Igors Korotčenko

ASV apglabājušas Līgumu INF. Kas notiks tālāk militārā eksperta viedoklis

61
(atjaunots 18:29 04.08.2019)
Militārais eksperts, žurnāla "Nacionaļnaja oborona" galvenais redaktors Igors Korotčenko pastāstīja, kas varētu notikt pēc vidēja un maza darbības rādiusa raķešu likvidācijas līguma (INF) darbības pārtraukšanas.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Savienotās Valstis šī gada 2.augustā oficiāli pārtraukušas vidēja un maza darbības rādiusa raķešu likvidācijas līguma (INF) darbību. Militārais eksperts, žurnāla "Nacionaļnaja oborona" galvenais redaktors Igors Korotčenko uzskata, ka situācija veidojas ļoti slikta, turklāt rodas iespaids, ka jau nākamgad ASV izstāsies no līguma par stratēģisko kodolieroču ierobežošanu (START).

"Tā ir katastrofāla  situācija. Mēs esam absolūti neaizsargāti no neprognozējamām raķešu un kodolieroču bruņojuma sacīkstēm, jo vienkārši nepaliks vairs nekādu dokumentu, kas ierobežotu vai reglamentētu šo procesu," pastāstīja Igors Korotčenko intervijā radio Sputnik.

Eksperts norādīja, ka Līguma INF laušanas rezultātā Vašingtona vērsīs spiedienu pret Eiropu ar mērķi izvietot jaunas vidēja darbības rādiusa raķetes. To izstrādes process jau ir sācies, Kongress atvēlējis finansējumu šiem mērķiem jau pirms variākiem gadiem, turklāt ir gluži vienkārši uzstādīt šīm raķetēm kodolgalviņas.

Eksperts ir pārliecināts, ka amerikāņu "vanagiem" nebūs grūti izdomāt ieganstus tamlīdzīgu raķešu izvēršanai Eiropā.

"Mēs dzirdam jau NATO ģenerālsekretāra paziņojumus, kurš, gluži kā vecs cīņas zirgs, ir gatavs ar prieku mesties jaunā uzbrukumā Krievijai, dāvājot alianses dalībvalstu teritoriju amerikāņu spārnotajām raķetēm," atzīmēja Korotčenko.

Iepriekš vēstīts, ka 2.augustā Krievijas Ārlietu ministrija publicēja oficiālu paziņojumu par Vidēja un maza darbības rādiusa raķešu likvidācijas līguma darbības pārtraukšanu. Resora dokumentā īpaši uzsvērs, ka līguma darbība pārtraukta pēc ASV iniciatīvas. Par lēmumu vienpusējā kārtībā izstāties no minētā līguma Vašingtona informēja 2019.gadā, pie tam pārmetot Krievijai tā ilgstošus pārkāpumus. Maskava noliedza apsūdzības. Jūlija sākumā Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja likumu par līguma apturēšanu.

PSRS un ASV parakstīja Vidēja un maza darbības rādiusa raķešu likvidācijas līgumu 1987.gadā: puses apņēmās iznīcināt visus vidēja un maza darbības rādiusa ballistisko un spārnoto raķešu sauszemes bāzes kompleksus.

61
Pēc temata
ASV plāno veikt Līgumā INF aizliegto raķešu izmēģinājumus
Krievija "tur pulveri sausu": Valsts dome pieņēmusi likumu par līguma INF apturēšanu
Bezatbildīgs pļāpa: Krievija reaģēja uz NATO ģenerālsekretāra brīdinājumiem
"Neatgriešanās punkts krieviem": Eiropa upurē sevi ASV raķešu dēļ
Kims Čenuns

Pēc trīs nedēļas ilgas prombūtnes Kims Čenuns no jauna parādījies publikā

9
(atjaunots 08:37 25.05.2020)
Šopavasar Kims Čenuns jau otro reizi uz ilgu laiku pazūd no publikas redzesloka: arī aprīlī viņu publikā neredzēja aptuveni trīs nedēļas, pa šo laiku paspēja parādīties baumas, ka KTDR līderis ir smagi slims un pat miris.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. KTDR līderis Kims Čenuns aizvadījis paplašinātu Korejas Darba partijas Centrālās militārās komitejas sēdi, vēsta Sputnik Baltkrievija ar atsauci uz Korejas Centrālā telegrāfa aģentūru.

Informācija par sēdi tika publicēta svētdien, taču tās norises datums netiek precizēts. Bet ir zināms, ka rīkojumi, kas tika parakstīti šīs sēdes rezultātā, tika publicēti 23. maijā.

Šopavasar Kims Čenuns jau otro reizi uz ilgu laiku pazūd no publikas redzesloka: arī aprīlī viņu publikā neredzēja aptuveni trīs nedēļas, pa šo laiku paspēja parādīties baumas, ka KTDR līderis ir smagi slims un pat miris. Pēc tam 1. maijā Kims Čenuns piedalījās minerālmēslojumu rūpnīcas atklāšanas ceremonijā, pēc kuras atkal uz laiku pazuda.

9
Tagi:
Kims Čenuns
Pēc temata
Kims Čenuns izmēģinājis "jaunu ieroci"
Kims Čenuns ir dzīvs: Ziemeļkorejas valsts radio pastāstīja, kas noticis
Kims Čenuns pirmo reizi 20 dienu laikā parādījies publikas priekšā
Covid-19

Zinātnieki aprēķinājuši Covid-19 pandēmijas beigu datumu

39
(atjaunots 17:03 24.05.2020)
Saskaņā ar pētnieku prognozēm, ASV izdosies tikt galā ar pandēmiju ātrāk, nekā tā tiks uzveikta pārējā pasaulē.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Singapūras Tehnoloģiju un dizaina universitātes pētnieki aprēķinājuši aptuveno Covid-19 pandēmijas beigu datumu, raksta Bb.lv.

