Bārmenis ielej dzērienus

uzvesties bārā: bārmeņi pastāstīja, kas viņus tracina

105
(atjaunots 09:27 04.08.2019)
Bārmeņi pastāstīja, kā izturēties pie bāra letes, lai nekaitinātu personālu, izpelnītos zinoša un labi audzināta viesa reputāciju, kuru pat gribas uzcienāt bez maksas.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Bārmeņi ir pārliecināti, ka pārsvarā viņi ir pacietīgi cilvēki. Taču darbā viņiem nākas saskarties ne tikai ar skumjiem vientuļniekiem, kam nepieciešama uzmanība, – gadās arī atklāti nekauņas, skopuļi un diezin kas vēl.

Kā cilvēki izskatās no bāra letes otras puses? Bārmeņi pastāstīja Sputnik Baltkrievija, kas viņus tracina klientu uzvedībā.

Familiāri viesi

Personāla pieklājīgo lūgumu justies kā mājās daudzi uztver nepareizi. Jā, patiešām, bārs ir vieta, kura koncepcijas pamatā ir atpūta – šeit nevajag turēt taisnu muguru un būt galda piederumu zinātājam. Bāros it kā atpūšas draugi, viņi tikai vēl nav iepazinušies.

Taču dažkārt cilvēki iejūtas tiktāl, ka šauj pāri strīpai. Bārmeni viņi redz pirmo reizi mūžā, taču jau uzrunā viņu "tu", sauc "ei, panāc šurp", ķersta aiz rokām un sit pa plecu. Tas ir pārlieku familiāri, nepieklājīgi. Diemžēl daudzi bārmeņi nespēj pielikt punktu tādai attieksmei un ir spiesti to paciest.

Paši gudrākie

Nevienam nepatīk visziņi, kuri ierodas bārā, lai paspīdētu ar zināšanām par dažiem faktiem, ko izlasījuši Internetā. Viena lieta, ja sākat ar bārmeni vienlīdzīgu (gandrīz) sarunu par dzērieniem, kurā jums abiem ir interesanti paust savu viedokli, uzklausīt otru cilvēku, pat padiskutēt. Pavisam cita lieta – sākt strīdu ar bārmeni jautājumā, ar kuru saistīts viss viņa darbs, un uzstāt, ka taisnība ir jums.

Tādi kungi māca bārmeņus iejaukt kokteiļus. Viņiem nav ne jausmas, ar ko Tenesijas viskijs atšķiras no burbona, taču apgalvo, ka garšo tie vienādi. Viņi ir pārliecināti, ka tekilu gatavo no kaktusa, un uzskata, ka tādas zināšanas padara viņus par ekspertiem gan bārmeņa, gan meitenes pie blakusgaldiņa acīs.

Niķīgie

Nereti bārā ierodas viesi, kuri paši īsti nezina, ko vēlas, taču bārmeņiem neuzticas. Iesaki, ko gribi – nekas nav tā. Vairāk nekā niķīgie kaitina tikai tie, kuri bārā grib "kaut ko bez alkohola, tikai ne tēju, kafiju vai limonādi". Kaut ko tādu.

Nekauņas

Rupekļi gadās visur, ne tikai bāros, un viņi kaitina visus, ne tikai bārmeņus. Viņi runā caur zobiem, atbild aizkaitināti, dusmīgi glūn. Un noteikti stāsta visiem savu negatīvo viedokli: piemēram, par kādu klasisko kokteili, ko citā bārā gatavo "daudz garšīgāk nekā pie jums".

Ir arī tādi, kuri ar bārmeņiem sarunājas kā ar kalpiem, taču viņi sagādā grūtības visam apkalpojošajam personālam. Viņi runā nevērīgi un augstprātīgi, norēķinoties nomet uz letes banknotes vai karti. Skaļi uzsauc "ei, noslaukiet galdu" un viss. Faktiski – vienkārši neaudzināti cilvēki.

Skandālisti, kam nav ieliets "pilns mērs"

Jebkuram bārmenim (noteikti arī oficiantiem un pavāriem restorānā) gadījies tikties ar viesi, kurš apgalvo: viņu mēģina piekrāpt un par lielu naudu pārdot kaut ko nesamērīgi maziņu. Protams, bārmeņiem izsaka pretenzijas par kokteiļu tilpumu.

