Aleksejs Puškovs

Krievijas senators komentēja ASV iniciatīvu par INF līgumu: liekulības treniņi

35
(atjaunots 17:44 13.08.2019)
Krievijas senators Aleksejs Puškovs uzskata par liekulību ASV ierosinājumus piesaistīt Ķīnu līgumam par vidēja un maza darbības rādiusa raķešu likvidāciju.

RĪGA, 13, augusts — Sputnik. ASV paziņojumus par nepieciešamību iesaistīt Ķīnu līgumā par vidēja un maza darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INF) Krievijas Federācijas Padomes Informācijas politikas komisijas priekšsēdētājs Aleksejs Puškovs nosauca par liekulības vingrinājumu, vēsta Sputnik Igaunija

Pēc senatora domām, Vašingtonas iniciatīva ir mēģinājums nodrošināt sev "alibi".

"ASV atsauces uz nepieciešamību iesaistīt Ķīnu pārrunās par vidēja darbības rādiusa raķetēm ir vingrināšanās liekulībā. Tās nepieciešams, lai nodrošinātu ASV zināmu alibi pēc viņu lēmuma izstāties no INF," uzrakstīja Puškovs savā lapā Twitter.

​"Pekina jau vairākkārt paziņojusi, ka tamlīdzīgas pārrunas to neinteresē. Un Vašingtona to ļoti labi zina," piebilda politiķis.

Iepriekš vēstīts, ka Krievijas un ASV Līgums par vidēja un maza darbības rādiusa raķešu likvidāciju pārtraukts 2019.gada 2.augustā. Maskava jau vairākkārt uzsvērusi, ka atbildība par vienošanās sagraušanu gulstas uz ASV vadības pleciem, kas paziņoja par vienpusēju izstāšanos no INF jau 2018.gada okrobrī. Savukārt Vašingtona norādīja, ka līgums ir novecojusi un ierosināja uzaicināt Ķīnu tam pievienoties.

Pekina šim viedoklim kategoriski nepiekrīt. Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāve Hua Čuņina uzsvēra, ka Krievijas un ASV līgums nevar būt daudzpusējs, jo grozījumi skars "virkni sarežģītu politisko, militāro un juridisko jautājumu", kas Ķīnai ir nepieņemami. Pie tam šādas amerikāņu iniciatīvas, atzīmēja ĀM pārstāve, ĶTR vērtē kā atrunas, lai panāktu ASV vienpusēju izstāšanos no līguma.

35
Pēc temata
Bezatbildīgs pļāpa: Krievija reaģēja uz NATO ģenerālsekretāra brīdinājumiem
ASV sākušas izstrādāt lauztā līguma INF aizliegtās raķetes
ASV apglabājušas Līgumu INF. Kas notiks tālāk – militārā eksperta viedoklis
Militārais eksperts konstatējis, ka Baltijas ministri nepārzina INF noteikumus
Kims Čenuns

Pēc trīs nedēļas ilgas prombūtnes Kims Čenuns no jauna parādījies publikā

2
(atjaunots 08:37 25.05.2020)
Šopavasar Kims Čenuns jau otro reizi uz ilgu laiku pazūd no publikas redzesloka: arī aprīlī viņu publikā neredzēja aptuveni trīs nedēļas, pa šo laiku paspēja parādīties baumas, ka KTDR līderis ir smagi slims un pat miris.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. KTDR līderis Kims Čenuns aizvadījis paplašinātu Korejas Darba partijas Centrālās militārās komitejas sēdi, vēsta Sputnik Baltkrievija ar atsauci uz Korejas Centrālā telegrāfa aģentūru.

Informācija par sēdi tika publicēta svētdien, taču tās norises datums netiek precizēts. Bet ir zināms, ka rīkojumi, kas tika parakstīti šīs sēdes rezultātā, tika publicēti 23. maijā.

Šopavasar Kims Čenuns jau otro reizi uz ilgu laiku pazūd no publikas redzesloka: arī aprīlī viņu publikā neredzēja aptuveni trīs nedēļas, pa šo laiku paspēja parādīties baumas, ka KTDR līderis ir smagi slims un pat miris. Pēc tam 1. maijā Kims Čenuns piedalījās minerālmēslojumu rūpnīcas atklāšanas ceremonijā, pēc kuras atkal uz laiku pazuda.

2
Tagi:
Kims Čenuns
Pēc temata
Kims Čenuns izmēģinājis "jaunu ieroci"
Kims Čenuns ir dzīvs: Ziemeļkorejas valsts radio pastāstīja, kas noticis
Kims Čenuns pirmo reizi 20 dienu laikā parādījies publikas priekšā
Covid-19

Zinātnieki aprēķinājuši Covid-19 pandēmijas beigu datumu

19
(atjaunots 17:03 24.05.2020)
Saskaņā ar pētnieku prognozēm, ASV izdosies tikt galā ar pandēmiju ātrāk, nekā tā tiks uzveikta pārējā pasaulē.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Singapūras Tehnoloģiju un dizaina universitātes pētnieki aprēķinājuši aptuveno Covid-19 pandēmijas beigu datumu, raksta Bb.lv.

Saskaņā ar viņu pētījumu, pasaule spēs mierīgi uzelpot ap 2020. gada decembri, savukārt ASV pārvarēs vīrusu jau septembrī.

Saviem aprēķiniem zinātnieki izmantoja infekcijas izplatības matemātisko modeli, kurā tika ņemta vērā saslimstības dinamika, inficēto un izveseļojušos statistika, tā saucamais SIR modelis.

Tāpat pētnieki uzsvēra, ka viņu prognozes var būt neprecīzas, tādēļ nav vērts balstīties uz to karantīnas ierobežojumu mīkstināšanai daudzās valstīs.

"Pārmērīgs optimisms, kas balstās uz kaut kādām prognozēm, draud ar to, ka var novājināt mūsu disciplīnu un paškontroli, kas novedīs pie straujas inficēto skaita izaugsme," paziņoja zinātnieki.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā tika veikti 1203 Covid-19 testi, un tikai viens tests izrādījies pozitīvs.

Tiek ziņots, ka Latvijas slimnīcās ārstējas 25 Covid-19 pacienti. Diviem no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti jau 99 049 koronavīrusa testi. Inficējušies 1047 cilvēki, 712 inficētie ir izveseļojušies, 139 pēc ārstēšanās tika izrakstīti no slimnīcām, 22 cilvēki nomira.

19
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Vai Covid-19 var izplatīties ar ūdeni: Latvijas zinātnieki atskaitās par pētījumu
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Imunologs nosauca Covid-19 epidēmijas beigu nosacījumu katrā valstī
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību