Petro Porošenko

Panamā ierosināta lieta par Porošenko ienākumu iespējamo slēpšanu

37
(atjaunots 08:21 18.08.2019)
Panamas valdība vispirms pārbaudīja informāciju par to, ka Porošenko un viņa tuvākais loks Panamā slēpa "noziedzīgus ienākumus, aktīvus un īpašumus", nemaksāja nodokļus Ukrainas budžetā un atmazgāja nolaupītos līdzekļus.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Panamas tiesībsargājošās iestādes ierosinājušas krimināllietu par naudas atmazgāšanu, kurā iesaistīts Petro Porošenko, savā Telegram-kanālā informēja eksprezidenta Janukoviča administrācijas vadītāja bijušais vietnieks, jurists Andrejs Portnovs, vēsta RIA Novosti.

Viņš atklāja, ka Panamas valdība vispirms pārbaudījusi informāciju par to, ka Porošenko un viņa tuvākais loks Panamā slēpa "noziedzīgus ienākumus, aktīvus un īpašumus", nemaksāja nodokļus Ukrainas budžetā un atmazgāja nolaupītos līdzekļus.

Pēc tam Portnovs ar zvērestu apliecināja savas liecības advokātam Panamā par Ukrainas bijušā prezidenta noziegumiem, un uz to pamata tika ierosināta krimināllieta.

"Mēs precīzi zinām, ka viņa (Porošenko – red.) finansiālie un tirdznieciskie ārzonas darījumi notika traģiskākajās Ukrainas iedzīvotāju bojāejas dienās, un pēc pirmajiem izmeklēšanas rezultātiem parādīsim, kā un ko viņš tirgoja, kad sūtīja ukraiņus karā," piebilda jurists.

Viņš pauda cerību, ka Ukrainas Ģenerālprokuratūra vērsīsies ar lūgumu par eksprezidenta kontu un aktīvu arestu visā pasaulē.

Iepriekš Ukrainas Valsts izmeklēšanas biroja direktors Romans Truba paziņoja, ka Valsts birojs izmeklē 11 krimināllietas pret Porošenko un citām augstu stāvošām amatpersonām.

Vēlāk Portnovs pavēstīja, ka Valsts izmeklēšanas birojs ierosinājis vēl divas lietas: par zādzībām armijā un pasu viltošanu.

37
Pēc temata
Iespaidīgi "panākumi": cik krimināllietas nopelnījusi Porošenko komanda
"Šprotu karalis" Babris: Porošenko sameloja Latvijas prezidentam trīs reizes
Jurists apņēmies panākt visu Porošenko aktīvu arestu
Doņeckā izgatavots divas tonnas smags "Jūdas ordenis" Petro Porošenko
Covid-19

Zinātnieki aprēķinājuši Covid-19 pandēmijas beigu datumu

6
(atjaunots 17:03 24.05.2020)
Saskaņā ar pētnieku prognozēm, ASV izdosies tikt galā ar pandēmiju ātrāk, nekā tā tiks uzveikta pārējā pasaulē.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Singapūras Tehnoloģiju un dizaina universitātes pētnieki aprēķinājuši aptuveno Covid-19 pandēmijas beigu datumu, raksta Bb.lv.

Saskaņā ar viņu pētījumu, pasaule spēs mierīgi uzelpot ap 2020. gada decembri, savukārt ASV pārvarēs vīrusu jau septembrī.

Saviem aprēķiniem zinātnieki izmantoja infekcijas izplatības matemātisko modeli, kurā tika ņemta vērā saslimstības dinamika, inficēto un izveseļojušos statistika, tā saucamais SIR modelis.

Tāpat pētnieki uzsvēra, ka viņu prognozes var būt neprecīzas, tādēļ nav vērts balstīties uz to karantīnas ierobežojumu mīkstināšanai daudzās valstīs.

"Pārmērīgs optimisms, kas balstās uz kaut kādām prognozēm, draud ar to, ka var novājināt mūsu disciplīnu un paškontroli, kas novedīs pie straujas inficēto skaita izaugsme," paziņoja zinātnieki.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā tika veikti 1203 Covid-19 testi, un tikai viens tests izrādījies pozitīvs.

Tiek ziņots, ka Latvijas slimnīcās ārstējas 25 Covid-19 pacienti. Diviem no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti jau 99 049 koronavīrusa testi. Inficējušies 1047 cilvēki, 712 inficētie ir izveseļojušies, 139 pēc ārstēšanās tika izrakstīti no slimnīcām, 22 cilvēki nomira.

6
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Vai Covid-19 var izplatīties ar ūdeni: Latvijas zinātnieki atskaitās par pētījumu
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Imunologs nosauca Covid-19 epidēmijas beigu nosacījumu katrā valstī
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību
Zakerbergs

Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā

10
(atjaunots 16:57 24.05.2020)
Summārā divdesmit piecu visturīgāko pasaules biznesmeņu bagātība sasniegusi 1,5 triljonus ASV dolāru.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes aprēķināja, kā izmainījies 25 pasaules bagātāko cilvēku materiālais stāvoklis koronavīrusa pandēmijas laikā, vēsta RIA Novosti.

Saskaņā ar izdevuma vērtējumu, no 23. marta līdz 22. maijam viņi ir nopelnījuši 255 miljardus dolāru.

Visvairāk Covid-19 pandēmijas laikā nopelnījis Facebook dibinātājs Marks Zakerbergs. Viņa ienākumi palielinājušies par 31,4 miljardiem dolāru, līdz 86,5 miljardiem. Tiek atzīmēts, ka kompānijas akciju cenas ir palielinājušās par aptuveni 60%.

Pasaules bagātākais cilvēks – tirdzniecības platformas Amazon dibinātājs Džefs Bezoss palielinājis savu kapitālu līdz 146,9 miljardiem dolāru, nopelnot norādītajā laika periodā 29,9 miljardus.

Summārā 25 visturīgāko pasaules biznesmeņu bagātība sasniegusi 1,5 triljonus dolāru. Žurnālisti atzīmē, ka tie ir 16% no vidu Forbes miljardieru saraksta bagātības.

10
Tagi:
nauda, Forbes
Pēc temata
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Vispasaules panika. Kas un kāpēc to radījis? Kas tagad notiks?
Bills Geitss izstājas no "Microsoft" direktoru padomes