Vieni lūdz pagatavot kaut ko pēc savas gaumes, bet pēc tam ir sašutuši, ka par "tādu naudu" viņiem pasniedz dzērienu nevis puslitra glāzē, bet gan nelielu bokālu, pie tam vēl nepilnu. Citi pieprasa "klasiku" un apgalvo, ka glāze nav pilna. Daži bārmeņi pēc nesekmīgiem mēģinājumiem pārliecināt klientu vienkārši atgriež naudu un vairs nekad neko neielies cilvēkam šajā bārā.

Viesi, kam patik būt uzmanības centrā

Bāros nākas tikties ar cilvēkiem, kuri piesaista vispārēju uzmanību: pie letes bieži sēž viesis, kurš runā pārāk skaļi, vicina rokas, pieprasa konkrētu mūziku un neļauj pārējiem vienkārši atpūsties.

Protams, runa nav par troksni – bāros bieži valda troksnis, vienkārši, tiekoties ar tādiem klientiem, bārmenis vienmēr sāk just līdzi citiem ciemiņiem – kā viņi jūtas, sēžot līdzās tādam cilvēkam.

"Vientuļie greizsirži"

Klienti bāros patiešām bieži sūdzas par dzīvi. Liela daļa cilvēku, kuri izvēlējušies darbu šajā jomā, apzinās, ka cilvēki nāks pie viņiem aprunāties, tāpēc ir gatavi uzturēt sarunu.

Taču retumis arī tādi klienti rada neizpratni: daži aizmirst, ka pie bāra letes nav vieni, - viņi ir greizsirdīgi (pieprasa sev visu bārmeņa uzmanību) un viegli aizvainojami (var pārtraukt stāstu pusvārdā, ja bārmenis pievērsīs uzmanību kādam citam).

Huligāni

Bārmeņus šausmīgi kaitina cilvēki, kuri uzskata par nieka lietu kaut ko salauzt, noķēpāt sienu, samest atkritumus izlietnē vai izdomā vēl kaut ko. Mēs nezinām, kas to sastrādājis, jo visus šos "pārsteigumus" atklājam, kad bārs jau slēgts, taču katru reizi šausmināmies. Nevar taču lauzt visu, kas gadās pa rokai, lai cik "jautri" jums iet.

Ideāls bāra viesis

…pārzina dzērienus, ar viņu ir patīkami aprunāties par to garšu: bārmenim ir interesanti uzzināt, ko klients domā par viņa sagatavoto dzērienu. Ja klients neorientējas dzērienu piedāvājumā, viņš uzticas profesionālim – konkrēti pauž savas vēlmes un ir gatavs nogaršot kaut ko jaunu.

Labs viesis noteikti sasveicināsies, ieejot bārā, viņš neuzskata personālu par saviem kalpiem, nekļūst rupjš, lai kādā noskaņojumā būtu, nav sašutis par augstām cenām.

Bārmenis saskaras ar lielu skaitu cilvēku, un fiziski nespēj iegaumēt visus, lai arī ļoti cenšas darīt visu iespējamo. Par laimi, slikti viesi labā bārā ir reta parādība. Un īpaši labiem klientiem dažkārt gribas ieliet kaut ko bez maksas.

105
Pēc temata
Dzīvie krēsli: amerikāņu bārā nofilmēts "spoks"
Kopenhāgenā nozagta un izdzerta dārgākā vodka pasaulē
Rīgas restorāni brīdina: bez vasaras terasēm viņiem draud bankrots
"Elite" izturas nekaunīgi, pārējie kaulējas un visu apgrābsta: kas tracina pārdevēju tirgū
Pāvels Feldmans

Bandiniekiem laika nepietiek: Baidena prioritāšu sarakstā Latvijas nav

2
(atjaunots 07:43 21.01.2021)
Latvija, Lietuva un Igaunija pūlas pārdot Baidenam vienīgo, ko var, - savu lojalitāti un cenšas piesaistīt Vašingtonas uzmanību sev kā pēdējai robežai "agresīvās" un "bīstamās" Krievijas priekšā.

Rīga, 21. janvāris – Sputnik. Aptauja parādijusi, ka gandrīz 40% Latvijas iedzīvotāju uzskata: ASV jaunais prezidents Džo Baidens stiprinās valsts politisko pozīciju pasaulē. Pie tam vairāk nekā puse respondentu atzina, ka sekojuši notikumiem ASV, ieskaitot valsts vadītāja vēlešanas.

