Grafisko darbu izstāde. Foto no arhīva

NATO ģenerālsekretārs paskaidrojis, kāpēc Krima iekļāvusies Krievijas sastāvā

74
(atjaunots 18:30 06.08.2019)
NATO ģenerālsekretārs atzīmēja, ka Krievija kļuvusi uzstājīgāka savā politikā un tai izdevies atgūt Krimu.

RĪGA, 6. augusts — Sputnik. Krimas iekļaušanās Krievijas sastāvā ir lielvalstu konkurences pastiprināšanās rezultāts. Šādu viedokli paudis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, uzstājoties Karalienes Viktorijas universitātes Stratēģisko pētījumu centrā Jaunzēlandē. Viņa uzrunas teksts publicēts alianses vietnē.

Stoltenbergs atzīmēja, ka mūsdienās NATO dalībvalstis, kā arī Jaunzēlande biežāk saskaras ar globāla, nevis reģionāla rakstura problēmām. Vienu no galvenajiem izaicinājumiem veido lielvalstu sacensības.

"Mēs redzam to sekas no Krimas (..) līdz Ziemeļkorejai, no Sīrijas līdz Dienvidķīnas jūrai," Stoltenberga teikto citēja RIA Novosti.

Viņš pauda pārliecību, ka "lielvalstu augošā sāncensība, uzstājīgāka Krievija vērš spiedienu pret noteikto pasaules kārtību, pēdējais piemērs – INF noriets".

Stoltenbergs atzīmēja, ka Krievija kļuvusi uzstājīgāka savā politikā un tai izdevies atgūt Krimu. Pēc viņa domām, Maskava turklāt turpinājusi paplašināt militāro potenciālu un iezīmējusi klātbūtni Tuvajos Austrumos.

Kā nākamo globālo problēmu viņš nosauca Ķīnas ekonomiskās un politiskās ietekmes pieaugumu. Par globāla mēroga izaicinājumiem Stoltenbergs uzskata terorismu un kiberdrošību.

Iepriekš, tiekoties ar Ukrainas prezidentu Vladimiru Zeļenski, Stoltenbergs apliecināja, ka alianse neplāno atzīt Krimas "nelikumīgo aneksiju".

"NATO stingri atbalsta Ukrainas suverenitāti un teritoriālo vienotību. Sabiedrotie neatzīst un neatzīs Krievijas nelikumīgo Krimas aneksiju," paziņoja NATO ģenerālsekretārs.

Krima atgriezās Krievijas sastāvā pēc tautas referenduma 2014. gadā, kurā 96,77% republikas iedzīvotāju un 95,6% Sevastopoles iedzīvotāju atbalstīja atgriešanos Krievijā.

Maskava jau vairākkārt ir norādījusi: Krimas iedzīvotāji demokrātiski, saskaņā ar starptautiskajām tiesībām un ANO Statūtiem izvēlējās Krieviju. KF prezidents Vladimirs Putins uzsvēra, ka pussalas piederības jautājumā ir pielikts punkts.

74
Pēc temata
Bezatbildīgs pļāpa: Krievija reaģēja uz NATO ģenerālsekretāra brīdinājumiem
NATO ģenerālsekretārs paskaidrojis, kāpēc Krima iekļāvusies Krievijas sastāvā
Darbs pie datora. Foto no arhīva

Nosauktas profesijas ar gaidāmu algu pieaugumu pēc pandēmijas

10
(atjaunots 14:58 30.05.2020)
Biznesam krīzes periodā ir jāattīsta serviss un jāpalielina klientu skaits, tādēļ ar algas palielinājumu var rēķināties PR (SA) un SMM speciālisti, producenti un satura menedžeri.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Progresīvās izglītības institūta speciālisti nosauca profesijas, kuras var kļūt atalgotākas pēc koronavīrusa pandēmijas, vēsta RT.

Pēc ekspertu domām, algas var paaugstināt PR (SA) un SMM speciālistiem, producentiem un satura menedžeriem, jo biznesam krīzes periodā ir jāattīsta serviss un jāpalielina klientu skaits.

Šo pašu iemeslu dēļ ar algas pielikumu var rēķināties IT speciālisti, lielu datu analītiķi un tiešsaistes tirgzinis.

Sarežģīti darba apstākļi var veicināt algu kāpumu krīzes novēršanas menedžeriem, finanšu un laika menedžmenta konsultantiem un vadītājiem loģistikas nozarē, pieredzējušiem tiešsaistes pasniedzējiem un virtuālajiem gidiem.

Visticamāk, algas palielināsies mediķiem un dabas zinātņu cikla speciālistiem, psihologiem un psihoterapeitiem, kā arī agrārā sektora darbiniekiem (agronomiem, zootehniķiem, veterināriem, automatizētās piena slaukšanas operatoriem).

