Eiropas pils Strasbūrā. Foto no arhīva

Pētījums parādījis eiropiešu attieksmi pret ES nākotni

64
(atjaunots 20:21 06.08.2019)
Augsts "eiropesimisma" rādītājs konstatēts Lielbritānijā, Francijā, Čehijā un Itālijā.

RĪGA, 7. augusts – Sputnik. Eiropas Savienībā veiktais pētījums palīdzējis konstatēt, kuras valstis ir optimistiskāk un pesimistiskāk noskaņotas pret ES nākotni. Vidējais skepses līmenis starp ES pilsoņiem sasniedzis 34%, liecina "Eirobarometra" aptaujas dati, vēsta RIA Novosti.

Pētījums parādījis, ka visās ES dalībvalstīs, izņemot vienu, liela daļa respondentu "ar optimismu skatās ES nākotnē". Vienīgais izņēmums fiksēts Grieķijā (51% pesimistu un 45% optimistu).

Aptauja

Kāds ir Jūsu viedoklis par Eiropas Savienības nākotni?
 • Situācija ir teicama, ES saglabāsies, dzīves līmenis pastāvīgi uzlabojas
  12.2% (17)
 • Stāvoklis ir normāls, ceru, tāpat būs arī turpmāk
  11.5% (16)
 • Ceru, kaut kas mainīsies jau tuvākajā nākotnē
  11.5% (16)
 • Situācija ir briesmīga, ES spēs pastāvēt tikai tad, ja nekavējoties mainīsies
  22.3% (31)
 • Nekas nelīdzēs, ES sairs
  42.5% (59)
Nobalsojuši: 139

Augsts "eiropesimisma" rādītājs konstatēts Lielbritānijā (46%, pie tam optimistu skaits tomēr ir lielāks – 47%), Francijā (45% pret 50%), Čehijā (43% pret 54%), Itālijā (38% pret 56%).

Augstākie optimisma rādītāji novērojami Īrijā (85%), Dānijā(79%), Lietuvā (76%) un Polijā (74%).

Salīdzinājumā ar 2018. gada rudeni optimistiskais viedoklis par ES nākotni pieaudzis 24 ES dalībvalstīs, piemēram, Kiprā (65%, +12%), Ungārijā (68%, +11%), Dānijā (79%, +9%), Austrijā(66%, +8%) un pat "pesimistiskajā" Grieķijā (45%, +8%).

Jāpiebilst, ka optimisms sarucis četrās valstīs: Lielbritānijā (47%, -2%), Zviedrijā (64%, -2%), Čehijā (54%, -1%) un Īrijā (85%, -1%).

27 dalībvalstīs (salīdzinājumā ar 23 valstīm 2018. gada rudenī) lielākā daļa respondentu ir "apmierināti ar to, kā ES funkcionē demokrātija", pie tam augstākie rādītāji fiksēti Īrijā (77%), Dānijā (75%), Portugālē (72%) un Polijā (70%). Skalas otrajā galā – Francija (45%) un Lielbritānija (46%).

Grieķija ir vienīgā valsts, kur lielākā daļa respondentu nav apmierināti (60% pret 36%).

Kopumā Eiropas Komisija atzīmēja, ka jaunā aptauja par Eiropas valstu pilsoņu noskaņojumu parādījusi "labākos rezultātus kopš 2014. gada jūnija".

64
Pēc temata
Eiroskeptiķu uzvara EP negarantē viņu vienotību
Eiroskeptiķi vēlas EP izveidot "Eiropas patriotisko partiju" frakciju
Eiroskeptiķu pastiprināšanās Eiropas Parlamentā: vai ES ir gaidāmas pārmaiņas
EUObserver: kāpēc Centrāleiropā ir tik daudz eiroskeptiķu

No Honkongas aizbēgusī virusoloģe apsūdzēja Ķīnu patiesības par Covid-19 slēpšanā