Diezin vai kaut kas mainīsies attiecībās ar Baltijas valstīm Džo Baidena prezidentūras pirmā gada laikā, sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja Krievijas Tautu draudzības universitātes Stratēģisko pētījumu un prognožu instituta direktora vietnieks, politoloģijas kandidāts Pāvels Feldmans.

"Iemesls ir banāls – Ameriku plosa nopietnas iekšpolitiskas pretrunas. Ja arī Vašingtona pievērsīs uzmanību sadarbībai ar Rietumu partneriem, to vidū diezin vai būs Baltijas valstis, bet gan galvenie sabiedrotie – Vācija un Francija," uzsvēra Feldmans.

Pēc viņa vārdiem, Baltijas valstis Vašingtona varētu atsaukt atmiņā ASV un Krievijas attiecību saasināšanās kontekstā.

"Arī Latvija, Lietuva un Igaunija centīsies atgādināt ASV par sevi kā par Rietumu civilizācijas pēdējo robežu "agresīvās" un "bīstamās" Krievijas priekšā. Pie tam nav izslēgts, ka līdz ar Baidena nākšanu pie varas Vašingtonas un Maskavas attiecības pacelsies konstruktīvā līmenī, un tad Baltijas valstis vairs nevarēs piesaistīt sev uzmanību ar savu retoriku. Jebkurā gadījumā ASV ārpolitikas prioritāšu sarakstā tās noteikti nav pirmajās vietās," atzīmēja politologs.

© Sputnik / Артур Габдрахманов

Feldmans piebilda, ka patlaban ārpolitikā tagad rit kaulēšanās, kurā ASV ir pats lielākais pircējs, bet Baltijas valstis var piedāvāt vienīgo, kas tām ir, - savu lojalitāti.

"Šī lojalitāte ir maksimāli pieprasīta, kad pēcpadomju telpā notiek politiski satricinājumi, tādi ka sižets Baltkrievijā. Taču ne Trampam pagātnē, ne Baidenam tagadnē Baltkrievijas konflikts nav kļuvis par prioritāru virzienu ārpolitikā. Tāpēc, atkal un atkal musinot protestu tēmu Baltkrievijā, Baltija nespēs piesaistīt sev tādu uzmanību, kādu tā gribētu," sprieda eksperts.

Tas nenozīmē, ka no Vašingtonas puses nebūs finansiāla atbalsta un militāras palīdzības, norādīja Feldmans. "Tāds atbalsts saglabāsies, tomēr diezin vai palīdzēs Latvijai, Lietuvai un Igaunijai atrisināt iekšējās ekonomiskās problēmas, kas tur krājas jau vairākus gadu desmitus," paskaidroja politologs.

Viņš piezīmēja, ka ASV patīk kurināt ģeopolitiskos karus svešām rokām, iegāzt savus šķietamos sabiedrotos.

"ASV jau iegāzušas visu Eiropas Savienību, piespiežot ieviest tai neizdevīgās sankcijas. Tas pats – attiecībā uz Baltijas valstīm. ASV vēlas, lai tās uzņemtos galvenos zaudējumus Krievijas un Rietumu konfrontācijā," brīdināja politologs.

"Diemžēl Latvijas, Lietuvas un Igaunijas politilķi vēl nav aptvēruši, kādus zaudējumus cieš tāpēc, ka kļuvuši par bandiniekiem svešā lielā un ne īpaši godīgā spēlē. Tomēr pie tam Baltijas valstu iedzīvotāji apzinās, ka no civilizētām un prognozējamām attiecībām ar austrumu partneri viņi gūtu vienīgi labumu," secināja Feldmans.

Фельдман: страны Балтии в списке приоритетов Байдена не значатся
2
Tagi:
Džo Baidens, ASV, Baltija
Pēc temata
Baidens pārvērtīs ASV par Eiropas marioneti
Baidens sola daudzpusīgu pieeju attiecībās ar Krieviju
Mest pie malas nicinājumu. Trampa bijusī padomniece devusi padomu Baidenam
Krievijas ĀM atbildēja uz ASV aicinājumu ES apturēt "Ziemeļu straumi 2"
Ziemeļu straume 2

"Acīmredzama viltība": Vācijas un ASV strīda par "ZS 2" jaunais posms

47
(atjaunots 09:53 20.01.2021)
Bundestāgā noraidīja Džo Baidena padomnieka ierosinājumu attiecībā uz "Ziemeļu straumes 2" likteni. Politologs Jurijs Svetovs radio Sputnik ēterā pastāstīja par situāciju ar Krievijas gāzes vada būvniecību.

