Gruzijas karogs

Gruzija aprēķinājusi zaudējumus Krievijas tūristu zuduma rezultātā

59
(atjaunots 17:48 13.08.2019)
Ar neapbruņotu aci redzams, ka vasaras sezonas noslēgumā zaudējumi sasniegs desmitiem miljonu dolāru.

RĪGA, 13. augusts — Sputnik. Gruzijas premjerministrs Mamuka Bahtadze nosaucis summu, kādā mērojami valsts tūrisma nozares zaudējumi, ņemot vērā ceļotāju plūsmas samazināšanos no Krievijas, vēsta Sputnik Igaunija.

"Jūlijā saņemtie dati liecina, ka tūrisma nozare cietusi zaudējumus par summu līdz 60 miljoniem dolāru," Bahtadzes teikto citēja politiķa preses dienests.

Premjerministrs atzīmēja, ka ir svarīgi sniegt atbalstu visiem tūrisma nozarē nodarbinātajiem uzņēmējiem, informēja RIA Novosti.

Gruzijas premjerministra teikto komentēja Telegram kanāls "Sputnik Tuvējās ārvalstis" un uzsvēra, ka tie nebūt nav visi zaudējumi – "priekšā vēl ir mēnesis vasaras tūrisma sezonas, tātad zaudējumi Gruzijas budžetā vēl pieaugs".

Iepriekš Gruzijas Tūrisma nacionālā administrācija informēja par daudz mazāku zaudējumu summu, atgādināja "Sputnik Tuvējās ārvalstis" — informācija liecināja, ka zaudējumi sasniedz 44 miljonus dolāru.

Gruzijas statistikas dati norāda, ka 2018.gadā katrs piektais tūrists Gruzijā (21%) nāca no Krievijas.

Protesti Gruzijas galvaspilsētā

Pret valdību un Krieviju vērstās akcijas Gruzijas galvaspilsētā sākās šī gada 20.jūnijā.

Tās izraisīja Krievijas delegātu piedalīšanās Starpparlamentu pareizticības asamblejas sesijā, turklāt īpašu sašutumu izraisīja fakts, ka organizācijas priekšsēdētājs, Krievijas Valsts domes deputāts Sergejs Gavrilovs ieņēma Gruzijas parlamenta spīkera krēslu. Tiesa, pats politiķis paziņoja, ka viņam šo vietu ierādījuši pasākuma saimnieki atbilstoši pasākuma protokolam.

Iepriekš vēstīts, ka protestu fonā Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja lēmumu, kas aizliedza Krievijas aviokompānijām reisus uz Gruziju no 8.jūlija, bet Transporta ministrija aizliedza Gruzijas pārvadātāju reisus uz Krieviju.

Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs uzsvēra, ka Maskava pārdomās iespējas atcelt liegumu, kad Gruzija atgriezīsies "nerusofobā gultnē".

59
Pēc temata
Gruzijā uzbruka Krievijas žurnālistiem
Gruzijas protestu lozungi un sejas: desmit negaidītas fotogrāfijas
Gruzijā noritēja mītiņš sakarā ar to, ka "Rustavi 2" raidījuma vadītājs aizvainoja Putinu
Apturēta aviosatiksme starp Gruziju un Krieviju
Ziemeļu straume 2

Vācijas ĀM atbildēja uz ASV draudiem "Ziemeļu straumei 2"

2
(atjaunots 17:56 07.08.2020)
Trīs ASV senatori adresējuši vēstuli ostas operatoram "Sassnitz GmbH", kurā draud ar finansiālu sabrukumu Zasnicas ostai.

RĪGA, 7. augusts – Sputnik. Vācijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Nilss Annens asi kritizēja ASV Senāta locekļu vēstuli, kurā politiķi draud Zasnicas pilsētas ostai ar sankcijām "Ziemeļu straumes 2" dēļ, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš ziņu aģentūras rīcībā nokļuva trīs ASV senatoru vēstule, kas adresēta ostas operatoram "Sassnitz GmbH". Tajā stāstīts par sankcijām, ko ASV valdība gatavo pret kompānijām, kas atbalsta gāzesvada būvdarbus. Cita starpā vēstulē teikts, ka darbu turpināšanas gadījumā Zasnicas ostai draud "finansiāls sabrukums".

"ASV eksteritoriālo sankciju politika attiecībās ar tuviem partneriem un sabiedrotajiem ir nopietns uzbrukums mūsu nacionālajai suverenitātei," Annens norādīja intervijā avīzei Handelsblatt.

Politiķis norādīja, ka vācu kompānijām adresēto draudu vēstuļu tonis un saturs ir absolūti nepieņemams.

"Mēs likām skaidri saprast mūsu partneriem ASV, ka nepieļausim spiedienu pret mūsu kompānijām," atzīmēja valsts sekretārs. Viņš atgādināja, ka Vācijas un Eiropas enerģētikas politika tiks izlemta tikai Berlīnē un Briselē, nevis Vašingtonā.

Annens pastāstīja, ka Vācija izmantos savu prezidentūru ES Padomē, lai stiprinātu Eiropas suverenitāti, un piebilda, ka Eiropa nedrīkst pakļautties šantāžai.