19
(atjaunots 18:20 12.07.2020)
Lī Mena Jaņa pastāstīja, ka vēl 2019. gadā viņai gadījies nodarboties ar jaunā tipa koronavīrusa izpēti – pirms tam, kad ĶTR varasiestādes paziņoja par šīs slimības uzliesmojumu.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Virusoloģe no Honkongas Lī Mena Jaņa aizbēga no Honkongas uz ASV, kur sniedza interviju telekanālam Fox News, kurā apsūdzēja Ķīnas varasiestādes patiesības par Covid-19 slēpšanā, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Tostarp Lī Mena Jaņa pastāstīja, ka vēl 2019. gadā viņai gadījies nodarboties ar jaunā tipa koronavīrusa izpēti – pirms tam, kad ĶTR varasiestādes paziņoja par šīs slimības uzliesmojumu. Viņa strādāja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) referentu laboratorijā, un viņas zinātniskais vadītājs doktors Leo Puns uzdeva viņai izpētīt SARS (atipisko pneimoniju) atgādinošo saslimšanas gadījumu izlasi.

Tāpat viņa paziņoja, ka zinātnieks no Ķīnas Slimību profilakses un kontroles centra, ar kuru viņa bija draugos, paziņoja viņai, ka jaunais vīruss var tikt nodots no cilvēka cilvēkam, vēl pirms tam, kad šādu varbūtību atzina ĶTR un PVO.

Jaņa apgalvo, ka viņas vadītāji it kā ignorēja veiktos izmeklējumus, savukārt viens no PVO referentu laboratorijas vadītājiem profesors Maliks Peiris bijis notiekošā lietas kursā, taču nekādas darbības šajā sakarā neveica.

PVO un Ķīnas vēstniecības ASV komentāri

Fox News atzīmē, ka PVO pārstāvji noraidīja apsūdzības par informācijas slēpšanu, paziņojot, ka Jaņa, Puns un Peiris nekad nav strādājuši šajā organizācijā.

Savukārt Ķīnas vēstniecībā ASV paziņoja Fox News, ka neko nezina par Jaņu.

"Mēs nekad neko neesam dzirdējuši par šo sievieti. Uzreiz pēc epidēmijas sākuma Ķīnas valdība reaģēja uz Covid-19 uzliesmojumu ātri un efektīvi," teikts vēstniecības elektroniskajā paziņojumā.

Nav jau pirmā apsūdzība

ASV varasiestādes, tai skaitā prezidents Donalds Tramps, regulāri izvirza Ķīnai apsūdzības par faktu slēpšanu, nesavlaicīgu reakciju, kā arī nespēju savaldīt koronavīrusa izplatību. Turklāt Baltā nama vadītājs apsūdzēja PVO, ka organizācija, rīkojoties Ķīnas interesēs, slēpj Covid-19 epidēmijas mērogu. Tramps nosūtīja Kongresam oficiālu ziņu par ASV izstāšanos no organizācijas.

ĶTR ĀM nosauca Trampa lēmumu lauzt attiecības ar PVO par egoismu un izvairīšanos no atbildības. Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova arī paziņoja, ka vairāku rietumvalstu nepamatotie uzbrukumi un centieni uzvelt visu atbildību par Covid-19 pandēmiju uz Ķīnu un PVO ir absolūti nevietā.

Ķīnas varasiestādes 2019. gada 31. decembrī informēja Pasaules Veselības organizāciju par nezināmas pneimonijas uzliesmojumu valsts centrālajā daļā Uhaņas pilsētā, Hubei provincē. Speciālisti noskaidroja, ka par slimības ierosinātāju kļuvis koronavīruss. Pēcāk infekcija saņēma oficiālu nosaukumu – Covid-19. PVO 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē jau ir reģistrēti vairāk nekā 12,8 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 568 tūkstoši cilvēku nomira, vairāk nekā 7,5 miljoni izveseļojās.