10
Tagi:
koronavīruss, alga, profesija, pandēmija
Pēc temata
Eksperti: atsevišķas profesijas pēc Covid-19 epidēmijas var kļūt nepieprasītas
Pieprasīti visā pasaulē: kādu profesiju apgūt, lai noderētu dzīvē
Saņem mazāk nekā "minimālo": kādas profesijas Latvijā nav godā
Ko meklē Latvijas darba devēji: pieprasītākās profesijas
Larnakas lidosta Kiprā, foto no arhīva

Kipras varasiestādes atlīdzinās atpūtas izdevumus tūristiem, kuri saslims ar koronavīrusu

9
(atjaunots 14:19 30.05.2020)
Valsts atver robežas ārzemju ceļotājiem 9. jūnijā. Atsevišķiem ieceļotājiem veiks Covid-19 analīzes.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Kipras varasiestādes atlīdzinās atpūtas izdevumus tūristiem, kuri saslims ar koronavīrusu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Mirror.

Valsts atver robežas ārzemju ceļotājiem 9. jūnijā. Atsevišķiem ieceļotājiem veiks Covid-19 analīzes.

Grieķija
© Sputnik / Алексей Даничев

Viesus, kuriem būs pozitīvs rezultāts, ārstēs par brīvu. Viņi kopā ar saviem atlidojušajiem ģimenes locekļiem tiks ievietoti speciālās karantīnas viesnīcās. Maksāt par dzīvošanu, zālēm un ēdienu tur nenāksies. Tūristiem būs jāapmaksā tikai transfēra cena no lidostas un repatriācijas reiss.

Atpūtnieku ārstēšanai uz salas ir atvēlēta speciāla slimnīca ar 100 gultasvietām, 112 intensīvās terapijas palātas un divi simti mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas.

Varasiestādes cer, ka šādas garantijas piesaistīs tūristus uz salu, kur, saskaņā ar Džona Hopkinsa universitātes datiem, saslima mazāk, nekā 1000 cilvēku. Izglābt nav izdevies vien 17 no tiem. Viesmīlības industrijas ienākumi sasniedz 15% no valsts IKP.

9
Tagi:
Kipra, tūristi, tūrisms, koronavīruss
Pēc temata
Tūrisma glābšanai Latvijā ir nepieciešamas oriģinālas idejas
Eksperts pastāstīja, kādas valstis pirmās atvērs robežas tūristiem
Tūristi pastāstīja, kādas negaidītas lietas nopirkuši atrodoties pašizolācijā
Eiropas Savienība var atjaunot tūrismu tikai daļēji
Policisti un TVF līderis Valentīns Jeremejevs

Arestēja un publiski pārmeklēja: TVF līderis par piketu pie Brīvības pieminekļa

0
(atjaunots 11:27 31.05.2020)
"Tautas varas frontes" līderis savā Facebook lapā pastāstīja, kā beidzās sestdienas pikets pie Brīvības pieminekļa Rīgā.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Pēc sestdienas piketa pie Brīvības pieminekļa Rīgā kustības "Tautas varas fronte" (TVF) līderis Valentīns Jeremejevs publicēja savā Facebook lapā sekojošu notikumu apkopojumu:

"Šo nerādīs ziņās!!! Protests pie Brīvības pieminekļa. 10 policisti šodien arestēja mani. 10! Ar publisku pārmeklēšanu. Nevienam policistam nebija maskas. Droši vien likums pasargā no #covid19. Karoga kartējā konfiskācija," pastāstīja Jeremejevs.

Sestdien, dienas pirmajā pusē, pie Brīvības pieminekļa aktīvists Valentīns Jeremejevs, kurš ir kustības "Tautas varas fronte" līderis, sarīkoja vientuļo piketu.

Dodoties uz piketu, Jeremejevs uzrakstīja Facebook, ka "sistēma apzog Latvijas iedzīvotāju", ka "vēlēšanas tiek viltotas", savukārt "likumi netiek ievēroti". Viņš solīja atnākt pie Brīvības pieminekļa visu to cilvēku vietā, kuri nevar uzdrīkstēties to izdarīt.

Tiesa, pikets neiznāca vientuļš. Kopā ar Jeremejevu pie Brīvības pieminekļa atnāca vēl ap 10 cilvēkiem. Un policisti.

Piketētājiem bija plakāts, uz kura bija latviski rakstīts "Viens likums visiem", kā arī divi Latvijas karogi.

Активист ФНВ с плакатом Закон один для всех.
Sergey Melkonov
TVF aktīvists ar plakātu "Viens likums visiem"

Rezultātā pie protestētājiem piegāja policisti, ilgi skaidrojās viens ar otru, bet pēc tam divus aktīvistus, tai skaitā Jeremejevu, iesēdināja mašīnā, lai aizvestu uz iecirkni. Trešais pats pievienojās aizturētajiem.

Zināms, ka karogus piketētājiem policisti atņēma.

Полицейские забрали флаг Латвии у пикетчиков из ФНР.
Sergey Melkonov
Policists atņem karogu pikētājiem
0
Tagi:
Brīvības piemineklis, protesti, latviešu valoda, Latvija, policija
Pēc temata
Pret tautai naidīgu sistēmu: Latvijas "dzeltenās vestes" dosies pie Ministru kabineta
Pie Brīvības pieminekļa notika protests pret ārkārtējās situācijas režīmu
Tukši solījumi "tautai": Latvijā nav naudas, nav darba, nav patiesības
Divpadsmit dienas bez ēdiena: Aināra Kadiša cīņa pret sistēmu