Saskaņā ar viņu pētījumu, pasaule spēs mierīgi uzelpot ap 2020. gada decembri, savukārt ASV pārvarēs vīrusu jau septembrī.

Saviem aprēķiniem zinātnieki izmantoja infekcijas izplatības matemātisko modeli, kurā tika ņemta vērā saslimstības dinamika, inficēto un izveseļojušos statistika, tā saucamais SIR modelis.

Tāpat pētnieki uzsvēra, ka viņu prognozes var būt neprecīzas, tādēļ nav vērts balstīties uz to karantīnas ierobežojumu mīkstināšanai daudzās valstīs.

"Pārmērīgs optimisms, kas balstās uz kaut kādām prognozēm, draud ar to, ka var novājināt mūsu disciplīnu un paškontroli, kas novedīs pie straujas inficēto skaita izaugsme," paziņoja zinātnieki.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā tika veikti 1203 Covid-19 testi, un tikai viens tests izrādījies pozitīvs.

Tiek ziņots, ka Latvijas slimnīcās ārstējas 25 Covid-19 pacienti. Diviem no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti jau 99 049 koronavīrusa testi. Inficējušies 1047 cilvēki, 712 inficētie ir izveseļojušies, 139 pēc ārstēšanās tika izrakstīti no slimnīcām, 22 cilvēki nomira.

39
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Vai Covid-19 var izplatīties ar ūdeni: Latvijas zinātnieki atskaitās par pētījumu
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Imunologs nosauca Covid-19 epidēmijas beigu nosacījumu katrā valstī
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību
Latvijas karogs

Bija problēmas ar vīzām: kikbokseris no Latvijas pastāstīja, kādēļ gribēja iegūt pilsonību

0
(atjaunots 12:05 25.05.2020)
Bez Latvijas pilsonības kikbokserim Zauram Džavadovam bijušas problēmas ar vīzām un viņš jutās Latvijā kā viesis, lai gan dzīvo Latvijā visu mūžu.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. Zaurs Džavadovs ir azerbaidžāņu izcelsmes Latvijas kikbokseris. Viņš ir izcīnījis Latvijas, Baltijas, Eiropas čempiona titulu, savukārt 2017. gadā kļuva par pasaules čempionu svara kategorijā līdz 77 kilogramiem. Viņam pietrūka tikai viena lieta – Latvijas pilsoņa pase.

Radio Baltkom intervijā Džavadovs pastāstīja par to, kādēļ vēlējās iegūt pilsonību, un kādas privilēģijas viņam ir šobrīd, esot jau pilsonim.

Pēc sportista sacītā, pirms viņš saņēma kāroto pasi, pēc katras cīņas viņš pacēla virs galvas Latvijas karogu, taču nejutās kā Latvijas valstspiederīgais. Džavadovs atzīmē, ka bija viesis Latvijā, lai gan visu dzīvi dzīvo šajā valstī un ļoti mīl to.

Turklāt pilsonības trūkums izraisīja virkni problēmu ar vīzām treniņu un sacensību laikā. Ar Latvijas pilsoņa pasi ar to visu kļuva daudz vieglāk – parādījās iespēja nokļūt daudzās valstīs bez vīzas noformēšanas.

Kikbokseris uzsvēra, ka ļoti mīl Latviju. viņš atzīmēja valsts unikālo dabu, brīnišķīgo jūru, pateica, ka Latvijā ir visskaistākie cilvēki.

Taču pats galvenais – sportists padalījās, ka viņam esot labi dzīvot Latvijā, lai gan problēmas valstī neapšaubāmi pastāv. Taču, pēc Džavadova domām, šīs problēmas nav lielas, kā jau pati Latvija.

Turklāt kikbokseris pievērsa uzmanību tam, ka valsts – tā ir viena lieta, savukārt valsts aparāts – pavisam cita.

Dokumenta spēks

Atgādināsim, ka 2019. gadā Latvijas pase tika iekļauta desmit ietekmīgāko pasaules pasu sarakstā pēc Šveices konsultāciju kompānijas Henley & Partners Pasaules pasu reitinga versijas.

Latvijas pilsoņa pase, kura sniedz iespēju ieceļot bez vīzas 180 valstīs, šajā indeksā ierindojās 9. vietā kopā ar Lietuvu. Igaunija atpalika par vienu valsti no saviem kaimiņiem un ieņēma 11. vietu ar iespēju apmeklēt bez vīzas 179 valstis.

Pirmo vietu savā starpā dala trīs valstis – Japāna, Dienvidkoreja un Singapūra. Šo pasu turētāji bez vīzas (vai ar tās noformēšanu ierašanās brīdī) var apmeklēt 189 pasaules valstis.

Otrajā vietā ar 188 valstīm izrādījās Vācija (tās pilsoņi zaudējuši tiesības ieceļot bez vīzas Uzbekistānā), līderu trijnieku noslēdz Dānija, Itālija, Somija, Francija un Zviedrija (187 valstis).

0
Tagi:
pilsonība, Latvija
Pēc temata
Latvijas labākais futbolists nolēmis pieņemt Polijas pilsonību
Eurostat: kam vajadzīga Latvijas pilsonība
Citas valsts pasi var saglabāt: Putins parakstījis likumu par KF pilsonības saņemšanu
"Kurus vēl neielaidīs?": latviešu reklāmas speciālists nosodīja antikrievisko kafejnīcu