19
Tagi:
koronavīruss, Ķīna, ASV
Pēc temata
Jau sen pielietojam: akadēmiķis novērtēja "izrāvienu" Covid-19 ārstēšanā
Petraviča pastāstīja, kāds būs palīdzības plāns Covid-19 otrā viļņa gadījumā
No plaušu fibrozes līdz Alcheimera slimībai: mediķi pastāstīja par Covid-19 sekām
"Izsprucis no laboratorijas": Nacionālās apvienības deputāts "atklāja" Covid-19 izcelsmi
ASV prezidents Donalds Tramps

Tramps pirmo reizi koronavīrusa pandēmijas laikā izgāja publikā sejas maskā

5
(atjaunots 13:05 12.07.2020)
Iepriekš Tramps nelietoja sejas masku publiskos pasākumos, lai gan prātoja par to, ka izskatīsies maskā labi – ne sliktāk par vesternu varoņiem.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. ASV prezidents Donalds Tramps pirmo reizi pandēmijas laikā publiski parādījies medicīniskajā maskā, vēsta RIA Novosti.

Valsts vadītājs sestdien apmeklēja Walter Reed hospitāli Vašingtonas piepilsētā, kur tostarp ārstējas militārpersonas, kas ir guvušas ievainojumus karadarbību zonās. Tramps parādījās tumši zilas krāsas sejas maskā. Maskas sānā gozējās zelta prezidenta zīmogs.

"Es domāju, ka tas ir brīnišķīgi – nēsāt sejas masku. Es nekad neesmu bijis pret maskām. Taču visam ir savs laiks un vieta," sacīja žurnālistiem Tramps.

Iepriekš Tramps nelietoja sejas masku publiskos pasākumos, lai gan prātoja par to, ka izskatīsies maskā labi – ne sliktāk par vesternu varoņiem.

Daudzi ASV štati koronavīrusa epidēmijas fonā nosaka sejas masku lietošanu publiskās vietās.

5
Tagi:
Tramps, ASV
Pēc temata
Politologs izskaidroja, kāpēc Tramps nolēma lauzt attiecības ar PVO
Izsekot var tikai atbraukušos no Krievijas un Baltkrievijas: kā Latvijā kontrolē Covid-19
Viņķele: par otro vilni vēl ir pāragri runāt
Krievijas ĀM vadītājs nosauca negaidītu koronavīrusa draudu
Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Putins pastāstīja par savu attieksmi pret viņam pausto kritiku

0
(atjaunots 18:34 12.07.2020)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka uzskata par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek piedāvāts.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins, prātojot par viņam pausto aso kritiku, paziņoja, ka uzskata par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek piedāvāts, taču kritika kritikas labad viņu neinteresē, vēsta RIA Novosti.

"Vienmēr ir cilvēki, kuri domā citādāk, nekā tu, un viņiem liekas, ka viņiem ir labāki risinājumi, nekā tie, kurus piedāvā esošie varas pārstāvji, tai skaitā valsts vadītājs. Es, vispār, lai cik dīvaini tas nešķiet, uzskatu par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek deklarēts, vai tajā, kas tiek piedāvāts – ja kaut kas vispār tiek piedāvāts, izņemot kritiku, jo ja tā ir kritika kritikas labad, tad tas vienkārši nav interesanti, bet ja ir arī konstruktīvi piedāvājumi, tad, protams, ar prieku tajos ieklausos," sacīja viņš intervijā telekanālam "Rossija 1" atbildot uz jautājumu, kā viņš attiecas pret viņam pausto aso kritiku.

Putins atzīmēja, ka tas, ka viņš ieklausās piedāvājumos, nenozīmē, ka viņš "īstenos to, ko ir izdzirdējis". "Taču zināt viedokļu, vērtējumu un piedāvājumu dažādību – tas ir lietderīgi," nobeigumā sacīja viņš.

0
Tagi:
Putins, Krievija
Pēc temata
"Jauns strīdu raunds". National Interest ir pārliecināts par Putina raksta panākumiem
"Nevarēja atspēkot nevienu faktu": Krievijas vēstniecība ar godu atbildēja Latvijas ĀM
Putins parakstīja dekrētu par grozījumiem Krievija Konstitūcijā