaša lēmuma.

Ebreju sašutums nekādi neietekmēs Lietuvas valdības viedokli, radio Sputnik ēterā teica Vēsturisko tradīciju atbalsta fonda "Atgriešanās" prezidents Jurijs Bondarenko.

"Lietuvas valdība arī turpmāk propagandēs nacismu un nacistiskos bendes. Tā pati politika tiek īstenota arī Igaunijā un Latvijā. Te bezspēcīgi ir jebkādi sabiedriskie protesti. Neskatoties uz ebreju lobija ietekmi pasaulē, šo situāciju mainīt neizdosies," uzskata Bondarenko.

Viņš paskaidroja, ka Otrajā pasaules karā izcīnītās Lielās Uzvaras noliegšana no Baltijas valstu un Polijas puses ved pie Holokausta noliegšanas.

"Lietuva pie tā neapstāsies, un drīz vien padomju kareivjiem veltīto pieminekļu vietā parādīsies pieminekļi nacistiskajiem bendēm, par to nav šaubu. Ebreju kopiena Lietuvā vienkārši ir nolemta," secināja Bondarenko.

Noreika (Ģenerālis Vējš) ir viena no skandalozākajām personībām Lietuvas vēsturē. Republikas varasvīri dēvē viņu par "nacionālo varoni". 1941. gadā Noreika, nacionālistiskās organizācijas "Lietuvas aktīvistu fronte" dalībnieks, kļuva par Šauļu apriņķa galvu. Pēc viņa pavēles apriņķī dzīvojošie ebreji tika sadzīti geto un noslepkavoti.

53
Pēc temata
Lietuviešu rakstniece Ruta Vanagaite uzrakstīja vēstuli "nogalinātajam ebrejam"
Lietuvā aizturēts advokāts, kurš iznīcināja Noreikas memoriālo uzrakstu
Lietuviešu kolaboracionista mazmeita atbalsta apsūdzības pret vectēvu tiesā
Špicbergenā

Špicbergenā darbu sācis pirmais Krievijas poligons sasaluma pētīšanai

1
(atjaunots 13:58 14.07.2020)
Poligonā iekārtoti termometriskie urbumi, sezonas kušanas slāņa monitoringa laukums, urbumi zemgultnes atkuseņu monitoringam un meteoroloģiskais komplekss.

RĪGA, 14. jūlijs - Sputnik. Špicbergenā sācis darbu pirmais poligons ilggadējā sasaluma pātīšanai, kā arī Arktikas apgūšanai pielietojamo tehnoloģiju izmēģinājumiem, portālam RIA Novosti pastāstīja Krievijas Hidrometeoroloģijas centra vadītājs Igors Šumakovs.

"2016. gadā Krievijas Hidrometeoroloģijas centra Arktikas un Antarktikas zinātniski pētnieciskā institūta zinātnieki sāka darbu un patlaban noslēgta sasaluma poligona izveide Barencburga ciema apkaimē – pirmais Krievijas sasaluma poligons augsta platuma grādu Arktikā," atklāja Šumakovs.

Viņš precizēja, ka poligonā iekārtoti termometriskie urbumi, sezonas kušanas slāņa monitoringa laukums, urbumi zemgultnes atkuseņu monitoringam un meteoroloģiskais komplekss. Fjorda dibenā uzstādīta 150 metrus gara strēle ar temperatūras un pretestības detektoriem sezonālā jūras sasaluma izveides monitoringam. Zinātnieki izstrādājuši arī ģeofizisko metožu kompleksu tādu interesantu sasaluma parādību, kā hidrolakolīta pētīšanai.

"Pirmie ir kūkumošanās ciļņi, kas Špicbergenā sasniedz 40 metru augstumu ar ledus serdeni, kas pieaugot spēj pacelt un iznest līdz virsmai klinšu iežus. Šī parādība ir ne tikai interesanta, tā ir arī svarīga ar sasaluma degradāciju saistīto risku novērtēšanai, atceroties, ka Jamalas krātera fenomens ir saistīts ar tieši tāda ciļņa sprādzienu," atzīmēja Šumakovs.

Viņš precizēja, ka sasaluma poligons Špicbergenā tiks izmantots kriolitozonas (sasalušās grunts zonas) apguves tehnoloģiju pilnveidošanai. Tās būs nepieciešamas arī Krievijas teritorijā.

1
Pēc temata
Špicbergenā iet bojā ziemeļbrieži
Draudi Arktikā: kur Latvija meklē ienaidniekus, ASV, Krievija un Āzija meklē resursus
Zinātnieki: klimata pārmaiņas var novest pie pasaules kara
 Covid-19

PVO nosaukusi četrus koronavīrusa izplatības scenārijus pasaulē

6
(atjaunots 12:35 14.07.2020)
Pasaules veselības organizācijas vadītājs konstatēja, ka koronavīrusa infekcija dažādās valstīs veidojas saskaņā ar četriem scenārijiem.

RĪGA, 14. jūlijs — Sputnik. Koronavīrusa infekcijas attīstību dažādās valstīs iespējams aprakstīt saskaņā ar četriem scenārijiem, brīfingā pastāstīja Pasaules veselības organizācijas vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā grupā viņš iekļāva Dienvidaustrumāzijas, Klusā okeāna, Karību baseina un Āfrikas valstis, "kuras bija brīdinātas un informētas" par infekcijas uzliesmojumu. PVO vadītājs konstatēja, ka to līderi "saņēmuši situācijas kontroli savās rokas", tāpēc bija iespējams efektīvi informēt iedzīvotājus par nepieciešamību veikt drošības pasākumus.

"Eiropas scenārijā" bija plaši uzliesmojumi, ko izdevās kontrolēt, pateicoties varasiestāžu darbībām un iedzīvotāju reakcijai..

Trešais scenārijs veidojas valstīs, kurās valdība ieviesa ierobežojošus pasākumus, taču to vēlāka vājināšana noveda pie saslimstības pieauguma. Gebrejesuss pieļāva, ka "šīs valstis padodas, jo savu efektivitāti parādījušie pasākumi netiek ievēroti vai izpildīti". PVO vadītājs nenosauca valstis, kurās darbojas šis scenārijs.

Ceturtajā gadījumā, pie kura viņš pieskaita Ziemeļameriku un Dienvidameriku, Dienvidāziju un dažas Āfrikas valstis, bija vērojams straujš inficēto skaita pieaugums. Pēc viņa domām, par koronavīrusa pandēmijas epicentru uzskatāmas abas Amerikas.

PVO dati liecina, ka Covid-19 gadījumu skaits pārsniedz 13 miljonus. Pandēmija aiznesusi vairāk nekā 566 tūkstošu cilveku dzīvības.

6
Tagi:
Pasaules Veselības organizācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
"Padomju brīnums" līdzējis: Krievija pamatoja Covid-19 zemo mirstību bijušajā PSRS
PVO ieinteresējusies par Krievijas vakcīnu pret Covid-19
Jau sen pielietojam: akadēmiķis novērtēja "izrāvienu" Covid-19 ārstēšanā
Pasaulē iestājas jauna bīstama fāze: PVO vadītājs paudis viedokli par Covid-19