"Ziemeļu staume 2"

Projekts "Ziemeļu straume 2" paredz gāzesvada izbūvi no Krievijas uz Vāciju.

Krievijas projektu atbalsta Berlīne un Vīne, jo tās ir ieinteresētas saņemt stabilas gāzes piegādes. Gāzesvadu atbalsta arī Norvēģija – tās valdībai pieder 30% kompānijas "Kvaerner", būvdarbu apakšuzņēmēja, akciju.

Pret "Ziemeļu straumi 2"  iebilst Lietuva, Latvija, Polija un Ukraina, kam ir savas intereses. Projektu kritizē arī ASV – tās vēlas piegādāt Eiropai pašas savu sašķidrināto dabas gāzi.

Pērnā gada beigās Savienotās Valstis pieņēma aizsardzības budžetu, kurā iekļāva sankcijas pret "Ziemeļu straumes 2" būvdarbu dalībniekiem. Rezultātā projekta īstenošana apstājās, tomēr Krievijas koncerns "Gazprom" informēja, ka varēs patstāvīgi noslēgt būvdarbus.

2
Tagi:
Ziemeļu straume 2, sankcijas, ASV, Vācija
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Eksperts pastāstīja, kādi riski vēl saistīti ar "Ziemeļu straumi 2"
Straujš pagrieziens: Vācija draud ASV ar sankcijām par mēģinājumu apturēt "Nord Stream 2"
Uzņēmēji Vācijā plāno atbildi ASV sankcijām pret "Ziemeļu straumi 2"
Eksperts: ASV rīcība pret "Ziemeļu straumi 2" ir jezuītiska, Eiropā valda pasivitāte
Dmitrijs Ļitovkins

Militārais eksperts: ASV nav vajadzīgs NEW START līgums, tās atpaliek no Krievijas

1
(atjaunots 17:39 07.08.2020)
ASV tikai nesen sākušas savu kodolieroču modernizāciju, tāpēc Vašingtona nevēlas pēc iespējas ātrāk parakstīt līgumu par stratēģisko uzbrukuma ieroču samazināšanu un ierobežošanu, uzskata militārais eksperts Dmitrijs Ļitovkins.

RĪGA, 7. augusts – Sputnik. ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo komentēja Krievijas un ASV pārrunu gaitu jautājumā par bruņojuma kontroli. Viņš konstatēja, ka puses panākušas zināmu progresu. Pompeo kārtējo reizi pauda cerību, ka pārrunās iesaistīsies Ķīna.

Krievija un ASV patiešām vairākkārt tikušās un apspriedušas kosmosa militarizāciju, taktisko kodolieroču iekļaušanu starptautiskajos līgumos, Ķīnas iesaistīšanu pārrunās par stratēģiskā bruņojuma ierobežošanu.

Taču nekādus praktiskus rezultātus pārrunas pagaidām nav devušas, norādīja militārais eksperts Dmitrijs Ļitovkins.

"Parunāt parunāja, bet rezultāta pagaidām nekāda. Amerikāņi neapspriež šī līguma (NEW START – red.) pagarināšanu nopietni.

To var skaidrot ar to, ka patlaban viņi nodarbojas ar savu kodolieroču modernizāciju, un viņiem tagad būs neizdevīgi kaut kādā veidā saistīt sev rokas. Visam vajadzētu parādīties pie viņiem apmēram 2027. gadā, iespējams, tad viņiem radīsies iespaids, ka ir spēcīgāki par Krieviju kaut kādās jomās, tātad būs vairāk iemeslu piespiest partnerus," Ļitovkins teica sarunā ar Sputnik Latvija.

Eksperts uzsvēra, ka ASV ir aizkavējušās ar savu kodolspēku modernizāciju, un tagad tikai Krievijai ir progresīvākie ieroči. Tomēr Vašingtona ieguldījusi kodolspēku modernizācijā aptuveni miljardu dolāru, un tagad cenšas  atgūt savu.

Eksperts atzīmēja, ka Ķīna pagaidām vispār nepiedalās pārrunās – tās kodolpotenciāls ir daudz mazāks nekā Krievijai un ASV. Ja parakstīt trīspusēju līgumu ar paritātes noteikumiem, vai nu KF un ASV būs spiestas ierobežot savu arsenālu, vai Ķīnai to nāksies audzēt, taču tās ir milzu izmaksas.

"Kodolpotenciāls – tas ir miris kapitāls, tas ir bruņojums, kas garantē drošību, taču tas nekad netiks likts lietā, tāpēc tas ir ļoti dārgi," atzīmēja eksperts.

Литовкин: США отстали от РФ в развитии ядерного вооружения, новый СНВ им не нужен
1
Tagi:
NEW START līgums, Maiks Pompeo, Krievija, ASV
Pēc temata
Krievijas Federācijas Padome atteikusies iekļaut NEW START līguma jaunos ieročus
ASV ultimāts New START jautājumā
"Lai krievi paskaidro, priekš kam mums New START": ASV runā par ieroču skaita samazināšanu
Baismīgāk nekā Hirosima: kur ASV atkal plāno kodolsprādzienus