Bundestāga Enerģētikas komitejas vadītājs Klauss Ernsts nosauca par nepiedienīgu Džo Baidena padomnieka ierosinājumu attiecībā uz "Ziemeļu straumi 2".

Nikolass Bērnss, kas iepriekš konsultēja ASV prezidentu, piedāvāja Vašingtonai uz laiku atcelt sankcijas pret gāzes vadu, bet Eiropas uzņēmumiem ‒ apturēt tā būvniecību. Tas tiek ierosināts, lai puses varētu saskaņot pozīcijas.

"Es joprojām uzskatu, ka tas ir nepiedienīgi, lai mēs apspriestu ar ASV mūsu enerģētikas politiku. Tāpēc es noraidu šo priekšlikumu... "Ziemeļu straumes 2" būvniecība tā ir vienīgi Eiropas lieta, tai ir visas nepieciešamās atļaujas un tāpēc tai jābūt ātri pabeigtai," norādīja Ernsts.

Politologs un žurnālists Jurijs Svetovs radio Sputnik ēterā novērtēja to, kas pašreiz notiek amerikāņu un eiropiešu diskusijā par Krievijas gāzes vada būvniecību.

"Ir tāda laba paruna: lai tur vai plīst, vai lūst. Amerikāņu mērķis ir par katru cenu apturēt "Ziemeļu straumes" celtniecību. Un šajā ziņā demokrāti un republikāņi neatšķiras. Viņi grib iespiest Eiropas tirgū savu sašķidrināto gāzi, kas ir daudz dārgāka. Un tagad izdomāja jaunu paņēmienu: "runāsim par to". Taču kas ir galvenais? "Apturēsim to (būvniecību ‒ red.), tad runāsim." Tātad tā ir tāda acīmredzama viltība," uzskata Jurijs Svetovs.

Pēc viņa vārdiem, turpmāka situācijas attīstība daudzējādā ziņā ir atkarīga no Vācijas pozīcijas.

"Tas, ka tagad par Kristīgo demokrātu apvienību ievēlēja (Armīnu) Lašetu ‒ cilvēku, kurš ir ne vien politiķis, bet vada valsts lielāko federālo zemi un saprot Vācijas reālās ekonomikas vajadzības, dod cerību, ka viņš turpinās (kancleres Angelas) Merkeles līniju, proti, ka "Ziemeļu straume 2" ir nepieciešama Vācijai ekonomisku apsvērumu dēļ un tas jāpabeidz," domā Jurijs Svetovs.

Sestdien Ziemeļreinas-Vestfālenes premjerministrs Armīns Lašets tika ievēlēts par jauno Vācijā valdošās Kristīgo demokrātu savienības līderi. Tagad Lašets tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem kandidātiem kanclera amatam.

"Ziemeļu straume 2" piegādās gāzi no Krievijas uz Eiropu pa Baltijas jūras gultni. Gāzesvada jauda ir 55 miljardi kubikmetru gāzes gadā. Tā nav pirmā reize, kad ASV ievieš sankcijas pret projekta dalībniekiem, lai izgāztu tā realizāciju. Krievijā un Eiropā uzskata, ka tādējādi amerikāņi vēlas uzspiest ES savu dārgāko sašķidrināto gāzi.

1. janvārī ASV Senāts nobalsoja par budžetu 2021. finanšu gadam. Dokuments tai skaitā paredz pirms gada ieviesto sankciju paplašināšanu pret "Ziemeļu straumi 2".

Decembrī tika pabeigta 2,6 kilometru cauruļvada būvniecība Vācijas ūdeņos.

47
Tagi:
Ziemeļu straume 2, Vācija, ASV
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Norvēģu kompānija DNV GL atteikusies no "Ziemeļu straumes 2" sertifikācijas
Analītiķis ierosinājis risinājumu "Ziemeļu straumes 2" sertifikācijas problēmai
"Ziemeļu straumes 2" pēdējo posmu sāks būvēt 15. janvārī
Eksperts paskaidroja, kāpēc Eiropa nevar atteikties no "Ziemeļu straumes 2"